סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס הוראה מתקנת
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס הוראה מתקנת

הכשרה מקצועית בתחום ההוראה המתקנת תאפשר לך להשתלב בתחום ההוראה המתקנת, הן בתחום האבחון הדידקטי והן בתחומי לקות למידה. במידה ותחום זה מעניין אותך, פנה עוד היום אל בתי הספר המקצועיים שם ניתן לעבור קורס הכשרה מקצועית באחד מתחומי ההוראה המתקנת. אנו נשלח את פנייתך אל בית הספר אליו פנית, בהקדם האפשרי.

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס הוראה מתקנת ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס הוראה מתקנת

רבים מאיתנו מכירים לא מעט אנשים חכמים במיוחד, שאף הצליחו מאוד בבניית קריירה מצליחה, אבל מסיבות כאלה ואחרות לא הצליחו בזמנו לסיים 12 שנות לימוד. רבים מהתלמידים שמגיעים למסגרות חינוך מתקשים מאוד להסתגל למסגרת זו, בין אם בגלל קשיי ריכוז ולמידה, ובין אם בשל הקצב או הצרכים האישיים שלהם.
אנו כחברה מתוקנת לא יכולים ובטח שלא מעוניינים "לוותר" על אותם ילדים שבתוכם פוטנציאל גלום אינסופי, ולכן מערכת החינוך מעמידה מערך שלם בתחום ההוראה המתקנת שכל ייעודו הוא לאסוף את כל אותם הילדים שנותרו מאחור, גם אם זה בקצב שלהם.

קצת על לקויות למידה
לקות למידה היא מונח כללי למגוון סוגים של הפרעות בהתפתחות המוח או לחילופין בהתפתחות המערכת העצבית. תחת הגדרה זו חונות לקויות למידה מגוונות במיומנויות כדוגמת קריאה, כתיבה, חישוב מספרי, זיכרון, שימוש תקני בשפה וכדומה. לקות למידה מכל סוג שהיא עשויה לפתח בקרב הילד פגיעה קשה בתחושת הערך העצמי והמסוגלות שלו, ובתוך כך, עשויה לגרור להתפתחות של לקויות למידה נוספות בחלוף השנים.

מהי הוראה מתקנת?
תחום ההוראה המתקנת הינו תחום התמחות בקרב מורים ואנשי חינוך, אשר רכשו את כלל הכלים וההשתלמויות הנחוצים בכדי ללמד בהצלחה מרובה תלמידים בעלי לקויות למידה או תלמידים בעלי קשיים רגשיים שונים ברמה המשפחתית או החברתית. הוראה מתקנת היא מערך לימודי ייעודי שמשלב את כלל הכלים והטכנולוגיות הנחוצים לקידום ההצלחה של אותם תלמידים שזקוקים לקצב ולחניכה שונים מיתר התלמידים במסגרת מערכת החינוך.

מהם התכנים בלימודי תעודה בתחום ההוראה המתקנת?
במסגרת לימודי הוראה מתקנת, מועברים תכנים רבים ביניהם היכרות אינטימית עם כלל לקויות הלמידה הקיימות, ההגדרות שלהן, אבחון בסיסי שלהן וכן אבחון של היבטים נוספים שעשויים להשפיע על תפקודו של התלמיד (סוגיות משפחתיות, סוגיות חברתיות וכדומה). בנוסף, לומדים כיצד לקיים הערכה נכונה ובונה, כיצד לבנות תכנית לימודים מותאמת, כיצד לשלב אמצעים טכנולוגיים ממוחשבים להתמודדות עם לקויות הלמידה ולקידום אוכלוסיית תלמידים זו. כמו כן, רוכשים את כלל המיומנויות שתאפשרנה לשלב תלמידים אלו בכיתה באופן הרמוני שלא יזיק להתקדמות הלימודית של אף אחד מהצדדים.

מסלולי הלימוד בתחום ההוראה המתקנת
כאמור, לקויות הלמידה הבולטים בקרב תלמידים הינם בתחומי השימוש ולמידת שפה, בתחומי המתמטיקה והחישוב ובתחומים של קריאה וכתיבה. לפיכך, ניתן למצוא ארבעה מסלולים מרכזיים אפשריים כאשר רוצים ללמוד הוראה מתקנת: מסלול כללי להוראה מתקנת, מסלול הוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה, מסלול הוראה מתקנת באגלית ומסלול הוראה מתקנת במתמטיקה. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד משלבים במסלול לימודים אחד כמה תחומי התמחות (למשל: הוראה מתקנת בחשבון ובקריאה).

מיהו קהל היעד ללימודי הוראה מתקנת?
בדרך כלל, מי שלומדים הוראה מתקנת הם אנשי חינוך ברמות השונות (מורים, יועצים, מנהלי בתי ספר). כמו כן, פעמים רבות מי שמבקשים ללמוד הוראה מתקנת הם מורים של מורים שנדרשים להתמקצע גם בסוגיית ההוראה המתקנת. בנוסף, לא מעט פסיכולוגים שמתמחים בילדים בוחרים במסלול לימודים זה לשם הרחבת הידע בתחום, וכן לא מעט הורים לתלמידים בעלי לקויות למידה או קשיי למידה לוקחים חלק במסלול לימודים בתחום ההוראה המתקנת. יתרה מכך, מטפלים רבים מתחום הרפואה המשלימה והאימון האישי לוקחים קורסים בתחום ההוראה המתקנת וזאת בעיקר משום שעובדים (בדרך כלל באופן פרטי) עם ילדים עם לקויות למידה באמצעות מגע, תנועה, אמנות וכדומה.

מהם תנאי הקבלה ללימודי הוראה מתקנת?
תנאי הקבלה בתחום ההוראה המתקנת משתנים באופן משמעותי בין מוסדות הלימוד השונים – שוני שנובע בדרך כלל כתוצאה מהרף ההתחלתי של התלמידים וממשך הלימודים. בחלק ממוסדות הלימוד הקבלה ללימודי הוראה מתקנת כרוכה במשלוח קורות חיים למוסד הלימודים, וכן בראיון אישי למול נציגים מסגל ההוראה או מהסגל המנהלי. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד, על המועמדים להיות מורים במערכת החינוך, בעלי וותק של לפחות 5 שנות הוראה. יתרה מכך, מוסדות לימוד רבים דורשים מהמועמדים להיות אקדמאיים בעלי תואר ראשון, שסיימו את התואר הראשון עם ממוצע סופי שעולה על 80.

משך לימודי הוראה מתקנת
היקף הלימודים בתחום ההוראה המתקנת כאמור משתנה גם הוא ממוסד למוסד. בחלק ממוסדות הלימוד מדובר במסלול הכשרה שעומד על כ-90 שעות לימוד המתפרסות על כ-23 מפגשים לימודיים. בחלק אחר ממוסדות הלימוד, מדובר בתכנית של שנת לימוד אקדמית עם יום לימוד אחד בשבוע לאורך שנה זו. יחד עם זאת, ישנם מוסדות לימוד שמציעות מסלול של שלושה סימסטרים שמתפרסים בדרך כלל על שנה וחצי אקדמית, הכוללת למעלה מ-200 שעות לימוד. בדרך כלל, מסלול לימודים ארוך שכזה בתחום ההוראה המתקנת כרוך בסטאז מעשי באחד מבתי הספר במערכת החינוך. 

ההסמכה בתם לימודי הוראה מתקנת
לימודי ההוראה המתקנת במסגרת רשמית מקנים לבוגרים שעמדו בהצלחה בכלל דרישות המסלול תעודת הסמכה לעסוק בהוראה מתקנת מטעם מוסד הלימודים בו עברו את ההכשרה. תעודת הוראה מתקנת בדרך כלל מאפשרת למחזיקים בה לעסוק בהוראה מתקנת במגוון תחומי הלימוד האופציונליים שמועברים בחינוך היסודי במסגרת מערכת החינוך.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס הוראה מתקנת
כשם שכבר צויין, רבים מתלמידי תחום ההוראה המתקנת משתלבים במסלול לימודים זה מרצון להיכרות גבוהה עם התחום או כהעשרה. יחד עם זאת, רבים לומדים הוראה מתקנת מתוך הרצון לעסוק באופן יום יומי בתחום ולסייע לתלמידים שזקוקים לדחיפה ולשילוב זה. אותם בוגרי לימודים בתחום ההוראה המתקנת יכולים להשתלב במגוון בתי הספר הפזורים באופן טבעי בפריסה ארצית רחבה במיוחד, ולקחת חלק בסגל ההוראה מהזווית המתקנת. מדובר בסופו של דבר בתחום שאפשרויות התעסוקה בו הן רחבות מאוד, בייחוד נוכח העובדה שמדובר בתחום שחשיבותו עולה יותר ויותר בחלוף השנים, עם העליה במודעות בדבר תחום לקויות הלמידה וקשיי הלמידה השונים שפוקדים את הילדים.

מאמרים מקצועיים בנושא קורס הוראה מתקנת

 • הכל על לימודי הוראה
  הכל על לימודי הוראה
  אחת מההשקעות ארוכות הטווח החשובות ביותר אצל מדינה מפותחת היא מערכת החינוך. מדובר במערכת אשר בונה את דור העתיד, ממנה יצמחו ראשי הממשלה הבאים, הנשיאים הבאים, הרמטכ״לים ועוד. בואו לקחת בזה חלק....המשך
 • הדרכת הורים והוראה מתקנת
  הדרכת הורים והוראה מתקנת
  הדרכת הורים נעשית כיום בידי איש מקצוע מתחום החינוך או הטיפול, כשהמפתחות לעיצוב הרגליו של הילד ניתנים בידי ההורים – הסביבה הטבעית שלו באמצעות תרגילים בהוראה המתקנת. כך ההורים פונים להנחיה שוטפת של הורא...המשך
 • שווה ללמוד הוראה מתקנת?
  שווה ללמוד הוראה מתקנת?
  משרד החינוך דוגל בשילוב תלמידים בעלי קשיי למידה ראשוניים ומשניים במרחב הכיתות ההטרוגניות, הרגילות. מכורך המציאות הזו, נוצר צורך להבין את קשיי התלמידים ולפתח דרכי התמדדות בשטח, גם דרך אפיקי הוראה....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

אזורי לימוד קרובים

תחומי לימוד קרובים

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú