סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס רכש
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס רכש

בשנים האחרונות הלך והתפתח תחום הלוגיסטיקה והרכש במשק הישראלי; ואכן, העת המודרנית והתפתחות התעשייה ההמונית יצרו עם הזמן דרישה מוגברת לאנשי לוגיסטיקה ורכש. מערכת לוגיסטית, במהותה, כוללת בין השאר את מרכיב הרכש, אותו יש לתאם עם פעילותו המרכזית של הארגון המעסיק, תוך תפעולו ביעילות ובחסכון. כך למעשה, מי שאחראי בפועל על האספקה של מגוון שירותים ומוצרים בכמות המתאימה, במועד הראוי, בעלות המשתלמת ביותר ובמצב האידיאלי הוא מנהל הרכש בחברה. בענפי עבודה שונים, בהם קיימת תחרות גדולה בין הגורמים הפועלים בשוק, מהווה הרכש לגורם מכריע בכושר התמודדותו וברווחיותו. יצוין, כי בחלק מהארגונים תפקידו של מנהל הרשת משולב בתפקיד ניהול רכש ולגיסטיקה. בכדי להפוך למנהל רכש בתעשייה, נדרשים ברוב המכריע של המקרים למידה והסמכה מקצועיים לתחום. אם אתם מרגישים שזה התחום עבורכם אז אין כל ספק שהגעתם לעמוד הנכון. בעמוד זה רכיזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי ביותר אודות קורס רכש – בתוך כך תוכלו למצוא פה תקציר של תכני הלימוד בקורס בתחום, מידע אודות מסלולי לימוד נוספים שעשויים להיות רלוונטים לכל המתעניינים בעולם הרכש המרתק, מידע אודות מוסדות הלימוד שמציעים תחום זה וכן אודות הפריסה הארצית בהם נמצאים הסניפים של אותם המוסדות, קהל היעד שהתחום מתאים לו, תנאי הקבלה לתחום, משך הלימודים, התעודה שמוענקת בסיומם, אפשרויות התעסוקה ועוד.

מידע כללי אודות המסלול ללימודי רכש
קורס רכש, הנלמד במסגרת לימודי תעודה, מקנה לתלמידיו הכשרה אידיאלית ומקיפה בתחום, תוך הענקת מגוון רחב של כלים שמטרתם לפתוח את התלמידים בפני מגוון אופציות תעסוקה במשק הישראלי. כך, שואפים לימודי התעודה בתחום הרכש "לייצר" אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע עיוני ומעשי נרחב שיסייע להם להשתלב בהצלחה בשוק העבודה. לימודי רכש נערכים במסלולים ובדרגות שונות, המאפשרים גם למי שכבר עוסק במקצוע בסיסי לצבור ידע נוסף ולהרחיב את אופקיו המקצועיים.

בהמשך העמוד תוכלו למצוא רשימה מלאה של קורסי רכש נבחרים. אנו מציעים לכם שירות המאפשר לכם לקבל הצעות מבתי הספר שלפניכם ללימודי רכש. פנו דרך האתר אל הקורסים הכי מתאימים עבורכם ונציגי בתי הספר שנבחרו יחזרו אליכם עם הצעות מעניינות ללימודים.

מה כוללים תכני הלימוד בקורס רכש?
תכני הלימוד בתחום הרכש משתנים ברמה כזו או אחרת בין מוסדות הלימוד השונים המתמחים בענף זה, ויחד עם השונות הזאת, מהבדיקה שערכנו ניכר שבמרבית מהאופציות שעומדות לרשותכם תמצאו בין היתר את תכני הלימוד הבאים: כיצד לבצע איתור של מקורות רכש למוצרים ולשירותים שונים שנחוצים לחברה, תוך היכרות עם ספקים מרכזיים בענפים השונים, סוגיות התמחור הנכון וכדומה; יחסי הגומלין בין הרכש לבין המלאי הקיים; כיצד יש לבחון נכון את הדרישות לרכש מהמחלקות השונות בחברה תוך התאמת הרכישות לצרכי הארגון ולאחר קבלת הצעות מחיר וסקירה של השוק; תהליכי הבדיקה של ספרים; ניהול הזמנות רכש בינלאומיות למול גופי המכס והרישוי הרלוונטיים בישראל; ניהול משא ומתן בהיבטי רכש; ניהול יחידה הרכשה; תקשורת בין אישית; ניהול מו"מ שיווקי; משפט וכספים בהיבט משפטי; שיטות תשלום בסחר לאומי ובינלאומי ועוד. ראוי לציין, כי תוכנם של חלק מהקורסים מוכר על ידי ארגון מנהלי הרכש, כך שבחלק מהמכרים הקורסים מזכים בניקוד עבור תואר CPN. 

מסלולי לימוד נוספים הקרובים לתחום זה
למעשה, בענף הלוגיסטיקה הרחב והמרכזי ניתן למצוא מגוון תפקידים רחב ובהתאם למגוון זה גם קורסים שונים בשוק הלימודים המפותח בתחום בישראל. המגוון הזה של הקורסים בענף הלוגיסטיקה כולל קורסים שונים כדוגמת: ניהול רכש, לוגיסטיקה ומלאי, ניהול הספקה, ניהול מחסן ממוחשב, קניינות, ייבוא, ייצוא וסחר בינלאומי, פקידי רישוי ומכס, הבטחת איכות, קמעונאות, ניהול שרשרת אספקה ועוד. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא בעמוד זה משמאל.

איפה ניתן ללמוד ניהול רכש?
את תחום לימודי הרכש תוכלו למצוא במגוון רחב מאוד של מוסדות לימוד שכבר מזמן הבינו את מרכזיותו של התחום במשק ובהתאם לכך יצרו קורסים ייעודיים לכך.
כך למשל, רק בצפון הארץ תוכלו למצוא קורס זה בין היתר במוסדות הלימוד הבאים: מכללת אינטלקט אקדמון מציעה את הקורס במפרץ חיפה, מכללת מישלב שמציעה את התחום בסניף שלה בחיפה, המכללה העסקית לניהול וסחר בינלאומי מציעה את הקורס בחיפה, מכללת ארז מציעה תחום לימוד זה בשלומי, היחידה ללימודי חוץ במכללת תל חי מציעה את הקורס בתל חי כמובן, המכללה למינהל מציעה את התחום בסניף שלה בחיפה והיחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת מציעים את הלימודים בעמק הירדן.

כמו כן, רק במרכז הארץ תוכלו למצוא קורס זה בין היתר במוסדות הלימוד הבאים: המרכז להשתלמויות רופין מציע תחום לימוד זה בפקולטה הממוקמת בעמק חפר שהוא בין נתניה לחדרה, מכללת Highway מציעה את הקורס בתל אביב, מכללת מישלב שמציעה את התחום בסניף שלה בתל אביב, המכללה העסקית של לשכת המסחר מציעה את הקורס בתל אביב והמרכז להשתלמויות באוניברסיטת בר אילן מציע את הקורס ברמת גן.

בנוסף, בדרום הארץ תוכלו למצוא קורס זה בין היתר במוסדות הלימוד הבאים: מכללת מישלב מציעה את הקורס בסניך שלה הממוקם בעיר באר שבע, מכללת אתגר מציעה את הקורס גם היא בבאר שבע והמכללה למינהל מציעה את הקורס בסניף שלה באשדוד.

קהל היעד שמתאים לו ללמוד רכש
לימודי רכש יכולים להתאים למספר קהלי יעד מרכזיים וביניהם: ראשית, הלימודים יכולים להתאים לכל מי שרוצה להשתלב בעולם הרכש, ההספקה, הקניינות, הלוגיסטיקה והמלאי, אבל אין לו שום רקע או ניסיון בתחום ומבין שקורס הוא דלת הכניסה לעולם זה מבחינתו. שנית, הקורס יכול להתאים גם לאנשים שכבר עובדים בתחום השייך לעולם הלוגיסטיקה באופן כללי, אבל רוצים למסד את הידע והמקצועיות בתחום, ובכך לאפשר לעצמם קידום משמעותי ותפקיד ניהולי. כמו כן, הקורס יכול להתאים לחיילים משוחררים שבמהלך שירותם הצבאי עשו תפקיד לוגיסטי והבינו שזה העולם שבו ירצו להמשיך וממילא יש להם את הרקע הנחוץ להצלחה בענף בעתיד. בעבור קבוצה זו, כל מה שנדרש הוא ללמוד כיצד העולם והמשק האזרחי שמחוץ לצה"ל מתנהלים ולמסד את הרקע שלהם באופן מקצועי ומוסמך.

כמה זמן נמשכים לימודי ניהול רכש?
לימודי רכש כוללים בממוצע כ-150 שעות לימוד אקדמיות, שבדרך כלל נפרסות על פני הערבים (במסלול ללימודי ערב), וזאת מתוך ההבנה שרבים מהמועמדים לתחום לימוד זה הם אנשים שכבר עובדים בעבודה כזו או אחרת ויהיה עליהם לשלב את הלימודים לצד תפקידם הנוכחי. יצויין כי יש גם מסלולים בשעות הבוקר או בימי שישי כך שהגיוון במסלולי הלימוד בתחום זה הוא באמת רחב, וקולע לכל קהל יעד רלוונטי. משך לימודים זה כולל גם את השיעורים הפרונטליים שבהם נלמד החומר העיוני, גם את התרגולים באם יש כאלו וגם את הסיורים הלימודיים במידה ומוצעים כאלו מצד מוסד הלימוד.

איזו תעודה מוענקת בסיום הקורס?
עם סיום הלימודים, בוגרי הקורס שעמדו בהצלחה בכל הדרישות שהציב מוסד הלימוד (דרישות שבדרך כלל כוללות את אחוזי הנוכחות בשיעורים ובחינות פנימיות שמעידות על למידת החומר הנלמד) זכאים לתעודת מנהל רכש מטעם המכללה. יצויין, כי בחלק ממוסדות הלימוד תעודת גמר זו מוענקת עם חסות של ארגונים מרכזיים מהענף, בחלקם אף ארגונים בין לאומיים. אך כמובן שזה משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר ולכן יש לבדוק זאת באופן פרטני למול מוסד הלימוד הרלוונטי עבורכם.

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס רכש ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס רכש

 

מאמרים מקצועיים בנושא קורס רכש

 • מה הם לימודי קניינות ורכש?
  מה הם לימודי קניינות ורכש?
  זה יכול להיות עסק בינוני וזו יכולה להיות חברה רחבת ידיים, מה שבטוח הוא שכולם זקוקים לאיש רכש וקניינות שייקח את מחלקת הלוגיסטיקה בשתי ידיו. מחפשים תפקיד מרכזי ומתגמל בעולם הלוגיסטיקה? ...המשך
 • מה השכר בענף הלוגיסטיקה?
  מה השכר בענף הלוגיסטיקה?
  חושבים להירשם ללימודים בענף הלוגיסטיקה אבל לא יודעים איזה מקצועות בדיוק יש בתחום? מעוניינים לשמוע מהו השכר הממוצע בכל אחד מהמקצועות הקיימים בענף הלוגיסטיקה? יצאנו להביא לכם את כל הממצאים....המשך
 • ללמוד סחר בינ"ל, ייבוא וייצוא
  ללמוד סחר בינ"ל, ייבוא וייצוא
  כיום, בעידן הגלובאלי שבו הגבולות הבין-מדינתיים הם וירטואליים בלבד, כל עסק שמכבד את עצמו מבין את המשמעות של פתיחת העסק לשווקים השונים ברחבי העולם כולו. סחר בינלאומי מהווה מכפיל כוח משמעותי בעבור עסק....המשך
 • לימודי לוגיסטיקה ורכש
  לימודי לוגיסטיקה ורכש
  שירתתם בצבא בחייל הלוגיסטיקה, אהבתם ונהנתם מהעבודה? רוצים להפוך את זה למקצוע? עכשיו אתם יכולים לעשות זאת!! קורס ניהול לוגיסטיקה שהולך ומתפתח עם השנים! הכנסו עכשיו ותדעו עוד פרטים!!...המשך
 • קורסים בתחום הלוגיסטיקה
  קורסים בתחום הלוגיסטיקה
  תחום הלוגיסטיקה הוא מורכב וצופן בחובו מגוון רחב של תפקידים נדרשים ומהותיים בחברות, מפעלים ובתי עסק שונים. ניהול לוגיסטי גולל את כלל הפונקציות של שרשרת האספקה, ניהול מלאי, רכש, טיפול בחומרים, אחסון ועו...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú