סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסה

הנדסאים
מנהל/ת פורום:עופר אטלס
תפקיד: מנהל תוכן- פורטל הלימודים ToStudy

מחבר

אייל טיגרן

תאריך

07/04/2014

ניסיון בדיקה אני מתעניין בלימודי הנדסה אזרחית, מישהו יודע מתי הימים הפתוחים של הטכניון ושל אוניברסיטת אריאל?

מחבר

מני

תאריך

31/03/2014

ניסיון בדיקה יש למישהו את הסילבוס של שנה א הנדסת תוכנה

image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר ראשון בהנדסת חשמל
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר ראשון בהנדסת חשמל

לימודי הנדסת חשמל מעניינים אותך?

תואר ראשון בהנדסת חשמל יקנה לכם את המעטפת האקדמית הנדרשת כדי להשתלב בהצלחה במגוון תפקידי פיתוח ומחקר של מערכות טכנולוגיות אלקטרוניות. אם גם אתם רוצים לקחת חלק בעיצוב העתיד הטכנולוגי, כאן בפורטל הלימודים ToStudy ריכזנו עבורכם את כל המידע על מהי הנדסת חשמל, מה לומדים במסגרת התואר, אפשרויות תעסוקה ומוסדות אקדמיים שונים בהם תוכלו ללמוד.

לקבלת ייעוץ טלפוני מיועצי הלימודים שלנו ניתן להתקשר ישירות למוקד ToStudy או להשאיר פרטי התקשרות ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי. לחילופין בתחתית המאמר תמצאו רשימה של מגוון מוסדות אקדמיים ללימודי הנדסת חשמל. המטרה שלנו היא לחסוך לכם את הזמן הרב שכרוך בחיפוש אחר מידע על לימודים אקדמיים ובחיפוש אחר פרטים על מוסדות לימוד אפשריים. מאחלים לכם קריאה נעימה, צוות הלימודים.

מהנדסים את המחר

הנדסת חשמל עוסקת במחקר, בפיתוח וביישום של טכנולוגיות המבוססות על מערכות חשמליות מתקדמות, ובתרומתם של המהנדסים אנו פוגשים מדי יום ביומו דוגמת הסמארטפון ?בו אנחנו משתמשים, הרכב שבו אנחנו נוסעים והמיקרוגל שבו אנחנו מחממים לעצמנו את האוכל מפעם לפעם.

תחום זה שהחל להתוות מראשית המאה העשרים ולהתפתח למה שאנחנו מכירים כיום, נחשב בימינו לאחד משדות המחקר הנדרשים והחיוניים ביותר לעיצוב הטכנולוגיות שישרתו אותנו ואת הדורות העתידים לבוא.

בשל הכר הנרחב של תחומי המחקר בהם עוסקת הנדסת החשמל החל מעיבוד אותות, דרך מערכות לתדרי רדיו, הספקים ובקרה ועד למעגלים דיגיטליים ואלקטרואופטיקה, ענף הנדסי זה נלמד המחקר האקדמי ובמגוון רחב של מוסדות. אף על פי שמדובר בתחום חדש יחסית בנוף המחקרי עם רזומה של מעט יותר ממאה שנים בלבד, התפתחותו האסטרונומית הפכה אותו גם לאחד מן המורכבים והמאתגרים ביותר, דבר שהופך את בוגריו למבוקשים במיוחד בשוק העבודה.

כיום מהנדסי חשמל יכולים להשתלב בקשת רחבה של תפקידי פיתוח, מחקר ויישום ובמגוון רחב של חברות במגזר הפרטי והציבורי, בתעשיות הבטיחוניות, בחברות הייטק ועוד.

מה מהנדסי חשמל עושים בפועל?

בהתייחס לתפקיד בצורה כללית, מהנדסי חשמל יכולים לקחת חלק ואף להיות אחראים על ערב רב של פרויקטים מאתגרים ומגוונים הנוגעים למערכות חשמל מתקדמות. בין היתר, מהנדסי חשמל עוסקים ב:

• פיתוח ועיצוב מעגלים אלקטרוניים
• פיתוח רכיבים אלקטרוניים זעירים
• עיצוב מערכות חשמל ואמצעים חדשים לשימוש בחשמל
• התקנה וביצוע בקרה למערכות חשמליות במבנים
• ביצוע בקרת איכות ופתרון בעיות

פעמים רבות, עבודתם של מהנדסי החשמל הולכת יד ביד עם מנהלי מוצרים ופרויקטים ונושאי משרות בכירות נוספות שיחדיו מלווים את הפרויקט, מעריכים עלויות ייצור, משאבים לצרכי פיתוח, מעריכים בעיות ותקלות וחושבים על פתרונות אפשריים בהתאם ללוח הזמנים ולתקציבים.

מתכונת לימודי הנדסת חשמל

תואר ראשון בהנדסת חשמל נלמד כיום במגוון מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ ועונה על הביקוש הגבוה הקיים במשק והעניין הרב בקרב רבים המבקשים להשתלב בענף זה.

תכנית הלימודים שמה לעצמה למטרה להקנות לסטודנטים את הידע ההנדסי הנדרש בתכנון והקמת מערכות חשמל ומקנה להם את סך המיומנויות הנדרשות כדי שיוכלו להשתלב בהצלחה במגוון החברות במשק. התואר חובק מגוון רחב של מבואות, קורסי חובה וקורסי בחירה כשחלקם לוקחים חלק במסגרת הרצאות פרונטליות וחלקן במעבדות טכנולוגיות מתקדמות. משך הלימודים הממוצע הינו כארבע שנים, אך לעתים התואר עשוי להתארך כשהדבר תלוי בסטודנט.

התמחויות בלימודי הנדסת חשמל

ככל שהלימודים מתקדמים, יכולים הסטודנטים לבחור באחת מיני התמחויות רבות המוצעות על ידי המוסדות השונים. לבחירת ההתמחות חשיבות רבה להמשך דרכו של הסטודנט ולרוב היא עשויה להשפיע על הכיוון התעסוקתי שייקח עם תום הלימודים. בין ההתמחויות השונות ניתן למנות:

• רשתות מחשב
• עיבוד אותות
• רשתות תקשורת
• מערכות רפואיות
• תקשורת אלקטרונית
• תכנון מעגלים
• אלקטרואופטיקה
• מערכות הספק

חשוב לציין תחומי ההתמחות השונים עשויים להשתנות בין מוסד למוסד, ולכן חשוב לבצע מחקר מקיף במוסד בו אתם מעוניינים ללמוד באשר לתחומי ההתמחות המוצעים בו.

נושאי לימוד

בשל תחומי ההתמחות השונים, נושאי הלימוד עשויים להשתנות בין תכנית לתכנית. כאן איגדנו עבורכם מספר נושאי ליבה המאפיינים את כלל תכניות הלימודים וביניהם:

• מבוא לחשמל ואלקטרוניקה
• תורת החשמל
• פיזיקה
• מתמטיקה גבוהה
• אלגברה לינארית
• חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
• הסתברות וסטטיסטיקה
• מערכות חשמל מתקדמות
• אלקטרוניקה ספרתית
• הספק
• אותות אנלוגיים
• ועוד.

מוסדות ללימודי הנדסת חשמל

תואר ראשון בהנדסת חשמל נלמד במגוון מכללות ומוסדות אקדמיים ברחבי הארץ:

• אוניברסיטת אריאל בשומרון – אוניברסיטת אריאל הפכה עם השנים לאחד מן המוסדות האקדמיים המבוקשים ללימודי תואר ראשון ומציעה מגוון רחב של תחומי לימוד בפקולטה להנדסה. לאריאל מסלול הנדסת חשמל ואלקטרוניקה רגיל ומסלול השלמה מהנדסאי למהנדס.
• המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן – מלבד הקמפוס הססגוני הצופה לכנרת, המכללה האקדמית כנרת ללא ספק הביאה את הנוף המחקרי האקדמי אל הצפון הרחוק וחובקת בתוכה מגוון פקולטות כשביניהן הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
• המרכז האקדמי רופין – המרכז האקדמי רופין מציע הכשרות אקדמיות ברמה גבוהה ומפעיל בין היתר פקולטה מתקדמת ללימודי הנדסה במגוון תחומים ובקמפוס המשלב מקצועיות, מחקר אקדמיות וסביבה לימודית נעימה.

לרשימת מוסדות הלימוד המלאה באתר הלימודים ToStudy לחצו כאן

קהל יעד

לימודי הנדסת חשמל פונים לאנשים בעלי אוריינטציה טכנית ויכולות ריאליות גבוהות טובות. אם מערכות חשמל ואלקטרוניקה מעניינות אתכם וברצונכם לפתח את עצמכם לכיוון מקצועי זה, הרי שתכנית הלימודים תתאים לכם במידה רבה.

כדאי לדעת, שתכנית זו נחשבת לאחת מן המורכבות והמאתגרות שבנוף האקדמי. מומלץ להיערך לתכנית אינטנסיבית ולצורך להידרש לשעות לימוד רבות.

תנאי קבלה

ההרשמה לתכנית הלימודים עשויה להשתנות בין מוסד למוסד ומותנית בשקלול שבין ציון פסיכומטרי לציון תעודת בגרות.

מרבית המכללות מתנות את הקבלה בציון פסיכומטרי שנע בין 550 ל-590 המשולב בציון תעודת בגרות בציון 80 ומעלה ובו ציון 70 ומעלה במתמטיקה 4 יחידות לימוד, ואנגלית 4 יחידות לימוד.
לאלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה, ישנם מוסדות אקדמיים המציעים מכינה קדם אקדמית ללימודי הנדסה. מומלץ לבדוק באופן פרטני מול המוסדות השונים באשר לתנאי המכינה.

משך הלימודים

כמו מרבית תכניות הלימוד האקדמיות השונות ללימודי הנדסה, גם לימודי הנדסת חשמל אורכים כארבע שנים בממוצע.

ניתן להאריך את משך הלימודים ולבצע פריסה נוחה יותר של הקורסים השונים, אך מומלץ לבדוק זאת באופן נקודתי מול המוסד האקדמי בו אתם מעוניינים ללמוד.
כמו כן, ישנם מוסדות המציעים מתכונת לימודי ערב עבור אנשים עובדים ובעיקר עבור הנדסאים המבקשים לעבור השלמה מהנדסאי למהנדס.

תעודות והסמכה

בוגרים אשר יעמדו בכל הדרישות האקדמיות המותנות לקבלת התואר הראשון, יקבלו תעודת B.Sc להנדסת חשמל מטעם המוסד הרלוונטי שבו למדו.

אפשרויות תעסוקה

מהנדסי חשמל נהנים מביקוש גבוה בשוק העבודה וממגוון אפשרויות תעסוקה עם אפיקי קידום ושכר גבוה.

באפשרות בוגרי התואר להשתלב בחברות טכנולוגיות, חברות הייטק, תעשיות במגזר הפרטי, בתעשייה הבטחונית, בחברות סלולר ותקשורת, חברות אנרגיה ועוד.

משכורת מהנדסי חשמל

מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה נהנים מרמות שכר הגבוהות מן הממוצע במשק. שכרו ההתחלתי של המהנדס יכול לנוע בין 11,500 ל-14,000 ש"ח בממוצע ולעבור קפיצה משמעותית ככל שעולה הוותק. מהנדסי חשמל בעלי ניסיון כבר יכולים להגיע לרמות שכר של כ-20,000 שקלים ומעלה. 

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על תואר ראשון בהנדסת חשמל ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר ראשון בהנדסת חשמל

תחום הנדסת חשמל הוא תחום מבוקש שעוסק בניתוח, אפיון, פיתוח ותכנון של מכשירים הפועלים באמצעות חשמל או שמטרתם להפיק חשמל (גנרטורים, טורבינות וכו´), לשימושים שונים, תוך שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות. העיסוק בתחום הנדסת החשמל החל עוד במאה ה-19, וכיום נחשב לאחד התחומים המבוקשים בעולם, כיוון שזה מכיל מספר רב של עיסוקים הנדסיים-מדעיים שמקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה. ישנה הבחנה ברורה בין שני תחומים: הנדסת אלקטרוניקה, העוסקת בשימוש בחשמל כאמצעי להעברת אינפורמציה ובוחנת בעיקר מערכות אלקטרוניות זעירות ביניהם מחשבים ומעגלים משולבים - והנדסת חשמל העוסקת בשימוש בחשמל כאמצעי להעברת אנרגיה ועוסקת בעיקר בבעיות הכרוכות במערכות חשמליות גדולות, כגון העברת חשמל ובקרת מנוע. לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל הם לימודים יחודיים המעניקים תואר ראשון B.Sc, או תואר B.Tech.

מה מקיפים לימודי הנדסת חשמל?
הלימודים מתמקדים במגוון רחב של תחומי לימוד, ביניהם מקצועות יסוד מדעיים (כמו מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ניהול פרויקטים ועוד), מקצועות בתחום הנדסת חשמל (מבוא למחשבים, שרטוט, תכנות מחשבים, תורת החשמל, מערכות ספרתיות אלקטרוניקה תקבילית וספרתית, אלקטרוניקת הספק, תורת הבקרה, מערכות הספק, מתקני חשמל, מכונות חשמל, הינע חשמלי, בקרים בני תכנות, רכיבים ומתמרים במערכות פיקוד ובקרה ועוד) וכן מקצועות בחירה נוספים, הנתונים לשיקול דעתו של הסטודנט.

במהלך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת חשמל הסטודנטים בוחרים תחום התמחות שבהמשך תהווה את המומחיות שלהם בשוק העבודה. כיום מוצעים לבחירה מגוון רחב של תחומי התמחות: התמחות בהספק (אנרגיה חשמלית המתורגמת לצורות אחרות של אנרגיה המהלך תנועה), אלקטרוניקה (תכנון מעגלים חשמליים המווסתים את תנועתם של אלקטרונים באמצעות רכיבים שונים), אלקטרואופטיקה (תחום לימודים המשלב בין תחום החשמל לתחום האלקטרוניקה ותחום האופטיקה), בקרה (בקרה על מגוון רחב של מערכות שונות במגוון תחומים כגון - ביולוגיה, רובוטיקה, מכונות, חשמל ועוד), עיבוד אותות (ניתוח, הצגה, קידוד ופיענוח של אותות אקוסטיים וחשמליים), תקשורת (תקשורת בין מחשבים ומעגלים חשמליים) ועוד.

מהן אפשרויות התעסוקה בתחום הנדסת החשמל?
תחום הנדסת חשמל שהולך ומתפתח, ומטבעו ימשיך להיות מרכזי כמעט בכל אחד מתחומי החיים המודרניים. יש לשער כי התחום ימשיך ליהנות מביקוש גבוה, שיבטיח תעסוקה למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה גם בעתיד. בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מועסקים במשרות מפתח בחברות וארגונים גדולים וחזקים בישראל כגון התעשיות הביטחוניות, המגזר הציבורי, חברות התקשורת הגדולות, חברות ההיי טק, חברות הסלולר ועוד.

הודעות אחרונות בפורום הנדסה

מנהל/ת פורום:עופר אטלס

תפקיד:מנהל תוכן- פורטל הלימודים ToStudy

פורטל הלימודים TOSTUDY
עופר
עופר אטלס, עורך התוכן ומנהל פורטל הלימודים ToStudy. אשמח לענות על כל שאלה.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

אייל טיגרןאייל טיגרןמישהו אולי יודע
אייל טיגרן10:18 07-04-2014
אני מתעניין בלימודי הנדסה אזרחית, מישהו יודע מתי הימים הפתוחים של הטכניון ושל אוניברסיטת אריאל?
מנימנימכללת עזריאלי
מני14:18 31-03-2014
יש למישהו את הסילבוס של שנה א הנדסת תוכנה

מאמרים מקצועיים בנושא תואר ראשון בהנדסת חשמל

 • תנאי קבלה להנדסת חשמל
  תנאי קבלה להנדסת חשמל
  הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נחשבת לתחום ההנדסה היוקרתי ביותר בקרב מוסדות הלימוד בישראל. אז אם אתם רוצים להשתלב במיטב הגופים בתעשייה הישראלית ולהחזיק במשרה נחשקת במיוחד, הרשמו ל-B.Sc בהנדסת חשמל....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú