סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על הכנה לפסיכומטרי
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

הכנה לפסיכומטרי

מתעניינים בלימודי הכנה לבחינה הפסיכומטרית?


קורס הכנה לפסיכומטרי ילמד אתכם לחשוב כמו הבחינה עם תרגול מקיף ומבחני דמה שיקנו לכם מגוון טכניקות ושיטות למענה מהיר ומדויק בטווחי הזמן הנכונים. תכנית הלימודים מתעדכנת מבחינה לבחינה במטרה לזהות שינויים ומגמות באופי השאלות ומועברת על ידי סגל לימודי שנבחר בקפידה. כאן ריכזנו עבורכם את כל המידע על הכנה לפסיכומטרי בדגש על מטרת ומבנה הבחינה, פרמטרים שחשוב לבדוק עם כל מכון, מידע על תכנית הלימודים, עלות הקורס ופרטים על תהליך הרישום לבחינה עצמה.

לרשותכם מערך ייעוץ טלפוני אליו תוכלו להתקשר או להשאיר פרטים ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם. כמו כן, בתחתית המאמר תוכלו למצוא מגוון מכוני הכנה לפסיכומטרי במוקדים שונים ברחבי הארץ. באפשרותכם לסמן אחד או יותר מבין המוסדות הרצויים ולהשאיר פרטים ישירות לנציגיהם שיחזרו אליכם לתיאום פגישת ייעוץ ולמתן פרטים נוספים על תכנית הלימודים ושכר הלימוד.

מטרת ומבנה הבחינה הפסיכומטרית

בין שאתם מתלבטים לגבי התואר הרצוי ובין שאתם כבר לגמרי נעולים על מה שאתם רוצים ללמוד, וודאי שגם אתם מעוניינים קודם כל להוציא את הציון הגבוה ביותר בבחינה הפסיכומטרית, מה שנקרא ללכת על הבטוח. ולמה?

רבים ניסו להספיד אותה, אך גם היום הבחינה הפסיכומטרית היא כלי המיון העיקרי והחשוב ביותר שיש בידם של מוסדות אקדמיים שונים בארץ ובעולם והיא מסייעת להם לסווג את התאמתו של הנרשם לתכנית הלימודים. הבחינה מתחלקת ל-3 נושאים המבוססים על שאלות רב-ברירתיות:

 • כמותי – פרק הבודק את החשיבה האנליטית של הנבחן באמצעות מגוון רחב של שאלות מתמטיות שונות בנושא אחוזים, יחס, ממוצעים, גרפים, אלגברה וגאומטריה.
 • אנגלית – פרק הבוחן את רמת האנגלית של הנבחן. פרק זה יכיל ניסוח מחדש של משפטים באנגלית, השלמת מילים ואנסינים לבדיקת הבנת הנקרא.
 • מילולי – פרק הבודק את רמת העברית של הנבחן. פרק זה יכלול שאלות היגיון והיקש, אנלוגיות והשלמת משפטים לבדיקת אוצר המילים ופרק הבנת הנקרא.


  * לפרק המילולי מתלווה גם מטלת כתיבה הבוחנת יכולת לכתיבה עיונית ומבוססת על עקרונות חיבור ותחביר בעברית.

הבחינה בנויה על 8 פרקים ופרק מילולי, לכל פרק מוקדשות 20 דקות כשלפרק המילולי ניתנת חצי שעה. סה"כ משך הבחינה הינו 3 שעות ועשר דקות. 2 פרקים (מבלי להתייחס לבחינה בחיבור) הינם פרקי פיילוט שאינם משפיעים על הציון כשאין באפשרות הנבחן או הנבחנת לדעת זאת.

כיצד מחשבים את ציון הפסיכומטרי?

ציון הבחינה הפסיכומטרית נע בין 200 ל-800, והוא מתבסס על שקלול הציונים של 6 מתוך 8 הפרקים בבחינה, להוציא את הבחינה בחיבור.

היחס בין הפרקים השונים הוא 40% לחשיבה המילולית, 40% לחשיבה הכמותית ו-20% לרמת האנגלית כאשר הציונים בכל הפרקים נעים בין 50 ל-150.

חשוב לדעת: בניגוד למבחנים אליהם התרגלנו בעבר ושלהם גם נתרגל במהלך התואר, הציון הסופי לא נקבע על פי הניקוד שהושג מן התשובות, אלא על פי הציון היחסי ביחס לנבחנים האחרים של אותו המועד. כלומר, ציון הבחינה הפסיכומטרית מושפע ממספר השאלות עליהן ענינו נכונה אך ביחס למספר השאלות שהנבחנים האחרים צלחו.

לרשימת מכונים ללימודי פסיכומטרי לחצו כאן

קורס הכנה לפסיכומטרי: מבנה ויתרונות

הכנה טובה לפסיכומטרי מבוססת על שני פרמטרים עיקריים: סגל לימוד איכותי ותכנית לימודים המתמקדת בכל אחד מן הפרקים בצורה מאוזנת.

תכנית הלימודים פועלת באופן הדרגתי כשצעד אחר צעד לומדים המשתתפים להכיר עוד ועוד סגנונות וסוגים של השאלות שבפרקים השונים. גם דרגות קושי ומידת האתגר של השאלות הולכות ומטפסות עם התקדמות הקורס.

לקורס פסיכומטרי ישנם מספר יתרונות בולטים עליהם מוטב לשים את הדגש:

 • הסרת חלודה - אם אתם מבקשים לעבור את הבחינה במהלך השירות הצבאי או אחריו, מרבית הסיכויים ש"התנוונתם" מעט. המבנה ההדרגתי של התכנית מסייע להסיר את החלודה ולהיזכר בחוקים מתמטיים שונים כמו גם להעלות את רמת העברית והאנגלית.
 • שיטות לפתרון מהיר – משאב הזמן משחק תפקיד חשוב בבחינה הפסיכומטרית כשלכל שאלה מומלץ להקדיש דקה ואף פחות (משך כל פרק הוא 20 דקות עם ממוצע של 20 שאלות לפרק). כדי להקל על גורם הלחץ ולצלוח את השאלות, מכוני ההכנה מספקים טכניקות לפתרון מהיר העושות שימוש בשלילת התשובות האפשריות בשאלון הרב-ברירתי. ככל שתפתרו מהר ונכון את השאלות, כך תשיגו זמן עודף שיעזור לכם להקדיש מחשבה לשאלות מאתגרות ולעבור את הבחינה רגועים יותר.
 • ליווי אישי – תכנית הלימודים מספקת לתלמידים מעטפת מקצועית בדמות תרגולים תקופתיים לצד מערך השיעורים שנקבע מראש ואפשרות לקבלת עזרה וסיוע מן המורים באופן פרטני.
 • מסגרת לימודית – מרביתנו זקוקים לגוף שיספק לנו מסגרת ויעזור לנו לחזק את המשמעת העצמית. קורס יסדר לנו את לוח הזמנים וילווה במטלות בית להגשה.
משך הלימודים

הכל שאלה של מה אתם מעדיפים – מרבית המכונים מציעים מספר מתכונות כשלרוב מדובר במתכונת חד-שבועית (בעיקר בימי שישי) הנמשכת כארבעה חודשים ומתכונת דו ותלת שבועית הנמשכת כחודשיים וחצי בממוצע.

אם אתם משלבים את הלימודים שלכם עם מקום עבודה או פעילות אחרת שאיננה סובלת דיחוי, מומלץ בחום לבחור במתכונת החד-שבועית שתאפשר לכם ללמוד יותר בנינוחות.

עלות קורס פסיכומטרי

טווח המחירים של הקורס עשוי להשתנות במידה ניכרת בין מוסד למוסד. ישנם מוסדות המציעים תכנית לימודים מוזלת בכ-2,500 שקלים וישנם מכונים המציעים קורס הכנה בעלות של כ-7,000 שקלים.

אז איך בוחרים? את הקורס הרצוי מומלץ שתיקחו תוך שאתם בוחנים מספר פרמטרים עיקריים שיתנו לכם את התמורה בהתאם לגובה הסכום שבחרתם להקצות לתכנית ההכנה:

 • כמות המפגשים והתרגולים – בקשו לראות את תכנית הלימודים ואת היקפה.
 • מיקום המכון – האם הוא נגיש לכם במידה רבה?
 • כיתות הלימוד – חשוב לוודא שסביבת הלימודים נעימה ושקטה. בדקו את גודלן של כיתות הלימוד ושאלו על מספר התלמידים בכיתה.
 • עזרים לימודיים – בדקו האם לקורס יש מערך מקוון לתרגולים נוספים, פורומים, קבוצת וואטסאפ ללומדים. עזרים שכאלו יכולים לסייע לכם מאוד להתכונן לבחינה.
* חיילים ומשוחררים שימו לב! בדקו ביחידה שלכם האם ניתן להעניק לכם ואוצר לקבלת הנחה משמעותית בעלות קורס ההכנה. לעתים הדבר עשוי להתבטא באלפי שקלים. כמו כן, את התשלום על קורס ההכנה ניתן לכסות בפיקדון חיילים משוחררים.

מכוני הכנה לפסיכומטרי

כיום ישנם מגוון מכונים המציעים קורס הכנה לפסיכומטרי מקיף. את המכונים תוכלו למצוא בתחתית הרשימה. לתיאום פגישה ולקבלת שיחה מנציג אחד המכונים, באפשרותכם לסמן את המוסד הרצוי ולהשאיר פרטי התקשרות. נציגיו יצרו עמכם קשר בהקדם.

התאמת הפסיכומטרי למגזר ושפה

כדי לספק את המענה המקיף ביותר לאוכלוסיות השונות שבישראל, הבחינה הפסיכומטרית נגישה גם בשפה הערבית, רוסית, צרפתית וספרדית. כמו כן, ישנה האפשרות לעשות מבחן משולב בשפה האנגלית.

בנוסף לכך, כדאי לדעת שישנם מכונים המספקים סביבה מותאמת למגזר הדתי והחרדי.

הליך הרשמה לפסיכומטרי

בחינת הפסיכומטרי ניתנת לכל אדם בעל תעודת זהות ישראלית או דרכון.

בדקו את מועדי הבחינה הפסיכומטרית הקרובים ובצעו את ההרשמה למועד הרצוי בהקדם כדי שהמרכז הארצי לבחינות והערכה יוכל להתחשב בבקשתכם להיבחן במיקום מסוים מבין המיקומים המוצעים.

את ההרשמה ניתן לבצע באמצעות ערכת הרשמה לפסיכומטרי אותה ממלאים ושולחים למרכז הארצי לבחינות והערכה. עם זאת, מרבית הנרשמים עושים זאת באמצעות הליך רישום מקוון המוצע על ידי המרכז הארצי.

לסיכום

קורס הכנה לפסיכומטרי יספק לכם ליווי של מורים מקצועיים, תרגולים ובחינות המדמים מצב אמת וסביבה לימודית מסודרת.

ריכזנו עבורכם מגוון מכוני פסיכומטרי עם מוקדים בכל רחבי הארץ להם תוכלו להשאיר פרטים לתיאום פגישה ולקבלת מידע נוסף על תכנית הלימודים.

הגיעו עם מוטיבציה, תנצלו את הכלים שתקבלו והמון בהצלחה!
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על הכנה לפסיכומטרי ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

 • EZ Way

  "EZ way. פסיכומטרי אקדמי"

  הלימודים מתקיימים בבאר שבע, אופקים, תל אביב, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, בני ברק, נתניה, כפר סבא, אריאל, חדרה, אור עקיבא, חיפה, קריות, וירושלים

  image
  מידע על המכללה
  2 מסלולים
  1 סרטוני וידאו
  6 תמונות
  מפת הגעה
 • קידום - פסיכומטרי

  תוכנית אישית לפסיכומטרי המותאמת לך

  הלימודים מתקיימים באפרת, אריאל, אשדוד, אשכול, אשקלון, באר שבע, בית שאן, בית שמש, בת ים, גליל תחתון, דימונה, הרצליה, חדרה, חולון, חוף אשקלון, חיפה, טבריה, טירת הכרמל, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין ,מטה אשר, מעלה אדומים, נהריה, נתיבות, נתניה, ספיר, עמק חפר, עמק יזרעאל, עפולה, פרדס חנה, פתח תקווה, צפת, קצרין, קריון, קריית אונו, קריית גת, קריית מלאכי, קריית שמונה, קרית ארבע, קרית טבעון, ראש העין, ראשון לציון, רחובות, רמלה, רעננה, תל אביב, תל מונד

  image
 • זינוק לליקויי למידה - און ליין

  פסיכומטרי ובגרויות ללקויי למידה

  הלימודים מתקיימים בתל אביב, חיפה, פתח תקווה, ירושלים, באר שבע, ראשון לציון

  image
 • היי קיו- HIGH-Q

  הלימודים מתקיימים באשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, גבעתיים, כפר סבא, זכרון יעקב, חדרה, חיפה, ירושלים, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקווה, צורן, קריון, קרית שמונה, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, שוהם, תל אביב

  image

-מודעה פרסומית-

מאמרים מקצועיים בנושא הכנה לפסיכומטרי

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú