סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים


image
מלא פרטים וקבל מידע על קורס סאונד
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

קורס סאונד

רוצים להשתלב בתעשיית המוסיקה והסאונד בישראל? ברדיו, בחדרי הקונטרול של הטלוויזיה, באולפני ההקלטות, בצוותים של הופעות חיות וכדומה? אז הגעתם למקום הנכון! בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המקומות המציעים לימודי סאונד וכן את כל המידע שחשוב להכיר לפני ההרשמה ללימודים. פנו אל הקורס בו אתם מתעניינים באמצעות אופציית צור הקשר שלנו ונציג ייצור עימכם קשר תוך מספר שעות עם כל המידע לו אתם זקוקים על קורס סאונד.

סנן מוסדות לימוד לפי איזור גיאוגרפי:

קבל מידע על קורס סאונד ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על קורס סאונד

תחום הסאונד הינו תחום דינאמי ומרתק שמשתנה לא מעט, וזאת נוכח הטרנדים השונים שמאפיינים כל תקופה מבחינה מוזיקלית. מדובר בתחום רחב ומאוד מגוון שמאפשר התקדמות מקצועית במספר רב של נישות מוזיקליות בתעשייה שהיא מצד אחד מאוד מאתגרת ומבוקשת ומצד שני מאוד מספק ומוערך. אנשי הסאונד לוקחים חלק בפרויקטים רבים בתעשייה המוסיקלית בישראל ובעולם, ובתוך כך: הקלטת תקליטים באולפנים, ליווי של הרכבים מוזיקליים בהקלטות ובהופעות חיות, ביצוע סינכרון ובקרה על הסאונד במופעים והצגות, עבודה באולפני טלוויזיה וחדרי קונטרול וכמובן בתחנות השונות של הרדיו. תחום הסאונד הוא תחום טכני מורכב שהשתלבות ?שוק התעסוקה שקיים בתחום זה מצריכה בקיאות רבה, מקצועיות והרבה תשוקה לתחום. בכדי להשיג את הבקיאות הזו וכמובן את המקצועיות נדרשים לימודים – קשה ללמוד את התחום לבד (בכלל לא כל אחד בנוי ללימודים עצמאיים) ויתרה מכך, בהמשך הדרך כשתרצו לעסוק בתחום באופן רשמי תעודת ההסמכה בתחום תדרש על ידי המעסיקים.

מידע כללי אודות מסלול לימוד בתחום הסאונד
אז אם אתם אנשי מוזיקה וסאונד שמחזיקים בפשן אמיתי לתחום, ורוצים לעסוק בו "כשתהיו גדולים" – אין מנוס מלימודי תעודה מקצועיים בתחום הסאונד. בעמוד זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הקריטי שצריך לעניין אתכם בטרם ההחלטה על הרשמה לקורס בתחום הסאונד – תכני הלימוד שמועברים בקורס, מסלולי התמחות שיש תחת ענף הלימודים בתחום הסאונד, קהל היעד שמתאים לתחום לימוד זה, מוסדות הלימוד שמציעים את התחום והפריסה הארצית שלהם, תנאי הקבלה שבדרך כלל נדרשים בתחום, מידע אודות תעודת הגמר וכן אודות אפשרויות התעסוקה שקיימות לאחר סיום הלימודים. במהלך סקר השוק שתקיימו אודות מקומות הלימוד האופציונאליים ללימודי טכנאות סאונד, אנו ממליצים לכם לבקר באופן אישי בכל אחת מהמכללות שמציעות את שירותם בתחום זה. כאשר מבין כלל הקריטריונים החשובים שצריכים לעניין אתכם במהלך החיפוש אחר המקום המקצועי עבורכם, הקריטריון היותר קריטי הינו הציוד העומד לרשות הסטודנטים במקום הלימוד. חשוב מאוד כי המכשור יהיה ברמה גבוהה ומקצועית ביותר. ציוד ישן ובלוי יקשה הן על הלימודים והן על ההשתלבות שלכם בתחום עם סיום הלימודים. מומלץ כי אולפן ההקלטות במוסד הלימוד יהיה זהה לאלה שקיימים בשוק ולא כאלה שכבר מיושנים וכלל לא רלוונטיים.

מה כוללים תכני הלימוד בקורס סאונד?
במסגרת לימודי הסאונד הסטודנטים לוקחים חלק גם בשיעורים תאורטיים שמועברים באופן פרונטלי, במהלכן מועברים תכני הלימוד התאורטיים, וגם בשיעורים מעשיים ופרקטיים שמועברים באולפנים ייעודיים בהם ניתן ליישם את כל החומר הנלמד על כלל הטכניקות שנלמדות. מדובר באולפני הקלטות המדמים את האולפנים המקצועים שקיימים בשוק הסאונד, בהם לסטודנטים יש אפשרות ללמוד אודות התפעול של כלל המכשירים כגון לוחות בקרה, מערכות הגברה ותוכנות סאונד ממוחשבות. כמובן שתכני הלימוד בתחום הסאונד, כמו גם בכל תחומי הלימוד למעשה, משתנים ממוסד לימודים אחד לאחר, וזאת בהתאם להשקפות העולם המשתנות של סגל ההוראה, בהתאם לשיטות השונות שכל מוסד דוגל בהן וכדומה. יחד עם זאת, ניתן לומר שבמרבית ממוסדות הלימוד בתחום תמצאו בין היתר את תכני הלימוד הבאים: ראשית כמבובן, תכנים אודות תורת הצליל, האקוסטיקה והפסיכו אקוסטיקה. שנית, היכרות מלאה עם כל המערכות הטכניות שנחוצות לתפעול בענפי הסאונד והמוסיקה – הרכבה, תכנון, תפעול, שימוש, התמודדות עם תקלות וכדומה. יתרה מזאת, מועברים כל הכלים והפרקטיקות הנחוצות לשם העיסוק במלאכת הסאונד, על כל רבדיה: כיווניות ותחומי הענות תדרים, קליטת צליל על ידי מיקרופונים ופיקאפים, עיבוד סינגלים באמצעות מיקסרים, מגברים וביצוע אפקטים מיוחדים. נוסף על כל זה, במרבית ממוסדות הלימוד מקפיד סגל ההוראה להעניק לתלמידי הקורס גם היכרות עם הטרנדים המוסיקליים שרווחים בתקופה זו, וכן דואגים למפות את הזרמים המוסיקליים (אסכולות מוסיקליות אם תרצו) שנוצרו לאורך ההיסטוריה ועד לימים אלו וכמובן היכרות מקיפה עם הזאנרים המוסיקליים השונים. כך יכול כל תלמיד ותלמיד למקם את עצמו במפת הזאנרים והזרמים הקיימת ברחבי העולם ולאורך ההיסטוריה.

מסלולי התמחות ספציפיים בענף הסאונד
תחת ענף הסאונד שקיים בשוק הלימודים הישראלי תוכלו למצוא מגוון רחב למדי של מסלולי לימוד. הבולטים בהם הם למשל: קורס סאונד באופן כללי (אודותיו אנו מרחיבים בעמוד זה), לימודי הנדסאי בתחום הסאונד, קורס טכנאי סאונד, לימודי תואר ראשון בסאונד, קורס מוזיקה אלקטרונית, קורס סינתזה, קורס הגברה, קורס הקמת אולפן בייתי ועוד. יצויין, כי בחלק ממוסדות הלימוד תמצאו הרבה ממסלולי לימוד אלו ועוד, ואילו בחלק אחר ממוסדות הלימוד מדובר בתחום לימוד אחד ומקיף שכולל בתוכו כמה מהתחומים שצויינו. בקיצור, מדובר בדיכוטומיה לתתי תחומים שהיא לא בהכרח מובחנת באופן ברור, ובטח לא באופן אחיד בין מוסדות הלימוד השונים.

איפה ניתן למצוא מתכונת ללימודי סאונד?
לימודי סאונד נחשבים לתחום לימוד די נישתי, אבל יחד עם זאת יש כיום בישראל לא מעט מוסדות לימוד שמציעים את מתכונת הלימוד הזו. כך למשל, ניתן למצוא את הלימודים בתחום בין היתר במוסדות הלימוד הבולטים הבאים: בית הספר לסאונד והפקה "Tools" שמציע את הלימודים בעיר רמת גן, מכללת Drop שמציעה את הלימודים בערים תל אביב, רמת גן ופרדס חנה, אצל יואב גרא שמציע לימודי סאונד בתל אביב במתכונת לימודים ארוכה ומקיפה מהממוצע, במכללת Just Music שמציעה את הלימודים בחיפה, במכללת Beat Master שמציעה את הלימודים גם היא בתל אביב, במכללת אשכולות שמציעים את הלימודים בירושלים וכן בסאן ספארק – מרכז הידע שמציעים את הלימודים לבני נוער (מתחת לגיל 18) גם בראשון לציון וגם באשדוד.

קהל היעד שמתאים לו ללמוד סאונד?
לימודי סאונד יכולים להתאים לכל אותם האנשים שתמיד ידעו שסאונד הוא בנשמה שלהם, וגם אם ינסו להתחמק מזה, בסופו של דבר יעסקו בזה כך או אחרת. כמו כן, הלימודים בתחום הסאונד יכולים להתאים גם לכל אלו שכבר עוסקים בתחום באופן חובבני (מתקלטים פה ושם וכדומה) שרוצים להפוך את התחביב למקצוע של ממש ולהרוויח את ההסמכה המקצועית הדרושה לשם כך. יצויין, כי לימודים בתחום הסאונד במרבים ממוסדות הלימוד מוכרים כלימודים המאושרים לתשלום על ידי הפיקדון של החיילים המשוחררים. לכן, הרבה משוחררים טריים שנכללים בקהל היעד שצויין לעיל לא מהססים והולכים על החלום שלהם עד הסוף, כאשר ההתחלה היא כמובן לימודים סדורים בתחום.

האם יש תנאי קבלה שצריך לעמוד בהם בכדי ללמוד סאונד?
אלא אם כן הלימודים מוגדרים באופן ספציפי כ"קורס לנוער", תנאי הקבלה הבסיסי שבדרך כלל נדרש מהמועמדים לתחום זה הוא להיות בגיל 18 לכל הפחות. המטרה של תנאי זה היא בעיקר בכדי לעמוד על הרצינות של התלמידים בקורס, וכן לוודא שיש להם את הזמן הדרוש לשם ההגעה ללימודים והעמידה בדרישות לאורך הלימודים.

כמה זמן נמשכים לימודי סאונד?
נתון זה כמובן משתנה ממוסד לימוד אחד לאחר, אבל בגדול, מדובר בלימודים של בין חמישה לשישה חודשי לימוד, הכוללים בדרך כלל מפגש לימודים שבועי אחד ומרוכז.

איזו תעודת הסמכה מוענקת בסיום הקורס?
עם סיום הקורס, תלמיד שעמד בהצלחה בכל הדרישות שהציב מוסד הלימוד (אם זה אחוזים של נוכחות בשיעורים או בחינות ותרגולים לאורך הקורס), מקבל תעודה של טכנאי PA – תעודה באמצעותה יתאפשר לו שילוב מוצלח בתעשיית המוזיקה בישראל.
סרטוני וידאו על קורס סאונד
לימודי סאונד בTools
בואו להכיר את עולם המוסיקה והסאונד בקורס חווייתי בבית ספר Tools שיעניק לכם את הכלים להבנת תחום זה
 • קורס סאונד בbpm
  קורס סאונד בbpm
 • לומדים סאונד והפקה בMuzik
  לומדים סאונד והפקה בMuzik
 • לומדים סאונד במכללת הד
  לומדים סאונד במכללת הד

מאמרים מקצועיים בנושא קורס סאונד

 • קורסים בתחום הסאונד
  קורסים בתחום הסאונד
  אתם חובבי סאונד שרוצים למסד את התחביב? ריכזנו לכם בכתבה זו את הקורסים הקיימים בשוק הלימודים ומתמחים בסאונד, על כלל היבטיו. אתם מוזמנים לעיין בכלל האופציות ולהחליט מה הכי מתאים לכם....המשך
 • קורס הקמת אולפן בייתי
  קורס הקמת אולפן בייתי
  יש לך חלום להיות ה-Avicii הבא ולהצליח בענק בתחום ההפקה המוזיקלית? אתה מכור כל כך ליצירת מוזיקה, עד שבא לך להקים אולפן אישי בבית, בו תוכל לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה? כנראה שהקורס הזה נועד עבורך. ...המשך
 • לימודי טכנאות סאונד
  לימודי טכנאות סאונד
  מטרתו של טכנאי הסאונד, היא להפעיל ולתחזק את ציוד הסאונד עבור תוכניות רדיו, אולפנים, טלויזיה, סרטים וכדומה.. אם תמיד רציתם לעסוק בתחום הסאונד, הכנסו לכתבה הבאה, ותוכלו לקרוא את כל הפרטים !...המשך
 • ללמוד במכללת Just Music
  ללמוד במכללת Just Music
  מכללת Just Music הוקמה בשנת 2010, מתוך המטרה לשפר את רמת המפיקים היוצרים המוסיקליים והתקליטנים בארץ. למכללה רקורד מרשים והספיקה להכשיר למעלה מ-400 סטודנטים בתחום הפקת הסאונד והדיג´יי....המשך
 • יצירת מוזיקה בקיובייס
  יצירת מוזיקה בקיובייס
  רוצים להפוך את אהבתכם למוזיקה למקצוע וליצור מוזיקה ברמות הכי גבוהות עם התוכנה הפופולארית ביותר בתעשייה? כנראה שקורס קיובייס הוא מה שאתם מחפשים! הכנסו לכתבה ותקראו עוד אודות הקורס ופרטיו!...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

אזורי לימוד קרובים

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú