סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס חשבי שכר
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס חשבי שכר

לימודי חשבי שכר בכירים מעניינים אתכם?

קורס חשבי שכר יספק לכם את ההכנה המקיפה עבור בחינות לשכת רואי החשבון בישראל ומשרד הכלכלה ויכשיר אתכם מעשית להשתלמות מלאה באגף השכר של מגוון חברות ובתי עסק במשק. כאן בפורטל הלימודים ToStudy ריכזנו עבורכם את המידע על תכנית הלימודים, על תפקידם של חשבי השכר, תנאי הקבלה, מוסדות מומלצים ועוד.

לקבלת ייעוץ טלפוני, באפשרותכם להתקשר למוקד יועצי הלימודים שלנו או להשאיר פרטי התקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי. כמו כן, בתחתית המאמר תוכלו למצוא מבחר מוסדות ללימודי חשבי שכר בכל רחבי הארץ. ניתן לבחור אחד או יותר מבין המוסדות המומלצים ולהשאיר פרטים ישירות לנציגיהם עבור קבלת מידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ והכוונה.

מוכנים לקחת חלק מרכזי בארגון?

לענף השכר ישנה חשיבות רבה בכל ארגון בין שמדובר בעסק קטן עד בינוני ובין שמדובר בתאגיד רחב ידיים, והוא פותח בפני בוגרי ההסמכה הנדרשת דלתות במקומות עבודה רבים ומגוונים החל מחברות הייטק, דרך מפעלים ותעשיות ועד למשרדי רואי חשבון והנהלת חשבונות המעניקים שירותי שכר ממוקדים עבור חברות.

תפקידה של מחלקת השכר להיות אחראית על הפקת תלושי המשכורת עבור כלל עובדי החברה, ועל ממלאי התפקידים שבה להכיר לעומק את כל החוקים, התקנות, החובות והזכויות של העובדים ושל הארגון העסקי כלפי העובדים. בעוד שבעבר תחום חשבות השכר היה נחשב לפרוץ יחסית, לא הצריך הכשרה מוקדמת והתבסס בעיקר על למידה תוך כדי תנועה, הרי שכיום על אדם המעוניין להתברג בתחום זה לעבור בהצלחה קורס חשבי שכר המפוקח על ידי לשכת רואי החשבון בישראל.

הגדרת תפקידו של חשב השכר

כחשבי שכר תבטיחו את תשלום המשכורות בזמן עבור עובדי החברה ותוודאו כי התלושים מגלמים בתוכם את זכויותיהם וחובותיהם של העובדים בכפוף לחוק ובהתאם לחוזים שנחתמו בינם לבין המעסיק. באופן

תפקיד זה נחשב למורכב ומצריך מן האדם שממלא אותו להיות מעורה בכל החוקים דוגמת דיני מיסוי, דיני עבודה, דיני תאגידים, פנסיה וביטוחים ועוד. יוקרתו של מקצוע זה עלתה בשנים האחרונות לאור החלטה שקידמה לשכת רואי החשבון בישראל ועל פיה תחום זה מצריך הסמכה רשמית ומעבר בחינות חיצוניות המועברות מטעמה. החלטה זו שנועדה ליישר קו בכל הנוגע לידע המקצועי בו מחזיקים חשבי השכר, העלתה את יוקרתו, וכיום המקצוע זוכה לפופולריות גוברת בקרב צעירים ומבוגרים כאחד המבקשים מקצוע לחיים בגיל צעיר וגם במסגרת מסלול להסבה מקצועית.

העבודה הכרוכה בהכנת והנפקת תלוש השכר מכילה מספר תחומי אחריות וביניהם:

 • ווידוא כי כלל הסעיפים המצויינים בהסכם שבין העובד למעסיק מיושמים הלכה למעשה ומגולמים בתלוש המשכורת.
 • ווידוא קיום הפרשות הכספים השונות עבור קרן הפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים ועוד
 • מעקב אחר שעות נוספות וגילומן בתלוש המשכורת בהתאם
 • מתן פיצויים בעבור פיטורין.
 • גילום המיסוי וחובותיו של העובד בדמות ביטוח בריאות, ביטוח לאומי ומס הכנסה לצד זכויותיו דוגמת הטבות במיסוי.


לסיכום, תפקידו של חשב השכר הוא קריטי בכל ארגון והוא למעשה איש המקצוע המתווך בין המעסיק למועסק ומבטיח את תשלום המשכורת על פי דין.

לרשימת מוסדות הלימוד המלאה ללימודי חשבי שכר לחצו כאן

מטרת הקורס

תכנית הלימודים מתמקדת בהקניית ידע עיוני מקיף ובמתן כלים מעשיים בדמות חישובים ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות. מטרתה של התכנית היא כפולה ומעבר לווידוא הצלחתם של הבוגרים בבחינות ההסמכה החיצוניות, סגל הקורס דואג להבטיח התנסות מעשית שתסייע בהשתלבותם של הבוגרים בארגונים השונים עם ידע פרקטי התואם למציאות בשטח.

מה צריך לדעת על בחינת לשכת רואי החשבון?

קורס חשבי שכר מגוון רחב של נושאי לימוד וחושף את המשתתפים לנוסחאות חישוביות, דינים ותחיקות ותוכנות מחשב ייעודיות. חשוב לזכור שבתפקידו של חשב השכר אין מקום לטעויות והוא מצריך דיוק ומקצועיות; אי לכך, בנוסף לבסיס התיאורטי הנרחב שהקורס מקנה, תכנית הלימודים משלבת בתוכה סדנאות ותרגולים מעשיים רבים שיסללו את דרכם של הבוגרים בהמשך הדרך.

עם סיומה של תכנית הלימודים, נדרשים הבוגרים לצליחתה של בחינה מסכמת מטעם לשכת רואי החשבון בישראל. הבחינה עצמה מיועדת אך ורק לבוגרי מוסדות לימוד המפוקחים על ידי הלשכה ולכן חשוב לבדוק זאת בטרם ההרשמה. על פי הלשכה, על התלמידים לצלוח את הבחינות הפנימיות של הקורס בציון 50 ומעלה כדי לגשת לבחינה החיצונית. הבחינה מתחלקת בין חלק עיוני הבודק את התמצאותם של הבוגרים בדינים ותחיקות שונים לבין חלק מעשי על תוכנות מחשב ייעודיות. בשני החלקים על הבוגרים להשיג ציון העומד על 60 ומעלה.

נושאי לימוד עיקריים

כאמור, לימודי חשבות שכר מפוקחים על ידי הלשכה ולפיכך למעט שינויים מזעריים, כלל נושאי הלימוד הינם זהים בין כל מוסד ומוסד. בין התכנים הנלמדים במסגרת הקורס ניתן למנות:

• דיני עבודה: הסכמי העסקה, הסכמים קיבוציים אל מול חוזה אישי, דמי הבראה, ניכויי רשות, חופשות, הלנת שכר ועוד.
• ביטוחים פנסיוניים: הפרשות המעסיק והמועסק, חובות וזכויות, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים ומוצרים פנסיוניים מקבילים.
• דיני מס הכנסה: הוצאות מוכרות, מיסוי שכירים, הכנסות פטורות, מיסוי מוצרים פנסיוניים.
• טפסים ייעודיים: טפסי 101, 106 ועוד.
• רכיבי תלוש השכר.
• ביצוע בקרה והנפקת דו"חות בקרה בהתאם למתודות מקצועיות
• התנסות מעשית בתוכנות מחשב בתחום חשבות השכר.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה עבור קורס חשבות שכר נחשבים לנוחים יחסית ועל המועמדים להציג תעודת 12 שנות לימוד בלבד ולהגיע לראיון קבלה במוסד הרלוונטי בו הם מעוניינים ללמוד במסגרתו תיבדק מידת התאמתו של המועמד לאופיו של מסלול הלימודים ולתפקיד.

קהל יעד

על אף תנאי הקבלה הנוחים, ישנם מספר כישורי בסיס שמומלץ להחזיק בהם כדי למלא את התפקיד על הצד הטוב ביותר. מקצוע זה מתאים לאנשים בעלי יכולות אנליטיות טובות, שאינם חוששים ממספרים ושמסוגלים לזכור ולהתמצא בחוקים ובדינים שונים ולתרגמם לכדי חישובים ולהנפקת תלוש משכורת.

כמו כן, תפקיד זה כולל בתוכו אינטראקציה מתמדת עם עובדי החברה שלא פעם מבקשים הבהרות בנוגע לתלוש השכר ולכן מצריך סבלנות רבה, יחסי אנוש טובים ושירותיות גבוהה. לסיום, סוף החודש הוא תקופה עמוסה באגף השכר ובמקרים רבים ייתכן ותידרשו ליכולת מולטי טסקינג גבוהה ועמידה בתנאי לחץ.

היקף הלימודים

היקפו של קורס חשבות שכר הינו כ-150 עד 170 שעות לימודיות כולל לימודים עיוניים ומעשיים והוא מתפרש על פני כ-4-6 חודשים. מוסדות רבים מציעים את התכנית במתכונת לימודי ערב מתוך ההנחה שחלק מקהל היעד שלו מגיע מתוך מקומות עבודה קיימים ומבקש או להתברג בתחום זה בחברה בה הוא עובד או לבצע הסבה מקצועית.

עלות קורס חשבי שכר

עלותו של קורס חשבי שכר עשויה להשתנות בין מוסד למוסד ונעה בין 5,500-7,500 ש"ח בממוצע. עם זאת מומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול המוסד הרלוונטי בו אתם מעוניינים ללמוד.

תעודות והסמכה

עם תום הלימודים וצליחת הבחינות הפנימיות יקבלו בוגרי התכנית תעודת בוגר קורס חשבי שכר. עם צליחת הבחינות החיצוניות יקבלו המשתתפים תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה המסמיכה אותם רשמית כחשבי שכר.

אפשרויות תעסוקה לחשבי שכר

בפני בוגרי התכנית האפשרות להשתלב באגפי השכר של חברות, מפעלים ותעשיות או לחילופין להשתלב במשרדי ראיית חשבון המספקים שירותי חשבות שכר לעסקים שונים.

אפשרויות לימודים נוספות

חלק מן המתעניינים בתכנית לימודים זו, חיפשו גם מידע על קורס הנהלת חשבונות.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס חשבי שכר ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס חשבי שכר

כל חברה או ארגון עסקי קיים זקוקים להנהלת חשבונות מקצועית ומיומנת בכדי להבטיח תפוקה יעילה ורווחית, כמו גם עמידה בדרישות רשויות המיסוי והחוק. כך, נדרשת הנהלת החשבונות להתמודד עם שלל תקנות וחוקים, וזאת על בסיס התמקצעות בתחומים קונקרטיים שונים. אחד מתחומים אלה הוא חשבות השכר, אשר במסגרתו מתבצע הטיפול השוטף בניהול חשבונות העסק או החברה בכל הנוגע לזכויות עובדיהם ושכרם. זה שנים שתפקיד חשב השכר הינו מבוקש בשוק העבודה, זאת בין השאר לאור חיובה בחוק של כל חברה המעסיקה עובדים לעשות שימוש בשירותי חשבות שכר וערכה המוכח של זו האחרונה בסיוע להתייעלות פעולות החברה.

מידע כללי על לימודי חשבות שכר
בכל מקום עבודה בארץ ובעולם, ועם כל הכבוד להכל, הדבר היותר חשוב לכלל העובדים, מהזוטרים ועד לבכירים, הוא השכר שהם מקבלים בסוף החודש מהמעביד. השתלבות מוצלחת במקצוע חשבות השכר מצריכה למידה, ובדיוק בשביל זה, מרבית ממוסדות הלימוד בארץ, ועל אחת כמה וכמה מוסדות הלימוד הפיננסיים, מציעים מסלול שכזה בין תכניות הלימוד שלהן. מדובר בתכנית לימוד שמכשירה את בוגריה לעבוד בארגונים, מוסדות או עסקים שונים כחשבי השכר של העובדים, תוך היכרות מקיפה עם החוקים והתקנות שקיימים בתחום זה. בעמוד זה ריכזנו עבורכם את כל המידע המקיף ביותר שמומלץ להכיר בטרם ההרשמה לקורס בתחום חשבות השכר.

מה כוללים תכני הלימוד?
קורס חשבות שכר מעניק, בין היתר, ידע נרחב אודות מדרגות מס בחישוב חודשי ומצטבר, הכנס?ת פטורות, מיסוי קופות גמל ומיסוי בינלאומי, הוצאות מוכרות ועודפות, הוראות ניכוי, מס שכר ומס מעסיקים, עדכוני חקיקה ופסקי דין, הליכי שומה וגביה ועוד נושאים רבים ההכרחיים לשם תפקודו השוטף והיום יומי של החשב. יצוין, כי למשתתפי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי הנבחר, ובמקביל תוענק תעודת הסמכה רשמית, לבוגרי הקורס שיבחרו לגשת לבחינה מטעם לשכת רואי החשבון.

מסלולי לימוד ייחודיים בתחום
לימודי חשבות שכר מועברים בחלק ממוסדות הלימוד גם במסגרת מסלול ייעודי למגזר הדתי או החרדי. כלומר, הקורס מועבר בהפרדה מגדרית בין הכיתות – כיתות לגברים בלבד וכיתות לנשים בלבד, וכן עם סגל מותאם לכיתות אלו.

איפה ניתן למצוא לימודי חשבי שכר?
לימודי חשבות שכר הם לימודים שמתקיימים בפריסה נרחב במיוחד בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, כולל באיזור ירושלים. בתוך כך, רק בצפון הארץ ניתן למצוא את מוסדות הלימוד הבולטים הבאים: בית הספר "דיפלומה" שמשתייך ליחידה ללימודי חוץ באוניברסיטה הפתוחה שמציעים את מסלול הלימוד בחיפה, את מכללת "אורנס" שמציעים גם הם את המסלול בחיפה, בחיפה ניתן למצוא גם את מכללת "מישלב", את מכללת MBC שמציאים את המסלול בחצור הגלילית, את המכללה הרב תחומית שמציעים את הלימודים גם בחיפה וגם בקריית ביאליק במסלול של לימודי ערב, את המכללה לניהול שמציעים את המסלול בחדרה ובנתניה, וכן את "האקדמית גליל מערבי" שמציעים את הקורס בעכו. כמו כן, במרכז הארץ ניתן למצוא בין היתר את מוסדות הלימוד הבאים: את "מכללת השרון" שמציעים את הקורס בכפר סבא, את "דיפלומה" שמציעים את הקורס גם ברעננה, גם בראשון לציון וגם בפתח תקווה, את היחידה ללימודי תעודה ב"קריה האקדמית אונו" שמציעים את הקורס באור יהודה במסלול ללימודי ערב, וכן את מכללת "פאר" ואת מכללת "תפנית" שמציעים את הקורס גם בחולון וגם בראשון לציון. יתרה מכך, באיזור ירושלים שני המוסדות הבולטים בתחום חשבות השכר הם "דיפלומה" ו"מישלב", ובאיזור הדרום ניתן למצוא את הקורס ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע וכן את "דיפלומה" שמציעים את הקורס גם באשדוד וגם בבאר שבע. 

קהל היעד ללימודי חשבות שכר
לימודי חשבות שכר מתאימים עבור חשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי כוח אדם ומנהלים בעלי זיקה לנושא השכר והכספים. אורכו של הקורס עומד על כארבעה חודשים, על בסיס של כשמונה שעות לימוד שבועיות. לאחר סיום הלימודים יכול כל בוגר להשתלב במשרה מתאימה ולעסוק במגוון תפקידיו של חשב השכר- החל בעיבוד והפקת תלושי השכר עבור עובדי החברה או העסק, דרך  דיווח על העברות השכר למול המוסדות הרלוונטיים וכלה בהפרשות לקופות גמל, קרנות השתלמות וכן ביטוח מנהלים ובמימוש תנאיו הסוציאליים של כל עובד.

תנאי הקבלה ללימודי חשבות שכר
תנאי הקבלה לתחום חשבי השכר משתנים ממוסד לימודים אחד למוסד לימודים אחר, באופן טבעי, אבל ניתן לומר בגדול שבמרבית ממוסדות הלימוד, התנאים עומדים על 12 שנות לימוד. יחד עם זאת, בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו המועמדים לתחום לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי למול סגל מטעם מוסד הלימוד, וזאת במטרה לבחון את מידת הרצינות של המועמד וכן את ההתאמה שלו לתחום הלימוד ולתחום העיסוק בהמשך הדרך.

משך הלימודים
קורס חשבי שכר אורך בממוצע כ-150 שעות לימודיות ומתפרש על גבי כ-30 מפגשים. במסגרת הקורס רוכשים הסטודנטים מגוון רחב של כלים פרקטיים והכרחיים לתחום הפקת השכר ביניהם ניתן למנות נושאים לימודיים רבים דוגמת: קופות גמל, מס שכר, הכנסות פטורות, מס מעסיק, מדרגות מס, שומה וגביה, ביטו פנסיוני, חוק ביטוח לאומי, תוכנות חישוב שכר ממוחשבות ועוד.

ומה קורה אחרי הלימודים?
על בוגרי התכנית, אשר מסיימים את הקורס בהצלחה, לעבור בחינת רישוי שנערכת על ידי לשכת רואי החשבון בישראל. מדובר במבחן שנשך כ-3 וחצי שעות והוא מחולק לשני חלקים – חלק מעשי וחלק עיוני. במהלך המבחן המעשי ייבחנו הבוגרים על מגוון תוכנות חשבות השכר הקיימות כיום במשק בעוד שבחלק העיוני ייבדקו כלל הנבחנים על תחיקות שונות בתחום, נושאי ביטוח לאומי, מס הכנסה, זכויות וחובות סוציאליות ועוד. בוגרים שיסיימו את המבחן בהצלחה בציון סף של 60 ומעלה יקבלו הסמכה רשמית מטעם לשכת רואי החשבון בישראל.

אפשרויות התעסוקה בתם הלימודים
בפני בוגרי קורס חשבות שכר עומדות שלל אופציות לתעסוקה בשוק, וזאת מפני שישנן אין ספור חברות גדולות להנהלת חשבונות בהם יוכלו להשתלב בלי בעיה.

מאמרים מקצועיים בנושא קורס חשבי שכר

 • איך מתקבלים לחשבי שכר?
  איך מתקבלים לחשבי שכר?
  קורס חשבי שכר מקנה מקצוע חשוב במחלקות החשבונאיות של ארגונים ומאפשר השתלבות במגוון רחב של חברות בתחומים שונים במשק. אם אתם מחפשים מקצוע משרדי ומפוקח על-ידי משרד הכלכלה, כך תתקבלו לתכנית הלימודים....המשך
 • איך מתקבלים לחשבי שכר?
  איך מתקבלים לחשבי שכר?
  קורס חשבי שכר נחשב לתכנית לימודים פופולרית במיוחד אליה נרשמים מגוון רחב של קהלים במטרה לרכוש מקצוע לחיים. אם אתם מחפשים עבודה יציבה, הנדרשת במגוון גופים – כאן ריכזנו את תנאי הקבלה השונים....המשך
 • מהו חשב שכר
  מהו חשב שכר
  אומרים שהצבא צועד על קיבתו וכך גם השכירים צועדים על שכרם. מחפשים מקצוע שאף פעם אין מספיק ממנו? אנו מזמינים אתכם ללמוד על עולמם של חשבי השכר ולקבל פרטים נוספים אודות תכנית הלימוד שתכשיר אתםכ למקצוע....המשך
 • איך נהיים חשבי שכר?
  איך נהיים חשבי שכר?
  תחום חשבות השכר לוקח חלק חשוב בכל ארגון ועסק כשמתוקף תפקידם עוסקים אנשי המקצוע בחישוב תלוש השכר עבור עובדי העסק וזאת על-פי התקנות והסעיפים הקבועים בחוק. מחפשים מקצוע נחשק ויוקרתי בשוק התעסוקה?...המשך
 • ללמוד חשבי שכר בצפון
  ללמוד חשבי שכר בצפון
  רוצים להשתלב באחת מהחברות המובילות במשק הישראלי כחשבי שכר? בכתבה זו ריכזנו עבורך מידע מורחב אודות מסלול הלימודים הנחוץ למקצוע חשבי השכר. פה תמצאו גם פירוט אודות מוסדות הלימוד הממוקמים בצפון....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú