סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס פקידי רישוי ומכס
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס פקידי רישוי ומכס

קורס פקידות רישוי מכשיר אנשים איכותיים להשתלבות בענף המכס - ענף מסועם, מאתגר ומאוד מבוקש בשוק התעסוקה. מדובר בתחום אשר מחייב את הכשרת האנשים בעלי הכישורים הרבים מחד והאחריות והאמון האישי מאידך. במידה ואתם חושבים שאתם מתאימים לעבוד בתחום פקידות הרישוי, מוכנים ללמוד ולהשקיע בכדי לדאוג לעתידכם - פנו אלינו עוד היום ואנו נשמח להעביר את פנייתכם אל בתי הספר המובילים המופיעים ברשימה שלהלן.

קבל מידע על קורס פקידי רישוי ומכס ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס פקידי רישוי ומכס

תחום הסחר הבינלאומי הוא תחום עתיק יומין שהתקיים עוד בעת העתיקה וכמובן מאז רק הלך והשתדרג לרמות שאנחנו מכירים כיום, על כלל הנתיבים הקיימים והזריזות שבה הכל קורה. ענף זה נחשב לאחד הענפים החשובים בכלכלה של מדינה ובכלכלה הפוליטית הבינלאומית. לאורך ההיסטוריה, נתיבי סחר ואיזורי סחר אסטרטגיים השפיעו על מקבלי ההחלטות ואף הובילו ללא מעט מלחמות. אין עוררין על מרכזיותו של ענף הסחר הבינלאומי ועל אפיקי הייבוא והייצוא שיש למדינות בינן לבין עצמן. בכדי שכל המערך המסועף הזה יצליח ויתקיים באופן סדור ומנוהל, לכל מדינה או גופי סחר פרטיים נחוצים פקידי רישוי ומכס מנוסים ומקצועיים במיוחד. פקידי המכס והרישוי את אלו שאמונים באגפי המכס השונים על כלל ההיבטים הבאים: הפיקוח על התהליכים, הפניה לגורמים הרלוונטיים מטעם המדינה או מטעם הייבואן או הייצואן, להוביל לתהליכים בתוך כל  הבירוקרטיה הקיימת בתחום זה ועוד. יצויין כי, השכר ההתחלתי של פקידי הרישוי והמכס בשוק התעסוקה נע בין 7,000 שקלים ל-12,000 שקלים ברוטו.

מידע כללי אודות המסלול ללימודי פקידי רישוי
בכדי להשתלב במקצוע זה, אין מנוס – יש ללמוד באופן מקצועי ולהתכונן לבחינות ההסמכה מטעם אגף המכס והמע"מ הממשלתי. לימודי פקידי רישוי ומכס נחשבים ללימודים מאוד מתקדמים בשוק הלימודים, ועם תנאי קבלה יחסית גבוהים מהממוצע. זאת נוכח האחריות הכבדה שמונחת על פקידי הרישוי והמכס בשוק התעסוקה עם סיום הלימודים. נשמע לכם שזה עשוי להתאים לכם? אז אין ספק שהגעתם למקום הנכון. בעמוד זה ריכזנו במיוחד עבורכם את כל המידע השימושי עבורכם – תכני הלימוד בקורס, מוסדות הלימוד שמציעים את התחום, קהל היעד שהתחום עשוי להתאים לו, תנאי הקבלה ללימודים, משך תקופת הלימודים, התעודה שמוענקת בסיום הקורס, אפשרויות התעסוקה שעומדות בפני הבוגרים ועוד.

מה כוללים תכני הלימוד בקורס פקידי מכס?
תכני הלימוד בתחום פקידי המכס והרישוי משתנים במידה כזו או אחרת בין מוסדות הלימוד השונים שמציעים תחום זה בשוק הלימודים הישראלי. יחד עם זאת, מהבדיקה שערכנו ניכר כי במרבית ממוסדות הלימוד תמצאו בין היתר את תכני הלימוד הבאים: היכרות מקיפה עם הסחר הבינלאומי שכה רווח במציאות בה אנו חיים, תוך היכרות מעמיקה עם הליכי הייצוא והייבוא, עם שרשראות ההספקה הלוגיסטיות, עם סוגי התובלה האפשריים והרווחים (הימיות, האוויריות והיבשתיות), הדינים התקנות השונות בארץ ובעולם בכל הנוגע לסחר בינלאומי, שיטות התשלום השונות שקשורות לענף זה תוך היכרות עם סוגיות הביטוח הרלוונטיות, היכרות עם כל הסכמי הסחר שיש לישראל, תהליכי השחרור של טובין במכס, המיסוי שחל בתחום זה, סוגי ההתרות הקיימות, הטפסים הרלוונטיים לשם ביצוע הליכים בירוקרטיים אלו, התעריפים של ביצוע מהלכים אלו, העקרונות לסיווג סחורה ואספקה, סוגיות משפטיות הנוגעות לחוקיות הסחורה, קניין וכדומה, האמנות הבינלאומיות שחשוב להכיר כשעוסקים בסחר בינלאומי, כל תחום המט"ח (מטבע חוץ) וההמרות, סוגי המשקלים השונים שדוגלים בהם ברחבי העולם, הערכת טובין ועוד.

איפה ניתן למצוא מתכונת ללימודי פקידי רישוי ומכס?
לימודי פקידות רישוי-מכס ניתן כיום למצוא במוסדות לימוד רבים באופן יחסי ברחבי הארץ, וזאת נוכח ההבנה בקרב מוסדות הלימוד שמדובר בתחום מרכזי שמצריך הסמכה מקצועית. כך למשל, הלימודים בתחום זה מתקיימים בין היתר במוסדות הלימוד הבולטים הבאים: דיפלומה (של האוניברסיטה הפתוחה) מציעים את התחום בסניף שלהם באשדוד, מכללת אינטלקט אקדמון מציעה את הלימודים בתחום זה בחיפה, גם המכללה העסקית לניהול וסחר בינלאומי מציעה את הלימודים בעיר חיפה. כמו כן, המכללה העסקית של לשכת המסחר שמקיימת את הלימודים שלה בתל אביב, היחידה ללימודי חוץ של המכללה הטכנולוגית תל חי מציעה את הלימודים בתל חי, מכללת מאסטר קולג מציעה את הלימודים בחיפה וכן המכללה למינהל מציעה את הלימודים בתחום זה בסניף שלה הממוקם באשדוד.

קהל היעד שמתאים לו ללמוד פקידות רישוי-מכס
לימודי פקידות רישוי ומכס יכולים להתאים למגוון רחב למדי של קהלי יעד, וביניהם: ראשית, לכל מי שמעוניינים בהכשרה בתחום וזאת בכדי להשתלב בענף הסחר הבינלאומי הפורה והמבוקש. שנית, לכל אלו שכבר עובדים בתוך התחום של הייבוא והייצוא אבל מעולם לא עברו את בחינות ההסמכה לכך. ואז, במקרה כזה אין הכנה טובה יותר לבחינות הרישוי בתחום מאשר קורס זה. כמו כן, הלימודים יכולים להתאים גם למנהלים או בעלי תפקידים בענף (עמילי מכס, אנשי שילוח בין לאומי, סכני ביטוח בתחום) שרוצים לרענן את הידע והבקיאות באשר לכל העיסוק או לחלופין נכנסו לתחום בזמנו מבלי ללמוד אותו בצורה מסודרת ומקצועית. יתרה מכך, הלימודים יכולים להתאים לכל אלו ששואפים לעשות הסבה מקצועית לתחום שהוא מאוד מבוקש בשוק התעסוקה, שהוא מרתק מאוד, חובק עולם ומאתגר במיוחד.

האם יש תנאי קבלה שצריך לעמוד בהם בכדי ללמוד פקידי רישוי
מבחינת תנאי הקבלה לתחום זה, יש תנאי קבלה די בסיסיים שחשוב שהמועמדים יעמדו בהם, לפחות מבחינת מרבית מוסדות הלימוד בשוק הלימודים. ראשית, המועמדים נדרשים להיות תושבי ישראל. שנית, עליהם להיות מעל גיל 18 וזה מאוד הגיוני נוכח העיסוק והרצינות הנדרשת לשם כך. כמו כן, לעיתים נדרש מהמועמדים להיות בוגרים של לפחות 10 שנות לימוד. נוסף על כך, דרוש ידע מקדים בתחום הסחר – לא משנה מאיזה זווית של התחום. יתרה מכך, בחלק ממוסדות הלימוד אף דורשים מהמועמדים להיות עובדים בגוף של סחר בינלאומי, בתאגיד של מכס וכדומה. יחד עם זה, חשוב לדעת שבחלק ממוסדות הלימוד לא מתעקשים על כל תנאי הקבלה הללו ולכן אל תבהלו מרשימה זו – תבחנו את תנאי הקבלה באופן פרטני למול כל אחד מהמוסדות הרלוונטיים בתחום.

כמה זמן נמשכים לימודי פקידי מכס?
לימודי פקידי מכס ורישוי מתנהלים בדרך כלל בממוצע של בין 150 ל-160 שעות לימוד – מתכונת לימוד לא ארוכה מידי. שעות לימוד אלו בדרך כלל נפרסות על פני כ-4 חודשי לימוד. שעות לימוד אלו כוללות גם את השיעורים הפרונטליים בהם מועברים כלל התכנים העיוניים, גם את התרגולים שמתבצעים לאורך הקורס, גם את הבחינות הפנימיות שמקיים מוסד הלימוד וגם את הסימולציות שמקיימים לקראת בחינת הרישוי של אגף המכס והמע"מ הממשלתי.

איזו תעודת הסמכה מוענקת בסיום קורס פקידות רישוי?
עם סיום הלימודים, בוגרי הקורס שעמדו בהצלחה בכלל הדרישות שהציב מוסד הלימוד (אחוזי הנוכחות בשיעורים, הבחינות הפנימיות וכדומה) מקבלים תעודת גמר המסמיכה אותם לפקידות רישוי לענייני מכס מטעם מוסד הלימוד עצמו. כמו כן, כאשר בוגרי הקורס עוברים בהצליחה את בחינות ההסמכה החיצוניות, מוענק להם הרישיון הממשלתי מטעם משרד האוצר שמסמיך אותם כפקידי רישוי.

אפשרויות התעסוקה בסיום הלימודים
עם סיום הלימודים, בוגרי הקורס שסיימו אותו בהצלחה ובזכות זאת גם עברו בהצלחה את בחינות הרישוי הממשלתיות, יכולים להשתלב במגוון רחב מאוד של אפשרויות תעסוקה – הגופים הממשלתיים שעושים רגולציה על כל הנוגע בסחר הבינלאומי, בחברות השונות שעוסקות בייבוא או בייצוא, ברשות המיסים, בחברות השונות של עמילות המכס וכדומה. אין ספק שמדובר במשרות מאוד מבוקשות בשוק התעסוקה, עם שכר התחלתי שנע בין 7,000 ל-12,000 שקלים ועם הרבה תחושת סיפוק ואחריות. אז אם אתם חושבים שאתם בנויים לזה, אל תהססו, חבל על הזמן.

מאמרים מקצועיים בנושא קורס פקידי רישוי ומכס

 • מהו פקיד רישוי?
  מהו פקיד רישוי?
  להיות פקיד הרישוי איננו דבר קל ומדובר בתפקיד חשוב ומשמעותי. פקיד הרישוי אמון על כל פעולות המכס והקישור שבין האגפים השונים. מדובר בעבודה עם אחראיות עצומה בתחום סחר החוץ של ישראל המצריך ידע נרחב בנושאים...המשך
 • סוכני מכס בלשכת המסחר
  סוכני מכס בלשכת המסחר
  סוכן מכס הנו חברה או אדם המורשים לבצע פעולות מכס. סעיף 1 לחוק סוכני המכס קובע, כי סוכן המכס חייב להיות רשום בפנקס סוכני מכס. הכנה לקראת הסמכה זו נעשית במכללה העסקית של לשכת המסחר, בין שאר הקורסים המקצ...המשך
 • סוגי ההכשרות בייבוא-ייצוא
  סוגי ההכשרות בייבוא-ייצוא
  בעידן שבו ניתן לייצר רווחים גבוהים מאוד ממסחר אלקטרוני באמצעות חנויות מקוונות, כשהמסחר הפך להיות גלובאלי ויש בו חוליות רבות שנוטלות חלק עד ללקוח הסופי- יש לא מעט תפקידים בתחום הייבוא והייצוא...המשך
 • קורס פקידי רישוי ומכס
  קורס פקידי רישוי ומכס
  העבודה כפקידי רישוי ומכס כפופה לרישיון של אגף המכס והמע"מ וגם חומרי הקורס תלויים בדרישתם. פקיד הרישוי הוא המתווך בין המכס ובין הארגון, הוא אחראי לבדיקת הטובין שמגיע לארץ, לשחרורו ולעמידה בכל התנאים הב...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú