קורסים, הכשרה מקצועית, לימודי תעודה - פורטל לימודים ToStudy
סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים
מלא פרטים וקבל מידע על קורסים ולימודי תעודה. ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791
קורסים ולימודי תעודה - מה ללמוד? איפה ללמוד? באיזו מכללה לבחור? ולמה כדאי לקחת קורס?

לקחת קורס כמשוחרר טרי:

המסלול של ישראלי מן השורה הוא תמיד מאוד ברור לכולם כביכול: מסיימים תיכון, מתגייסים לצבא, משתחררים, טסים לטיול של אחרי צבא ואז צריך להתחיל ללמוד לקראת הרגע שבו "נהיה גדולים". הבעיה היא, שבתור צעירים בני 22 או אפילו קצת יותר, אין לנו עדיין באמת מושג מה אנחנו רוצים לעשות. למרות זאת, רבים ממהרים להרשם ללימודי תואר ראשון, לא משנה באיזה תחום כי העיקר שיהיה תואר, ואחרי שמסיימים אותו מבינים שלא בהכרח השיגו מזה משהו פרקטי. מי אמר שזה מה שנכון עבורכם? למה לא לקחת רגע, לחשוב טוב מה אתם אוהבים, להתנסות בתחומים שמעניינים אתכם בתור התחלה, לקחת קורסים קצרים באותם התחומים, לעבוד קצת בתחומים אלו ואז לקבל החלטה מושכלת! אולי תגלו שקורס של שנה קלע בול, העניק לכם את הידע המספק, שילב אתכם בשוק התעסוקה ובזמן הנוסף שבו הייתם צריכים להמשיך ללמוד אם היה מדובר בתואר ראשון אתם כבר מרוויחים שנתיים של ניסיון בשוק התעסוקה. בסופו של דבר, גם אם קשה להודות בזה, תואר ראשון הוא שורה בקורות החיים ולימודי תעודה גם הם שורה בקורות החיים. ויותר מזה, השורות שהכי קריטיות בקורות החיים שלכם הם הניסיון התעסוקתי. זה מעמיד את הכל בפרופורציה ומסביר למה הרבה פעמים שווה לקחת קורס קצר, שהוא גם עולה פחות משמעותית, וביתר הזמן להשקיע בניסיון התעסוקתי.

לקחת קורס לצורך הסבה:
יש לא מעט אנשים שכבר עובדים שנים בתחום מסויים מכוח האינרציה, אבל בתוך תוכם אין להם פאשן אמיתי על התחום. בדרך כלל, במקרים כאלה בוחרים אותם האנשים לעבור קורס ממוקד וייעודי לקראת התחום החדש אליו ירצו לפנות. היתרון בלקיחת קורס לקראת הסבה מקצועית מתחלק ל-2: ראשית, קורסים בשוק הלימודים נפתחים בתדירות מאוד גבוהה ובפריסה ארצית רחבה, אז תמיד אפשר לעשות את זה, זה זמין וזה מאוד נוח בהיבט הזה. שנית, במרבית ממוסדות הלימוד מציעים לימודי תעודה במסלולים מאוד נוחים לאנשים שכבר עובדים וצריכים לשלב את הלימודים לצד שעות העבודה שלהם. בתוך כך, ניתן למצוא מסלולים ללימודי בוקר שמתקיימים בדרך כלל החל מ-08:00 ועד 10:30, ובכך נותר כל המשך היום לעבודה. או לחלופין מסלולים ללימודי ערב שמתקיימים בדרך כלל בין השעות 17:30 עד 20:00, ובכך ניתן לעבוד מהבוקר עד שעות אחר הצהריים בלי שום בעיה. יתרה מכך, יש לא מעט מוסדות לימוד שמאפשרים לימודים בימי שישי – הימים שבהם מרביתנו לא עובדים. עוד נתון חשוב בהיבטי ההסבה, הוא העובדה שקורסים מטבעם מתקיימים בקבוצות לימוד קטנות, כך שלא משנה מה הגיל שלכם או הרקע הלימודי שלכם, כי יש סגל הוראה צמוד ומקצועי שידאג לשמור אתכם בקצב של כולם ולהתאים את תכנית הלימודים לקצב האישי שלכם. יתר על כן, יש לא מעט קורסים שמתקיימים אונליין – קורסים שמותאמים נטו לקצב האישי של כל אחד מהתלמידים, וניתן לקיים אותם בבית, בשעות שנוח לכם, ומבלי לפגוע בהתחייבויות אחרות.

לקחת קורס להעשרה:
אם יש לכם זמן ואתם אוהבים דעת, אין דבר יותר כיף מלהעשיר את ידיעותיכם ומלהרוויח מיומנויות לחיים במסגרת קורס העשרה. קורס העשרה יכול להיות בתחומים כמו: קולנוע, מוזיקה, שחייה, תפירה, עמידה בפני קהל, הכנה לפרישה, היסטוריה, יוגה, זוגיות, הורות, ספרות, אסרטיביות, בישול, קרב מגע, אמנות, לקיחת משכנתא, שפה וכדומה. תחומים שלא בהכרח תרצו לפתח בהם קריירה או לעשות מהם כסף, אבל לגמרי תרצו ללמוד אותם – לנפש, להשלמת פערים שאף פעם לא הגעתם אליהם או נטו משום שידע זה כוח, לא משנה איך נסתכל על זה. הרבה פעמים, מי שלוקחים קורס העשרה הם בין היתר אנשים אחרי פרישה, נשים בתקופת ההריון או לאחר הלידה, אנשים שמתכננים רילוקיישן ורוצים להתכונן לשפה החדשה וכדומה.

לקחת קורס לצרכי רענון:
יש לא מעט אנשים שעוסקים בתחום כלשהו אבל עבר לא מעט זמן מאז שסיימו את הלימודים לתחום. מאז דברים השתנו, הטכנולוגיה תמיד משתכללת, הדרישות בתחום הלכו והתקשחו וכדומה. זה יכול לקרות לאנשי שיווק שלמדו את השיווק המסורתי ומאז נכנסו לחיינו הכלים המשוכללים של פייסבוק, של גוגל והרשתות החברתיות כמובן. זה יכול לקרות גם למתכנתים שלמדו את השפות הראשונות בתחום ומאז נוצרו עוד אינספור שפות הרבה יותר מתוחכמות ושימושיות. זה יכול לקרות גם לאנשי עיצוב וגרפיקה שלמדו את תוכנות הפוטושופ והאדובי בגרסאות הישנות כאשר מאז התפתחו התוכנות למימדים אחרים לחלוטין אם מגוון לא נגמר של פונקציות חדשות שעליהם מעולם לא תודרכו. זה יכול גם לקרות למאפרים או מעצבי שיער שהזניחו קצת תחומים מסויימים ומרגישים שהטכניקות שלהם הן לא כמו שהיו פעם.

לקחת קורס להשלמת גמול השתלמות:
בישראל, כמו גם במרבית ממדינות המערב, המדינה מעודדת השכלה ולימוד והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא כמובן לשדרג ברמה הכספית. לכן, בישראל נוצר הדבר הזה שנקרא גמול השתלמות – הטבה שניתן לעובד במשק ששיפר את השכלתו במוסד לימוד או בקורס או בסדנה שמוכרים כגמול השתלמות על ידי משרד החינוך. ההטבה הזו כמובן באה לידי ביטוי בשכר של אותו העובד, כאשר העליה מושפעת בדרך כלל מהיקף הקורס שנלקח. בדרך כלל, מי שלוקחים קורס למטרות של גמול השתלמות הם עובדי מדינה – מורים, אנשי ציבור, פקידים וכדומה. כמובן שלא בכל מוסד לימוד ניתן למצוא קורסים שמוכרים כגמול השתלמות, וגם בכאלה שכן, לא כל מסלולי הלימוד המוצעים הם כאלה. לכן, חשוב לבחון סיפור זה למול יועצי לימוד ולוודא שהקורס אכן מוכר על ידי משרד החינוך. למעשה, קורס שמוכר כגמול השתלמות הוא השקעה קלאסית לטווח הלא כל כך ארוך, וזאת משום שעלות הקורס מכוסה מהר מאוד נוכח ההעלאה בשכר.

לקחת קורס לכל הארגון או העסק שלי:
אם אתם בעלי עסק, עמותה או ארגון, לא משנה באיזה סדר גודל, מאוד סביר שתרצו להכשיר את כל העובדים על תחום מסויים שהוא מרכזי לצרכי התפוקה של העסק שלכם. יש לא מעט מוסדות לימוד בישראל שמציעים קורסים פנים ארגוניים, בהם סגל ההוראה מגיע אליכם למקום העבודה ומכשיר את כל העובדים בצורה הכי ממוקדת ופרקטית על התחום שרציתם. זה יכול להיות שיפור הרמה של השפה האנגלית, זה יכול להיות לימוד מיומנויות של מכירות וטלמרקטינג, זה יכול להיות שיעורים של פיתוח ארגוני או ניהולי, קורסים של מערכות מידע וכדומה. מי שיבחרו בקורס שכזה הם בעיקר מעסיקים שמרגישים שאין להם את הזמן או את הכלים לעשות את ההדרכות האלה לבד, ולא מוכנים לעשות ריסטרט כללי שבו הם מפטרים את כולם ומעסיקים אנשים חדשים שכן יודעים את התחום הנלמד.

לקחת קורס עוד לפני גיל 18:
יש לכם ילדים בני פחות מ-18 שמסוגלים ליותר ממה שמתכונת הלימוד של מערכת החינוך מציעה להם? חבל לבזבז את הזמן. יש היום מגוון רחב מאוד של קורסים ייעודיים לנוער, בתחומי מפתח כגון: תכנות, אנימציה, יזמות, שפות, בניית אתרים, מנטורינג וכדומה. הם בטוח יודו לכם על כך.

קורסים ולימודי תעודה

מחפש קורס מקצועי? או לימודי תעודה? בעמוד זה תמצא את כל תחומי הלימוד לקורס מקצועי (תחומים כגון: תיווך, בישול או צילום). מצא בדף זה את תחום הלימוד המתאים עבורך, כנס אליו והשאר פרטי צור קשר למכללות המובילות בתחום .

 
מחשבים ואינטרנט
ניהול, עסקים ופיננסים
עיצוב, אדריכלות
רכש, לוגיסטיקה
כספים, ושירותי משרד
שוק ההון והשקעות
נדלן ומקרקעין
שיווק, פרסום ומכירות
רפואה משלימה
תרפיה ומקצועות טיפול
טיפולי מגע ועיסוי
קואצ´ינג וגישור
טכנאים
יופי וקוסמטיקה
תוכנות גרפיקה ועריכה
משחק, במה ותקשורת
חינוך והוראה
אופנה וסטיילינג
מוזיקה, סאונד ונגינה
צילום ועריכה
ספורט וחינוך גופני
בישול, מטבח ומשקאות
משפחה, הורות והריון
בריאות, רפואה ורווחה
ביטוח
רכב ונהיגה
ביטחון וחקירות
משפט וחוק
שפות, תרגום ועריכה
בנייה ושיפוצים
בעלי חיים
בטיחות ואיכות הסביבה
תעשייה ומכונאות
תיירות ומלונאות
מיסטיקה ורוחניות
חשמל
יהדות והלכה
קורסים נוספים
המכללות המובילות לפי תחומים
HACKERU קמפוס רמת גן

HACKERU קמפוס רמת גן

כשתבדוק, תבין!

מכללת ג´ון ברייס – מדיאטק הייטק בחיפה

מכללת ג´ון ברייס – מדיאטק הייטק בחיפה

מערכות מידע והכשרה טכנולוגית

מכללת סלע

מכללת סלע

מובילים בהייטק

מנטור – המכללה למקצועות העיצוב הגרפי

מנטור – המכללה למקצועות העיצוב הגרפי

המכללה לצילום , גרפיקה ועיצוב למדיה דיגיטלית- תלמד לעבוד!

הטכניון - לימודי המשך לתעודה בתל אביב

הטכניון - לימודי המשך לתעודה בתל אביב

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בתל אביב

פסגות - דוגלים בפרקטיקה

כאשר מדברים על התכנים הנלמדים לאורך כל קורסי שוק ההון במכללת פסגות, הקניית פרקטיקה ויכולת קבלת החלטות מעשית בזמן אמת נמצאים בקרב כלל סגל המרצים המוביל ואלו האמונים על מסלולי הלימודים במקום הראשון.
המשך...

רוצה להגיע ליום פתוח באחת המכללות בארץ?
ריכזנו עבורך רשימה של כל הימים פתוחים המתקיימים החודש

למה ללמוד הפקת אירועים?

למה ללמוד הפקת אירועים?

עולם הפקת האירועים הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות,והוא נוגע לכל סוגי האירוע

עוד>>
מה לומדים בהנחיית קבוצות

מה לומדים בהנחיית קבוצות

עולם הנחיית הקבוצות הפך בשנים האחרונות לפופלרי מאוד בישראל גם בקרב חברות וגם

עוד>>
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות