סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס הנהלת חשבונות

לימודי הנהלת חשבונות מעניינים אותך?

קורס הנהלת חשבונות יעניק לכם את הידע התיאורטי והמעשי הנדרש כדי לעבור בהצלחה את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הכלכלה, ועל מנת שתוכלו להשתלב ולמלא את העבודה החשבונאית בחברות וארגונים שונים במשק. כאן בפורטל הלימודים ToStudy איגדנו עבורכם את התשובות לכל השאלות הפופולריות דוגמת: מה ההבדל בין הנהלת חשבונות סוג 1+2 לבין הסמכה סוג 3? מה הם תנאי הקבלה? מה לומדים במסגרת הקורס? ואילו מוסדות מומלצים קיימים?

לקבלת מידע נוסף מיועצי הלימודים שלנו, באפשרותכם להשאיר לנו פרטי התקשרות ואנו נעשה את מירב המאמצים ליצור עמכם קשר בהקדם האפשרי. כמו כן, בתחתית המאמר תוכלו למצוא רשימה מקיפה של מגוון מוסדות מומלצים ובפריסה ארצית נרחבת. ניתן לסמן אחד או יותר מבין המוסדות המוצעים, להשאיר להם פרטים באופן ישיר, ונציגיהם יצרו עמכם קשר למתן פרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ והכוונה. מטרתנו היא שתוכלו לחסוך בזמן היקר שכרוך בחיפוש אחר מידע על לימודי הנהלת חשבונות ובבדיקה אחר מוסדות מומלצים.

תפקידם של מנהלי החשבונות

למנהלי החשבונות תפקיד חשוב והכרחי עבור כל ארגון וחברה, גדולים וקטנים כאחד. מתוקף תפקידם, אמונים מנהלי החשבונות על עיבוד הניירת והמידע הפיננסי של הארגון, ולמעשה הם אלו המשמשים כעיניים של מנהלי חברות ובעלי עסקים.

תפקידם של מנהלי החשבונות כולל בעיקר:

• מעקב שוטף של כלל הפעולות הפיננסיות שמבצע הארגון
• תיעוד עסקאות פיננסיות
• עדכון ועריכת דו"חות פיננסיים
• הפקת מאזנים עבור הוצאות והכנסות
• פיקוח על תזרים המזומנים של הארגון
• עריכת רשומות פיננסיות
• דיווח על אי סדרים באשר לנתונים שונים
• הפקת חשבוניות וקבלות
• הסדרת התשלומים של הארגון מול גופים מקבילים
• ועוד.

חשוב לציין כי משימותיהם של מנהלי החשבונות עשויות להשתנות בהתאם להיקף הפעילות העסקית של הארגון בו הם מועסקים ובהתאם לגודלו והרכבו. באופן כללי, המשימות היומיומיות של מנהלי החשבונות מחייבות מספר מיומנויות בסיסיות כשבראשן ניתן למנות דייקנות, יכולות ריאליות ומתמטיות טובות, בקיאות בחוקים ובתחיקות השונים דוגמת מיסוי ויכולת להתמודדות עם ריבוי משימות.

בנוסף לכך, גם למיומנויות מחשב מומלץ לייחס חשיבות רבה במקצוע זה, וזאת מכיוון שמנהלי החשבונות נדרשים להיכרות מעמיקה עם תוכנות מחשב ייעודיות, כמו גם עם תוכנת הגיליונות האלקטרוניים Excel המאפשרת ביצוע בקרה וחישובי נתונים באמצעות מגוון פונקציות שונות.

ההבדל בין סוג 1+2 לסוג 3

כמו במקצועות רבים אחרים, גם ענף הנהלת החשבונות מורכב מהסמכה בסיסית והסמכה מתקדמת לאלו החפצים בידע מעמיק שישכלל את מיומנויותיהם המקצועיות הקיימות ויאפשר להם להתקדם בתחום כמו גם להגדיל את אפשרויות התעסוקה.

לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 הם כרטיס הכניסה שלכם לענף, ומטרתם להקנות את סך הידע התיאורטי והמעשי הנדרש כדי לצלוח את בחינותיו החיצוניות של משרד הכלכלה המתחלקות לפרק עיוני ופרק מעשי על תוכנות מחשב ייעודיות. כאן יש לציין כי כלל נושאי הלימוד אליהם נתייחס בהרחבה בהמשך, מותאמים לדרישותיו של משרד הכלכלה ומפוקחים על ידו. תכנית הלימודים פתוחה בפני הקהל הרחב, איננה מצריכה ידע קודם ומכשירה את הסטודנטים מאל"ף עד תי"ו כך שעם תום הלימודים יוכלו הבוגרים למלא את תקן הנהלת החשבונות בכל ארגון וחברה.

מטרתו של הקורס המתקדם סוג 3 היא להעמיק את ידיעתם של מנהלי חשבונות בפועל ולשכלל את מיומנויותיהם הקיימות. רבים מבין אלו הבוחרים בקורס זה, מגיעים אליו לאחר מספר שנים של עיסוק בתחום, וזאת כדי להגדיל את היצע אפשרויות התעסוקה שלהם ולכדי לקדם את עצמם אל עבר תפקידים ניהוליים בכירים. גם תכנית זו מפוקחת על ידי משרד הכלכלה ומותאמת במדויק לדרישות המשק.

נושאי לימוד נבחרים

הרשימה שלהלן מציינת את נושאי הלימוד העיקריים המועברים במסגרת קורס הנהלת חשבונות בסיסי. מומלץ לעיין בסילבוסים של המוסדות השונים לקבלת המידע המקיף והמלא ביותר: מבואות לחשבונאות פיננסית, מושגים עקרוניים בכלכלה, תפקיד הנהלת החשבונות, עקרונות חשבונאיים, מע"מ, מושגים עקרוניים במיסוי, משכורות וניכויים, עריכת דו"חות פיננסיים, קניות ומכירות, בקרת רווח והפסד, חישובי ריביות, חשבונאות מעשית ועוד.

נושאי הלימוד המועברים במסגרת הקורס המתקדם באים במטרה להוסיף על הנושאים הקיימים ולשכלל את ההבנה התיאורטית והמעשית של מנהלי החשבונות כך שלא יזדקקו לתמיכה או ליווי של מנהלים בכירים בתחום זה. בין היתר לומדים המשתתפים על: אנליזה לדו"חות כספיים, מבוא למימון, מבוא להשקעות בני"ע, חברות, שיחזור חשבונות ועריכת דו"ח תזרים מזומנים.

איפה אפשר ללמוד הנהלת חשבונות?

לימודי הנהלת חשבונות זוכים לביקוש גבוה בקרב רבים הן בשל תנאי הקבלה הנוחים והן בשל מגוון אפשרויות התעסוקה המגוונות הקיימות עבור בוגריהם. בין המוסדות המובילים ללימודי הנהלת חשבונות ניתן למנות את:

• מכללת דיפלומה – ביה"ס ידוע וותיק המשתייך לאוניברסיטה הפתוחה. למכללה סניפים ברעננה, ראשל"צ, פתח תקווה, תל אביב, חיפה, ירושלים, אשדוד, מודיעין, נתניה ובאר שבע.
• BDO האקדמיה לפיננסים – מכללה וותיקה המציעה לימודים מקצועיים בסניפה שבתל אביב.
• מכללת אתגר – מכללה בה ניתן למצוא מגוון הכשרות למקצועות מבוקשים. למכללה סניפים בתל אביב, חיפה וירושלים
• מרכזי הכשרה ממשלתיים – כיום ישנם מגוון לימודי תעודה המוצעים מטעם מרכזי הכשרה ממשלתיים בהתאם לדרישות שוק העבודה. ההכשרה הינה במימון המדינה ומתקיימת בסניף מרכז ההכשרה שבירושלים.
• מכללת אינטלקט אקדמון – מן המכללות המובילות בצפון הארץ להכשרה מקצועית. מציעה מגוון מסלולי הסמכה שונים. למכללה סניפים בחיפה ובקריית אתא.
• המכללה למינהל – היחידה ללימודי חוץ של המכללה למינהל מציעה לימודי תעודה להנהלת חשבונות מקיפים במגוון שלוחות: פתח תקווה, ראשון לציון, אילת, נתניה, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים ותל אביב.
• המכללה המשותפת – למכללה המשותפת סניף בסכנין המציע הכשרות המותאמות למגזר הערבי. למכללה צוות מרצים מנוסה ובעל רקע אקדמי ומקצועי עשיר.

רשימה זו הינה חלקית ובאה להדגיש את הפריסה הארצית הנרחבת שלה זוכה תכנית לימודים זו. בתחתית המאמר תוכלו למצוא את רשימת המוסדות המלאה. באפשרותכם לסמן אחד או יותר מבין המוסדות המוצעים ולהשאיר פרטים לנציגיהם כך שיחזרו אליכם בהקדם עם פרטים על תכנית הלימודים, שכר הלימוד, משך הלימודים, מתכונתם (ערב/בוקר) ולתיאום פגישת ייעוץ והכוונה.

תנאי קבלה

תנאי הקדם עבור לימודי הנהלת חשבונות בסיסיים הינם 12 שנות לימוד ומעבר ראיון קבלה מול נציגי הסגל הלימודי. ישנם מוסדות המאפשרים הרשמה עם 11 שנות לימוד בכפוף לבחינת קבלה, אך מומלץ לבדוק זאת באופן נקודתי מול המוסד הרלוונטי הנבחר.

ההרשמה ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3 מותנית בהצגת תעודת הנה"ח סוג 2, ובמעבר ראיון קבלה אישי מול נציגי הסגל. יש לציין כי ישנם מוסדות המתנים את ההרשמה גם במעבר בחינות עיוניות ומעשיות ובניסיון תעסוקתי קודם בתחום.

קהל יעד

לימודי הנהלת חשבונות בסיסיים ומתקדמים כאחד פונים לכל אדם המעוניין להתברג במקצוע חשוב, נחשק ונדרש בכל ארגון וחברה במשק. תכניות הלימודים דורשות יכולות מתמטיות וריאליות טובות ובמקביל גם יכולת הומניות מעולות שיסייעו לזכור את החוקים והתקנות השונים המאפיינים את התחום.

תחום זה מתאים במיוחד לאלו המחפשות אחר משרת אם וזאת בשל שעות העבודה הנוחות המאפיינות את המקצוע.

משך הלימודים

תכנית הלימודים הבסיסית להסמכה סוג 1+2 מתפרשת על גבי כ-300 שעות אקדמיות. אלו הממשיכים לקורס המתקדם יהנו ממשך לימודים קצר יותר באופן יחסי של כ-215 שעות.

תעודות והסמכה

בנוסף לתעודות הסיום המוענקות מטעם המוסדות השונים, בוגרים אשר יצלחו את בחינות משרד הכלכלה עבור ההסמכה הבסיסית ועבור ההסמכה המתקדמת, יקבלו מטעמו תעודת גמר רשמית.

אפשרויות תעסוקה

מנהלי חשבונות נהנים מדרישה גבוהה בשוק העבודה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, ובמגוון חברות, ארגונים ובתי עסק. בנוסף, ניתן להשתלב במשרדי ראיית חשבון וחברות המספקות שירותי הנהלת חשבונות משרדים קטנים ובינוניים.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס הנהלת חשבונות

התפתחות הכלכלה והמסחר המודרניים בישראל ובעולם הפכה את מקצוע הנהלת החשובות לאחד מהנדרשים ביותר בשוק העבודה כיום. כל ארגון זקוק לשירותיו של מנהל חשבונות, החל מהשלבים הראשונים של תכנון העסק וכלה בפעילותו השוטפת; כך, בין אם מדובר בחנות קטנה, יצרן או בעל מלאכה, חברה בע"מ, עמותה או עצמאי קטן או גדול- הסתייעות במנהל חשבונות לצורך ניהולם הינו הכרחי. לא בכדי, אם כן, כי לימודי הנהלת חשבונות הינם אחד ממקצועות הלימוד הנחשקים ביותר זה שנים.

מה מקנים לימודי הנהלת חשבונות?
לימודי הנהלת חשבונות הינם מגוונים ופותחים בפני בעלי המיומנו?ות והכישורים המתאימים מגוון רחב של תחומי תעסוקה אופציונליים. כך, בין השאר, מעניק קורס הנהלת חשבונות שלל כלים שמטרתם לסייע ברישום מקצועי של פעולות כספיות, הכנת דוחו"ת כספיים, ניהול כספים, ניתוח כלכלי באמצעות הוצאות ומאזנים, שמירה על הליך חשבונות תקין ומאוזן, ותיעוד חשבוניות מס זיכוי, מס חיוב ומסמכים רלוונטיים נוספים כגון קבלות, הפקדות בנקאיות ועוד. לצד זאת, מקנים לימודי הנהלת חשבונות את בסיס הידע הדרוש לשם ייצוג חברה ועסק למול רשויות המס באמצעות תוכנות ייעודיות כמו החשבשבת.

מיהו קהל היעד המתאים עבור לימודי הנהלת חשבונות?
לימודי הנהלת חשבונות מיועדים לאנשים שברצונם לעסוק במנהלי חשבונות וברשותם תנאי בסיס של לפחות 11-12 שנות לימוד. יצוין, כי לימודי ההמשך דורשים בנוסף לתנאים אלה גם תעודת גמר בהנהלת חשבונות בסיסית ולעיתים אף נסיון במשרה בתחום. בוגר לימודי ניהול חשבונות שברשותו תעודת מנהל מטעם המוסד המסמיך ובנוסף גם מטעם לשכת רואי החשבון או מטעם משרד המסחר והתעשייה יכול למצוא תעסוקה במגוון מקומות עבודה בתחומים שונים. לצד זאת, באפשרותו של בוגר הנהלת חשבונות ללמוד ייעוץ מס, ראיית חשבון ואף מנהל עסקים.

סרטוני וידאו על קורס הנהלת חשבונות
מה ניתן ללמוד במכללה למנהל אשדוד
פורטל הלימודים ToStudy יצא לבדוק אילו מסלולי לימוד מציעה המכללה למנהל שלוחת אשדוד לסטודנטים שלה. "המכללה למינהל" בסניף אשדוד מעבירה מגוון רחב של מסלולי לימוד.
 • רשת מכללות עתיד- קורס הנהלת חשבונות
  רשת מכללות עתיד- קורס הנהלת חשבונות

מאמרים מקצועיים בנושא קורס הנהלת חשבונות

 • אילו סוגי קורסים קיימים?
  אילו סוגי קורסים קיימים?
  הבחירה בקורס הנכון יכולה להיות אתגר ולא קטן ואנחנו כאן בשביל לעשות לכם סדר בדבר. מקורסים מקצועיים ועד ללימודי העשרה שפשוט סתם מעבירים לנו את הזמן בנעימים, הנה מדריך שכדאי לכם להכיר....המשך
 • יתרונות של לימודים קצרים
  יתרונות של לימודים קצרים
  עולם הלימודים מלא באפשרויות שונות שמתבטאות בין היתר במשך לימודים משתנה. ישנם תארים הנמשכים 4, 5 ו-7 שנים, ישנם לימודי הנדסאים שאורכים שנתיים וישנם קורסים הנמשכים מספר חודשים בודדים....המשך
 • הכל אודות קורס חשבשבת
  הכל אודות קורס חשבשבת
  "חשבשבת" היא תוכנה נפוצה מאוד בעולם הנהלת החשבונות בישראל, ומהווה יסוד מרכזי מאוד לשם עבודה בתחום. קורס חשבשבת יקנה לכם את ההיכרות האינטימית ביותר עם התוכנה ותהפוך אתכם למאסטרים בה....המשך
 • קורס הנה"ח: לאוהבי מספרים
  קורס הנה"ח: לאוהבי מספרים
  מנהל החשבונות הוא האחד שנוגע בסוגייה המרכזית של כל עסק או חברה והיא – הכספים. זו גם הסיבה שמנהל החשבונות יהיה מבין המקורבים ביותר למנהל בחברה ויהיה "העיניים" שלו בכל הנוגע לחשבונות החברה. ...המשך
 • סוגי קורסים-הנהלת חשבונות
  סוגי קורסים-הנהלת חשבונות
  מבולבלים ולא מבינים מה ההבדלים בין ההסמכות השונות למנהל החשבונות? בכתבה הבאה תגלו איזה סוגי הסמכות יש, מה ההבדל ביניהן ובאופן כללי למה כדאי ללמוד את תחום הנהלת החשבונות. לעוד פרטים, הכנסו!...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú