סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי פרחי באך
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי פרחי באך

חשבתם על קורס פרחי באך?


לימודי פרחי באך יכשירו אתכם כמטפלים ברפואה משלימה דרך תמציות פרחי באך המתחלקים ל-38 זנים שונים וייחודיים. במסגרת הקורס תלמדו על הרקע לשיטת הטיפול הייחודית שנוסדה על-ידי ד"ר אדוארד באך, ותתנסו באופן מעשי במגוון מרקחות וטכניקות טיפול שונות. כאן ריכזנו עבורכם את המידע המקיף על קורס פרחי באך בדגש על תשובות לשאלות דוגמת: מהו טיפול בפרחי באך? מה לומדים במהלך התכנית? למי זה מתאים? ומה הן אפשרויות התעסוקה למטפלים?

לרשותכם מערך ייעוץ טלפוני אליו ניתן להתקשר או להשאיר פרטים ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי. כמו כן, בתחתית המאמר תוכלו למצוא מגוון מוסדות ללימודי רפואה משלימה המציעים קורס פרחי באך במוקדים שונים בארץ. ניתן לסמן אחד או יותר מבין המוסדות הרצויים, ולהשאיר לנציגיהם פרטים באופן ישיר לקבלת שיחת ייעוץ ולתיאום פגישה. מטרתנו, היא לחסוך לכם את הזמן היקר שכרוך בחיפוש אחר תכניות לימוד ומוסדות מומלצים. מאחלים לכם המשך קריאה נעימה ובהצלחה, צוות פורטל הלימודים ToStudy.

מה זה טיפול בפרחי באך?

תחום הטיפול באמצעות תמציות פרחי באך מגיע מעולם הרפואה המשלימה ונחשב כענף היוצא מתוך רפואת צמחי המרפא.

שיטת טיפול זו פותחה על-ידי הרופא וההומאופת האנגלי ד"ר אדוארד באך ומכאן גם קיבלה את שמה. באך, החל לבצע מחקר מקיף על מגוון תמציות פרחים שונות באנגליה אותן הפיק בשיטות רקיחה שונות דוגמת בישול, השרייה, מהילה באלכוהול וסינון. כתומך נלהב ברפואה המסורתית, באך נקט בגישה על-פיה לנפש תפקיד חיוני ומהותי בשמירה על בריאות הגוף ובזירוז החלמתו במגוון סוגיות בריאותיות.

עם תום המחקר, זיהה באך 38 מצבים רגשיים שליליים שונים העלולים לפגוע בבריאותנו, ולהם התאים 38 תמציות פרחים שיסייעו בשיפור הרגשות הנגטיביים. לימודי פרחי באך צוללים לעומקה של שיטה זו, כאשר במהלך הקורס לומדים המשתתפים כיצד להכין גם תתי הרכבים מ-38 תמציות הפרחים הקיימות במטרה להתאים את המרקחות אישית לסוגיה עליה מלין המטופל.

המחקר המערבי אמנם חלוק בדעתו באשר למידת האפקטיביות של הטיפול, אך כיום כבר ניתן למצוא לא מעט מחקרים הקושרים בין רגש לבין תפקוד המערכת החיסונית ושתומכים בתפיסה שמיינד בריא הוא ערובה לגוף בריא. טיפול זה מתבסס על אותו העיקרון שתמציות פרחי הבאך מסייעות להשתלט על הרגשות השליליים ולחזק איכות חיים גבוהה ומיטיבה יותר.

כיצד נראית עבודתם של מטפלים בפרחי באך?

מטפלים בתמציות פרחי באך נהנים כיום מאפשרויות תעסוקה נרחבות כאשר קופות החולים מציעות ללקוחותיהן מערכי רפואה משלימה. בנוסף, רבים מבוגרי לימודי פרחי באך משתלבים בקליניקות לרפואה אלטרנטיבית ואף יוצאים לדרך עצמאית. טכניקת טיפול זו זוכה לעניין גם בקרב מטפלים בפועל המבקשים להוסיף ולשכלל את ארסנל הטיפול הקיים.

במהלך הטיפול, לומדים המטפלים להכיר את הפציינט באמצעות תשאול מקיף ומאבחנים את הסוגיות הרגשיות השונות מהן הוא סובל. על דרך של התאמה בין התסמינים הפיזיים לבין אלו המנטליים, ממליצים המטפלים על מרקחות שונות של תמציות פרחי באך במינונים שונים ואף רוקחים את התמציות בעצמם.

העבודה השוחקת, המחסור בזמן והמציאות הדינמית, הביאו בעשורים האחרונים לעלייה ברמות המתח הנפשי. גורמים אלו בשילוב עם מודעות מחודשת לאפשרויות טיפול טבעי וללא סיכון בהתמכרות, העלו את קרנו של הענף והובילו לנהירה של מטופלים רבים המעוניינים להתנסות בשיטה זו כדי להקל על מתחים, כעסים מצטברים וחרדות ולהשיב את האיזון לחייהם.

מתכונת ומטרת קורס פרחי באך

במסגרת לימודי פרחי באך רוכשים המשתתפים ידע מקיף בסוגי התמציות השונות, תכונותיהן ומאפייניהן, ולומדים כיצד להפיקן בעצמם באמצעות מגוון טכניקות רקיחה שונות.

אם ענף הרפואה המשלימה בדגש על צמחי מרפא מרתק אתכם, תכנית זו תספק לכם חוויה מעשירה ומקיפה. חלקו הראשון של הקורס מתמקד בהקניית הרקע ההיסטורי והטיפולי של התחום וככל שהתכנית מתקדמת, לומדים הסטודנטים כיצד לאבחן מטופלים באופן אישי ולרקוח עבורם תמציות פרחים שונות.

נושאי לימוד עיקריים

כיום מרבית המוסדות ללימודי רפואה משלימה יישרו קו ביניהם ומציעים תכניות לימודים זהות למדי. למעט שינויים מינוריים, נושאי הליבה העיקריים הנלמדים בתכנית הם להלן:

 • מבוא לטיפול בפרחי באך
 • התפתחות עולם פרחי הבאך
 • לימודי גוף ונפש
 • טיפול בהפרעות רגשיות
 • השפעות אנרגטיות
 • הכנת והפקת תרכובות
 • תשאול ואבחון מטופלים
 • התאמת טיפול לסוגיות בריאותיות
 • ועוד.
קהל יעד

קורס פרחי באך פונה לקהל הרחב ומתאים לכל אדם המבקש לרכוש לעצמו טכניקה טיפולית מעשית בתחום הרפואה האלטרנטיבית.

תכנית הלימודים מכשירה את משתתפיה מן היסוד ועד לרמת מתקדמים ומתאימה הן לחסרי רקע והן למטפלים בפועל המעוניינים להוסיף לסל הטיפול שלהם טכניקה פופולריות ונדרשת.

תנאי קבלה

מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה לקורס במעבר ראיון קבלה אישי מול נציגי הסגל לצורך היכרות ראשונית ולתיאום ציפיות.

היקף הלימודים

אורך הקורס הממוצע נע בין 60 ל-80 שעות לימוד בממוצע והוא נמשך כארבעה חודשים עד חצי שנה.

לאלו המעוניינים להתמקד בתחום זה ולהעמיק את ידיעתם, ישנם מוסדות המציעים לימודים מתקדמים עד לרמת מטפל בכיר כשאלו נפרשים לעתים על גבי כ-150 שעות לימוד.

מוסדות נבחרים ללימודי פרחי באך

לצד הפופולריות הגבוהה של קורס פרחי באך עולה, כך מוסדות לימוד רבים מציעים כיום תכנית לימודים מקצועית:

 • מכללת רידמן – מכללה לרפואה משלימה ואינגרטיבית, מציעה תכנית לימודים מקיפה ומרתקת לטיפול במגוון סוגיות בריאותיות דוגמת פחד, בדידות, חרדה, דיכאון ועוד. למכללה סניפים בתל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים.
 • מירב ביה"ס לרפואה משלימה – בחסות האוניברסיטה הפתוחה, מציעה מירב קורס טיפול בתמציות פרחי באך במהלכו נלמדות תכונותיהם של הפרחים ושימושים שונים בתמציות ומרקחות. סניף המכללה ממוקם בתל אביב.
 • מכללת שלם – מנגישה את לימודי הרפואה המשלימה לתושבי ירושלים והסביבה. כחלק ממערך לימודי החוץ לרפואה אלנרנטיבית, מציעה שלם לימודי פרחי באך לצד פרקטיקום במהלכו מתנסים המשתתפים בחומר הנלמד וצוברים ניסיון מעשי.
 • מדיסין – שלוחת נתניה – שלוחתה של מדיסין מציעה לתושבי העיר והסביבה מציעה תכנית לימודים מרתקת ומעשירה במתכונת לימודי בוקר וערב. תנאי הקבלה במכללת מדיסין הינם 12 שנות לימוד, אך תלמיד שאיננו עומד בתנאי הקדם זכאי לבדיקת הרשמה מיוחדת על בסיס ראיון קבלה אישי.
רשימה זו הינה חלקית בלבד. בתחתית המאמר תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות בכל רחבי הארץ המציעים את תכנית הלימודים. ניתן לסמן אחד או יותר מבין המוסדות ולהשאיר פרטי התקשרות ישירות לנציגיהם כדי לתאם פגישת היכרות ולקבל מידע נוסף על שכר הלימוד ותכנית הלימודים.

תעודות והסמכה

בוגרים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעמדו בכל דרישות הקורס, יקבלו תעודת מטפל בפרחי באך מטעם המוסד הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס

מטפלים בתמציות באך יכולים להשתלב בקליניקות לרפואה משלימה ובמערכי הרפואה האלטרנטיבית של קופות החולים השונות ברחבי הארץ. לחילופין, ישנם לא מעט מטפלים העוסקים בתחום כעצמאיים.

אפשרויות לימוד נוספות

תחום הרפואה המשלימה מציע מגוון רחב של הכשרות מעשיות, מרתקות ומעשירות. אם תחום הריפוי באמצעות תזונה ואמצעים טבעיים מעניין אתכם, אנו ממליצים לכם לקרוא יותר גם על קורס נטורופתיה.
סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על לימודי פרחי באך ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי פרחי באך

אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר ברפואה האלטרנטיבית היא שיטת פרחי באך, שפותחה על ידי ד"ר אדוארד באך. בעקבות המחשבה כי ניתן לרפא ולשפר את בריאות האדם בעזרת תמציות פרחים חקר באך את הנושא ובאמצעות חילוק מצבים נפשיים לקטגוריות המציא שיטה לטיפול בבני אדם באמצעות תמציות אלה. התגלה כי ריח הפרחים עוזר במקרים רבים כגון פחד, רגשות שליליים, כעס, מתח, חוסר בטחון עצמי, רגשות אשם ועוד.

מהם התכנים הנלמדים בקורס פרחי באך?
בקורס טיפול באמצעות פרחי באך תיעשה היכרות מעמיקה עם פרחי באך, תכונותיהם, סוגי תמציות ושיטות טיפול. בין היתר יילמדו השפעות תמציות פרחי באך וההתייחסות אליהם ככלי טיפול, אופן הטיפול הנכון בעזרת פרחי באך, הפתרונות והשימושים השונים בתמציות פרחי באך, אפשרות תשאול ואבחון באמצעות פרחי באך, טיפול ארומתרפי בעזרת פרחי באך ובנייה והתאמה של תמציות לבעיות ספציפיות של מטופלים.

מיהו קהל היעד לקורס פרחי באך?
לימוד קורס פרחי באך מיועד לכל מי שבוער בו הרצון לטיפול וריפוי של הסביבה האנושית. החיבור לטבע גם הוא נדבך חשוב ונלמד כחלק מהקורס שעושה שימוש בשיטות טיפול אלטרנטיביות בעזרת פרחים ותמציות טבעיים בלבד. זהו המקום הנכון למתעניינים ברפואה אלטרנטיבית מסווגת ולרוצים להעשיר את ידיעותיהם בנושא השימוש בטבע כמרפא לבני האדם.

מהן אפשרויות ההעשרה והתעסוקה לבוגרי קורס פרחי באך?
בוגרי קורס פרחי באך יכולים להשתלב במגוון בתי עסק בעלי זיקה לרפואה אלטרנטיבית – מרכזי טיפול אלטרנטיביים, אתרי ספא, מרכזי עיסוי ובריאות וכן כמועסקים בחנויות מוצרי טבע שונות. נוסף על כך מוצע גם קורס פרחי באך מתקדם המעמיק את המחקר וההתנסות בטיפול ע"י פרחי באך. 

סרטוני וידאו על לימודי פרחי באך
קורס פרחי באך במכללת הנות
קורס פרחי באך במכללת הנות יילמד אותך אודות 38 תמציות הפרחים לטיפול בתופעות שונות כרפואה משלימה.

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי פרחי באך

 • מה לומדים בקורס פרחי באך?
  מה לומדים בקורס פרחי באך?
  קורס פרחי באך נלמד כיום במגוון מכללות המעניקות הכשרה בתחומי הרפואה המשלימה. להבדיל מתכניות לימוד רבות בתחומים אלו, כאן מדובר במסלול מעשי ומרתק שמשלב תיאוריה ותרגולים כיתתיים שמספקים ערך מוסף יקר ערך....המשך
 • ללמוד לטפל בפרחי באך
  ללמוד לטפל בפרחי באך
  טיפול בפרחי באך, נכלל בטיפול בצמחי מרפא ויכול לעזור בפתרון בעיות גוף, רוח ופסיכולוגיה. הטיפול מתאים לאנשים בכל הגילאים החל מילדים ועד מבוגרים. נשמע לכם כמו מקצוע מעניין שתרצו ללמוד? הכנסו לכתבה!...המשך
 • לקחת קורס פרחי באך
  לקחת קורס פרחי באך
  טכניקת הטיפול באמצעות פרחי באך מושתתת על 38 תמציות של פרחים ומסייעת לאנשים מכל העולם במגוון סוגיות החל ממתח נפשי ועד למחלות פיזיולוגיות. רוצים לדעת יותר? בואו לצלול איתנו לעולם הלימודים ההומיאופתיים....המשך
 • פרחי באך – לימודי תעודה
  פרחי באך – לימודי תעודה
  הטבע צופן בחובו כוחות ריפוי אדירים כאשר הסגולות הרפואיות הללו מצויות בין היתר בפרחים ובצמחים. אלו מעניקים לנו צבע, ריחות, מזון ותרופות. אז מהו בעצם הכוח המרפא של הפרחים? ואיפה לומדים את התחום?...המשך
 • סגולות פרחי הבאך
  סגולות פרחי הבאך
  כבר שנים שהאדם הולך שבי אחר סגולותיהם הרפואיות של פרחי הבאך. כולם מכירים אותם בשמם, מדובר ב-38 תמציות המופקות מפרחים של צמחים שונים. תחום הטיפול דרך פרחי באך משויך לתחום הרפואה המשלימה....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

תחומי לימוד קרובים

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú