תואר ראשון בראיית חשבון, בואו להשתלב במקצוע יוקרתי!
סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים

ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר ראשון בראיית חשבון
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר ראשון בראיית חשבון

המסלול ללימודי תואר ראשון בראיית חשבון הוא כרטיס הכניסה שלכם לאחד מן המקצועות היוקרתיים והמבוקשים ביותר בשוק העבודה. שהרי כל ארגון החל מחברה קטנה ועד תאגידים עצומים כולם ככולם זקוקים לאנשי מקצוע שידעו כיצד לנהל את כספיהם בצורה נכונה ובעצם לשאת באחריות גבוהה ביותר הן עבור ניטור ובקרת רווחיותו של הארגון והן בהתחייבויותיו לציית לתחיקות השונות בכפוף למדינה בה הוא מתקיים. את היוקרה המיוחסת לרואי חשבון תוכלו לראות גם מעבר לביקוש הגבוה במשק, וזאת בדמות רמות שכר הגבוהות מן הממוצע; רואה חשבון בתחילת דרכו עשוי להרוויח 6,500-7,000 שח במהלך ההתמחות, אך מהר מאוד שכרו עולה ל-8,000 ולאחר מספר שנות וותק מטפס כבר למשכורת של חמש ספרות. אך למרות ההילה הרבה המיוחסת לתחום, רבים אינם באמת יודעים למה לצפות במסגרת תכנית הלימודים ועל אחת כמה וכמה על אופייה של הקריירה הממתינה להם לאחר סיומם. מסיבה זו איגדנו עבורכם את כל המידע במאמר הבא. ואם אתם מרגישים שעדיין לא קיבלתם את התשובות לכל השאלות – השאירו פרטי התקשרות ונציגינו ישמחו ליצור עמכם קשר בהקדם האפשרי! קריאה מהנה.

באופן כללי רואה חשבון הוא אחד ?ן השחקנים העיקריים בכל ?סק החל מתאגיד גדול ועד עסק קטן כשהוא אמון על הפיקוח ?הרשומות המתעדות את תזרים המזומנים של הארגון. באחריותו של רואה החשבון לתעד באופן קפדני את כלל העסקאות הכספיות השונות של החברה עבורה הוא עובד ולוודא כי העסקה התבצעה בצורה חוקית ונכונה. רואי חשבון יכולים לעבוד גם עבור אנשים פרטיים ולסייע להם לקבל החלטות פיננסיות שונות דוגמת החזרי מס. את מרבית יום עבודתו של רואה החשבון ניתן לתאר בעיקר מול מסך המחשב בתוכנות מקצועיות שונות בהן נדרשת מיומנותו במתמטיקה, אך בו בעת גם בידיעת התחיקות המשפטיות השונות. בנוסף לכל אלו, רואה החשבון מנתח דוחות של רווח והפסד, עוסק בדיווח עבור הרשויות השונות, קבוע דרישות שכר, מכין ומעבד משכורות חודשיות, סוקר תקציבים, מכין חשבוניות ובעצם מנתח את כלל המידע הפיננסי של הארגון.

לימודי ראיית חשבון
כדאי לדעת שלימודי תואר ראשון בראיית חשבון אינם נחשבים לפשוטים כלל, והם נפרשים על גבי כ-4 שנים תובעניות של מגוון קורסים רחב במיוחד המצריכות מוטיבציה גבוהה ושעות למידה ושקידה מרובות. כיום כמו במרבית המקצועות, גם תכנית לימודים זו הינה תנאי הכרחי עבור מי שמבקש להתחיל בקריירה בראיית חשבון ולכן מוטב להבין היטב את התכנית בטרם ההרשמה. מבנה תכנית הלימודים הינו ברובו תיאורטי ובמסגרתו נחשפים הסטודנטים לשלל נושאים רב תחומיים דוגמת שוק ההון, דיני מיסים, דיני עבודה והכנסות הוצאות. תום הלימודים איננו מסמל גם את תום תקופת הלמידה וזאת כיוון שלאחר מכן על הבוגרים הטריים לצלוח את בחינות מועצת רואי החשבון בישראל ולסיים תקופת התמחות בת שנתיים במהלכה הם נחשפים הלכה למעשה אל כל רזי התחום.

תואר ראשון בראיית חשבון
כאמור, התכנית ללימודי תואר ראשון בראיית חשבון עוסקת במגוון רחב של תחומים מעולם הכלכלה, התחיקה והפיננסים ומתמקדת במתן הרקע והכלים הדרושים לבניית היסודות המקצועיים המוצקים אליהם זקוק כל חשבונאי בין שמדובר בבקיאות בתקנות השונות ובין שמדובר במיומנויות טכנולוגיות על תוכניות מקצועיות ייעודיות. בסופו של דבר, מטרתם העיקרית של לימודי ראיית חשבון הינה להכין את הסטודנטים לקראת ההשתלבות בפירמות השונות במהלך תקופת הסטאז ולבחינות המקצועיות הנערכות על ידי לשכת רואי החשבון בישראל. באופן עקרוני תואר זה יכול להילקח כתכנית חד חוגית ומקיפה, אך אלו החפצים בכך יכולים גם לבחור בתכנית דו חוגית ולשלב חוגים חופפים דוגמת כלכלה ומנהל עסקים. אם אתם נמצאים כבר במהלך תואר במנהל עסקים או כלכלה, כדאי לדעת שישנם מוסדות המציעים את הדרך ההפוכה ולבצע השלמה לראיית חשבון.

מה לומדים בראיית חשבון?
תכני הלימודים של תואר ראשון בראיית חשבון הם רבים ומגוונים. חלקם עוסקים בסטטיסטיקה ובמתמטיקה וחלקם עוסקים בהבנת התקנות והתחיקות השונות המאפיינות את עולם הפיננסים. מבין מגוון הקורסים הנלמדים במסגרת תכנית הלימודים ניתן למנות את הנושאים שלהלן:
- דיני מיסים
- דיני עבודה
- ניירות ערך
- יצירת ובקרת דוחות פיננסיים
- סטטיסטיקה ומימון
- דוח רווח והפסד
- ניהול סיכונים
- חקר ביצועים
- דיני חוזים
- דיני חברות
- שוק ההון
- מתמטיקה גבוהה
- מערכות מידע מקצועיות
- מיקרו ומקרו כלכלה
- ניהול תקציבים
- תחיקות מיסוי בישראל
- תחיקות בינלאומיות
- התנהלות ארגונית
- ועוד.

איפה לומדים תואר ראשון בראיית חשבון?
לימודי חשבונאות מוצעים כיום במגוון רחב של מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ וזאת כמענה לדרישה המוכחת הקיימת בשוק העבודה. את התואר ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות אשר מציעות תנאי קבלה נוחים יותר וחלקן אף מאפשר מכינות קדם אקדמיות במידת הצורך. בין המכללות הקיימות בפריסה ארצית נוחה ניתן למנות את:
- המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן
- מכללת רמת גן אקדמי
- האוניברסיטה הפתוחה
- המכללה למינהל – שלוחת חיפה
- המסלול האקדמי המכללה למנהל בראשון לציון
- המרכז האקדמי רופין
בטרם ההרשמה מומלץ כמובן לגשת לשיחת ייעוץ במוסד בו אתם מתעניינים, לבדוק את תנאי הקבלה, להסתכל בסילבוס ולבדוק שילובים אפשריים עם חוגים מקבילים דוגמת כלכלה ומנהל עסקים.

מיהו קהל היעד?
לא לכולם מתאים ללמוד תואר ראשון בחשבונאות וזאת בשל הצורך הגבוה ביכולות אנליטיות טובות ושקידה ושינון של מגוון תקנות וחוקים. ככלל, תכנית הלימודים מתאימה לאנשים שלא מפחדים ממספרים, ובמיוחד לאלו הרגישים לפרטים הקטנים ביותר, זאת כיוון שהמקצוע מחייב עבודה דקדקנית מול רשויות החוק הבודקות את הדוחות הפינננסיים של החברות השונות באופן קפדני ביותר. מאפיין נוסף שיכול לסייע רבות במקצוע הוא יכולת עמידה בלחצים ובריבוי משימות. זאת מפני שישנם רואי חשבון העובדים עבור מספר חברות במקביל, מצב שמפעם לפעם עלול לגרום לעומס רב.

תנאי קבלה
אז אם עד לכאן כבר החלטתם שחשבונאות זהו התחום אליו אתם רוצים ללכת, כעת מה שנותר הוא לבדוק את תנאי הקבלה. תנאי הסף עשויים להשתנות במידה ניכרת בין מוסד למוסד ובעיקר בין אוניברסיטאות המתנות את ההרשמה בפסיכומטרי 700 אל מול מכללות המתנות את ההרשמה בפסיכומטרי 550-650. כמו כן נדרשת תעודת בגרות בציון משוקלל כאשר חלקן מבקשות ציון 85 ומעלה וחלקן 104 ומעלה. את התנאים המדויקים רצוי לבדוק מול מספר מוסדות במקביל.

משך הלימודים
בטרם ההרשמה כדאי להיערך לתקופת לימודים ארוכה המתפרשת על גבי כ-3-4 שנים. גם עם תום הלימודים, ועל אף קבלת ה-B.A בחשבונאות, בוגרי התואר אינם יכולים עוד לעסוק בתחום ועליהם להתמחות במשרדים בינוניים וגדולים למשך שנתיים. השלב האחרון הינו צליחתם של מבחני ההסמכה של לשכת רואי החשבון בישראל.

תעודה
בוגרים אשר יעמדו בכל חובותיהם האקדמיות בהצלחה, יקבלו תעודת B.A בחשבונאות על ידי המוסד האקדמי הנבחר.

אפשרויות תעסוקה
בפני בוגרי לימודי חשבונאות האפשרות להתברג בחברות שונות כמנהלי כספים, חשבים, יועצים כלכליים, מבקרים פנימיים, יועצי מס ועוד. ישנה האפשרות להשתלב בפירמות השונות המציעות שירותי חשבונאות לחברות וארגונים, ובהמשך עם צבירת הניסיון ניתן לשקול יציאה לדרך עצמאית. 

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על תואר ראשון בראיית חשבון ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
סמן את מוסדות הלימוד
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר ראשון בראיית חשבון

לימודי ראיית חשבון הם לימודים המשלבים כלכלה וניהול עסקים ומכשירים את הסטודנטים לעבודה בתחום המיסוי והחשבונאות. בשוק העבודה הדינאמי והמשתנה של היום קיימת דרישה גבוהה לרואי חשבון ובעלי תואר בחשבונאות אשר יכולים להשתלב במחלקת העסקים ולפקח על התנועות החשבונאיות של הארגון. הסטודנטים לתואר זה יוכלו להשתלב במשרות כגון רואי חשבון, מנהלי כספים, חשבים, יועצי השקעות ועוד.

מה לומדים בחשבונאות?
בלימודי חשבונאות מקבל הסטודנט מידע על שיטת המיסוי בארץ וכן הכשרה בניהול חשבונות על ידי הצגת הפעולות הפיננסיות של הגוף עבורו עובדים. במסגרת הלימודים יקבל הסטודנט התמחות בחשבונאות פיננסית וניהולית וילמד קורסים המקנים ידע בעריכת דוחות פיננסים, הנהלת חשבונות, ייעוץ מס, פיקוח על פעילויות חשבונאיות, ניתוח מידע כלכלי ועוד. את התואר בחשבונאות ניתן ללמוד במגוון מסלולים, בינהם חשבונאות, ראיית חשבון, חשבונאות וכלכלה, חשבונאות וניהול וכן לשלב את הלימודים כהתמחות של מקצוע ראשי אחר.

כיצד נהיים רואי חשבון?
תואר בראיית חשבון אינו מקנה רישיון לעבודה כרואה חשבון. על מנת לעבוד כרואה חשבון יש לעבור מבחני מועצה המתקיימים פעמיים בשנה ואותם לא כל הסטודנטים עוברים. כמו כן יש לעבוד שנתיים בעבודת סטאז´ (בתשלום) ולהיות מעל גיל 23 על מנת לקבל את הרישיון הנכסף כרואה חשבון מוסמך.

מאמרים מקצועיים בנושא תואר ראשון בראיית חשבון

 • אני? רק תואר בכלכלה!
  אני? רק תואר בכלכלה!
  לא מצליחים לדמיין קריירה אחרת מלבד קריירה בתחום הפיננסים? כנראה שתואר ראשון בכלכלה הוא השלב הראשון בדרך להגשמת החלום! התואר יעניק לכם את כל הכלים לניתוח, חיזוי וייעוץ פרקטי בתחום הכלכלה הגלובלית....המשך
 • סיבות ללימודי חשבונאות
  סיבות ללימודי חשבונאות
  מתלבטים האם ללמוד תואר ראשון בחשבונאות, וצריכים עוד שכנוע קטן? כאן, באתר הלימודים ToStudy תוכלו לקרוא את כל הסיבות והיתרונות בלימודי התואר, ואולי להחליט סופית! בכתבה הבאה, תדעו את כל הפרטים....המשך
 • תואר בראיית חשבון
  תואר בראיית חשבון
  תפקידם של רואי החשבון הוא להכין ולבחון את הרשומות הפיננסיות. עליהם להבטיח כי הרישומים מדויקים, המיסים משולמים בזמן ולהעריך פעולות פיננסיות. מעוניינים ללמוד תואר בראיית חשבון? הכנסו לכל הפרטים !...המשך
 • ראיית חשבון באקדמיה
  ראיית חשבון באקדמיה
  תחום ראיית החשבון נחשב לתחום הכרחי בכל עסק, ארגון וחברה. התפקיד דורש יכולות כמו חשיבה ויכולת מספרית ברמה גבוה, תשומת לב לפרטים והתמודדות עם משימות רבות במקביל. נשמע לכם מעניין? הכנסו!...המשך
 • מה עושים עם זה – פיננסים
  מה עושים עם זה – פיננסים
  חלק מההתלבטות מה ללמוד נובעת גם מחוסר הוודאות לגבי העתיד שצופנים בחובם הקורסים והתארים השונים. במסגרת פרויקט חדש בפורטל הלימודים ToStudy נסביר לכם מה עושים בכל תחום ובחרנו להתחיל עם תארים פיננסים!...המשך
 • תארים למקצועות ניהוליים
  תארים למקצועות ניהוליים
  כיום ישנו מגוון רחב של תארים המקנים לכם את האפשרות להתברג במקצועות בעלי אופי אדמיניסטרטיבי ועם אופקי קידום רבים. הבעיה העיקרית היא שלא תמיד אנחנו יודעים מה האקדמיה מציעה לנו. כאן אנחנו נכנסים לתמונה....המשך
 • לימודי ראיית חשבון
  לימודי ראיית חשבון
  התכנית ללימודי תואר ראשון בחשבונאות מציעה הבנה רחבה של עולם העסקים ונועדה להכין את הסטודנטים לקריירה מקצועית בחשבונאות הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. רוצים התמחות בניהול המידע הפיננסי?...המשך
 • תואר בכלכלה מתאים לי?
  תואר בכלכלה מתאים לי?
  אם אתם מחפשים אחר קריירה בתחום הפיננסים ושואפים לעבוד בתור כלכלנים תואר ראשון בכלכלה בהחלט יכול להתאים לכם. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים לחיזוי, ייעוץ ומחקר בתחום הכלכלה המקומית והעולמית....המשך
 • תפקידו של רואה חשבון
  תפקידו של רואה חשבון
  במידה ואתם רוצים להיות רואי חשבון, כדאי מאוד שתתרגלו לעבוד עם מספרים והרבה מהם. ראיית חשבון הינה חלק אינטגרלי וחשוב של כל עסק ועמותה, אך התפקיד דורש שימת לב לפרטים ויכולת להתמודד עם ריבוי משימות....המשך
 • התמחויות במנהל עסקים
  התמחויות במנהל עסקים
  תואר במנהל עסקים מספק לסטודנט היבנות מקצועית כבר במהלך התואר ומהווה מקפצה משמעותית בדרך אל העולם האמיתי המחכה עם סיום התואר כאשר מגוון ההתמחויות מתאים עבור כל סטודנט בהתאם לשאיפותיו המקצועיות....המשך
 • למה ללמוד תואר בכלכלה?
  למה ללמוד תואר בכלכלה?
  תחום הכלכלה הינו המחקר אודות התהליך של איך אנשים משתמשים במשאבים השונים והמגוונים בכדי לענות על צורכיהם. כלכלנים ברחבי העולם מתעניינים בתמריצים ובמחירים, רווחים ותעסוקה, השקעות וסחר ועוד....המשך
 • קריירה בכלכלה ובחשבונאות
  קריירה בכלכלה ובחשבונאות
  לרוב, חל בלבול בקרב המבקשים ללמוד תואר בתחום הפיננסים – בין לימודי כלכלה ללימודי חשבונאות. לאחר שמבינים שאלו שזורים באלו כאילו אינם נפרדים, ניגשים ללימודי תואר ראשון משולב בשניהם, אשר מעלה את סיכויי ה...המשך
 • מדעי המחשב וחשבונאות
  מדעי המחשב וחשבונאות
  ישנו יתרון לכל מי שלומד את תחום החשבונאות ביחד עם מסלול נוסף שאינו מתחום הכלכלה; המסלול המבוקש ללימודי מדעי המחשב וחשבונאות לתואר ראשון מציע שני תארים ראשונים שפותחים דלתות ואפשרויות תעסוקה....המשך
 • סיבות ללמוד תואר ראשון
  סיבות ללמוד תואר ראשון
  תואר ראשון הפך להיות מדרגה ראשונה בדרך למקצוע או לקבלה לתעסוקה, ולכן רצוי שמדרגה זו תהיה רחבת אופקים, יציבה, מחושבת ומסודרת ככל שניתן, ועל בסיסה יבנה המשך הקריירה והחיים בהתאם. ...המשך
 • נוכחות חובה בתואר ראשון
  נוכחות חובה בתואר ראשון
  במהלך התואר הראשון תידרשו להיות נוכחים בלא מעט שיעורים. זה לא תמיד הגיוני ולפעמים לא נוח ומעצבן, אז כדאי שתתחילו לחשוב איך אתם עומדים לנצל את כל הזמן הפנוי הזה. כמובן, חוץ מבאמת ללמוד...המשך
 • תואר – ערובה להצלחה?
  תואר – ערובה להצלחה?
  האוניברסיטה נחשבת לדרישת סף עבור כל המעוניין להשתלב בשוק התעסוקה. חשוב לזכור שלימודים הם אמצעי לרכישת מקצוע, ולא להיפך. כך תקבלו את ההחלטה הנכונה...המשך
 • כלכלה או ראיית חשבון?
  כלכלה או ראיית חשבון?
  אתם מתעניינים בתחום העסקים, הכלכלה והפיננסים אבל לא יודעים מה כדאי יותר - לימודי תואר בכלכלה או ראיית חשבון? המאמר הבא ייתן לכם עצות כיצד לקבל את ההחלטה הנכונה בשבילכם לבחירת מקצוע...המשך
 • להתחתן בזמן התואר הראשון
  להתחתן בזמן התואר הראשון
  סטודנטים רבים בוחרים להינשא דווקא בעיצומן של שנות התואר הראשון. כדי להצליח לזפזפ בהצלחה בין חיפוש אולמות למבחני הסמסטר ועבודות השליש, הנה כמה טיפים ששווה לאמץ כדי לשרוד את התקופה...המשך
 • איפה לגור בזמן הלימודים?
  איפה לגור בזמן הלימודים?
  סטודנטים רבים בוחרים את מוסד הלימודים כיון שהוא קרוב לבית ונוח להגעה, אולם לפעמים רצוי להירשם למוסד לימודים שמציע יותר, ולעבור לגור בסמוך – אם המצב מאפשר זאת. יש אפשרויות שונות למגורים בזמן הלימודים....המשך
 • משרה בסוף התואר
  משרה בסוף התואר
  רבים פונים לאחר התלבטות ארוכה ללמוד לתואר ראשון, אולם לאחר סיומו נשאלת השאלה מה לעשות איתו, או האם הוא בכלל מתאים לאדם שבחר בו. לעתים, לימודי תואר אחד יכולים להניב מספר הצעות עבודה מגוונות ומעניינות....המשך
 • אוניברסיטה מול מכללה
  אוניברסיטה מול מכללה
  מאז ימי ייסוד האוניברסיטה בימי אפלטון במאה הרביעית לפני הספירה ועד ליום זה, בו ישנה נהירה גבוהה יותר של סטודנטים לכיוון המכללות מתגלעים עוד ועוד הבדלים אשר עומדים במבחן שיקולי כניסת המועמדים בשערי השכ...המשך
 • רו"ח- ההצפה הבאה?
  רו"ח- ההצפה הבאה?
  בטקס שנערך אתמול ביום ב´ האחרון בבנייני האומה בירושלים, הוסמכו עוד 1441 רואי חשבון חדשים שמצטרפים למעגל הולך וגדל של אנשי מקצוע בתחום זה. יחד עם המוסמכים החדשים, מספר רואי החשבון המורשים ...המשך
 • BA במנע"ס- חורף באונו
  BA במנע"ס- חורף באונו
  את הפקולטה לעסקים בקריה האקדמית אונו, מנהל הפרופ´ ירון זליכה, מי שהיה החשב הכללי של מדינת ישראל ואיש מפתח בעולם ניהול העסקים. מתוך ראיית עולמו על עולם העסקים נוסדה ופותחה למעשה התוכנית ...המשך
 • להשתלב בעבודה בשוק ההון
  להשתלב בעבודה בשוק ההון
  עולם הכלכלה ושוק ההון של היום, זה לא מה שהיה פעם. מדובר אומנם באחד התחומים שמבטיחים יותר יציבות תעסוקתית במשק כמעט מכל מקצוע אחר, אך גם הוא עבר שינויים שונים. כך למשל, חברות שוק ההון שונות ...המשך
 • תנאי קבלה לתואר ברו"ח
  תנאי קבלה לתואר ברו"ח
  את תחום החשבונאות ניתן ללמוד כיום לא רק באוניברסיטאות כפי שהיה נהוג פעם, אלא גם במכללות המובילות. תנאי הקבלה מן הסתם בודקים את הציונים בתחומים הריאליים אם זה בפרק הכמותי בפסיכומטרי...המשך
 • התמחות יכולה לסכן חיים?
  התמחות יכולה לסכן חיים?
  כמעט כל עורך דין או רואה חשבון שתשאלו, יתאר לכם את תקופת ההתמחות כאחת התקופות הקשות ביותר והסזיפיות ביותר של חייו ולא בכדי. במהלך תקופה זו, יבלה המתמחה בתור החוליה החלשה ביותר ...המשך
 • חשבונאות- חדש באשקלון
  חשבונאות- חדש באשקלון
  המכללה האקדמית אשקלון מצטרפת בימים אלו לעוד מספר מכללות ואוניברסיטאות בישראל אשר מוכרות להכשיר לתואר בראיית חשבון. התואר בראיית חשבון, מקנה ללומדים בו עם סיום התואר ושנתיים של ...המשך
 • מנהל כספים איפה לעבוד?
  מנהל כספים איפה לעבוד?
  הסקר הסתמך על נתוני השכלה דומים בכל המדינות שנבדקו- רואי חשבון עם תואר ראשון, לאחר תקופת סטז´ כנדרש ועם 8 שנות ניסיון. מבחינת מצב משפחתי, האוכלוסייה שנבדקה הם הורים לילדים עד גיל 3, הגרים ...המשך
 • סטאז´ בראיית חשבון
  סטאז´ בראיית חשבון
  ההתמחות המעשית בתחום ראיית החשבון חשובה לצורך הרזומה וההתנסות, במה שיהיה כתוב על קורות החיים לראיון הקבלה הבא – אולם ממילא מרבית המתנסים ברו"ח משתלבים בתקופה זו אצל המשרדים הגדולים ביותר בארץ. ...המשך
 • רו"ח-יש צורך בשינוי בהכשרה
  רו"ח-יש צורך בשינוי בהכשרה
  בדיקה מעמיקה גילתה, כי ישראל אולי נמצאת בחזית מבחינת דוחות ביקורת ודיווחים, אך נמצאת הרחק מאחור בכל הקשור להכשרת רו"ח חדשים. בשל תקנות מיושנות, רבים מן הלומדים את מקצוע ראיית החשבון, ...המשך
 • מהו מבחן המועצה
  מהו מבחן המועצה
  משרד המשפטים בישראל מפעיל את מועצת רואי החשבון, מתוקף החוק "רואי החשבון" משנת 1955. למועצה זו ישנם תפקידים שונים, כמו למשל פיקוח על ההתמחות של פרחי ראיית החשבון, הפעלת הליכי משמעת בהתאם, ...המשך
 • מנהל כספים בחו"ל
  מנהל כספים בחו"ל
  מנהלי הכספים שנמצאים בחו"ל מנהלים קשר הדוק עם החברה בישראל, ומספקים לה שירותים על הצד הטוב ביותר.למנהל כספים ישנם תפקידים רבים ואחריות רבה מול כל עסק וארגון מולו הם עובדים. לצורך הענקת המענה ...המשך
 • חשבונאות לתואר ראשון
  חשבונאות לתואר ראשון
  לימודי חשבונאות מעניקים רקע והבנה בעולם הפיננסים ומאפשרים השתלבות תעסוקתית במגוון חברות וארגונים. עם זאת, על מנת לעסוק בראיית חשבון יש לעבוד בהתמחות תקופה של שנתיים ולעבור מבחן הסמכה של...המשך
 • מתאים לך להיות רו"ח?
  מתאים לך להיות רו"ח?
  כיום ראיית חשבון היא אחד הענפים המבוקשים ביותר בשוק הישראלי. מקצוע מאופין באופק מקצועי רחב עד מאוד כזה שמספק לבוגריו אפשרויות שונות להשתלב בשוק העבודה. יש לזכור שמסלול הלימודים הוא ארוך וקשה ואינו מתא...המשך
 • תכונותיו של מנהל חשבונות
  תכונותיו של מנהל חשבונות
  כל עסק חייב מנהל חשבונות, בסופו של דבר בין אם מדובר בעסק קטן של עצמאי או בחברה גדולה, כל המספרים השונים צריכים להיות מנוהלים על ידי איש מקצוע מוסמך. האדם אשר אמון על ניהול כל ספרי החשבונות הינו מנהל ה...המשך
 • סוגי סטאג´ בראיית חשבון
  סוגי סטאג´ בראיית חשבון
  תחום ראיית החשבון הפך להיות נפוץ עד מאוד בשנים האחרונות וזאת בשל מספר סיבות. הסיבה הראשונה היא הביקוש הרב שקיים למקצוע במשק הישראלי והסיבה השניה והעיקרית לא פחות היא השכר המשולם לעוסקים בתחום...המשך
 • לעשות תואר בראיית חשבון
  לעשות תואר בראיית חשבון
  לימודי התואר הראשון אינם כה קוסמים כפי שהוצגו בתחילה, הלימודים הינם לימודים תובעניים שדורשים רבות מהסטודנט. עלהתלמיד לתרגל רבות בביתו, להגיש מטלות שונות ולעמוד במבחנים לא פשוטים כלל...המשך
 • לעשות תואר בגיל 40
  לעשות תואר בגיל 40
  לעשות תואר אקדמאי בגיל 40 יכול לפתוח מסלול הזדמנויות רחב מאוד עבור בעלי מקצוע עם ניסיון בפועל אשר מרגישים שבתחום עיסוקם הם דורכים במקום ולא מצליחים להתקדם. נכון שבגיל מתקדם ללכת ללימודים ...המשך
 • להיות רואה חשבון בישראל
  להיות רואה חשבון בישראל
  תפקידו של רואה חשבון הינו לבצע ביקורות ומעקב על מגוון של דוחות כספיים שונים עבור עסקים וארגונים עסקיים ולספק חוות דעת אובייקטיבית עליהם. על פי חוק רואי חשבון 1955 משרד המשפטים הקים את המועצה ...המשך
 • לימודי כלכלה וחשבונאות
  לימודי כלכלה וחשבונאות
  לאורך השנים האחרונות ישנו גידול משמעותי בדרישה לבוגרי חשבונאות עקב ההתפתחות המהירה של השוק הגלובלי וכלכלות בינלאומיות. תואר BA בחשבונאות וכלכלה הינו תחום עיסוק שלמעשה מגשר בין בעלי מניות שונים לבין ...המשך
 • למה ללמוד חשבונאות?
  למה ללמוד חשבונאות?
  אנשים רבים מתבלבלים ולא יודעים באופן מדויק מה זה חשבונאות. אנו יכולים לראות כי חשבונאות היא לא עשיית חשבון והיא גם לא מקצוע מתמטי נטו אלא היא תחום לימודים אשר משלב אלמנטים מלימודי הכלכלה ...המשך
 • הכל על מקצוע רואה החשבון
  הכל על מקצוע רואה החשבון
  תחום ראיית החשבון כולל בתוכו תת קטגוריות רבות, ביקורת חשבונות,חשבות בחברות, ייעוץ פיננסי, הנהלת כספים, ועוד. התפקיד העיקרי של רואה חשבון הוא להכים דוחות אודות הפעילות הכספית והכלכלית השוטפת ...המשך
 • הכול על תואר בחשבונאות
  הכול על תואר בחשבונאות
  חברות, ארגונים או גופים אשר מעוניינים להציג את פעילותם העסקית בצורה של דוחות כספיים, משתמשים בשפה משותפת, שפה זו נקראת חשבונאות. דוחות כספיים אלו מציגים את הציפיות והנכסים של החברות או ...המשך
 • על בחינת מועצת רואי חשבון
  על בחינת מועצת רואי חשבון
  על מנת לקבל רישיון רואה חשבון יש צורך לעבור 3 תנאים והם: על רואה החשבון להיות בגיר (גיל 18+), על הבוגר לעבור בהצלחה מבחן מטעם המועצה לרואי חשבון וכן, על מנת לקבל את הרישיון יש צורך לעבור תקופת התמחות ...המשך
 • על מקצוע ראיית חשבון
  על מקצוע ראיית חשבון
  בישראל, בשנת 1955 נוצר חוק המסדיר בתוכו את מקצוע ראיית החשבון – על פי חוק, הוקמה בארץ מועצת רואי חשבון בישראל – מועצה האחראית למתן רישיון עסק לאנשים אשר מעוניינים לעסוק במקצוע. מתן הרישיון אינו דבר של...המשך
 • על שנה ד´ בחשבונאות
  על שנה ד´ בחשבונאות
  נתחיל עם כמה נתונים קרים: כאמור, על מנת להיות רואה חשבון יש לעבור את הבחינה של המועצה לרואי חשבון, בחינה זו עשויה מ-15 בחינות בנושאים שונים. אולם, אם אתם מחזיקים בתואר בחשבונאות, תהיו זכאים לפטור מ10 ...המשך
 • מה אחרי תואר בחשבונאות
  מה אחרי תואר בחשבונאות
  מבחינה אקדמאית, עם קבלת התואר סיימתם את לימודיכם, אולם בפועל, כעת תעמוד בפניכם תקופת התמחות, תקופה אשר בה תתחילו לעבוד על מנת שבסופה תוכלו להציג את עצמכם בתור רואי חשבון. אולם לפני ההתמחות...המשך
 • מה לומדים בתואר לחשבונאות
  מה לומדים בתואר לחשבונאות
  משך התואר בחשבונאות הוא כ-3 שנים כאשר בפועל רוב הסטודנטים בוחרים להישאר שנה רביעית על מנת להשתתף במכינה לבחינת המועצה – בחינה זו מעניקה להם הסמכה מקצועית, ומכן שאין מספיק רק בתואר. הסיבה לכך טמונה ...המשך
 • מבחן הסמכת רואי חשבון
  מבחן הסמכת רואי חשבון
  על מנת לנהל עסק מבחינה כלכלית יש צורך בהרבה ידע ויכולות מקצועיות מורכבות ביותר. בשל כך החליטה המדינה שרק אנשים אשר קיבלו הכשרה והסמכה מתאימה, רשאים לנהל את ענייני הכספים של כל חברה או עסק. בנוסף לכך,...המשך
 • למה לעשות תואר משולב?
  למה לעשות תואר משולב?
  תואר משולב נרכש במסלול דו – חוגי, כלומר – שני מקצועות לימוד שונים נבחרים ונלמדים במסלול מורחב. לעתים הנושאים משלימים אחד את השני, הסטודנט יכול לבחור ללמוד תחום עניין מנקודות מבט שונות ובאופן שמעמיק ...המשך
 • מקצוע רואה החשבון
  מקצוע רואה החשבון
  רואה חשבון שייך לקבוצת המקצועות הפיננסיים, כאשר עיקר תפקידו של רואה החשבון הוא לייצג את לקוחותיו אל מול רשויות המס של המדינה, ולסייע להם לעבוד במסגרת החוק בכל הקשור לפעולות הפיננסיות שאותם הם מבצעים. ...המשך
 • למי מיועד לימודי חשבונאות?
  למי מיועד לימודי חשבונאות?
  חשבונאות היא תחום חובק מקצועות רבים: ראיית חשבון, הנהלת חשבונות בדרגות שונות, כלכלה, חשבות, ניהול כספים, תקציבאות ועוד, והיא יכולה לעניין קשת רחבה ביותר של אנשים: ממנהלים – דרך מנהלים זוטרים ועד...המשך
 • שילוב התמחויות בחשבונאות
  שילוב התמחויות בחשבונאות
  רבים ניגשים מדי שנה ללימודי תואר ראשון בתחום החשבונאות וראיית החשבון. לימודים אלו נועדו לרוב לאנשים עם ראש ריאלי שיודעים כי יתעסקו בהמשך חייהם עם מספרים וחישובים ואוהבים את העיסוק הזה. רוב התארים הנלק...המשך
 • היכן ללמוד חשבונאות?
  היכן ללמוד חשבונאות?
  אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר כיום בקרב ציבור הסטודנטים והמועמדים ללימודי השכלה גבוהה בישראל הוא מקצוע החשבונאות. מדובר באחד המקצועות המתגמלים ביותר הקיימים כיום בשוק העבודה, וכזה שנהנה מיציבות ...המשך
 • איך לבחור לימודי BA?
  איך לבחור לימודי BA?
  צעירים רבים אחרי השירות הצבאי, לאחר שחזרו מהטיול הגדול בחו"ל, מתחילים לחשוב על העתיד שלהם. חלקם צריכים להתחיל להשלים או לשפר בגרויות, כמעט כולם נמצאים לפני הבחינה הפסיכומטרית, אך המשותף לכולם הוא הצור...המשך
 • האם כדאי ללמוד חשבונאות?
  האם כדאי ללמוד חשבונאות?
  אנשים שפונים ללימודי חשבונאות, בוודאי אוהבים לעסוק במספרים, כמו כן להרוויח אותם. אמנם הדרך לא קצרה אל המטרה בדרך כלל- בין השאיפה אל ההגשמה חולפות מספר שנות לימוד. האם ההקרבה משתלמת? התשובה היא ...המשך
 • לימודי תואר משולב
  לימודי תואר משולב
  לימודי תואר משולב הם למעשה לימודים לתואר במסלול דו חוגי, כאשר הסטודנט לומד שתי מקצועות באופן מורחב. כל האוניברסיטאות מציעות לימודי תואר משולב, מפני שבמקרים רבים מדובר בשני מקצועות המשלימים אחד את...המשך
 • מי הוא רואה חשבון?
  מי הוא רואה חשבון?
  רואה חשבון מבצע ביקורות על דו"חות כספיים ונותן חוות דעת עליהם בין השאר. לרואה חשבון נדרש ידע נרחב בתחום החשבונאות, המימון, המסים, הביקורת החשבונאית ועוד שדרושים לביצוע עבודתו. בישראל, חוק רואי ...המשך
 • תכונות למנהל חשבונות
  תכונות למנהל חשבונות
  מועמדים רבים החושבים להיכנס לתחום הנהלת החשבונות, מנהלי חשבונות שרק סיימו את לימודיהם ונמצאים בתהליך של חיפוש עבודה, ואפילו מנהלי חשבונות וותיקים העוסקים במקצוע כבר שנים, אינם תמיד מודעים לתכונות...המשך
 • תעסוקה לתואר בחשבונאות
  תעסוקה לתואר בחשבונאות
  צעירים רבים מתלבטים איזה מקצוע להתחיל ללמוד, ומתעסקים רבות בשאלה איזה תחום לימודים ישתלם להם מבחינת תעסוקה בתום תקופת הלימודים. אחד מן המקצועות החופשיים הפרקטיים ביותר כיום הוא לימודי ...המשך
 • להיות רואה חשבון
  להיות רואה חשבון
  רואי החשבון הם נדבך חיוני וחשוב בניהול נכון של עסקים מכל סוג ומשמשים כמורי הדרך של הארגון בתחום החשבונאות המורכב והסבוך שבו לרוב לא שולטים המנהלים ובעלי העסק. ככל שהעסק הינו גדול ורחב יותר כך גדלים ...המשך
 • ראיית חשבון לא רק תואר
  ראיית חשבון לא רק תואר
  לימודי ראיית חשבון הם מתחומי הלימודים הפופולאריים והשגורים ביותר במערכת הלימודית. מדובר בתחום עיסוק שנוגע להיבטים כלכליים, משפטיים ולא פעם חשיפה למקצוע ההיסטוריה והפסיכולוגיה. מדובר במסלול...המשך
 • הסמכת רואי חשבון
  הסמכת רואי חשבון
  מבחן ההסמכה לראיית חשבון נערך מטעם מועצת רואי החשבון פעמיים בשנה במועדים מאי-יוני-יולי או נובמבר-דצמבר-ינואר. במועדים אלו נערכות 15 בחינות המחולקות לארבעה שלבים. מדי שנה מגיעים כ20,000 נבחנים! לשכת רו...המשך
 • לשלב חשבונאות עם מה?
  לשלב חשבונאות עם מה?
  תואר ראשון בחשבונאות מכשיר את הלומדים בו למילוי תפקידים מרכזיים בתחום החשבות וראיית החשבון במסגרת המשק הישראלי, כמו- כן מכשיר ללימודים מתקדמים ולמחקר בתחום החשבונאות. הכשרה זו מבוססת תוך...המשך
 • לימודי הסבה לראיית חשבון
  לימודי הסבה לראיית חשבון
  לבוגרי תואר ראשון המעוניינים לרכוש מקצוע חדש ולעשות הסבה מקצועית, ניתנת האפשרות לעבור הסבה לתואר בראיית חשבון. התואר הסטנדרטי בראיית חשבון אורך כ-5 שנים, תקופה המהווה מכשול רציני לרבים אשר אינם ...המשך
 • בי"ס חדש ללימודי רו"ח
  בי"ס חדש ללימודי רו"ח
  פתיחתו של בית הספר לחשבונאות שיפעל בתוך מכללת שערי משפט נובעת ממודעות למצב הקיים ובשל התנופה הכלכלית שהביאה עמה גלים רבים של חברות רב לאומיות לישראל וגם הודות לקשרים הכלכליים הענפים של ישראל...המשך
 • תואר בכלכלה וחשבונאות
  תואר בכלכלה וחשבונאות
  תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בחשבונאות מותאם במיוחד עבור מי שמבקש להיעשות רואה חשבון או עבור מי שרוצה להתמחות בתחום זה. ההשכלה במהלך לימודי תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בחשבונאות...המשך
 • תואר ראשון למגזר החרדי
  תואר ראשון למגזר החרדי
  ההכרה שתואר אקדמי במנהל עסקים פותח דלתות רבות, מעניק אין ספור הזדמנויות תעסוקה ושכר גבוה רווחת גם במגזר החרדי. למעשה במשק העבודה החרדי זה מקצוע מאוד מבוקש, ומקומות רבים במגזר זה דורשים ...המשך
 • לימודי חשבונאות בערב
  לימודי חשבונאות בערב
  אחת הסיבות לכך שלימודי החשבונאות הם כל כך מבוקשים, היא הדרישה הגבוהה כמעט בכל עסק להימצאות רואה חשבון, זו הסיבה למשל להתברגותם של רואי החשבון בתפקידי מפתח במשק ובעולם העסקים הישראלי. ...המשך
 • לימודי משפטים וחשבונאות
  לימודי משפטים וחשבונאות
  לימודי תואר ראשון במשפטים וחשבונאות ידועים כמבוקשים ופופולאריים במיוחד, בעיקר בקרב סטודנטים המבקשים להשתלב במשרות בכירות במשרדי עורכי דין או רואי חשבון ובמגוון ארגונים מובילים נוספים במגזר הפרטי והעסקי. הלימודים מקנים ידע ומיומנויות ...המשך
 • יום פתוח באוניברסיטות ובמכללות
  יום פתוח באוניברסיטות ובמכללות
  בדרך כלל במהלך תהליך החיפוש אחר מוסד הלימודים המתאים ביותר עבורנו אנו מתלבטים בין כמה מוסדות שלכל אחד מהם ישנם יתרונות וחסרונות שונים. ההחלטה לגבי מוסד הלימודים בו נבלה מספר שנים מחיינו אינה קלה...המשך
 • קריירה בראיית חשבון
  קריירה בראיית חשבון
  לימודי ראיית החשבון משתייכים לתחום מדעי החברה, תוך שילוב לימודי כלכלה ומנהל עסקים. חשבונאות היא למעשה שיטת ניהול חשבונות מתוחכמת, המתבצעת באמצעות הצגת תמציתם של האירועים הפיננסיים המתרחשים במערכת ...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

קראתי ואני מאשר את תקנון האתר

חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות