סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על לימוד ערבית
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימוד ערבית

ערבית היא אחת השפות המדוברות ביותר בישראל ובעולם. אם גם אתם מעוניינם ללמוד ערבית ביחרו אחד מבין מגוון הקורסים המוצעים לכם בעמוד זה, השאירו את פרטיכם בדף צור הקשר המצורף ונציג מטעם הקורס ייצור עימכם קשר תוך זמן קצר.

היסטוריה:
השפה הערבית היא בין חמש השפות הנפוצות ביותר בעולם, כ- 225 מיליון איש דוברים אותה, והיא אחת מששת השפות הרשמיות של האו"ם. היא עתיקה, יפה וציורית. עבור האוזן הממוצעת היא שונה וזרה אך העובדה היא שאוצר המלים והמבנה הדקדוקי שלה דומה לעברית.
השפה הערבית היא שפה שמית. על פי הבלשנות ההיסטורית, (המחקר של הדרכים שבהן משתנות השפות לאורך זמן) עולה כי השפה הערבית היא השפה הדומה ביותר לשפה המקורית- השפה הפרוטו שמית שממנה פותחו שפות שמיות רבות. מקור השפה הערבית הוא בחצי האי ערב, ורק בעקבות כיבושי האיסלאם, התפשטה השפה לשאר המזרח התיכון וצפון אפריקה.
בעקבות התפשטות השפה על פני שטח גיאוגרפי נרחב התפתחו בה ניבים רבים אחרים, ואלה שונים ונבדלים מהערבית הספרותית המקורית שמבוססת על הקוראן ועל השירה הערבית הקלאסית.
התפתחות זו יצרה פער גדול בין השפה הכתובה לשפה המדוברת, עד כדי כך שערבים רבים נאלצו ללמוד את השפה הכתובה כאילו היתה זרה להם.

השפה הערבית:

השפה הערבית היא שפה שמית השייכת למחוז הדרומי של השפות השמיות המערביות בניגוד לעברית ולארמית שגם הן שפות שמיות אך שייכות דווקא למחוז הצפוני. השפה הערבית מתחלקת לשתיים, הערבית הספרותית והערבית המדוברת. הערבית הספרותית משמשת בעיקר לכתיבה ולתקשורת בכל רחבי העולם הערבי. בנוסף היא השפה הדומה יותר לשפת הקוראן ותפקידה לשמר את שפת הקוראן ולכן היא בעלת חשיבות יתרה בקרב המוסלמים.
לעומתה, הערבית המדוברת, שימושית הרבה יותר והיא משמשת לכ-180 מיליון בני אדם ברחבי אסיה ואפריקה כשפת אם. אמנם יש לערבית המדוברת ניבים רבים והם משתנים בהתאם למדינה הספציפית, (לדוגמא- הערבית הלבנונית המדוברת בלבנון אינה דומה למצרית המדוברת במצרים או למרוקאים המדוברת במרוקו) עדיין נחשבת הערבית המדוברת כמעט בכל מדינות המזרח התיכון (כולל את ישראל)כשפה רשמית.
לשפה הערבית ישנם שני מימדים, ממד לאומי וממד דתי. הממד הלאומי מתבטא בכך שהערבית הספרותית מהווה את אחד היסודות המרכזיים אשר ייחד את הלאומיות הערבית בכך שראתה בדוברי הערבית במזרח התיכון אומה אחת בעלת שפה, תרבות, ומורשת היסטורית משותפת.
בנוסף יש לה גם ממד דתי – על פי הנביא מוחמד, האדם הראשון דיבר בשפה הערבית בגן עדן ורק לאחר שחטא, נלקחה ממנו הערבית והוא התחיל לדבר בסורית. אך הראשונה הוחזרה אליו לאחר שחזר בתשובה ושב מחטאו. לפי דת זו, הקוראן שניתן לנביא מוחמד ניתן לו בשפה הערבית ובעקבות כך כל גרסה אחרת מתורגמת נחשבת פחותה בערכה. בדת המוסלמית כל מוסלמי נדרש לדעת את השפה משום שהיא משמשת כשפת הפולחן.

החשיבות בלימוד ערבית:
כאמור, ישנן מדינות רבות על פני כדור הארץ ובעיקר במזרח התיכון, צפון אפריקה ומערב אסיה אשר השפה המדוברת בהן היא השפה הערבית. מיליונים רבים של אנשים מדברים ערבית ובכלל היא נחשבת לאחת השפות המדוברות בעולם. לימוד השפה הערבית חשוב מאוד בהקשר של יחסים בינלאומיים. מדינת ישראל ממוקמת במזרח התיכון ומוקפת במדינות ערביות אשר עם חלקן אנו נמצאים ביחסים דיפלומטים קרירים ועם חלקן אנו ביחסים עוינים. זה לא סוד שרוב המדינות סביבנו רואות במדינת ישראל איום ממשי ומציאות מורכבת כזו עלולה להתפוצץ בכל רגע ולהוביל לאירועים בטחונים חמורים באזור. כחלק מהיכולת לשמור על בטחונה של מדינת ישראל זקוקה ישראל לשירותי מודיעין חזקים אשר בעזרת השפה הערבית יוכלו לחזק את עוצמת הביטחון הישראלי ולשפר את היחסים הבינלאומיים. למרות שרוב המדינות בהן מדברים ערבית סגורות בפני ישראלים, בישראל בלד יש יותר משני מיליון ערבים ישראלים ולכן משתלם ללמוד ערבית כאן, משום שקיימת דרישה מתמדת למתורגמנים ולמתרגמים בערבית.
סיבה נוספת ללימוד השפה הערבית היא חיזוק הקשר והיחסים ההדדיים בין האזרחים הישראלים והאזרחים הערביים במדינת ישראל. חלק נכבד באוכלוסייה הישראלית דובר את השפה הערבית, שלמעשה מהווה את השפה השנייה בישראל. ברגע שנדע לדבר ערבית, יהיה הרבה יותר קל לגשר על הפערים, ליישב סכסוכים ובעצם לצמצמם את המתיחות בין  שתי האוכלוסיות.

למי מיועדים לימודי ערבית ואיך עושים זאת?
לימודי השפה הערבית מתאימים לכל אחד ואחת מכם, גם אם אתם בעלי רקע מינימלי או חסרי רקע בכלל. כל עוד אתם מעוניינים לעשות את הצעד הראשון לקראת רכישת שפה חדשה ומוכנים להשקיע ולעבוד בשביל זה, לימודי השפה הערבית מיועדים בדיוק בשבילכם. לימודי השפה הערבית יכולים להתאים לכם גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. ברמה האישית לימודי ערבית יעשירו את עולם השפות הפרטי שלכם ויאפשרו לכם לתקשר בקלות וביעילות מול אוכלוסיות שונות בארץ ובעולם. גם ברמה העסקית והמקצועית לימודי ערבית יכולים לקדם אתכם, לפתח אתכם ולפתוח לכם דלתות נוספות, כגון להשתלב בעולם המודיעיני והבטחוני.
לימודי ערבית מתאפשרים במספר מסגרות של קורסים מקוונים או לחלופין באמצעות קורסים במוסדות אקדמיים. ישנם מסלולים שונים כך שכל אחד יכול להתאים את הקורס לרמתו האישית, לזמן ולמשאבים שברשותו. הקורסים מתקיימים בכל רחבי הארץ בפריסה רחבה ומציעים אפשרויות רבות לכל מי שמתעניין, החל מקורסים למתחילים, דרך ערבית למתקדמים ועד ללימודי ספרות ערבית וידיעת השפה על בורייה. הקורסים יכולים להיארך מספר חודשים ואף יכולים להימשך שנים ארוכות, כל קורס בהתאם למסלול הלימודים הרלוונטי ובהתאם ללוז שהסטודנט יכול להרשות לעצמו. לאנשים אשר מתקשים ללמוד בכיתה עם תלמידים נוספים ומחפשים הדרכה אישית יותר, הקורסים המומלצים יותר הם הקורסים המקוונים אשר קיימים ברשת. כל מה שנשאר לכם לעשות כעת זה רק לבחור את המסלול הרלוונטי שמעניין אתכם, להירשם ולהתחיל ללמוד!

מה לומדים בקורסים השונים?
קיימים מספר מסלולים ללימוד ערבית, ביניהם:
• קורס ערבית ברמת מתחילים
• קורס ערבית ברמת ביניים
• קורס ערבית ברמת מתקדמים
• לימודי ערבית לתואר ראשון
• לימודי ערבית מדוברת
• לימודי ערבית ספרותית
מטרת הקורסים היא להקנות לכם מיומנויות קריאה, כתיבה ודיבור בערבית. כחלק מתוכנית הלימודים המשתנה בין מוסד למוסד, בלימודי השפה הערבית תיפגשו בין היתר עם:
אוצר מילים, פתגמים, ניבים, סלאנגים, ערבית ספרותית, ערבית מדוברת, קריאה, כתיבה, דיבור ועוד. כל קורס כמובן בהתאם לרמה שלו. כך למשל בקורס ערבית למתחילים תתחילו ברכישת אוצר מילים וביטויים שגורים בערבית, לאחר מכן תרכשו ידע אודות המבנה, התחביר והדקדוק בערבית ותוכלו לנהל שיחות בסיסיות בערבית. ובקורס ערבית למתקדמים תעמיקו את השפה, תתרגלו דיבור שוטף, תכירו ניבים וביטויים מורכבים, תשוחחו על נושאים עמו פוליטיקה או פילוסופיה ובעצם תלטשו את השפה ותעבדו על דיבור שוטף ומדויק.
לימודי ערבית מוצעים גם במסגרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון, הנמשכים כ-3 שנים בממוצע. הלומדים בישראל נהנים ממגוון מסלולים, וביניהם: לימודי תואר בשפה וספרות ערבית, או תואר ראשון בשפה ותרבות ערבית. בעבור תואר ראשון במזרח תיכון ולימודי איסלאם השפה הערבית היא תנאי קבלה חובה. כמו כן, מי שמעוניין בכך יוכל לשלב את לימודי התואר הראשון עם תעודת הוראה בערבית. תכניות הלימוד במסגרת לימודי ערבית לתואר ראשון מקנות ידע על השפה, על הספרות ועל התרבות הערבית. הן כוללות מגוון רחב של נושאים כגון: הבעה בכתב ובעל-פה, ספרות ערבית יהודית, ספרות קלאסית ומודרנית,
תולדות השפה והתפתחותה; תורת הצורות ותחביר ערבי, לשון ובלשנות; לימודי הקוראן, הגות דתית ומדינית, היסטוריה של האיסלאם ועוד.

בקיצור, אם אתם מבקשים לעצמכם קריירה צבאית או תפקיד בשירות המדינה, אם אתם רוצים לתווך בעסקאות או פשוט לדבר עם זה שיושב לידכם באוטובוס – כדאי לכם להכיר עולם שלם של שפה, תרבות והיסטוריה. האפשרויות לעשות זאת מעולם לא היו רבות כל כך.

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על לימוד ערבית ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימוד ערבית

הערבית היא לשון שמית המדוברת בפי כתשעים מיליון איש בצפון אפריקה, סודאן, ערב והסהר הפורה. הערבית משמשת גם לשון הפולחן והתפילה בארצות רבות מחוץ לעולם הערבי. השפה הערבית מדוברת במגוון רחב של ניבים האופיינים למקומות שונים: ניב פלסטיני, סורי, לבנוני, עיראקי, מצרי, סעודי ועוד.
מוצעים מגוון רחב של קורסים, החל מרמת מתחילים שאינם יודעים מילה בשפה הערבית, דרך בעלי ידע בשפה המעוניינים להרחיב ולהעמיק את הידע שלהם בשפה, ועד  מתקדמים המעוניינים ללמוד ערבית ספרותית ולהכיר את השפה על בורייה.

מהו אופן לימוד השפה הערבית בקורסים השונים?
לימודי השפה מתבצעים באמצעות חלוקה לקבוצות לימוד המורכבות על פי רמה של הסטודנטים ומטרות הלימוד. המעוניינים, יכולים ללמוד ערבית מדוברת, ערבית ספרותית, ערבית למתחילים וערבית לעסקים. פרמטרים כמו משך הקורס, התכנים הנלמדים בו ותוכנית הלימודים מושפעים מסוג הקבוצה.

מהן אפשרויות לימוד השפה הערבית?
קורס ערבית מוצע למגוון רחב של משתתפים – החל מרמת מתחילים ועד לרמת מתקדמים. בקורסים ברמת מתחילים נרכש אוצר מילים וביטויים בסיסי, נרכשים יסודות המבנה הדקדוקי בערבית, נרכשת יכולת ניהול שיחות בסיסיות בערבית, וכן יכולות קריאה ברמה בסיסית. בקורסי ערבית ברמות הביניים וברמות מתקדמות מועמקים יסודות השפה לטובת דיבור נכון ויעיל, מורחב אוצר המילים והשימוש במבנים דקדוקיים חדשים, נרכשים ניבים וביטויים בשפה הערבית, יכולת לשוחח על נושאים מורכבים, מושם דגש על עידון וליטוש השפה עם דגש על שטף ודיוק ועוד.

מאמרים מקצועיים בנושא לימוד ערבית

 • קורס בערבית מדוברת
  קורס בערבית מדוברת
  בישראל הממוקמת בלב המזרח התיכון המורכב, ידיעת השפה הערבית ובייחוד הערבית המדוברת, היא מיומנות חשובה ומומלצת גם ברמה התעסוקתית. אז איך השפה הערבית תעזור לך בעתיד? זאת ועוד בכתבה הבאה....המשך
 • ללמוד שפות מדוברות
  ללמוד שפות מדוברות
  מתלבטים איזו שפה מדוברת שניה ללמוד? אנחנו כאן בכדי לעזור! בכתבה הבאה תוכלו למצוא מספר שפות שהוכחו כפופולאריות והמדוברות בעולם. הכנסו עכשיו, וקראו מספר פרטים על הקורסים שמלמדים את אותן שפות!...המשך
 • קורס ערבית מדוברת
  קורס ערבית מדוברת
  ארץ ישראל שוכנת באיזור בו כל מי שמסביבה דובר ערבית – המזרח התיכון. בתך הארץ יש מעל שני מיליון אנשים שדוברי ערבית, מן הסתם שידיעת השפה תהווה אך ורק יתרון! מעוניינים לדעת עוד פרטים על קורס ערבית? הכנסו!...המשך
 • קל ללמוד ערבית!
  קל ללמוד ערבית!
  עם למעלה ממיליון אזרחים ישראלים דוברי ערבית, יותר ויותר קולות קוראים להפוך את לימודי הערבית לחובה בבתי הספר הממלכתיים כפי שנלמדת השפה האנגלית. גם אתם רוצים לדעת ערבית? תתפלאו לגלות כמה היא קלה!...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú