סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס הדברה
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס הדברה

לימודי הדברה לקבלת רישיון והסמכה


קורס הדברה יקנה לכם את הרקע והכלים המקצועיים הנדרשים לצורך קבלת רישיון מדביר ביתי בכפוף למעבר בחינות ההסמכה הממשלתיות מטעם המשרד להגנת הסביבה. התכנית משלבת בין לימודים עיוניים לבין התנסות מעשית החיונית להתמקצעות בתחום העושה שימוש תכוף בחומרים מסוכנים בסביבות מגורים.

במאמר שלפניכם ריכזנו את המידע המקיף אודות לימודי הדברה בדגש על רקע אודות התחום, מתן מידע אודות מבנה קורס מדבירים, תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה. לכל שאלה או התלבטות ניתן לפנות למוקד היועצים שלנו בטלפון שמספרו 03-6958791 או להשאיר פרטי התקשרות ואחד מנציגינו ישמח לסייע בהקדם האפשרי. כמו כן, בסוף המאמר ניתן למצוא מוסדות לימוד אפשריים ברחבי הארץ להם תוכלו להשאיר פרטים באופן ישיר לצורך תיאום פגישת ייעוץ והרשמה.

איך נראית עבודתם של מדבירים?


כמדבירים תעסקו במגוון רחב של עבודות להשמדת מזיקים הכוללת מקקים, יתושים, עכבישים, עכברים, צרעות ועוד. בוגרי קורס מדב?רים יכול?ם להשתלב בתחום כעצמאיים או כשכירים עבור חברות הדברה או עבור תעשיות וארגונים הנדרשים לשמירה קבועה ותכופה על כללי תברואה קפדניים.

לאור הרגישות הקיימת בתחום העוסק בחומרים רעילים כעניין שבשגרה, תפקידם של המדבירים מורכב ממספר תחומי אחריות:
 • איתור מוקדים בעיתיים והיפטרות ממזיקים תוך שימוש במלכודות והטמנת רעלים
 • הדרכת הלקוחות באשר לכללי הזהירות שלאחר פעולת ההדברה
 • מתן הדרכת רקע ללקוחות לכללים המסייעים במניעת חזרת המזיקים לעתיד
בטרם הרשמתכם לקורס מדבירים חשוב לדעת כי העבודה לכשעצמה היא פיזית ולא פעם מתבצעת באזורים מועדים לפורענות שאינם סטריליים ולפעמים גם מתאפיינים בנגישות בעייתית בה המזיקים רואים כסביבת מגורים נוחה ובטוחה.

מטרת ומבנה קורס מדביר ביתי


קורס הדברה מכין את תלמידיו לקראת המבחנים הממשלתיים הרשמיים הנערכים על-ידי המשרד להגנת הסביבה ומשלב בין לימודים תיאורטיים חשובים לבין התנסות מעשית המדמה את סביבת העבודה בה יעבדו בוגרי התכנית עם תום הלימודים.

קורס מדביר ביתי הנחשב גם לתכנית הלימודים הנפוצה ביותר, מקנה למשתתפיו את הסמכות לבצע הדברה בשטחים של עד 500 מ"ר הן בסביבות מגורים והן בסביבות משרדיות כמו גם בשטחים פתוחים.
בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה, כלל מוסדות הלימוד מפקידים על תכניות הכשרה ברמה מקצועית גבוהה ובכפוף לדרישות שוק העבודה. הקורס מתאים לאנשים המעוניינים במקצוע נחשק ושנהנה מדרישה יציבה במשק.

נושאי לימוד עיקריים


בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הדברה ניתן למנות:
 • מבוא למקצוע ההדברה
 • תקנות המשרד להגנת הסביבה
 • מבוא לחומרים רעילים ומאפייניהם
 • איתור מוקדים בעייתיים
 • ציוד עזר משולב להדברה
 • מציאת רמזים לזיהוי גורמים מזיקים
 • תחזוקת ציוד הדברה
 • ציוד מגן
 • בטיחות בעבודה
 • הדברת מגורים וסביבה משרדית
 • הדברת צמחים
 • הגשת עזרה ראשונה
 • שימוש בחומרי הדברה אקולוגיים
 • הדרכה מונעת
 • חומרים ביולוגיים
 • הדברה משולבת
 • בקרה תקופתית
 • ועוד.
כלל נושאי הלימוד זוכים להתנסות מעשית החשובה להטמעת החומר הנלמד ולהכנת התלמידים לקראת השתלבות חלקה ומהירה בשוק העבודה.

לקריאה נוספת:

תנאי קבלה


קורס הדברה נהנה מתנאי קבלה נוחים יחסית כשעל המועמדים המעוניינים להירשם לתכנית להציג תעודת 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל תכנית הלימודים.

כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה בהצגת תעודת יושר.

קהל יעד


אין צורך בידע מוקדם והקורס פתוח בפני הקהל הרחב.

תכנית הלימודים מתאימה לכל מי שמחפש הכשרה במקצוע הזוכה לדרישה יציבה מדי שנה. ככלל ניתן לציין כי מקצוע ההדברה נחשב לפיזי ומצריך לא פעם מלאכת חיפוש אחר המוקדים הבעייתים שלעתים ממוקמים באזורים לא נגישים ושאינם סטריליים.

בין הקהלים הפוקדים את התכנית ניתן למצוא פקחי תברואה, אבות בית למוסדות בריאות, מנהלי אחזקה ואנשי שירות לתעשיות ומפעלים.

משך קורס הדברה


אורכו של קורס מדביר ביתי משתנה בין מוסד למוסד ונע בין 3 ל-5 חודשי לימוד.

במרבית מוסדות הלימוד קורס הדברה מוצע הן במתכונת לימודי בוקר והן במתכונת לימודי ערב המאפשרת שילוב בין לימודים לעבודה/חיי משפחה.

רישום לבחינות ההסמכה


לצד תכנית הלימודים, על המועמדים להירשם לבחינות ההסמכה הממשלתיות תחת מועדים הנקבעים על-פי המשרד. המידע אודות תאריכי הרישום והתהליך הנדרש ינתן למשתתפים במהלך קורס הדברה על-ידי סגל הלימוד.

הסמכה ותעודות


בוגרים שיעמדו בכל דרישות המוסד הלימודי יקבלו תעודת סיום חגיגית מטעמו. עם תום הבחינות תוענק לבוגרי הקורס תעודת גמר רשמית לעיסוק במקצוע.

לצורך קבלת רישיון מדביר, המשרד להגנת הסביבה מפרסם הנחיות על-פיהן יש למלא טופס בקשה, לצרף צילם תעודת זהות וספח, כתב הסכמה לבדיקה שמא ישנו רישום פלילי ובתשלום אגרה. את ההנחיות לביצוע התהליך המלא תוכלו לקבל גם כן במסגרת הקורס שיסייע לכם בכל התהליך.

אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס הדברה שיסיימו את לימודיהם בהצלחה יוכלו להשתלב כשכירים בחברות המספקות שירותי הדברה וחיסול מזיקים או לחילופין לעבוד בתחום כמדבירים עצמאיים.

חשוב לציין כי קורס מדביר ביתי מתעדכן באופן תכוף על-פי ההנחיות המשתנות על-ידי המשרד להגנת הסביבה ועל-ידי משרד הבריאות. עם תום הלימודים ולאחר ההשתלבות המקצועית, מדבירים חייבים להתעדכן באופן תכוף באשר לשינויים והתמורות שבתחום.

אפשרויות לימוד נוספות


מדבירים בפועל אבל לא בטוחים כיצד לעשות את הצעד הבא לניהול העסק? אנו ממליצים לכם לקבל פרטים נוספים אודות קורס ניהול עסקי שיסייע לכם להבין את הצד האדמיניסטרטיבי.

השירות שלנו


אם הגעתם עד כה סימן שחיפשתם מידע אודות לימודי הדברה ומצאתם מגוון תשובות לשאלות שעלו לכם במהלך החיפוש. אנו בפורטל ToStudy עושים את מירב המאמצים לרכז את המידע המקיף ביותר אודות עולם ההשכלה במקום אחד ונמצאים בקשר רציף עם מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.

באפשרותכם לקבל ייעוץ לימודים מנציגינו דרך מספר הטלפון 03-6958791 או באמצעות השארת פרטי התקשרות באחת מתיבות צור הקשר הפזורות ברחבי האתר. כמו כן, בסוף המאמר תמצאו מגוון מוסדות לימוד אותם תוכלו לסמן ולהשאיר פרטים באופן ישיר לנציגיהם כדי שיחזרו אליכם עם פרטים נוספים.

אז מה היה לנו פה?


חשבתם על קורס מדברים? קורס מדבירים הינו קורס מקצועי שמאפשר לכל אחד ואחת מכם להפוך לרכוש מקצוע ייחודי ומכניס עד מאוד. מגוון של קורסי מדבירים מופיעים לפנייך, כל שאתה צריך לעשות זה להזין את פרטיך בטופס צור הקשר שליד כל מוסד לימודים ואנחנו כבר נדאג להעביר את הפנייה באופן ישיר אל בתי הספר שמהם ביקשת לקבל מידע נוסף על קורס המדברים.

מאחלים המון בהצלחה
צוות ToStudy

לצערנו לא נמצא באינדקס ToStudy אף מכללה אשר מלמדת את מה שחיפשת

השאר פרטיך ואנו נחזור אליך במידה ונמצא מכללה מתאימה

שם:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס הדברה

בימינו החשיבות של לימודים היא גבוהה מאוד בכדי למצוא תעסוקה בשוק העבודה ופרנסה בטוחה ומסודרת. מלבד רכישת הידע הנדרש בלימודים לשם מימוש המקצוע יש צורך בקבלת תעודה שתוכיח זאת. קורס מדבירים מעניק לתלמידיו הן את הידע והאינפורמציה לו הם זקוקים למימוש תפקידם והן תעודת הסמכה שתאפשר להם למצוא עבודה בשוק התעסוקה.

מה החשיבות של קורס מדבירים?
מדביר יכול לנסות לפעול באופן עצמאי בלי תעודות אך ניסיונות אלו יהיו לשווא. חשוב מאוד לקחת קורס הדבר? כיוון ועבודת המדביר כוללת שימוש בחומרים כימיים מסוכנים שיכולים לגרום לנזק אם לא משתמשים בהם באופן נכון. כמו כן מדביר צריך לדעת באילו חומרים להשתמש עבור אילו מזיקים, לזהות את המזיקים ולדעת לאבחן את הטיפול הנדרש והאפקטיבי ביותר – דבר הנלמד במסגרת קורס הדברת מזיקים.

מה הן אופציות התעסוקה לבעלי תעודה מדביר מוסמך?
בתום קורס הדבקת מזיקים מוענקת לתלמידים תעודת מדביר מוסמך. באמצעות תעודה זו יכולים אנשים מתחום האחזקה, אחראים על מבנים, מועסקים בתברואה, פקחי תברואה, מנהלי שירות טכני, עובדים במפעלי מזון, עובדי בית חולים ועוד להתקדם במדרגות התעסוקה ולמצוא עבודה מכובדת לעסוק בה. באמצעות תעודת מדביר מוסמך יכולים לעבוד בהדברה הן באופן פרטי-עצמאי והן כשכירים.

מה הם נושאי הלימוד בלימודי הדברה?
בלימודי הדברה מועברים נושאים רבים שמטרתם להעמיק את הידע של התלמידים בכדי שיוכלו להשתמש בו בשוק העבודה. כחלק מנושאי הלימוד ניתן למנות: אמצעי בטיחות בהדברה, עזרה ראשונה לנפגעי רעלים, חוקים ותקנות הדברה, סוגי חרקים, עשבים רעים, מחלות מכרסמים וחרקים, הדברה משולבת, אודות חומרים כימיים וביולוגיים, שיטות הדברה, אמצעי בקרה ועוד.

מאמרים מקצועיים בנושא קורס הדברה

 • למי מתאים לעבוד בהדברה?
  למי מתאים לעבוד בהדברה?
  מדבירים נהנים מעבודה מגוונת למדי הן באזורי וסביבות המגורים שאליהם הם נדרשים להגיע והן במזיקים השונים המצריכים ידע מקצועי רחב היקף. חושבים לעבוד בהדברה? בואו לבדוק את התאמתכם לאחד מן המקצועות הנדרשים ב...המשך
 • להפוך למדביר
  להפוך למדביר
  "שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא" – עונת האביב כבר פה ואיתה מתרבים בחללי ביתנו שלל החרקים, המעופפים והמזיקים. אם אתה מחפש מקצוע עם ביקוש שלא נגמר ושכר ראוי במיוחד שווה לשקול לקחת קורס מדביר מקצועי....המשך
 • רוצה ללמוד הדברה?
  רוצה ללמוד הדברה?
  יחד עם הדרישה הגבוהה והיציבה בשוק העבודה לצד אפשרויות ההשתכרות הגבוהות, הבחירה בנתיב קריירה כמדביר מקצועי היא אפשרות מעולה. אין לכם חשש לעבוד מול מזיקים שונים? כאן תקבלו את כל המידע על התחום....המשך
 • לימוד הדברה
  לימוד הדברה
  למדביר מספר תפקידים – הוא איש המקצוע הקובע את היקף הבעיה עם המזיקים והוא זה שבונה אסטרטגיית טיפול ותכנית פעולה לניטרול המזיקים וסילוקם. מדבירים יכולים לעבוד כעצמאיים או כשכירים בחברות הדברה....המשך
 • קורס הדברה מקצועי
  קורס הדברה מקצועי
  עכברים, יתושים, צרעות, עכבישים, טרמיטים – לא חסרים מזיקים שדורשים את עבודתו המקצועית של המדביר. מה יעיד יותר טוב על הצורך במדבירים אם לא העובדה שישנם מאות מיליארדי חרקים ברחבי העולם?...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

תחומי לימוד קרובים

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú