סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסה

הנדסאים
מנהל/ת פורום:עופר אטלס
תפקיד: מנהל תוכן- פורטל הלימודים ToStudy

מחבר

אייל טיגרן

תאריך

07/04/2014

ניסיון בדיקה אני מתעניין בלימודי הנדסה אזרחית, מישהו יודע מתי הימים הפתוחים של הטכניון ושל אוניברסיטת אריאל?

מחבר

מני

תאריך

31/03/2014

ניסיון בדיקה יש למישהו את הסילבוס של שנה א הנדסת תוכנה

image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

כל המידע על לימודי הנדסת תעשייה וניהול

מתלבטים אם ללמוד מנהל עסקים או לחילופין אחד ממקצועות ההנדסה? מי בעצם אמר שאתם באמת צריכים להתפשר על הכיוון המקצועי שאתם רוצים לקחת? אתם מוזמנים להכיר לעומק את המסלול הייחודי של לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול. תכנית אקדמית זו מלמדת את הסטודנטים מושגים מרכזיים על תכנון, בקרה ואופטימיזציה של תהליכי ייצור שונים, ומציעה את הטוב שקיים בשני העולמות הללו.

במסגרת המסלול תיחשפו מן הצד האחד לתכנים עסקיים ופנים ארגוניים שונים שיקנו לכם הכשרות ניהוליות ויכולת להשתלב בתפקידי מפתח בכל ארגון קטן וגדול כאחד. מן הצד השני תכנית אקדמית זו מעמיקה גם בפן הטכני ומציעה שלל התמחויות שונות במערכות מידע, לוגיסטיקה, תפעול מערכות ועוד.

מה צריך לדעת לפני הכל?

אין זה סוד שהמציאות של ימינו הפכה למורכבת הרבה יותר – מערכות מורכבות, קווי ייצור תעשייתיים המוניים, פרויקטים המצריכים ניהול של צוותים מרובים. בה בעת למורכבות הזו מצטרפת גם המגמה שסוחפת את העולם והיא הרצון של כלל הלקוחות שדברים יזוזו מהר ובעיקר יזוזו עכשיו. לצרכים ניהוליים שכאלו ולצורך ייעול העבודה ושימת האצבע על הדופק, חברות הייטק, מפעלים ותעשיות תרים אחר בוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול שידעו כיצד להנהיג את המחר ושיובילו את הארגון בו הם עובדים אל עבר מצוינות בכל רגע ובכל עת. על מהנדסי תעשייה וניהול לדעת לקרוא את המפה העסקית והתפעולית ולתכנן את האסטרטגיה הארגונית על הצד הטוב ביותר. כיום, על הצורך המוחשי במהנדסי תעשייה וניהול שקיים בשוק העבודה עונים מגוון רחב של מוסדות אקדמיים הן במכללות השונות והן באוניברסיטאות שברחבי הארץ. אז אם אתם מעוניינים להשתלב בעולם המרתק והרבגוני של הנדסת התעשייה וניהול, כאן בפורטל הלימודים ToStudy תקבלו את כל המידע המקיף והשלם אודות תכנית הלימודים, תנאי הקבלה, קהל היעד, משך הלימודים, אפשרויות תעסוקה ועוד. מרגישים שיש עוד שאלות שטרם נענו במאמר? השאירו פרטי התקשרות ויועצי הלימודים שלנו יישמחו לסייע לכם בכל. קריאה מהנה.

הנדסה תעשייה וניהול

לא סתם מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים בעמדות ניהוליות שונות שהרי אם בעבר חברות היו זקוקות לאנשי ניהול שידעו כיצד לתפעל מחלקות ותו לא, היום כבר יש צורך באנשי ניהול שידעו כיצד לנתב את הצוותים השונים ובו בזמן גם להשתמש בידע הנדסי אנליטי ובחשיבה מחוץ לקופסא כדי לספק שירותי ייעוץ פנימיים למחלקות השונות בארגון ולפקח ולהתוות תהליכים ואסטרטגיות עסקיות שייעלו את ההתנהלות הפנים ארגונית ושיפחיתו את העלויות הקיימות. ואכן, אמנם למהנדסי תעשייה וניהול ישנם מגוון רחב של תפקידים אותם הם יכולים לאייש החל מן ההייטק ועד למפעלים, אך בשורה התחתונה מטרתם היא אחת והיא לפתור בעיות תפעוליות, לשפר את רמת איכות השירות והפרודקטיביות של הארגון ולהתוות את דרך המחר.

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

במסגרת המסלול ללימודי הנדסת תעשייה וניהול רוכשים הסטודנטים ידע עיוני תיאורטי רב המשולב עם ידע מעשי אשר בא לידי ביטוי בפרויקט גמר המעניק להם את הדגש על הפן ההנדסי. אחד מן המאפיינים הבולטים בתואר הוא הערב הרב של התכנים השונים אשר מקנים לסטודנטים ראייה כלל מערכתית גבוהה וביניהם מתמטיקה גבוהה דוגמת חדו"א, קורסים בתחום הכלכלה כגון סטטיסטיקה ומימון, קורסים בהנדסת שיטות וקורסים בתכנות. רק מן הטעימה הקטנה הזו, ניתן להבין עד כמה תכנית הלימודים נועדה לאנשים המחפשים לשלב מספר רב של כישורים ובמבחן המציאות, אכן נפתחות בפני המהנדסים החדשים מגוון דלתות לשלל אפשרויות כאשר כל אחת עשויה להתאים בדיוק לתחום הקרוב ביותר ללבו של בוגר תכנית הלימודים.

תכני לימוד בהנדסה תעשייה וניהול

כאמור, כיום לימודי הנדסת תעשייה וניהול נלמדים במגוון מוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ. ייתכנו שינויים מסוימים בין נושאי הקורסים ובהתמקדות, אך ברשימה שלהלן הקפדנו לאגד יחדיו את קורסי היסוד ואת הקורסים שמאפיינים את מרבית תכניות הלימוד:

- חדו"א
- אלגברה ליניארית
- אבטחת איכות
- מיקרו ומקרו כלכלה
- תמחור
- הנדסת שיטות
- ניהול השיווק
- תפ"י
- פיזיקה
- ארגון ושיטות
- מימון וסטטיסטיקה
- הנדסת ייצור
- הנדסת אנוש
- חקר ביצועים
- התנהגות ארגונית

בנוסף לאלו חשוב לציין במסגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול יכולים הסטודנטים לבחור בין שלל התמחויות שונות שיקבעו את הנתיב המקצועי בו ילכו לאחר סיום התואר. בין ההתמחויות הבולטות ניתן לציין התמחות בתפעול וייצור בה לומדים הסטודנטים כיצד לסייע לארגון להשיג את יעדיו באמצעות טכניקות בקרה, ניטור ומדידה של משאבי הארגון, הלוגיסטיקה ותהליכי הייצור, והתמחות במערכות מידע בה עוסקים הסטודנטים בפיתוחן, אפיונן ותפעולן של מערכות מידע המהוות את עמוד השדרה של כל ארגון וארגון ומותאמות בדיוק ליעדיו העסקיים השונים.

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול?

בהתאם לדרישה הקיימת בשוק העבודה והעניין הרב בקרב סטודנטים, מוסדות אקדמיים רבים פתחו תכניות ללימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול עם שלל התמחויות שונות. בטרם ההרשמה מומלץ לערוך בדיקה מקיפה אודות הסילבוסים השונים, ההתמחויות שמציעים המוסדות, ייחודם על פני אחרים וצוות המרצים שלהם. להלן מגוון מוסדות לימוד אקדמיים בהם תוכלו ללמוד את התואר:

- מכללת SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
- מכללת רמת גן אקדמי
- אורט בראודה – המכללה האקדמית להנדסה
- המכללה למינהל – שלוחת חיפה
- האוניברסיטה הפתוחה
- עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
- המרכז האקדמי רופין

מיהו קהל היעד?

לימודי תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול פונים לאנשים שמצד אחד ניחנו בחוש עסקי חד ומפולפל ומצד שני גם ביכולות אנליטיות גבוהות המאפשרות להם להיכנס בצורה חלקה לעולם ההנדסה. כדאי לדעת שבמסגרת תכנית לימודית זו, נדרשים הסטודנטים לשעות למידה רבות ושקידה כאשר לא פעם הנושאים הרבים והשונים כל כך אחד מן השני עלולים להוות אתגר לא פשוט. אם זו התשוקה שלכם וכאן אתם רואים את עתידכם, היו סמוכים ובטוחים ששום דבר לא ירתיע אתכם מלהשיג את המטרה.

מה הם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה הקבלה עבור לימודי תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול מותנים בהצגת תעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי הנע בין 520-600. בנוסף לכך, עבור אלו שאינם עומדים בתנאי הסף ישנה האפשרות בחלק מן המוסדות למעבר מכינה קדם אקדמית כחלופה לפסיכומטרי. את התנאים הללו מומלץ לבדוק באופן נקודתי מול המוסד בו אתם מתעניינים.

משך הלימודים
בדומה למסלולי לימוד רבים מעולם ההנדסה, גם המסלול לימודי הנדסת תעשייה וניהול אורכים כארבע שנים כשבסיומם צוברים הסטודנטים כ-160 נקודות זכות. כדאי לדעת שתכנית הלימודים מתאפיינת בעומס רב ולרוב איננה מאפשרת צמצום של מספר ימים מועט לאורך השבוע, ובמיוחד בשנתיים הראשונות לתואר. כדאי לדעת שישנם לא מעט מוסדות המאפשרים מתכונת לימודי ערב מצומצמת ובפריסה שנתית נרחבת יותר.

תעודה

בוגרים אשר יעמדו בכל המחויבויות האקדמיות ויסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו תעודת תואר ראשון B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול. עם סיום התואר יוכלו הבוגרים הטריים להשתלב בשלל תפקידים מאתגרים ומתגמלים במשק בתחום הייצור, התכנון והפיקוח, חקר ביצועים, ההייטק, המלאי והלוגיסטיקה, ניהול פרויקטים, ניתוח ומתן ייעוץ להתייעלות ועוד. 

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול ידועה כתחום דינאמי, אשר התפתח והתעדכן רבות עם השנים. כך, באם עסק בתחילה בעיקר במכונות, כיום התפתח התחום גם לתחומי השירות והניהול. מהנדסה תעשייה וניהול נדרש, כחלק מעיסוקו, למצוא ולבחון דרכים לשילוב מערכות של ציוד מכני, אינפורמציה, חומרים ובני אדם, לשם השגת תוצאות אופטימליות בכל הנוגע לניהולם של מפעלים טכנולוגיים וכלכליים שונים. על כן, משלבים לימודי תעשייה וניהול ידע ריאלי-הנדסי והומני-חברתי כאחד.

כיצד מתנהל מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול?
לימודים לקראת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול נמשכים כארבע שנים, המקנים ב?יומם אופציה לרישום בפנקס המהנדסים ללא כל צורך בהכשרה נוספת. הלך הלימודים בתחום מכוון להקניית ידע בתחומי תעשייה, כגון הנדסת ייצור, חקר עבודה, תכנון הייצור, מערכות ייצור ממוחשבות, ניתוח ארגוני ועוד; לצד הקניית ידע בתחומי הניהול והכלכלה דוגמת ארגון ושיטות, שיווק, מימון, תמחיר, מערכות ניהוליות ועוד. בראשית הלימודים רוכש הסטודנט יסודות מדעיים והנדסיים, בהם הדגש הוא על תכני מתמטיקה. לאחר מכן, מתמקדים הלימודים בנושאי מכניקה, חשמל ואלקטרוניקה, כמו גם נושאי הסתברות, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה ומקצועות כמו ניהול הייצור, התנהגות ארגונית ובקרת איכות. במקביל לנושאים אלה, רשאי לבחור הסטודנט בתחום התמחות ספציפי כגון מערכות מידע וניהול התפעול/הייצור. 

מהן אופציות התעסוקה וההתפתחות עבור בוגר לימודי הנדסת תעשייה וניהול?
היות ותחום הנדסת התעשייה והניהול הוא דינאמי ומתפתח, מהווים בוגרי הלימודים הכרח לתפקוד הפירמה בכלל ענפי המשק. לאור זאת, הביקוש למהנדסי תעשייה וניהול בשוק הישראלי והעולמי הוא גבוה, בעוד אלה ממלאים תפקידים מגוונים כגון מנהלי ייצור, כלכלנים תעשייתיים, מהנדסי ארגון ושיטות, מנתחי מערכות ניהוליות ויצרניות, מנהלים בכירים בפירמה, מנהלי כוח אדם ועוד. יצוין, כי תחומי ההתמחות הרלוונטיים לתואר (מערכות המידע וניהול התפעול/הייצור) מהווים גם את שני התחומים המבוקשים לרוב במקצועות ההיי טק, כמו גם במערכות וארגונים נוספים בעולם התעשייה. לצד זאת, עשויים מהנדסי תעשייה לערוך הסבה למקצועות הנדסה מקבילים וכן להמשיך ללימודי תואר שני במקצועות ההנדסה או בתחומים אחרים.

הודעות אחרונות בפורום הנדסה

מנהל/ת פורום:עופר אטלס

תפקיד:מנהל תוכן- פורטל הלימודים ToStudy

פורטל הלימודים TOSTUDY
עופר
עופר אטלס, עורך התוכן ומנהל פורטל הלימודים ToStudy. אשמח לענות על כל שאלה.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

אייל טיגרןאייל טיגרןמישהו אולי יודע
אייל טיגרן10:18 07-04-2014
אני מתעניין בלימודי הנדסה אזרחית, מישהו יודע מתי הימים הפתוחים של הטכניון ושל אוניברסיטת אריאל?
מנימנימכללת עזריאלי
מני14:18 31-03-2014
יש למישהו את הסילבוס של שנה א הנדסת תוכנה

מאמרים מקצועיים בנושא תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

 • ללמוד הנדסאי תעשיה וניהול
  ללמוד הנדסאי תעשיה וניהול
  מתעניינים בלימודי הנדסאים? מתלבטים באיזה ממסלולי ההנדסאים לבחור? בכתבה זו סיקרנו עבורכם את המסלול המבוקש של תעשייה וניהול- התכנים שמועברים, תנאי הקבלה, ההבדל בין התואר הראשון לתואר הנדסאי בתחום ועוד. ...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú