סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על תואר בעיצוב פנים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

תואר בעיצוב פנים

תואר ראשון בעיצוב פנים: מעצבים את המחר


תואר בעיצוב פנים יקנה לכם את הידע המקצועי וזווית ראייה יצירתית לתכנון, עיצוב והובלת פרוייקטים מורכבים לתכנון מחדש של מרחבים וחללים בדירות מגורים, בתים פרטיים וסביבות משרדיות. התכנית מתאימה למעוניינים לרכוש מקצוע נחשק המשלב בין יצירתיות לבין יכולות ריאליות טובות וניהול והובלת תהליכים מרובי משתתפים.

במאמר שלפניכם ריכזנו את כל המידע אודות עיצוב פנים לתואר ראשון בדגש על מהו עולם עיצוב הפנים, ההבדלים בין קורס לתואר, מהלך תכנית הלימודים, תנאי קבלה, אפשרויות תעסוקה ועוד. לכל שאלה או התלבטות ניתן להשאיר לנו פרטים לקבלת ייעוץ או להתקשר למספר ככככ. כמו כן, בסוף המאמר תוכלו למצוא מוסדות לימוד רלוונטיים ברחבי הארץ. ניתן לסמן את המוסד הרצוי ולהשאיר לו פרטים באופן ישיר לקבלת שיחה ולתיאום פגישה.

מה זה בעצם עיצוב פנים?


עיצוב פנים מתייחס לאיך אנחנו חווים את המרחב שבו אנחנו נמצאים.

המרחבים הפנימיים הם נדבך חשוב וחיוני לחיי היומיום שלנו, וחברות דוגמת גוגל, פייסבוק ורבות רבות נוספות נתנו את דעתן בנושא מתוך ההבנה כי לעיצוב והתכנון המוקדם השפעה מוכחת על איך אנחנו מתפקדים, מה אנחנו מרגישים וכיצד אנחנו עובדים. על אחת כמה וכמה נכון הדבר לגבי סביבת המגורים שלנו שמוכרחה לענות על קריטריונים של נועם לעין, תחושת שלווה, נוחות ופונקציונליות מירבית.

להשגת התוצאה הרצויה, אנשים וגופים עסקיים שוכרים את שירותיהם של מעצבי פנים מקצועיים. במסגרת תפקידם דואגים המעצבים לוודא 3 דברים עיקריים:
 • הבנת הצרכים של הלקוח מן המרחב הפנימי
 • מיקוד הטעם האישי והסגנון המועדף העל הלקוח
 • תקציב והכנת השערה משוקללת להצעת מחיר

כיצד נראית עבודתם של מעצבי פנים?


מעצבי פנים עובדים בחברות עיצוב ואדריכלות כשכירים או מציעים את שירותיהם כמעצבים עצמאיים.

בניגוד לתחום ההום סטיילינג, למעצבי פנים הסמכות "לשכתב" את ייעודם של חללים ומרחבים פנימיים וכך למשל לפקח על פרויקט לשבירת קירות או להמיר מקלחון לחדר ארונות וכיוצא בזה. בשל כך, מעצבי פנים נדרשים לעין עיצובית חדה, חשיבה יצירתית, אך בו בזמן גם למיומנויות בסיסיות בתחום הבניין ולידע טכני הנדרש לקריאת שרטוטי מבנים.

כמו כן, עבודתם של מעצבי הפנים כרוכה בסנכרון מול גורמים נוספים דוגמת קבלנים, מהנדסים, אנשי מקצוע לאינסטלציה או עיצוב והתקנת מטבחים, בעלי חנויות לריהוט ואקססוריז, בעלי מלאכה ולעתים גם אדריכלים.

גם למיומנויות מחשב ישנה אימרה חזקה בכל הנוגע למקצועיותם של המעצבים בשל הצורך להכיר תוכנות עיצוב לתכנון דו ותלת ממדי למידול ולתכנון מוקדם של מרחבים פנימיים.

בין הנושאים החשובים אליהם מתייחסים מעצבי הפנים במסגרת תפקידם:
 • תכנון החלל
 • תכנון חומרים
 • הבנת הדרישות המבניות
 • בדיקת בטיחות המבנה
 • בחירת צבעים
 • אבזור וריהוט
 • תאורה מלאכותית וטבעית
 • נוחות ופונקציונליות
 • מתן תחושה של מרחב גדול

ההבדלים בין תואר לקורס עיצוב פנים


כמו בתחומים נוספים הזוכים למסלול לימודי תעודה ולמסלול תואר ראשון גם כאן ההבדל העיקרי בין תואר בעיצוב פנים לקורס הוא במידת ההכשרה והקניית הרקע המאפשר התפתחות מקצועית.

לימודי התעודה אורכים כמספר חודשים עד כחצי שנה ולכן נדרשת התמקדות בעיקר בכלים המעשיים הנדרשים להשתלבות מהירה ופרקטית בשוק העבודה. לעומת זאת, תואר ראשון בעיצוב פנים מקנה למשתתפים רקע נרחב המאפשר להם לקחת חלק בפרויקטים מורכבים לעיצוב מרחבים משרדיים, מסחריים, מרחבים לבילוי ופנאי ועוד.

מתוך שיקול הפרנסה, הן קורס עיצוב פנים והן תואר ראשון בעיצוב פנים מקנים מקצוע ביד, אך מידת המורכבות והיכולת להתקדם אל עבר פרויקטים מאתגרים מוגבלת במסגרת הקורס ותלויה בשאיפה המקצועית.

מבנה התואר


לימודי תואר בעיצוב פנים אורכים כ-3-4 שנים בממוצע.

השנה הראשונה לתואר מתרכזת בעיקר בלימודי מבוא תיאורטים ומקיפים כהכנה לקראת השנים המתקדמות ולפרויקט הגמר. בין היתר נלמדים נושאים דוגמת מושגי יסוד ומושגים מתקדמים בעיצוב, גישות עיצוביות, מבוא לאדריכלות, חקר סביבות מגורים וסביבות משרדיות, מבוא לחומרי גלם ועוד.

בהמשך, עובר התואר לגישה מעשית המתבססת על סדנאות, כיתות תרגול ופרויקטים פעילים. צעד אחר צעד, תלמדו כיצד לתכנן, לעצב ולפתח פרויקטים במגוון רחב של נושאים תוך התייחסות וחשיפה לאסכולות עיצוביות שונות הכוללות שרטוט, ביסוס תכנית עבודה, התנסות בתוכנות מידול, עיצוב על-פי נושא, עיצוב אקולוגי, שיווק ועוד.

לקריאה נוספת:

תואר בעיצוב פנים: נושאי לימוד עיקריים


בין הנושאים הנלמדים במסגרת תכנית הלימוד ניתן למנות:
 • יסודות עיצוב
 • תולדות העיצוב
 • גישות אדריכליות
 • רישום ותכנון
 • תולדות האומנות
 • מבוא להנדסת בניין ומבנים
 • אדריכלות ועיצוב
 • שרטוט
 • תקשורת חזותית מרחבית
 • גישות מודרניות מתקדמות
 • הדמיות ממוחשבות
 • טכנולוגיות עיצוביות
 • תורת החומרים
 • חדשנות עיצובית
 • תכנון ירוק
 • עיצוב מרחב ציבורי
 • שימור
 • ועוד.
נושאי הלימוד השונים יקבלו גיבוי מעשי מעמיק ויסודי לקראת תום הלימודים כשכל סטודנט וסטודנטית נדרשים להגשת פרויקט גמר מעשי ומקיף.

תנאי קבלה לתואר בעיצוב פנים


ההרשמה עבור תואר ראשון בעיצוב פנים מותנית בוועדת קבלה, תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי שנע בין 550 ל-590 בממוצע.

למתעניינים שאינם עומדים בתנאי הרישום מומלץ לבדוק את האפשרות למעבר מכינה קדם אקדמית לעיצוב פנים כשנת הכנה לקראת התואר.

קהל יעד


עיצוב פנים לתואר ראשון פונה לאנשים המעוניינים לשלב בין כישרון ויצירתיות לבין יכולות ריאליות וניהוליות מתקדמות.

תכנית הלימוד תעניק לכם את הכלים המקיפים והיסודיים ביותר באמצעותם תוכלו לממש את הכישרון הקיים בכם ולהוביל שינויים מקיפים בסביבות לבתי מגורים, משרדים ומרחבים ציבוריים.

משך הלימודים


לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון נמשכים כ-3-4 שנים בממוצע.

מוסדות לימוד


כיום ישנם מספר מוסדות המציעים תכניות אקדמיות לעיצוב פנים וביניהם:
 • המסלול האקדמי המכללה למנהל – במכללה למנהל תוכלו להירשם ללימודי B.Design בעיצוב האורכים ארבע שנים. תכנית הלימוד מקיפה מגוון רחב של נושאים עיצוביים תוך התייחסות ופיתוח החדשנות של ענף העיצוב. במסגרת התואר תלמדו כיצד לפתח ראייה מרחבית חזותית וכיצד ליצוק לתבניות והגישות הנלמדות פתרונות יצירתיים לעיצוב מרחבים פנימיים.
 • מכון אבני – מציע לימודי עיצוב פנים B.A. המקיפים את עולם העיצוב הן מבחינה תיאורטית והן מחבינה מעשית ואשר מאפשרים לימודי המשך לתארים מתקדמים בישראל ובחו"ל. התואר אורך 3 שנים ומאפשר בחירה בין מספר התמחויות וביניהן: עיצוב מטבחים, עיצוב מקומות עבודה ועיצוב חללים ציבוריים.
לרשימת מוסדות הלימוד המלאה ולהשארת פרטי התקשרות לנציגיהם לחצו כאן.

תעודות והסמכה


לבוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעמדו בכל הדרישות האקדמיות, תוענק תעודת בוגר תואר ראשון בעיצוב פנים מטעם המוסד האקדמי שבו למדו.

קריירה כמעצבי פנים


תחום עיצוב הפנים מציע שפע של אפשרויות קריירה הן כשכירים והן כעצמאיים.

כיום מעצבי פנים משתלבים בהצלחה במשרדי עיצוב פנים ואדריכלות ברחבי הארץ, חברות מטבחים וחדרי אמבט ופועלים גם במסגרות ציבוריות שונות.

אפשרויות לימוד נוספות


גולשים שחיפשו מידע אודות תואר ראשון בעיצוב פנים, התעניינו גם בלימודי תואר ראשון באדריכלות.

השירות שלנו


פורטל ToStudy שם לעצמו למטרה לספק לכם את כל המידע אודות תכניות לימוד שונות במקום אחד. ניתן להשאיר לנו פרטים ונשמח לספק מידע נוסף לכל שאלה.

לצערנו לא נמצא באינדקס ToStudy אף מכללה אשר מלמדת את מה שחיפשת

השאר פרטיך ואנו נחזור אליך במידה ונמצא מכללה מתאימה

שם:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על תואר בעיצוב פנים

עיצוב פנים, או בשמו הנוסף אדריכלות פנים, הינו תחום לימודים העוסק בתכנון ושינוי חללים פנימיים בבניינים. במקור התפתח המקצוע מתחום האדריכלות, ועד מוכרים אלה כמקצועות הכרוכים זה בזה. עם זאת, על אף האמור, ההבדל בין השניים ברור; להבדל מאדריכלות, העוסקת בתכנון מבנה שלם, עיצוב פנים נוגע בעיצוב חללים פנימיים של מבנה ובתכנונם עד אחרון הפרטים. בשנים האחרונות התפתח באופן מסיבי עולם העיצוב ככלל, ועיצוב הפנים בפרט; ואכן, כיום האחרון מאופיין בעיצוב סביבה חזותית תלת מימדית לשלל מטרות וביניהן: שיווק ומיתוג; מגורים; מכירות; תצוגה; ועוד. כיוצא מכך, מעצב הפנים עובד בשירותם של גופים רבים, פרטיים וציבוריים גם יחד.

כיצד מתנהלים הלימודים?
לימודי עיצוב פנים ידועים בביקוש הרב אליהם, ומתוך כך גם בקושי להתקבל למוסדות הלימוד הפופולאריים בתחום. הלימודים הם נרחבים ומקיפים, בעוד שאיפתם לענות על המאפיינים הייחודיים של המקצוע. כך, אלה מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי ויישומי בנושאי עיצוב ותכנון, ברמה אקדמית המשלבת טכנולוגיה, אומנות ומיומנויות עסקיות. הלימודים מתנהלים לרוב במסלולי אדריכלות ועיצוב פנים או אדריכלות המתמחה בעיצוב פנים ונמשכים ארבע שנים. יצוין, כי לימודי עיצוב פנים לתואר הנדסאי אורכים בין שנתיים וחצי לשלוש שנות לימוד.  בסיום הלימודים ועם קבלת התואר, יוכלו מעצבי הפנים לבחור את כיוון התפתחותם כשבפניהם מגוון אפשרויות: שימור מבנים היסטוריים; עיצוב פנים ללקוחות פרטיים; עיצוב ריהוט; השתלבות בחברות הנייה; עיצוב תצוגות ותפאורות; משרדי תכנון; עבודה עצמאית; ועוד.

מהם התכנים האופייניים?
לאור דרישות המקצוע, לימודי עיצוב פנים כוללים נושאים מתחומים שונים ומגוונים, כגון: יסודות השרטוט; תכנון ועיצוב חלל; הנדסת אנוש; עיצוב מוצר וריהוט; תורת הצבע; מערכות בניין; פרטי אדריכלות וריהוט; רישום; תיב´ם; חשיבה הומניסטית וחברתית; המחשה ומודלים; תולדות האדריכלות; מבוא לאדריכלות נוף ולאדריכלות מודרנית; ארגונומיה; טיפוגרפיה; מבנים; סגנונות וזרמים בעיצוב; אדריכלות אסלאמית ויפנית; בנייה ירוקה; אסתטיקה; טיפוסי בניין; אדריכלות ארץ ישראל; ניהול וייזום מכרזים; בקרת הסביבה הבנויה; יסודות העיצוב והמחשב; רישום ושרטוט אדריכלי; עיצוב פנים במחשב; מבוא לעיצוב פנים, לטכנולוגיה ותולדות האמנות; תורת המבנה; צילום; יסודות ההמחשב; טכנולוגיית בעניין; גרפיקה; חומרים ושיטות; היסטוריוסופיה; יחסי אמנות ועיצוב; ממשק אדם מוצר; תכנון ועיצוב חלל; אינסטלציה; קומפוזיציה; חשמל ותקשורת; אנגלית; תקן ובטיחות בבנייה; מתמטיקה; פיסיקה; והנדסת אנוש.

מאמרים מקצועיים בנושא תואר בעיצוב פנים

 • תואר ראשון בעיצוב פנים
  תואר ראשון בעיצוב פנים
  עיצוב פנים הוא תחום התכנון המקיף בעיצוב החלל הפנימי בנכס – החל מסוג הרצפות, צבע הוילונות ועד לתכנון התאורה. מדובר בתחום מבוקש ורווחי במיוחד, שבו מעצב הפנים הוא האוטוריטה הבלעדית בכל החלטה שהיא....המשך
 • לימודים אקדמים לעיצוב פנים
  לימודים אקדמים לעיצוב פנים
  תפקידם המרכזי של מעצבי הפנים, הוא לעשות את החללים הפנימיים במבנים מסויימים, לפונקציונלים, בטיחותיים ויפים על ידי קביעת דרישות שטח, ובחירת פריטים עיצוביים. מעוניינים ללמוד את התואר? הכנסו לפרטים!...המשך
 • עיצוב פנים - תואר ראשון
  עיצוב פנים - תואר ראשון
  תמיד אמרו לכם שיש להם ראש יצירתי ונפש של מנהל? במסגרת המסלול ללימודי תואר ראשון בעיצוב פנים תלמדו כיצד לנהל פרויקטים עיצוביים ולהציע פתרונות עיצוב יצירתי במגוון של סביבות פרטיות וציבוריות....המשך
 • מסלול עיצוב פנים באקדמיה
  מסלול עיצוב פנים באקדמיה
  תואר ראשון בעיצוב פנים מקנה לבוגריו את היכולת להשאיר חותם לא רק על החללים המעוצבים אלא גם על האנשים המאכלסים אותם. מוכנים להשקיע 4 שנים לקראת קריירה שדורשת שילוב של יצירתיות וגישה טכנית?...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú