סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס סייעות שיניים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס סייעות שיניים

חשבת על לימודי סייעות רופא שיניים?

קורס סייעות שיניים יעניק לכם את ההכשרה המקיפה הנדרשת כדי להשתלב במערך רפואת השיניים בישראל בקופות החולים הציבוריות השונות ובקליניקות הפרטיות הפזורות ברחבי הארץ. אנו מזמינים אותך ללמוד מקצוע נחשק ונדרש בשוק העבודה המצריך מקצועיות, ידע מעמיק וזיקה לעולם הרפואה. כסייעת רופאי שיניים תקחי חלק פעיל בפרוצדורות רפואיות שונות ובתפעולה השוטף של המרפאה.

לקבלת ייעוץ טלפוני ניתן לחייג למוקד היועצים שלנו או לחילופין להשאיר פרטי התקשרות ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי. כמו כן, בתחתית המאמר תוכלו למצוא רשימת מוסדות מומלצים ללימודי סייעות שיניים ברחבי הארץ. ניתן לסמן אחד או יותר מבין המוסדות ולהשאיר לנציגיהם פרטים כדי שיחזרו אליכם עם מידע נוסף על תכנית הלימודים, שכר הלימוד ולקביעת פגישת ייעוץ והכוונה. מאחלים לכם בהצלחה! צוות פורטל הלימודים ToStudy.

לסייעות רופאי שיניים יש סיבה לחייך!

המסלול ללימודי קורס סייעות לרופא שיניים מתקיים במספר בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ ומפוקח על ידי משרד הבריאות. מטרתו של הקורס להכשיר אנשי מקצוע חיוניים שיעמדו לצדם של רופאי ורופאות השיניים ויסייעו להם במגוון רחב של הליכים רפואיים ובתחזוק הציוד הרפואי בפרט והקליניקה בכלל.  השילוב של תנאי קבלה נוחים יחד עם הכשרה מקצועית ברמה גבוהה המהווה כרטיס כניסה למקצוע פרה רפואי נדרש, הביאה לעלייה משמעותית במספר המתעניינים בתכנית לימודים זו.

הביקוש עבור סייעות בענף רפואת השיניים נמצא בעלייה בשנים האחרונות ומספק לבעלי ההכשרה המקצועית קריירה יציבה לאורך זמן במגוון מרפאות הן ציבוריות והן פרטיות. כל המטופלים זקוקים לטיפול ברמה הגבוהה ביותר וכסייעות מקצועיות באפשרותכן לקחת חלק משמעותי בהליך הטיפולי בעזרת ידע מקצועי בסיסי מעשי בפרוצדורות רפואיות שונות ובהבנה של מבנה המרפאה והציוד הרפואי שבה.

יתרון מובהק שקיים בתחום הוא רמות השכר הנאות המגיעות בתפקיד הראשוני לכ-35-40 שקלים לשעה ושמאפשרות לאלו החפצות בכך גם לעבוד במשרה חלקית שבכל זאת תניב משכורת נאה. בניגוד ללימודי תעודה מקבילים, חשוב להבין שמדובר במקצוע העוסק בבריאותו של האדם ולפיכך מדובר בקורס מעמיק, אינטנסיבי ועשיר בתכנים עיוניים ומעשיים כאחד. התכנית איננה קצרה, אך בהחלט מאפשרת הכשרה הקצרה באופן יחסי לזו המאפיינת מקצועות שונים מקבילים בענף הרפואה והסיעוד.

מה עושה סייעת לרופא שיניים?

במסגרת תפקידה, מחזיקה סייעת רופאי השיניים במספר תחומי אחראיות בולטים:

• הכנת חדר המטופלים לקראת המטופל הבא
• עיקור הכלים הדנטליים בהם נעשה שימוש חוזר
• עיבוד צילומי רנטגן לשיניים
• סיוע בפרוצדורות רפואיות הדורשות היכרות עם מגוון רחב של כלי עבודה
• הנחית המטופלים על דרכי מניעה לשמירה על היגיינת פה נאותה ושמירה על בריאות השיניים והחניכיים
• עדכון רשומות חולה
• תזמון וקביעת פגישות ופעולות אדמיניסטרטיביות נוספות דוגמת חיובי תשלום
• ועוד.

במקרים מסוימים יתכנו תחומי אחריות נוספים דוגמת סיוע בביצוע הרדמה מקומית וליווי מעשי בפרוצדורות לתחזוק השיניים והכנת כתרים.

כפי שצוין לעיל, אחד מן היתרונות הבולטים של התחום הוא האפשרות של רבות מן הסייעות לבחור במשרה חלקית או מלאה בהתאם לצרכיה והעובדה שמקצוע זה מציע שכר התחלתי גבוה באופן יחסי. בשל כך זוכה התחום לעניין ניכר יותר בקרב נשים, אך הוא בהחלט מתאים לשני המינים.

קורס סייעות לרופא שיניים

הכשרה זו נלמדת כיום במספר מוסדות ללימודי מקצועות הפרה רפואה ברחבי הארץ. תכנית הלימודים עשירה במגוון רחב של תכנים המועברים באמצעות הרצאות פרונטליות להקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ובאמצעות לימודיים פרקטיים להקניית ניסיון מעשי שיאפשר השתלבות מלאה בתחום מיד עם תום הלימודים.

עם סיום הקורס נדרשים בוגרי התכנית למעבר תקופת התמחות סטאז אצל רופא שיניים מוסמך. לאחר מכן, על הסטודנטים לעבור מספר בחינות פנימיות ובחינה חיצונית הנערכת על ידי משרד הבריאות שלאחריה יקבלו את התעודה המסמיכה אותם בתחום הלכה למעשה.

נושאי לימוד נבחרים

קורס סייעות שיניים
נחשב לקורס מעמיק ועשיר בתכנים חלקם תיאורטיים ועוסקים במדעי החיים ומדעים מדויקים וחלקם עוסקים בצד בפרקטי של רפואת השיניים וכוללים היכרות המכשור הרפואי, פרוצדורות טיפוליות שונות ועוד. כיוון שתכנית הלימודים מפוקחת על ידי משרד הבריאות, תכני הלימודים הינם זהים בין שלל בתי הספר המקצועיים הקיימים בתחום. בין הנושאים השונים הנלמדים במסגרת הקורס ניתן למנות את:

• מבואות בביולוגיה וכימיה
• אנטומיה של הפה
• פרמקולוגיה
• מיקרוביולוגיה
• פתולוגיה
• היסטולוגיה
• מורפולוגיה
• אתיקה מקצועית
• עקרונות לטכנאות שיניים
• תזונה
• ציוד רפואי
• חומרים דנטליים
• רנטגן
• כירורגיה של הפה
• טיפולי שורש
• השתלות שיניים
• עיקור ציוד רפואי בלתי מתכלה
• עקרונות לניהול מרפאה
• חומרים דנטליים
• רפואת שיניים לילדים
• עששת
• שיקום הפה
• ועוד.

לרשימת המוסדות המלאה ללימודי סייעות לרופאי שיניים לחצו כאן

תנאי קבלה לסייעות שיניים

תנאי הרישום והקבלה עבור קורס סייעות לרופא שיניים נחשבים לנוחים יחסית ודורשים 12 שנות לימוד בלבד ומעבר ראיון קבלה לצורך בדיקת מידת ההתאמה של המועמד לאופיים של הלימודים ולאופיו של התפקיד בפועל. ייתכן ובמסגרת ההרשמה יידרשו המועמדים למעבר מבדקי התאמה, מומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול המוסד הרלוונטי בו אתם מעוניינים ללמוד.

למי מתאים ללמוד את התחום?

כמו מקצועות רפואיים שונים נוספים, גם כאן מומלץ להיערך בהתאם. אם אינכם נרתעים ממראות שלעתים עלולים להיות לא נעימים ואינכם חוששים מדם, אז הכשרה מקצועית זו יכולה להתאים לכם במידה רבה. כמו כן, רפואת השיניים מתאפיינת במכשור זעיר הדורש דיוק וריכוז. לכן, אם אתם אנשים שאוהבים לעבוד עם הידיים תוכלו למצוא עניין רב בעבודה מסוג זה.

מהו היקפה של תכנית הלימודים?

היקפה של תכנית הלימודים ארוך בהשוואה ללימודי תעודה מקבילים ועומד על כשנה עד שנה וחצי כולל תקופת סטאז. סה"כ מדובר בכ-1,000 שעות לימודיות בממוצע. מומלץ לבדוק מול מספר מוסדות אם התכנית מוצעת במתכונת לימודי ערב או בוקר.

מוסדות לימוד נבחרים

כיום בהתאם לביקוש הרב, ישנם מספר בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ המוסמכים להכשיר סייעות לרופאי שיניים בהתאם לדרישות משרד הבריאות. בין המוסדות ניתן למנות את: מכללת HBSC למדעי הבריאות וההתנהגות, מכללת אורנס לניהול – חדרה, מכללת LFA בכרמיאל, מכללת מאסטר קולג בחיפה, המכללה האזורית אשקלון – היחידה ללימודי חוץ, המכללה המשותפת בחדרה ובחיפה, המכללה למינהל בסניפים ראשון לציון, נתניה, באר שבע וחיפה, המכללה לניהול בקרית ביאליק, המכללה המשותפת בסכנין, המכללה לניהול בחדרה ונתניה והיחידה ללימודי חוץ שברחובות.

באפשרותכם לגלול מטה ולראות את כל מוסדות הלימוד המובילים ברשימה אחת. אם ברצונכם לקרוא מידע נוסף על אחד מן המוסדות כל שעליכם לעשות הוא להקליק על הלוגו של המוסד הרלוונטי עבורכם. כמו כן, באפשרותכם לסמן מספר מוסדות ולשלוח פרטי התקשרות כך שנציגיהם יצרו עמכם קשר ויוכלו לתת לכם פרטים נוספים על המוסד, על תכנית הלימודים ואף לקבוע פגישות ייעוץ והכוונה.

תעודות והסמכה

לבוגרות הקורס שיעמדו בכל הדרישות, יעברו את הבחינות הפנימיות והחיצוניות ושיעברו את תקופת הסטאז, תוענק תעודה מקצועית המסמיכה אותן כסייעות רופא שיניים.

אפשרויות תעסוקה לסייעות שיניים

באפשרותן של בוגרות הקורס להשתלב במגוון רחב של מרפאות שיניים ציבוריות בקופות החולים השונות שברחבי הארץ או לחילופין במרפאות שיניים פרטיות. יש לציין כי לאלו המחפשים אחר רמות שכר גבוהות יותר מומלץ להתרכז במרפאות השיניים הפרטיות.

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס סייעות שיניים ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס סייעות שיניים

תחום סייעות שיניים מתקשר לנושא של מקצוע פרא רפואי. תפקיד סיעות שיניים אינו עוסק בטיפול הישיר של שיניו וחלל הפה של המטופל אולם מוסמך לבצע עבודות כלליות בקליניקה. המועמדים ששואפים ללמוד אודות התפקיד החשוב שדורש אחריות הקשורה לניהול הפעילות השטופת של חדר הטיפולים מרובה ועוסק בתחומים כגון: הכנת החומרים לצורך טיפול, בקרת תהליכי במרפאת שיניים, ועריכת צילומי רנטגן מוזמנים להירשם לקורס סייעות שיניים. בוגרי הקורס מתפקדים כעוזרים צמודים של רופאי השיניים ולעניק את הטיפול המסור והמקצועי ביותר לכל לקוח.

תנאי קבלה לקורס סייעות שיניים
המועמדים שמבקשים להיתקבל לקורס סייעות שיניים צריכים להיות זכאים לתעודת בגרות מלאה ובנוסף יתקבשו לעבור מבדק בכתב וועדת קבלה פרונטלית על מנת לבחון את מידת ההתאמה הן ללימודים בקורס והן לעבודה בשטח.

מה לומדים בקורס סייעות שיניים
במסגרת הלימודים, הסטודנטים עוברים תכנים הקשורים לנושאים כגון: מבוא לרפואת שיניים, אנטומיה של גוף האדם, היסטולוגיה, מורפולוגיה, פדודונטיה, פריודונטיה, סטריזציה, אנדודונטיה, עקרונות השתלת שיניים, טיפולי שיניים באמצעות לייזר, כירורגיה של חלל הפה, מיקרוביולוגיה ומבוא לביולוגיה, שימוש ברנטגן, כימיה, חומרים דנטליים, יחסי מטפל- מטופל ואתיקה רפואית.

דרישות קורס סייעות שיניים
במהלך הקורס, הסטודנטים נדרשים לעבור בהצלחה את כלל המשימות הבאות לידי ביטוי במבחנים בכתב וסימולציות מעשיות. כמו כן, הקורס דורש התנסות בסטאג´ ומעבר מבחן המסכם את התכנים המועברים בו. על מנת לסיים את הקורס ולהיות זכאים לרישיון שיאפשר לעבוד כסייעת שיניים מטעם משרד הבריאות, הסטודנטים יגשו לבחינה ממשלתית של משרד הבריאות. לאחר הלימודים, ניתן להישתלב בשוק העבודה במרפאות שיניינים ממשלתיות וקליניקות פרטיות.

מאמרים מקצועיים בנושא קורס סייעות שיניים

 • למה ללמוד סייעות שיניים?
  למה ללמוד סייעות שיניים?
  מחפשים מקצוע שיש לו ביקוש רב בתחום הפרא-רפואי? רוצים להרגיש סיפוק רב בתפקיד עם המון אחריות על הכתפיים? אם כן, לימודי סייעות שיניים בהחלט עשויים לעניין אתכם. בכתבה זו תקבלו 5 סיבות ללמוד את התחום....המשך
 • ללמוד מקצוע ברפואת שיניים
  ללמוד מקצוע ברפואת שיניים
  מחפשים את הדרך הבטוחה להשתלב בענף רפואת השיניים? קיימים מספר תפקידי מפתח המערך שאותם תוכלו ללמוד בעזרת קורס אחד. הכנסו לכתבה ותקראו את כל הפרטים שצריך לדעת על הקורסים האלו!...המשך
 • המכללה המשותפת
  המכללה המשותפת
  המכללה המשותפת נוסדה בשנת 1987 וכוללת מספר סניפים בחדרה, נתניה, חיפה, נצרת וסכנין. תחומי הלימוד הנלמדים במכללה נבחרים בהתאם לצרכי שוק העבודה וכוללים בין היתר: לימודי ביטוח, מנהל עסקים, קבט"ים ועוד....המשך
 • קורס סייעות רופא שיניים
  קורס סייעות רופא שיניים
  תפקיד סייעות לרופא השיניים נחשב לתפקיד חשוב מאוד במערך רפואת השיניים בכלל ולרופא השיניים עצמו בפרט. הטיפול נעשה יחד עם סייעת הרופא, ועליה להכיר את רוב הפעולות שהרופא עצמו מבצע ולעזור בהם. כנסו לפרטים!...המשך
 • תפקיד סייעת רופא השיניים
  תפקיד סייעת רופא השיניים
  יציבות תעסוקתית והשתלבות מהירה בשוק העבודה הן רק חלק מהסיבות שהופכות את קורס סייעות רופא שיניים לפופולרי במיוחד. כאן אספנו עבורכם את כל המידע אודות ההכשרה, תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú