סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס דירקטורים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס דירקטורים

קורס הכשרת דירקטורים מעניין אותך?

קורס דירקטורים מקנה למשתתפיו את הידע המעמיק וההבנה המקיפה ביותר בכל ההיבטים והאתגרים שעמם מתמודדים המנהלים הבכירים של המאה ה-21. כיום כבר לא מספיק להיות למוד ניסיון, ועל יושבי ההנהלה העליונה להיות מצויים בעולם הפיננסים, הכלכלה והמשפט כדי להיות מסוגלים לקרוא את המפה העסקית ולהצעיד את ארגונם קדימה.

מתעניינים בהכשרת דירקטורים? מתכננים את הצעד הבא של בקריירה שלכם? כאן סיכמנו עבורכם את כל המידע על תכניות הלימודים הקיימות בשוק החל ממידע על תכנית הלימודים, דרך תנאי קבלה ועד לפרטים אודות מגוון מוסדות אפשריים ברחבי הארץ. לקבלת ייעוץ טלפוני ניתן לחייג למוקד יועצי הלימודים שלנו או לחילופין להשאיר פרטי התקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם. לחילופין בתחתית המאמר תוכלו למצוא רשימת מוסדות מומלצים, אותם תוכלו לסמן ולהשאיר פרטי התקשרות ישירות לנציגיהם. מאחלים המשך קריאה נעימה ומועילה!

כי מנהל צריך קודם כל להיות אסטרטג

האתגרים ?רבים המאפיינים כיום את הזירה העסקית בהחלט לא פסחו גם על תפקידה של מועצת המנהלים בכל גוף, תאגיד או ארגון. הדירקטורים שקובעים את יעדי הארגון ואשר מתווים את הקווים האסטרטגיים הנדרשים ליישומם, צריכים לקחת בחשבון תחיקות, תקנות, בעלי עניין והיבטים נוספים, ולמעשה הם אלו הנושאים באחריות בכל הנוגע לביצוע בקרה מתמדת שאכן הארגון פועל על פי הרגולציות שקבע המחוקק.

ההבנה הזו שעל המנהלים הבכירים להחזיק בידע נרחב ומעמיק במגוון תחומים החל מכלכלה, דרך מנהל עסקים ועד לדינים וחוקים הוביל לעלייה ניכרת בביקוש ללימודי דירקטורים; תכנית לימודים מקיפה המכשירה את הדירקטורים לתפקיד זה הלכה למעשה, ומקנה להם ארגז כלים מקצועי באמצעותו ידעו כיצד לקבל החלטות עסקיות נכונות עבור ארגונם תוך שהם לוקחים בחשבון מדיניות תאגידית, התנהלות מבוקרת, שקיפות ארגונית ועוד.

רקע - המגמה נמשכת

כיום יותר מתמיד, עבודתו של הדירקטוריון קרי מועצת המנהלים או ההנהלה העליונה, רוויה באתגרים שונים פועל יוצא של תחיקות ותקנות המחייבות את נושאי המשרות הבכירות בהבנה מעמיקה של תהליכים עסקיים, מגמות פיננסיות, דינים ומשפטים, שקיפות ארגונית ואכיפה הן בזירה המקומית והן במקבילתה הכלל עולמית. אם בעבר נהגו לראות במשרת הדירקטוריון כמורכבת, הרי שכיום עם הרגולציה שקבע המחוקק, נושאים הדירקטורים משא כבד על כתפיהם כשמתוקף תפקידם עליהם להתוות את האסטרטגיה של הארגון לצורך השגת יעדי החברה תוך זהירות קפדנית ויתרה של קיום מגוון רחב של חובות.

הצורך בהכשרה סדורה למילוי חובות הדירקטוריון איננה נובעת רק מטובת הארגון ופועלת בראש ובראשונה לטובת הדירקטור עצמו. זאת בשל המגמה העולה של בעלי מניות הבוחרים להגיש תביעות ייצוגיות כנגד נושאי המשרות הבכירות ובכללן גם הדיקטוריון, מתוך החשש לאי מילוי חובותיהם. החוק מנגד איננו מיטיב עם הדירקטוריון בתחום זה, והוא רואה בפעולותיהם כמייצגות את החברה ומאפשר לראות בהם כאחראים.

הכשרת דיקרטורים – מטרת הלימודים ויעדים

ההכרה בכך שנדרשת גישה ניהולית חדשה אל מול אתגרי השעה וההבנה כי הדירקטוריון נתפס בעיני הציבור כאיש המקצוע מן המעלה הראשונה המייצג את פניה ויעדיה של החברה, הביאה לעלייה בביקוש ללימודי קורס דירקטורים בקרב נושאי משרות בכירות רבים. מוסדות לימוד מקצועיים רבים פתחו את שעריהם ומציעים תכנית לימודים מעמיקה שכזו המקיפה את מגוון הסמכויות בהן מחזיק הדיקטור וביניהן: התווית האסטרטגיה העסקית של הארגון ומדיניותו, ניטור ובקרת מצבו הפיננסי של הארגון, ביצוע הנפקות של אג"ח, ביצוע הקצאת מניות וני"ע מטעם החברה, קביעת המבנה הארגוני של החברה, מינוי ופיטור המנכ"ל ועוד.

תכנית הלימודים משלבת בין שיעורים עיוניים לבין מעבר סדנאות ותרגולים מעשיים במהלכם מנתחים משתתפי הקורס מגוון מקרי בוחן ודנים בלקחים שניתן להפיק, בדרכי פעולה שונות ובהתמודדות הנכונה ביותר אל מול אתגרים שונים. כלל המוסדות מקפידים על הרכבו של סגל מרצים מגוון ובעל ערך מוסף עצום דוגמת דירקטורים מחברות שונות, רואי חשבון ומנכ"לים.

לרשימת המוסדות המלאה ללימודי הכשרת דירקטורים לחצו כאן

נושאי לימוד

התכנים הנלמדים במסגרת קורס הכשרת דירקטורים עשויים להשתנות במידה מסוימת בין מוסד למוסד. עם זאת, נושאי הליבה ומרבית הנושאים ההיקפיים הינם זהים ונובעים מן ההכרח של המוסדות ליישר קו ולהעניק את ההכשרה המקיפה ביותר. בין הנושאים הנלמדים במהלך התכנית ניתן למנות:

• תפקיד הדיקרטוריון בחברה ומטרת חבר המנהלים
• חובותיה וזכויותיה של מועצת המנהלים
• מושגי יסוד הכרחיים
• ממשל תאגידי
• סוגי דירקטורים
• התווית תכנית אסטרטגית לארגון
• הליך קבלת החלטות נכון
• אתיקה מקצועית
• ניהול סיכונים
• בקרת וניטור דו"חות פיננסים
• סוגי התאגדויות
• ביצוע ביקורת פנים ארגונית
• אתגרי השעה של הדירקטריון
• אכיפה מנהלית
• היכרות עם תקן דיווח כספי בינלאומי
• בעלי שליטה, בעלי מניות ומחזיקי עניין
• ניהול משברים
• ביצוע רכש
• מיזוג חברות
• חובות האמונים
• ניהול תקציבים
• חלוקת דיבידנדים
• ועוד.

מוסדות ללימודי הכשרת דיקרטורים

מספר בתי ספר ומכללות בארץ מציעים כיום קורס הכשרת דיקרטורים מקצועי ומקיף המכין את משתתפיו לאתגרי השעה ומכשיר אותם לקראת השתלבות מלאה וחלקה ככל הניתן באחד מן התפקידים היוקרתיים והמורכבים במשק. בין המוסדות השונים ניתן למנות את:

• להב – הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב
• המרכז להשתלמויות בר אילן
• אוניברסיטת בן גוריון – לימודי חוץ
• מכון ה תקנים הישראלי
• מכללת אור יהודה
• המכללה העסקית לניהול וסחר בינלאומי בחיפה
• המכללה למינהל – שלוחת תל אביב- גינת

באפשרותכם לגלול מטה לתחתית המאמר, לסמן אחד או יותר מבין המוסדות שצוינו לעיל, להשאיר פרטי התקשרות ונציגי המוסד או המוסדות הרלוונטיים יצרו עמכם קשר בהקדם האפשרי. אם אינכם בטוחים באיזה מוסד לבחור או שברצונכם לקבל מידע נוסף על תכנית הלימודים, ניתן לחייג למוקד יועצי הלימודים שלנו או לחילופין להשאיר פרטים ונציגינו יעשו את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תנאי קבלה

מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה ללימודי דירקטורים ברקע אקדמי של מינימום תואר ראשון או לחילופין ניסיון  תעסוקתי עשיר בתחומים ניהוליים. ייתכנו תנאי קבלה חלופיים למועמדים שאינם עומדים בתנאי קבלה אלו, אך יש לבדוק זאת באופן נקודתי מול המוסד הרלוונטי הנבחר. כמו כן, כל מוסד שומר לעצמו את הזכות להתנות את ההרשמה במעבר ראיון קבלה.

קהל יעד

קורס הכשרת דיקרטורים פונה לאנשים המחזיקים במשרות בכירות בתחומים ניהוליים שונים, אשר מבקשים להיחשף אל המציאות המורכבת שמולה מתמודדים דיקרטורים ושמעוניינים לרכוש ארגז כלים תיאורטי ומעשי מקיף שיסייע להם במילוי תפקיד זה. בין הקהלים הפוקדים את התכנית ניתן למנות סמנכ"לים, מנכ"לים, רואי חשבון, מבקרים פנימיים ואנשים המועמדים לקראת איוש משרת דיקרטור.

היקף הלימודים

היקפה של תכנית הלימודים עשוי להשתנות בין מוסד למוסד ולנוע בין -60 ל-80 שעות בממוצע, כ-15-9 מפגשים. כמו כן, מרבית המוסדות מציעים מתכונת לימודי בוקר ומתכונת לימודי ערב מתוך ההכרה בכך שמרבית קהלי היעד הנרשמים לקורס הינם אנשים עובדים.

עלות קורס דירקטורים

עלויות הקורס נעות בין 4,500 ל-7,500 ש"ח. בטרם ההרשמה מומלץ לערוך סקר מקיף ואף לקבוע פגישת ייעוץ עם מספר מוסדות. במסגרת המפגש תוכלו להתרשם מסביבת הלימודים, לבקש לקבל מידע על המרצים, לעיין ולשאול שאלות על הסילבוס ועוד.

תעודות והסמכה

לבוגרים אשר יעמדו בכל מטלות התכנית ושיעמדו בדרישות מוסד הלימודים הרלוונטי הנבחר, תוענק תעודת בוגר המסלול להכשרת דירקטורים.

סיכום

קורס דיקרטורים נלמד כיום בכמה מוסדות ברחבי הארץ. התכנית שמה לה למטרה להכשיר את בוגריה לקראת אחד מן התפקידים החשובים והמורכבים במשק. התכנית מיועדת לנושאי משרות בכירות ובעלות אופי ניהולי. בהצלחה!

* מכוונים לתפקידים בכירים אבל עדיין נמצאים בתחילת הדרך? אנחנו ממליצים לכם לקרוא גם על קורס הכשרת מנהלים.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס דירקטורים ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס דירקטורים

דירקטור הוא אחד התפקידים הבכירים והנחשקים ביותר בחברה. דירקטור הוא כמו הרשות המבצעת בחברה, הוא חלק מצוות עובדים שאחראי לביצוע פעולות וקביעת אסטרטגיות עבודה. הדירקטור נהנה ממשכורות נאות. בשנים האחרונות הפיקוח על התנהלות תקינה וחוקית של הדירקטורים גברה ועל כן שיקול הדעת, המיומנות וטוהר העבודה צריכים להיות גבוהים מתמיד. לימודי דירקטורים יסייע ללמד ולהעביר את כל החומר הנדרש בכדי למלא את תפקיד הדירקטור ע? הצד הטוב ביותר.

מי הוא קהל היעד של לימודי דירקטורים?
קהל היעד של התכנית יהיה דירקטורים בפועל שרוצים להעמיק את הידע שלהם, להתעדכן בחקיקה האחרונה ובעדכונים האחרונים בתפקיד הדירקטור. או לחילופין אנשים בתפקידים ניהוליים שרוצים לקחת צעד קדימה ולהפוך לדירקטורים – הקורס יעניק לאלו את הידע הנדרש כיצד להפוך לדירקטור בצורת קורס הכשרת דירקטורים, ואילו צעדים יש לנקוט בכדי להפוך לדירקטור.

מה היא המטרה של לימודי דירקטורים?
המטרה של הקורס היא להעניק לתלמידים את הידע הנדרש, הניסיון והיכולת לנהל מערכות ארגוניות כלכליות, הומאניות, קטנות או גדולות ומורכבות. הקורס מכשיר את תלמידיו להיות בתפקיד הניהול הבכיר ולהעמיק את הידע בתפקידם כדירקטורים.

מה הם נושאי הלימוד בלימודי דירקטורים?
קיימים קורסים רבים ושונים בתחום הדירקטורים אך ניתן למנות נושאי לימוד משותפים בין הקורסים המגוונים שמוצעים במכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ והם כדלקמן: תפקידי וסמכות הדירקטור, משולש הכוחות בחברה, משרת דירקטור – המינוי, ההכשרה והפיטורין, מנגנוני הגנה, שיפוי, חלוקת רווחים, אחריות הדירקטוריון, חובת אמונים של דירקטור, אסטרטגיות עסקיות, הליכי דינאמיקה וקבלת החלטות, עבודה מול היועץ המשפטי, מיזוג ורכישה, שינוי מבני, שיפוי, מסמכי יסוד של חברה ועוד.

סרטוני וידאו על קורס דירקטורים
פרופ יוסף גרוס מספר על קורס דירקטורים בלהב
בואו להתרשם מקורס דירקטורים בלהב- הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.
 • פרופ יוסף גרוס מספר על קורס דירקטורים בלהב- חלק ב
  פרופ יוסף גרוס מספר על קורס דירקטורים בלהב- חלק ב

מאמרים מקצועיים בנושא קורס דירקטורים

 • מה זה קורס דירקטוריון?
  מה זה קורס דירקטוריון?
  לדירקטורים תפקיד מהותי וחשוב בניהול האסטרטגיה העסקית של חברה או אירגון, מתן דין וחשבון גם באופן חיובי וגם באופן שלילי. חושבים שיש לכם את הכישורים המתאימים להצעיד חברה שלמה לטופ? הכנסו וקראו !...המשך
 • הכל על הכשרת דירקטורים
  הכל על הכשרת דירקטורים
  בראש כל ארגון גדול נדרשים מקבלי ההחלטות לשיקול דעת המשוקלל על ידי בקיאות הן בהיבטים הפיננסיים והעסקיים של החברה והן באספקטים המשפטיים השונים. את נושאים אלו ועוד ניתן ללמוד במסגרת קורס הכשרת דירקטורים...המשך
 • המסלול להכשרת דירקטורים
  המסלול להכשרת דירקטורים
  כדירקטורים, עליכם לראות את התמונה הגדולה ולתת דין וחשבון כאשר האסטרטגיה העסקית פועלת באופן חיובי ולהפך. חושבים שאתם מוכנים להצעיד את החברה קדימה? בואו לקבל הכשרה מקיפה שתכין אתכם לקראת המהלך....המשך
 • הכשרת דירקטורים
  הכשרת דירקטורים
  קורס הכשרת דירקטורים מתאים עבור כל מי שרוצה ולחדד את כישורי הניהול שלו על פי תכנית לימודים סדורה. במסגרת הקורס ניתן יהיה ליישם באופן מידי מודולים לקבלת החלטות לרכוש כלים חיוניים בגיבוש אסטרטגיה עסקית....המשך
 • הכשרה עבור דירקטורים
  הכשרה עבור דירקטורים
  כל תפקיד ניהולי דורש התנהלות שקולה, עירנית ודרוכה. על אחת כמה וכמה נכון הדבר כאשר מדובר בנושאי המשרות הבכירות בראשן של חברות ענק. מן הדירקטור נדרשת בקיאות בענף הפיננסים לצד אספקטים משפטיים ועסקיים....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

תחומי לימוד קרובים

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú