תואר ראשון במנהל עסקים, כל המידע על לימודי מנהל עסקים
סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים

ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר ראשון במנהל עסקים

מתעניינ/ת בלימודי מנהל עסקים?

שוקלים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים? מעולה! אז אנחנו כאן כדי לספק לכם את כל התשובות לשאלות והתהיות שמלוות אתכם לקראת ההרשמה. הדבר הראשון שעליכם לדעת הוא שבראייה לרחוק, תכנית אקדמית זו תקנה לכם מגוון כלים תיאורטיים ומעשיים שיסייעו לכם להשתלב בתפקידים ניהוליים ומאתגרים שונים במשק.

בין שאתם מחפשים להשיק קריירה חדשה ובין שאתם מבקשים לקדם את זו הנוכחית, מגוון הקורסים והנושאים הלימודיים שבמסגרת התואר יספקו לכם את סך העקרונות העסקיים, הכלכליים והניהוליים הנדרשים כדי שתוכלו להתמודד בהצלחה עם אתגרי השעה ולהנהיג את הארגון או לחילופין את העסק שלכם אל עבר המטרה הבאה. כאן באתר הלימודים ToStudy דאגנו לאגד עבורכם את המידע המקיף על התחום והכל במקום אחד. באפשרותכם להשאיר לנו פרטי התקשרות ויועצי הלימודים שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם האפשרי! לחילופין, בתחתית המאמר תמצאו רשימה של מוסדות אקדמיים רלוונטיים להם תוכלו להשאיר פרטים באופן ישיר עבור קבלת שיחה מנציג מזכירות הפקולטה.

הקדמה

לסטודנטים עם תשוקה למנהיגות ומיומנויות ארגוניות מצוינות, לימודי מנהל עסקים עשויים להיות כרטיס הכניסה לקריירה מאתגרת ומתגמלת במיוחד עם אינספור אפשרויות קידום ומינוף. זאת בשל העובדה שמנהל עסק?ם הוא תחום רחב במיוחד הרלוונטי לתעשיות רבות לרבות כלכלה, כספים, שיווק, ניהול התפעול, משאבי אנוש ועוד. אחת מן המטרות העיקריות של התואר היא להקנות לבוגריו את היכולת להתמודד בהצלחה עם האתגרים השונים המאפיינים את המשק ולנהל את הפעילות היומיומית של הארגון בו הם עובדים בצורה החלקה, היעילה והרווחית ביותר.

במסגרת התכנית רוכשים הסטודנטים את ארגז הכלים הנרחב ביותר באמצעותו הם מסוגלים ליצור ולעמוד ביעדים ארגוניים, לנהל ולנתח שיווק ומכירות מוצרים ושירותים, לפקח ולנטר אחר תזרים הכספים של החברה, לנהל צוותים מרובים ממגוון אגפים, לבחון, ליצור ולאשר חוזים ועוד. בשל היותו תחום נרחב למדי, לא מעט סטודנטים נרשמים לתואר אך אינם יודעים בדיוק למה לצפות, כאן נסקור את תכנית הלימודים שלב אחר שלב החל מתנאי קבלה, דרך תכנית הלימודים ועד לשלל אפשרויות התעסוקה המצפות לבוגרים ביום שאחרי סיום הלימודים.

מהו בעצם מנהל עסקים?

מנהל עסקים הוא תחום המתמקד בניהול ובפיקוח על כלל היבטי הפעילות העסקית של כל חברה וארגון בין שמדובר בארגון בעל מטרות רווח ובין שלא. בשל כך, בוגרי לימודי מנהל עסקים משתלבים במשרות על קשת רחבה של תפקידים החל ממשאבי אנוש ועד לשיווק וכספים שכן כולם ככולם נועדו להבטיח את היעדים העסקיים של החברה.

אם מצד אחד אתם אנשים הומניים ומסוגלים להתמודד עם ערב רב של תכנים ומצד שני אינכם נרתעים ממספרים, הרי שמסלול לימודים זה מומלץ במיוחד שכן את עקרונות היסוד של השיטות העסקיות לא ניתן להשלים רק עם תקנים, תכנים ותיאורטיות אלא גם ובעיקר באמצעות היכולת לעבד נתונים ולקרוא את המפה העסקית של הארגון. יתרון נוסף שיש להומניים שבינינו הוא היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולחשוב באופן יצירתי על מתן פתרונות ומענות לשלל אתגרים המאפיינים את משק העבודה התוסס והדינמי.

תואר ראשון במנהל עסקים

לא פעם מתעניינים בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים תוהים על ההבדלים בין תכנית לימודים זו לבין תואר ראשון בכלכלה. בפועל, ישנם לא מעט קורסים חופפים וקווי דמיון רבים בין שני התארים שכן שניהם עוסקים בכלכלה (ולמעשה מנהל העסקים אף צמח מתוך תואר ראשון בכלכלה). עם זאת, תואר זה משלב בתוכו עוד ערב רב של נושאים מרתקים הנוגעים למבנה הארגוני של כל חברה החל מחברות קטנות ועד לתאגידים בינלאומיים, בנושאי ניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, מדעי ההתנהגות, שיווק ומכירה ועוד. שלל הנושאים השונים שאינם רק מתמקדים בכלכלה ואשר בונים לבסוף את תכנית לימודים זו אף מהווים יתרון גדול עבור אלו המבקשים להתפרש על תחום נרחב יותר ובכך לפתוח עבורם דלתות במגוון רחב משרות שונות.

נושאי לימוד

כאמור, לימודי מנהל עסקים בנויים על קורסים מגוונים במיוחד שאינם עוסקים רק בכלכלה, אלא גם במבנהו הקלאסי של כל הארגון בין שלמטרות רווח ובין שלא ובשוק התחרותי המאפיין את המציאות של ימינו. כך שמעבר לחשיבה המתמטית הנדרשת, תכנית הלימודים מבקשת להקנות לסטודנטים את היכולת להתחשב בשלל האתגרים של המשק התחרותי ולהסתכל על הדברים מתוך מסגרת נרחבת של אילוצים המאפיינים את עבודתו של כל מנהל. את הגיוון הרחב של תכנית הלימודים תוכלו לראות ברשימת הקורסים לדוגמה הבאה:

- מיקרו ומקרו כלכלה
- תקשורת שיווקית
- ניהול השיווק והמכירה
- התנהגות ארגונית
- אבטחת מידע
- דיני ני"ע ושוק ההון
- דיני תאגידים
- חוזים
- דיני מיסוי
- ניהול משא ומתן
- יזמות
- דיני חברות
- דיני מסחר
- טכניקות ניהול
- חקר ביצועים
- משאבי אנוש
- ועוד.

איפה לומדים תואר ראשון במנהל עסקים?

מזה מספר שנים שלימודי תואר ראשון במנהל עסקים זוכים לפופולריות גבוהה במיוחד בקרב מתעניינים המבקשים להקנות לעצמם סך כישורים נדרש בשוק העבודה הן עבור התברגותם בארגונים גדולים במשק והן עבור יציאה אפשרית לדרך עצמאית. את העניין הרב זיהו מכללות רבות אשר הקימו מסלול אקדמי משלהן, וכיום תכנית לימודים זו כבר זוכה לפריסה נרחבת בכל רחבי הארץ. בין המוסדות האקדמיים השונים המציעים לימודי מנהל עסקים ניתן למנות את המכללות שלהלן:

- המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן
- המסלול האקדמי המכללה למנהל
- האוניברסיטה הפתוחה
- מכללת רמת גן אקדמי
- המכללה האקדמית נתניה
- המכללה האקדמית צפת
- המרכז האקדמי רופין
- המרכז האקדמי פרס

בטרם ההרשמה, מומלץ להגיע לשיחת ייעוץ במוסד הרלוונטי ולערוך סיור בקמפוס כדי להכיר את סביבות הלימודים, להתרשם מדרכי ההגעה ולבדוק אפשרויות לשילובים שונים בין תואר זה לבין תארים חופפים נוספים.

מיהו קהל היעד?

לימודי מנהל עסקים נחשבים ללימודים מאתגרים במיוחד וזאת בשל השילוב הניכר בין קורסים מתמטיים לבין קורסים עיוניים. באופן כללי ניתן לומר שתכנית הלימודים פונה לאנשים שיודעים לקרוא בין השורות וכל שכן בין המספרים. לא פעם תידרשו למלאכת שינון ושקידה על החומר הנלמד שלעתים אף משתלב עם נוסחאות מתמטיות שונות במסגרת הקורסים. בשל התפקידים הרבים בהם יכולים הבוגרים להשתלב והיעד להתברג בתפקיד מוביל בארגון, חשוב גם להיות בעלי יכולת מולטי טסקינג טובה שכן רבים מן הבוגרים נדרשים למילוי משרות מפתח בארגון המתאפיינות באחריות רבה.

תנאי קבלה

כיום לימודי מנהל עסקים נלמד במגוון רחב של מוסדות אקדמיים בכל רחבי הארץ ולכן תנאי הקבלה עשויים להשתנות במידה ניכרת בין כל מוסד למוסד. ככלל ניתן לומר שמרבית המוסדות מתנים את ההרשמה בציון תעודת בגרות ע"ס 85 ומעלה וציון פסיכומטרי בגובה 550 ומעלה. עם זאת, ישנן מכללות המציעות תנאי הקבלה נוחים המתבססים על שקלול ציוני תעודת הבגרות בלבד וישנם מוסדות המאפשרים מסלול מכינה קדם אקדמית.

משך הלימודים

כמו תארים רבים ללימודי B.A גם התכנית ללימודי מנהל עסקים מתפרשת על גבי כ-3 שנים. עבור אלו המבקשים לשלב את התכנית יחד עם מקום עבודה או לחילופין עבור התא המשפחתי, ישנם מוסדות המציעים מסלול לימודי ערב בעל עם פרישה נוחה יותר.

תעודה

לבוגרים אשר יעמדו בכל מטלותיהם ושיסיימו את חובותיהם האקדמיות בהצלחה, תוענק תעודת תואר ראשון B.A במנהל עסקים מטעם המוסד האקדמי הנבחר.

אפשרויות תעסוקה

לימודי מנהל עסקים נחשבים ללימודיים מקיפים החובקים מגוון רחב של נושאים לימודיים שונים שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לארגון ולטכניקות הניהוליות הנדרשות כדי להובילו קדימה. בשל כך, התואר פותח בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ובתחומים שונים ונבדלים. בין המשרות בהן מתברגים בוגרי התואר ניתן למנות: מנהלי שיווק ומכירה, מנהלי משאבי אנוש, יועצים ארגוניים, מנהלי מותג, כלכלנים ועוד. בנוסף ישנה האפשרות להמשיך לשנת השלמה לחשבונאות. 

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
סמן את מוסדות הלימוד
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר ראשון במנהל עסקים

שוק העסקים עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות בעקבות הגלובליזציה והפיתוחים הטכנולוגיים. כיום כל עסק מבין כי הוא פועל בשוק דינאמי ותחרותי ולכן עליו להעסיק אנשים איכותיים, משכילים ובעלי ידע נרחב בתחום העסקים. בעבר מנהל עסקים היה נלמד רק לתואר שני אך כיום בעקבות הדרישות בשוק העבודה הפך לאחד המקצועות הפופולאריים ביותר לתואר ראשון. תנאי הקבלה לתואר משתנים בין המוסדות השונים כאשר ברובם הקבלה היא פונקציה של שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי.

מה לומדים בתואר ראשון במנהל?
תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה בנושאים הקשורים לעולם העסקים והכלכלה כגון סטטיסטיקה, מיקרו כלכלה או תורת המימון וכן קורסי רשות המקנים ה?מחות מקצועית בתחום אותו בוחר הסטודנט. את לימודי מנהל העסקים ניתן לשלב עם כלכלה, שיווק, מימון, תקשורת ועוד מגוון מקצועות המקנים לסטודנט את הרקע האקדמאי המכין אותו לתפקיד ניהולי באחד מתחומי התעסוקה הרבים בשוק.

מה עושים עם תואר ראשון במנהל?
תואר ראשון במנהל מכשיר את מנהלי העתיד ונותן לסטודנט את הידע לעבודה במשרה ניהולית בכל תחומי העבודה בסקטור הציבורי ובסקטור העסקי. במסגרת הקורסים לומד התלמיד מקצועות הנותנים מענה לכל צורך ארגוני ולכן התואר מקנה לבוגרים מגוון רחב של אפשרויות בתחום העבודה.

מאמרים מקצועיים בנושא תואר ראשון במנהל עסקים

 • B.A במנהל עסקים ושיווק
  B.A במנהל עסקים ושיווק
  מנהל עסקים הוא עולם נרחב עם אפשרויות תעסוקה רבות. אז כיצד נדע לתעל את הידע שצברנו במהלך התואר לכדי קריירה משגשגת? את התשובה לכך תוכלו למצוא בתכנית למנהל עסקים ושיווק במרכז האקדמי למשפט ולעסקים. ...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

קראתי ואני מאשר את תקנון האתר

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות