סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי כלכלה
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי כלכלה

לימודי כלכלה: מחפשים מידע על תואר בכלכלה?


לימודי כלכלה יחשפו אתכם להיבטים התיאורטיים והמעשיים של העולם הפיננסי והעסקי, ויקנו לכם כלים ישומיים חיוניים לניתוח נושאים בוערים בכלכלה המודרנית ולפתרון אתגרים מרכזיים בזירה הכלכלית. כאן תוכלו למצוא את כל המידע על תואר בכלכלה ועל מוסדות אקדמיים נבחרים ברחבי הארץ בדגש על תשובות לשאלות נפוצות דוגמת – במה מתמקד תואר ראשון בכלכלה? מה הם נושאי הלימוד? מה הם תנאי הקבלה? ואילו אפשרויות תעסוקה מצפות לבוגרים?

כחלק מן השירות, פורטל הלימודים ToStudy מעמיד לרשותכם מערך ייעוץ לימודים טלפוני אליו תוכלו להתקשר או להשאיר פרטי התקשרות ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי. כמו כן, בסוף המאמר תוכלו למצוא רשימה של מוסדות אקדמיים להם תוכלו להשאיר פרטים באופן ישיר לקבלת פרטים נוספים על התואר ועל שכר הלימוד ולתיאום פגישת היכרות והתאמה עם נציגיהם. כך תוכלו לחסוך את הזמן היקר שכרוך בחיפוש אחר תכניות לימודים ובחיפו? ?ידע אחר מוסדות מומלצים. המשך קריאה נעימה!

אז למה דווקא לימודי כלכלה?

כשאנו מדברים על כלכלה, אנו לא מתמקדים אך ורק בפן של שוק ההון והשווקים העולמיים השונים. כלכלה היא בראש ובראשונה דיסציפלינת מחקר המבוססת על מודלים החוקרים אותנו, את האנשים שמניעים אותה, שמתארגנים בדמות גופים עסקיים ופיננסיים, שצורכים מוצרים ושירותים שונים ולמעשה הופכים אותה למה שהיא.

כאן אין שאלה של הביצה והתרנגולת, וההתנהגות האנושית היא למעשה הלב הפועם של הכלכלה מעוד משחר ההיסטוריה. לפיכך, תואר בכלכלה מלמד את הסטודנטים לשאול את השאלות הנכונות, לנתח את האירועים הפיננסיים השונים ולהשתמש במודלים מדויקים לחיזוי וניתוח התנודות וההתנהגות הכלכלית.

אין זה מקרי שלימודי תואר ראשון בכלכלה פותחים בפני בוגריהם דלתות במגוון רחב של חברות במשק ושכלכלנים מתברגים במהלך השנים בתפקידי מפתח ניהוליים מרשימים. כשהכלכלה היא היבט מרכזי בקבלת ההחלטות של גופים עסקיים וממשלתיים כאחד, צריך שיהיה משאב אנושי איכותי ומהימן שידע לספק פתרונות ומענות על האתגרים של הזירה העסקית והפיננסית.

אז אם אתם אנשים סקרנים שתוהים לא פעם כיצד עובד העולם, וניחנתם בראש אנליטי ויכולות מתמטיות טובות, תואר בכלכלה הוא כרטיס הכניסה שלכם להתברג כיועצים המיומנים בניתוח שווקים ובייעול תהליכים פנים-ארגוניים, כיועצי השקעות, כאנליסטים לסחר הבינלאומי, ככלכלנים בבנקים בישראל וכאנשי מפתח במגוון גופים וחברות בסקטור הציבורי והפרטי כאחד.

מתכונת תכנית הלימודים

תואר ראשון בכלכלה הינו מתכונת אקדמית תלת שנתית ללימודי B.A. המקיפה מגוון נושאים מרכזיים ומרתקים בתחומי הכלכלה, העסקים והסחר הבינלאומי.

במהלך התואר רוכשים הסטודנטים ידע והבנה אודות העקרונות הכלכליים והגלגלים המניעים את הכלכלה בדמות מודלים לניתוח מתקדם, תיאוריות בחקר הכלכלה וכלים מעשיים שונים ובדגש על התנהגותם של גופים כלכליים גדולים כגון תעשיות, תאגידים, ממשלות ושווקים בינלאומיים.

תכנית הלימודים מתחלקת בין קורסי ליבה ומבואות לבין קורסי בחירה המספקים לסטודנטים אפשרות לבחור בתחומי עניין שונים. באפשרות הסטודנטים להתמקד בתשתיות כלכליות, בחקר ההתנהגות האנושית, במסחר בשוק ההון, בתחום הבנקאות ובמגוון רחב של חלקים נוספים הבונים תמונה שלמה ומרתקת בזירה זו.

חשוב לציין כי אופיים של הלימודים מצריך לא רק יכולות מתמטיות טובות אליהן תידרשו לא פעם בקורסים השונים, אלא גם הבנת הנקרא ואוריינטציה עיונית טובה שכן רבים מן הסטודנטים מתארים את התואר כ"מתמטיקה שמתוחמת בתוך מילים".

נושאי לימוד עיקריים

בין הנושאים הנלמדים במסגרת תואר ראשון בכלכלה ניתן למנות:

 • מיקרו כלכלה
 • מקרו כלכלה
 • סטטיסטיקה
 • היסטוריה של הכלכלה
 • אקונומטריקה
 • מימון
 • תורת המשחקים
 • שוק ההון
 • דיני מיסים
 • חקר ביצועים
 • מודלים מתמטיים בכלכלה
 • ניהול משאבים
 • היצע וביקוש
 • ועוד.
לרשימת מוסדות אקדמיים ללימודי תואר בכלכלה לחצו כאן

קהל יעד

לימודי כלכלה פונים לאנשים בעלי יכולות אנליטיות טובות ובעלי יכולת לפתרון בעיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

הלימודים מתאימים לאלו שעולם הפיננסים והשווקים הבינלאומיים מרתקים אותם ושמעוניינים להתברג ככלכלנים ויועצים במגוון רחב של גופים, חברות ותאגידים ובקשת רחבה של תחומים דוגמת המסחר הבינלאומי, שוק ההון, ההשקעות, הנדל"ן והייעוץ.

תנאי קבלה

תנאי הרישום והקבלה עבור התכנית משתנים בין מוסד למוסד ותלויים לרוב בשקלול ציון הבחינה הפסיכומטרית יחד עם ממוצע ציוני תעודת הבגרות.

על מועמד המעוניין להירשם לתכנית הלימודים להיות בעל ציון פסיכומטרי בין 550-640 יחד עם ממוצע בגרויות בגובה 90 ומעלה.

גם אם אינכם עומדים בתנאי הסף, מומלץ לבדוק מול המוסד האקדמי בו אתם מעוניינים ללמוד באשר לתנאים מקלים. כך למשל באוניברסיטה הפתוחה ובמכללת רמת גן אין צורך בפסיכומטרי עבור הרישום. בנוסף, ישנם מוסדות המציעים לימודי מכינה קדם אקדמיים ייעודיים עבור סטודנטים לכלכלה.

איפה אפשר ללמוד תואר בכלכלה?

 • אוניברסיטת בר אילן – המחלקה לכלכלה – המחלקה לכלכלה של אוניברסיטת בר אילן ברמת גן, מושכת אליה מאות סטודנטים מדי שנה ומכל קצוות הארץ. המחלקה מציעה תואר בכלכלה המשולב עם חשבונאות, או לחילופין חשבונאות, כלכלה ומנהל עסקים במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה.
 • המסלול האקדמי המכללה למנהל – המכללה למינהל בראשון לציון מכשירה מדי שנה, מאות בוגרים ללימודי תואר ראשון בכלכלה שמתברגים בעמדות מפתח במשק הישראלי ומקיימת שיתופי פעולה חשובים עם גופים פיננסיים מובילים בתחום שוק ההון, הבנקאות ועוד. לאלו המעוניינים, ניתן לקחת תואר כפול במשפטים וכלכלה.
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון – אוניברסיטת אריאל התפתחה לאורך העשור האחרון וכיום נחשבת לאחד מן הגופים האקדמיים המובילים בארץ תוך שהיא חורטת על דגלה לפתח את הרמה האקדמית בישראל. הפקולטה לכלכלה באריאל מציעה מגוון שילובים אפשריים וביניהם חשבונאות ומנהל עסקים.סטטיסטיקה
 • האוניברסיטה הפתוחה – מציעה את לימודיה במגוון רחב של מוקדים בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, רעננה, נתניה, באר שבע, מודיעין, ראשון לציון ופתח תקווה. ההרשמה איננה מותנית בפסיכומטרי, אך מצריכה משמעת עצמית גבוהה ומכאן שבוגריה מיוקרה גבוהה במשק.
 • האקדמית גליל מערבי – האקדמית גליל מערבי מציעה מגוון רחב של תכניות אקדמיות לתואר ראשון ומכינות קדם אקדמיות לאלו שאינם עומדים בתנאי הסף. בין היתר מציעה האקדמית לתושבי עכו והצפון לימודי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ולימודים חד-חוגיים לכלכלה.
רשימה זו הינה חלקית בלבד. בתחתית העמוד תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות אקדמיים נוספים להם תוכלו להשאיר פרטים לקבלת שיחת ייעוץ והכוונה ולתיאום פגישה.

משך הלימודים

תכנית הלימודים אורכת כשלוש שנים בהתאם ללימודי B.A. לתואר ראשון.

תעודות והסמכה

לבוגרים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעמדו בכל הדרישות האקדמיות, תוענק תעודת B.A. בלימודי כלכלה מטעם המוסד הרלוונטי בו למדו.

אפשרויות תעסוקה לכלכלנים ולימודי המשך

בוגרי תואר בכלכלה יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים שונים בעולם הפיננסים, המסחר והעסקים כיועצים, אנליסטים וכלכלנים בבנקים ובבתי השקעות, חברות ביטוח ואשראי וגופים ממשלתיים וציבוריים שונים דוגמת הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.

כמו כן, בוגרי לימודי כלכלה המתעניינים בלימודי ייעוץ השקעות או בתחום הייעוץ הפנסיוני, פטורים ממספר בחינות של משרד האוצר והרשות לניירות ערך בנושאים כלכלה, חשבונאות ומימון.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על לימודי כלכלה ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי כלכלה

כלכלה לתואר ראשון עוסק במחקר הסוגיות הכלכליות במשק ברמת הפרט והארגון. לימודי הכלכלה נחשבים לקשים מאוד ועוסקים בעיקר בחישובים ומתמטיקה ברמה גבוהה עד כדי כך שהשנה הראשונה נחשבת לשנת סינון אשר בסופה נשארים רק הטובים ביותר. משך הלימודים הוא 3 שנים כאשר את לימודי הכלכלה ניתן ללמוד כמסלול חד- חוגי או לשלבו עם מקצוע נוסף כמסלול דו-חוגי.

מה לומדים בתואר?
התכנית מכשירה את הסטודנט להשתלבות במשק הכלכלי ולכן הלימודים עוסקים במתן פתרונות לבעיות כלכליות, לימוד יחסי החליפין המתרחשים בצריכת מוצרים, מודלים כלכליים ותהליכי מסחר, ייצור והפצה. במסגרת הקורסים נלמדים מקצועות כגון מיקרו ומאקרו כלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, מימון, ניהול פיננסי ועוד.

מה עושים עם התואר?
בשוק העבודה קיימת דרישה גבוהה לכלכלנים בגלל העובדה הפשוטה שלכל ארגון מוזרם כסף ולכן יש צורך באנשים המבינים בכספים. התואר מקנה לסטודנט ידע ויכולת להשתלב בעמדות מפתח בתחום העסקים, הבנקאות והמסחר. בעלי תואר בכלכלה מקבלים את הכלים והמיומנויות לפתרון בעיות בתחום הכלכלי ולכן יוכלו למצוא עבודה בקלות בכל ארגון גדול במוסדות פרטיים וציבוריים כגון בנקים, משרדי ייעוץ פיננסי, חברות מסחריות, משרדי ממשלה ובתי השקעות. 

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי כלכלה

 • אפשרויות תעסוקה לתואר בכלכלה
  אפשרויות תעסוקה לתואר בכלכלה
  חשבתם ללמוד כלכלה אך אתם מתלבטים אלו משרות ימתינו עם תום הלימודים? מרפרוף בדרושים ניתן למצוא מגוון תפקידים בחברות גדולות, מוסדות ציבור, תאגידים, ארגונים פיננסיים ועוד....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú