סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר ראשון במנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים: כל מה שצריך לדעת

תואר ראשון במנהל עסקים יחשוף אתכם למגוון רחב של מיומנויות וכלים מקצועיים להם כל מנהל ומנהלת זקוקים בעידן המודרני. במסגרת התואר תלמדו על העקרונות העסקיים, הכלכליים והניהוליים הנדרשים כדי להתמודד בהצלחה עם אתגרים ולהציג פתרונות יצירתיים בזירה העסקית.

שוקלים לימודי מנהל עסקים? במאמר שלפניכם ריכזנו את כל המידע על תכנית הלימוד, נושאים עיקריים, תנאי קבלה, מוסדות ברחבי הארץ ועוד. לכל שאלה או התלבטות ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני במספר 03-6958791 או להשאיר לנו פרטים בתיבות צור הקשר הפזורות באתר ואנו נשמח לחזור אליכם בהקדם. כמו כן, בסוף המאמר מרוכזים מגוון מוסדות אקדמיים להם תוכלו להשאיר פרטים באופן ישיר. כך תחסכו את הזמן היקר שכרוך בחיפוש אחר לימודים ומוסדות לימוד. 

רגע לפני, מה זה בעצם מנהל עסק?ם?


מנהל עסקים הו? תחום רחב במיוחד הרלוונטי למגוון תעשיות הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי. מטרתו של חקר הזירה העסקית היא להגביר מיומנויות עסקיות נדרשות. אין זה אומר להסתכל רק על נתונים ודטאות ולדעת לחשב ולהתוות אסטרטגיות עסקיות, אלא גם לטפח כישורי מנהיגות, תקשורת בין-אישית ומגוון רחב של מיומנויות המסייעות לארגונים ומוסדות מקשת רחבה של תעשיות ומטרות עסקיות.

כיום, בוגרי מנהל עסקים לתואר ראשון מתברגים במגוון רחב של תחומי ניהול ותפעול לרבות ככלכלנים, אנשי כספים, מנהלי שיווק, מנהלי תפעול, מנהלי משאבי אנוש, יועצים עסקיים ועוד.

מטרת תכנית הלימוד


מנהל עסקים מתמקד בניהול ובפיקוח על היבטי הפעילות העסקית של כל חברה וארגון. מטרתה של התכנית היא לחשוף את הסטודנטים להיבטים אלו בשילוב שבין מחקרים עיוניים מרתקים לבין זוויות מחקר חשובות מעולם הכלכלה המתאפיינות באוריינטציה אנליטית.

סטודנטים המעוניינים להתברג בתפקידים מאתגרים הדורשים חשיבה מחוץ לקופסא כדי להנהיג את ארגונם קדימה ואלו המבקשים לקבל הבנה מקיפה על הזירה העסקית לצרכי יזמות פרטית ימצאו קרקע פורייה בתחום לימודי זה.

מבנה תכנית הלימודים


תואר ראשון במנהל עסקים הינו תואר B.A. והוא אורך כ-3 שנים בממוצע.

תכנית הלימוד מתחלקת בין הרצאות עיוניות לבין נושאים המתאפיינים באופי יותר ריאלי ושמה לעצמה למטרה להתעדכן באופן תכוף בהתאם למגמות והשינויים המאפיינים את הזירה העסקית והפיננסית. כבר במהלך השנה השנייה ללימודים יכולים הסטודנטים לבחור בין מסלולי התמחות שונים וביניהם:
 • התמחות בשיווק - התמחות המכשירה את בוגריה להשתלבות במחלקות השיווק והפרסום של ארגונים, מוסדות ותאגידים. רבים מבוגרי ההתמחות משתלבים בהצלחה גם בעולם הפרסום ומאיישים תפקידים אסטרטגיים כמנהלי שיווק, דוברות ויח"צ.
 • התמחות במשאבי אנוש - ככל הנראה אחת מן ההתמחויות הפופולריות ביותר בתכנית הלימוד. ארגונים רבים רואים במחלקת משאבי האנוש כחוד החנית של ייעול הארגון ומיצוי המשאב האנושי. מנהלי כוח אדם ומשאבי אנוש הם אלו האמונים על קליטת עובדים חדשים ומיונם, הכשרות מקצועיות והשתלמויות ולמעשה מגשרים בין ההנהלה הבכירה לעובדים.
 • התמחות במימון ושיווק - במסגרת הלימודים, סטודנטים למימון ושיווק רוכשים ידע חשוב ונדרש בגופים פיננסים, בתי השקעות ובנקים. בין היתר מקיף המסלול את עולם שוק ההון והמסחר בבורסה, אגרות חוב, מט"ח ועוד ומהווה למעשה את אחד מן המסלולים האנליטיים והמורכבים ביותר בתואר.
 • התמחות בלוגיסטיקה - אגפי הלוגיסטיקה של חברות ותאגידים בעלי נפח עסקי גבוה זקוקים לאנשי ניהול לוגיסטי שידעו כיצד להתוות את האסטרטגיה הנכונה ביותר לארגון הן מבחינה תקציבית והן מבחינה תפעולית. במסגרת המסלול תרכשו מידע יקר ערב על ניהול רכש, מסדי נתונים, תפעול מערכים לוגיסטיים מורכבים ועוד.
אם מצד אחד אתם אנשים הומניים ומסוגלים להתמודד עם ערב רב של תכנים ומצד שני אינכם נרתעים ממספרים, הרי שמסלול לימודים זה מומלץ במיוחד שכן את עקרונות היסוד של השיטות העסקיות לא ניתן להשלים רק עם תקנים, תכנים ותיאורטיות אלא גם ובעיקר באמצעות היכולת לעבד נתונים ולקרוא את המפה העסקית של הארגון. יתרון נוסף שיש להומניים שבינינו הוא היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולחשוב באופן יצירתי על מתן פתרונות ומענות לשלל אתגרים המאפיינים את משק העבודה התוסס והדינמי.

ההבדלים בין תואר ראשון במנהל עסקים לתואר בכלכלה


לא פעם פגשנו בגולשים שהתעניינו בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים, אך תהו על ההבדלים בין תכנית לימודים זו לבין תואר ראשון בכלכלה.

ישנם לא מעט קורסים חופפים וקווי דמיון רבים בין שני התארים שכן שניהם עוסקים בכלכלה (ולמעשה מנהל העסקים אף צמח מתוך תואר ראשון בכלכלה). עם זאת, לימודי מנהל עסקים משלבים בתוכם עוד ערב רב של נושאים מרתקים הנוגעים למבנה הארגוני של כל חברה החל מחברות קטנות ועד לתאגידים בינלאומיים, בנושאי ניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, מדעי ההתנהגות, שיווק ומכירה ועוד.

שלל הנושאים השונים שאינם רק מתמקדים בכלכלה ואשר בונים לבסוף את תכנית לימודים זו אף מהווים יתרון גדול עבור אלו המבקשים להתפרש על תחום נרחב יותר ובכך לפתוח עבור עצמם דלתות במגוון רחב משרות שונות.

לחצו כאן לרשימת מוסדות הלימוד המלאה

נושאי לימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת התואר ניתן לציין:
 • מיקרו ומקרו כלכלה
 • תקשורת שיווקית
 • ניהול השיווק והמכירה
 • התנהגות ארגונית
 • אבטחת מידע
 • דיני ני"ע ושוק ההון
 • דיני תאגידים
 • חוזים
 • דיני מיסוי
 • ניהול משא ומתן
 • יזמות
 • דיני חברות
 • דיני מסחר
 • טכניקות ניהול
 • חקר ביצועים
 • משאבי אנוש

איפה לומדים תואר ראשון במנהל עסקים?


כיום ישנם מגוון מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ המציעים לימודי מנהל עסקים וביניהם:
 • המסלול האקדמי המכללה למנהל - במסגרת תכנית הלימוד, מציעה המכללה למנהל מגוון מסלולי התמחות וביניהם התמחות ביזמות וחדשנות, התמחות בשיווק, פרסום ודיגיטל, התמחות במימון ושוק ההון ועוד. אחת מן ההתמחויות שמומלץ לציין היא התמחות מרתקת בניהול עסקי בינלאומי בדגש על הודו וסין הנחשבות כיום למעצמות מסחריות וכלכליות ראשונות במעלה.
 • האוניברסיטה הפתוחה - בגישתה השונה של למידה עצמית, האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון רחב של תארים ובתנאי קבלה נוחים. בוגרי מנהל עסקים לתואר ראשון המסיימים את לימודיהם בהצלחה באוניברסיטה הפתוחה נהנים מביקוש נרחב.
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מספק חווית לימודים מרתקת וייחודית מתוך ההבנה של אתגרי המאה ה-21. מלבד תכנית הלימוד המרתקת וההתמחויות בנושאים: שיווק, מימון ויזמות וחדשנות, מציע המרכז סביבת לימוד חדשנית, התעדכנות שוטפת בתמורות והשינויים בזירות העסקיות וסגל מרצים מן השורה הראשונה.
 • המרכז האקדמי רופין - בקמפוס הירוק הרחוק מן העיר הסואנת, מציע המרכז האקדמי רופין את המסלול מנהל עסקים לתואר ראשון יחד עם התמחויות בניהול השיווק, מערכות מידע ופיתוח ארגוני. תכנית הלימוד מבוססת על הקניית ידע שיטתי נרחב מתוך ראייה אופקית ופועלת ובמהלכה רוכשים הסטודנטים יכולות ניהוליות חשובות.
 • מכללת רמת גן אקדמי - מכללת רמת גן אקדמי נחשבת לאחד מן המוסדות המוכרים והוותיקים ובה עשרות רבות של מסלולי לימוד ושילובים ללימודי תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה. למעוניינים במגוון נרחב של שילובים יחד עם לימודי מנהל עסקים, מומלץ לפנות ליועצי המכללה לקבלת מידע נוסף והתאמת התואר לתחום העניין המרתק אתכם.
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון - אוניברסיטה הפועלת בצורה ענפה לפיתוח המחקר האקדמי במדינת ישראל. כיום מציעה אוניברסיטת אריאל מגוון רחב של תארים וביניהם מסלול משולב עם כלכלה ומנהל עסקים לתואר ראשון. בוגרי התואר יכולים לשלב בלימודיהם תכנית לקבלת תעודת הוראה בניהול עסקי.

קהל היעד


לימודי מנהל עסקים נחשבים ללימודים מאתגרים במיוחד וזאת בשל השילוב הניכר בין קורסים מתמטיים לבין קורסים עיוניים.

תכנית הלימודים פונה לאנשים שיודעים לקרוא בין השורות וכל שכן בין המספרים. לא פעם תידרשו למלאכת שינון ושקידה על החומר הנלמד שלעתים אף משתלב עם נוסחאות מתמטיות שונות במסגרת הקורסים. בשל התפקידים הרבים בהם יכולים הבוגרים להשתלב והיעד להתברג בתפקיד מוביל בארגון, חשוב גם להיות בעלי יכולת מולטי טסקינג טובה שכן רבים מן הבוגרים נדרשים למילוי משרות מפתח בארגון המתאפיינות באחריות רבה.

תנאי קבלה


כיום לימודי מנהל עסקים נלמד במגוון רחב של מוסדות אקדמיים בכל רחבי הארץ ולכן תנאי הקבלה עשויים להשתנות במידה ניכרת בין כל מוסד למוסד.

ככלל ניתן לומר שמרבית המוסדות מתנים את ההרשמה בציון תעודת בגרות ע"ס 85 ומעלה וציון פסיכומטרי בגובה 550 ומעלה. עם זאת, ישנן מכללות המציעות תנאי הקבלה נוחים המתבססים על שקלול ציוני תעודת הבגרות בלבד וישנם מוסדות המאפשרים מסלול מכינה קדם אקדמית.

משך הלימודים


לימודי מנהל עסקים אורכים כ-3 שנים בממוצע.

עבור אלו המבקשים לשלב את התכנית יחד עם מקום עבודה או לחילופין עבור התא המשפחתי, ישנם מוסדות המציעים מסלול לימודי ערב בעל עם פרישה נוחה יותר.

תעודה


לבוגרים אשר יעמדו בכל מטלותיהם ושיסיימו את חובותיהם האקדמיות בהצלחה, תוענק תעודת תואר ראשון B.A במנהל עסקים מטעם המוסד האקדמי הנבחר.

אפשרויות תעסוקה


לימודי מנהל עסקים נחשבים ללימודיים מקיפים החובקים מגוון רחב של נושאים לימודיים שונים שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לארגון ולטכניקות הניהוליות הנדרשות כדי להובילו קדימה. בשל כך, התואר פותח בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ובתחומים שונים ונבדלים.

בין המשרות בהן מתברגים בוגרי התואר ניתן למנות: מנהלי שיווק ומכירה, מנהלי משאבי אנוש, יועצים ארגוניים, מנהלי מותג, כלכלנים ועוד. בנוסף ישנה האפשרות להמשיך לשנת השלמה לחשבונאות.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר ראשון במנהל עסקים

שוק העסקים עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות בעקבות הגלובליזציה והפיתוחים הטכנולוגיים. כיום כל עסק מבין כי הוא פועל בשוק דינאמי ותחרותי ולכן עליו להעסיק אנשים איכותיים, משכילים ובעלי ידע נרחב בתחום העסקים. בעבר מנהל עסקים היה נלמד רק לתואר שני אך כיום בעקבות הדרישות בשוק העבודה הפך לאחד המקצועות הפופולאריים ביותר לתואר ראשון. תנאי הקבלה לתואר משתנים בין המוסדות השונים כאשר ברובם הקבלה היא פונקציה של שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי.

מה לומדים בתואר ראשון במנהל?
תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה בנושאים הקשורים לעולם העסקים והכלכלה כגון סטטיסטיקה, מיקרו כלכלה או תורת המימון וכן קורסי רשות המקנים ה?מחות מקצועית בתחום אותו בוחר הסטודנט. את לימודי מנהל העסקים ניתן לשלב עם כלכלה, שיווק, מימון, תקשורת ועוד מגוון מקצועות המקנים לסטודנט את הרקע האקדמאי המכין אותו לתפקיד ניהולי באחד מתחומי התעסוקה הרבים בשוק.

מה עושים עם תואר ראשון במנהל?
תואר ראשון במנהל מכשיר את מנהלי העתיד ונותן לסטודנט את הידע לעבודה במשרה ניהולית בכל תחומי העבודה בסקטור הציבורי ובסקטור העסקי. במסגרת הקורסים לומד התלמיד מקצועות הנותנים מענה לכל צורך ארגוני ולכן התואר מקנה לבוגרים מגוון רחב של אפשרויות בתחום העבודה.

מאמרים מקצועיים בנושא תואר ראשון במנהל עסקים

 • B.A במנהל עסקים ושיווק
  B.A במנהל עסקים ושיווק
  מנהל עסקים הוא עולם נרחב עם אפשרויות תעסוקה רבות. אז כיצד נדע לתעל את הידע שצברנו במהלך התואר לכדי קריירה משגשגת? את התשובה לכך תוכלו למצוא בתכנית למנהל עסקים ושיווק במרכז האקדמי למשפט ולעסקים. ...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú