לימודי הנדסאי חשמל, הנדסאים חשמל
סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים

ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

הנדסאים
מנהל/ת פורום:ליאת מאור
תפקיד: מנהלת שיווק ופרסום
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן
הנדסאים
מנהל/ת פורום:אורלי שוורץ
תפקיד: מנהלת מכירות
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן

מחבר

רועי

תאריך

04/02/2017

ניסיון בדיקה שלום רב, בני סיים את לימודי יב´ עם 7 יחידות בגרות בחשמל: 1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד. 2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד. 3. פיזיקה 1 יחידת לימוד. בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות: 1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד. 2. אנגלית 3 יחידות לימוד. 3. לשון 1 יחידת לימוד. האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ? תודה, רועי

מחבר

יוני81

תאריך

08/06/2016

ניסיון בדיקה האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב? תודה מראש לעונים. :)

image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי הנדסאי חשמל
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי הנדסאי חשמל

בעמוד זה ריכזנו לכל גולשי הפורטל שלנו את כל המקומות בהם ניתן ללמוד מסלול הנדסאי חשמל. לפרטים נוספים על ההרשמה ומסלול הלימודים מלאו פרטים בדף צור הקשר ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי
עם כל המידע על לימודי הנדסאי אלקטרוניקה וחשמל.

לימודי הנדסאי חשמל
אנשים שהם ראליים, אנשים שהם חובבי טכנולוגיה, אנשים שחובבי מכשירים, אנשים שמעניין אותם מה עומד מאחורי הטכנולוגיה ואף אנשים שמבקשים להיות בעצמם מובילים בתחום המכשור והחשמל, מוזמנים לשמוע על לימודי הנדסאי חשמל. תחום זה רחב היקף וחולש על כל מה שחלקיקי החשמל זורמים בו, בין אם מדובר במערכות בקרה תעשייתיות וביתיות ובין אם מדובר במכונות משוכללות שניתן למצוא במגוון מפעלים. מכאן מי שחושב בימים אלו אודות לימודים ותחום המערכות אשר משפיעות על זרם החשמל מסקרן אותו ורכיבי האלקטרוניקה מעוררים אותו, מומלץ שישקול לעומק להתעמק בלימודי הנדסאי חשמל.

הנדסת חשמל
כפי שציינו, לימודי הנדסאי חשמל אלו לימודים שמאוד חשובים, שניתן למצוא להם שימושים רבים מכפי שניתן לדמיין והם בעל ערך עליון במגוון סיטואציות יומיומיות לצד סיטואציות מצילות חיים, ולו כי הנדסת חשמל באה לידי ביטוי הן בציוד רפואי ומיכון תעשייתי והן באמצעי תעופה ובמיכון ביתי. מכאן שתחום זה מאפשר להיות פורצי דרך בתחומים רבים, מאפשר בדרך עקיפה להציל חיים, מאפשר לקבוע מגמות תעסוקה, מאפשר להקל את החיים במגוון מובנים, מאפשר להוסיף נדבך נוסף אל עבר הקדמה וכדומה, כאשר במקביל הוא גם מאפשר להתברג אך אחד המוסדות הגדולים ולעשות עבודה מעניינת אך יחסית גם רגועה – עניין של בחירה, כאשר כל מי שמסיים את הלימודים מוזמן לנווט את העתיד המקצועי שלו בהתאם לאופיו הפרטי.

לימודי הנדסת חשמל
כיום קיים ביקוש רחב היקף עבור כל מה שנוגע לתחום, ועל כן יותר ויותר משרות נפתחות ויותר ויותר אנשים מבקשים ללמוד את התחום – אם על מנת להעניק לעצמם עתיד מבטיח ואם על מנת לעסוק בתחום מעניין שברור שעוד יש לו לאן להתפתח. אי לכך, ניתן למצוא שורה ארוכה של אוניברסיטאות לצד מכללות אשר מציעים מסלולי לימוד הנדסאי חשמל.
לימודי הנדסאי חשמל כוללים הן חומר עיוני, אך בעיקר התנסות מקצועית פרקטית, ועל כן ישנה עבודה רבה במעבדות, כך שבין היתר דרך הידיים והתוכנות השונות החומר הנלמד מוטמע באופן הרבה יותר קוהרנטי וחוויתי. כמו כן, מי שמבקש ללמוד לימודי הנדסאי חשמל אך אין לו פסיכומטרי גבוה (או אפילו לא בגרות מלאה), ישמח לשמוע שדווקא עבור תחום דורשני, רציני וריאלי כגון זה, ניתן למצוא מגוון מסלולי לימוד אפשריים, וזאת כי סה"כ דרישות הקבלה מאוד ידידותיות ואף תמיד ניתן לעבור מכינה קדם אקדמאית בתחום, כך שלרגע אין צורך לשקול לוותר על החלום.

תכני הלימוד בקורס הנדסת חשמל
לימודי הנדסאי חשמל כוללים שורה ארוכה של מקצועות שהם בעיקר ראליים. אם כן מה לומדים? ובכן בין היתר מדובר בלימודי מבוא לחשמל, פיזיקה, יסודות מתמטיקה, תחזוקה שוטפת ותכנון חכם של מגוון מתקנים שאחראיים על ייצור חשמל, מערכת פיקוד ושליטה, הכרת המחשב, אנגלית טכנית, אלקטרוניקה,  תורת הבקרה, מכונות חשמל, תכנון מערכות חשמל, ייצור והתקנה, שיווק, טיפול ברכיבי אלקטרוניקה, שליטה על מערכות אשר שולטות בזרימת החשמל, ניהול עובדים, לוחות חשמל, מכירות, מערכות אנרגיה, רשתות וויסות ובקרה של ציוד וכדומה, כך שללא ספק ניתן לראות שמדובר בלימודים עשירים ומעניינים במיוחד.

איפה לומדים הנדסת חשמל?
כפי שכבר ציינו, לימודי הנדסת חשמל מתקיימים במספר נרחב של מוסדות לימוד העוסקים ומתמחים בתחום ההנדסה והמחשב, כאשר בין היתר ניתן למצוא שורה ארוכה של מכללות ואוניברסיטאות. להלן שורה של  מוסדות הלימוד המובילים בתחום הנדסת חשמל:
• המכללה האקדמית ספיר
• המכללה הטכנולוגית שבבאר שבע
• המכללה למינהל
• מכללת אורט שבקריית ביאליק
• מכללת אורט שמציעה מבחר רב של סניפים בכול רחבי הארץ
• המכללה הטכנולוגית כנרת
• מכללת נצרת עילית
• המכללה הטכנולוגית תל חי
• בטכניון ישנו בית ספר ארצי להנדסאים
• מכלל עתיד מציעה מגוון שלוחות בצפון הארץ
• המכללה למינהל שיושבת בחיפה
• בטכניון ישנו בית ספר ארצי להנדסאים
עוד ראוי לציין, שניתן להיות סמוכים ובטוחים שבכול המוסדות המובילים, המרצים בקורסים השונים להנדסת חשמל הינם אנשי מקצוע בעלי ניסיון מוכח ועשיר בתחום.

מיהו קהל היעד ללימודי הנדסת חשמל?
כמובן שלא כל אחד מתאים ללמוד לימודים מעין אלו ועל כן נציין שראשית כל יש להיות טיפוס ריאלי שאינו נלחץ ממספרים, מנוסחאות, ממתמטיקה ומפיזיקה, אלא יש להיות אדם שמתחבר לתחום ואף אוהב ללמוד תוכנות חדשות ולהכיר מקרוב מערכות חדשות. כמו כן, מבחינת תכונות אופי, יש להיות אדם רציני עם רגליים על הקרקע, שמסתדר עם אנגלית (או לפחות שמוכן להשקיע בלמידת המונחים המקצועיים), שהקידמה מסקרנת אותו ושהוא מבקש אחר עתיד כלכלי מבטיח. כמו כן לימודים מעין אלו מתאימים הן עבור אנשים שמבקשים להיות שכירים והן עבור אנשים שמבקשים להיות עצמאיים.

מהם תנאי הקבלה לקורס הנדסת חשמל?
כל מוסד אקדמי ותנאי הקבלה שלו. באופן כללי ניתן להחזיק בתעודת בגרות חלקית שמכילה סה"כ 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית, אך מי שגם זה אין לו, יכול לעבור לימודים במכינה ייעודית ללימודי הנדסאים. כמו כן, רוב המכללות אינן דורשות ציון פסיכומטרי, ואילו אוניברסיטאות לרוב יבקשו תוצאה בפסיכומטרי מעל 650 והן ייבחנו בעיקר את הפרק הכמותי ואת הציון באנגלית.

משך הלימודים בקורס הנדסת חשמל
באופן כללי לימודי הנדסת חשמל אורכים כשנתיים, עם זאת, יש מוסדות שמאפשרים לימוד ערב, ואז הלימודים אורכים כשנה אחת יותר, כלומר הם מתפרשים על פני שלוש שנים – עניין של בחירה ונוחות אישית. עוד ראוי לציין שניתן לשלם על הלימודים מטעם הפיקדון הצבאי.

תעודה/ הסמכה מקצועית לבוגרי הקורס
על מנת לסיים כהלכה את הלימודים, יש צורך בציונים עוברים ואף להכין פרויקט גמר אשר עוסק בתחום בו כל אחד בוחר להתמקד באופן אישי. עם סיום הלימודים הבוגרים זכאים באופן אוטומטי בתעודת הנדסאי חשמל מטעם המכון הממשלתי להכשרה במדע וטכנולוגיה. כמו כן, הבוגרים זוכים לערוך תכוניות חשמל שאינם עולים על זרם של 630/ 3 אמפר, כלומר הם עתידים להיות מוגדרים כחשמלאים מוסמכים, ולאחר כשנת התמחות, הם יעברו לדרגת חשמלאי ראשי ואף יהפכו לבודק מתקנים מוסמך.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים
כפי שציינו, בוגרי לימודי הנדסאי חשמל בין היתר גם זוכים לערוך תוכניות חשמל. אי לכך, מדובר בבוגרי מסלול מאוד מבוקשים, ולו כי הם מורשים להתקין שלל מערכות ואף לתכנן ולתפעל שורת מערכות חשמל מסובכות. בנוסף אין להתעלם שצורך בהנדסאי חשמל עשוי לצוץ במגוון נרחב של מוסדות, הן כאשר מדובר בפיתוח והן כאשר מדובר בצרכים שנוגעים לבקרת איכות ושירות לקוחות. מכאן שכל אחד יכול לבחור לעבוד כשכיר (למשל בח"ח, בתעשייה הביטחונית, בחברות הייטק, או בצה"ל) ולחלופין מהר מאוד גם ניתן להיות עצמאי בתחום, כלומר כאשר בוחרים להיות קבלני חשמל עצמאיים.

לאור כל זאת, ניתן להבין מדוע הביקוש כה גדול, מדוע המשכורות כה מתגמלות ומדוע לא חסרה עבודה בתחום חשוב, מרתק ובסיסי מעין זה. מכאן שעל כן אחד שהתחום מעניין אותו למצוא את מסלול הלימוד שנכון עבורו, אם מבחינת קירבה ואם מבחינת נתוני קבלה, ופשוט להתחיל לצעוד אל עבר החלום. לבסוף נציין שהמשכורת התחלתית מתחילה מ7,000 ₪ ומכאן ניתן רק לטפס מעלה.

קבל מידע על לימודי הנדסאי חשמל ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
סמן את מוסדות הלימוד
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי הנדסאי חשמל

תחום הנדסת חשמל נחשב לסקטור מאתגר ויוקרתי העוסק בניתוח, אפיון, פיתוח ותכנון של מכשירים הפועלים באמצעות חשמל או שתכליתם להפיק חשמל. הנדסת אלקטרוניקה היא תחום התמחות הקשור להנדסת חשמל ונחשב לתת קטגוריה בתוכו. לימודי חשמל מכשירה את בוגריה להתמקצע בתחומי מערכות חשמל ביתיות ומערכות חשמל תעשייתיות.

מה לומדים בתואר בהנדסאי חשמל ?
לימודי הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים ובסופם מקבל הסטודנט תואר הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה ויהיו זכאים להירשם כחשמלאים מוסמכים. לאחר שנת ניסיון פרקטי הבוגרים משודרגים לסטאטוס חשמלאי ראשי, ולאחר שנת ניסיון נוספת, הם מועלים לדרגת חשמלאי הנדסאי. במסגרת הקורסים  נלמדים נושאים עדכניים ורחבי היקף, כגון: פיזיקה, אלקטרומגנטים, חדו´א, אלגברה, אותות ומערכות, גל?ם מישוריים, מעגלים והתקנים חשמליים, התקנים אלקטרוניים, מעגלים אנלוגיים, מעגלים ספרתיים, מערכות בקרה, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה אנלוגית, בינה מלאכותית, מערכות בקרה, אלקטרוניקה, עיבוד אותות ותקשורת, הנדסת מחשבים, תקשורת לווינית, מיקרואלקטרוניקה, עיבוד אותות, בקרה ועוד. לימודי הדיפלומה כוללים לימודים תיאורטיים וכן לימודים יישומיים ומעשיים.

מה עושים עם תואר בהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה?
בעלי דיפלומה בהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה יוכלו למצוא עבודה כהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה הן בסקטור הציבורי, הפרטי או בחברות עתירי הידע (הייטק). בתפקידים הבאים: הקמה, תכנון, מחקר ופיתוח, ניהול מחלקות וצוותים, ייצור, תחזוקה ושרות.

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

ליאת

ליאת מאור, מנהלת הפורום היא בת 37 ומזה עשור מנהלת את מחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.


אורלי
אורלי שוורץ, מנהלת הפורום היא בת 32 ומזה שנתיים מנהלת מכירות במחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

רועירועיתנאי קבלה להנדסאי חשמל.
רועי03:08 04-02-2017
שלום רב,

בני סיים את לימודי יב' עם 7 יחידות בגרות בחשמל:
1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד.
2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד.
3. פיזיקה 1 יחידת לימוד.

בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות:
1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד.
2. אנגלית 3 יחידות לימוד.
3. לשון 1 יחידת לימוד.

האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ?

תודה,
רועי
יוני81יוני81המלצה לקורס תלת מימד
יוני8109:56 08-06-2016
האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב?
תודה מראש לעונים. :)
עדיעדיטכנולוג רפואי- הסבה
עדי21:55 11-09-2014
סיימתי את לימודיי כטכנולוגית מכשור רפואי
רציתי לדעת אם יש תארים/קורסים או כל דבר אחר שאפשר לעשות הסבה?

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי הנדסאי חשמל

 • מה עושה הנדסאי חשמל?
  מה עושה הנדסאי חשמל?
  כמו שדם זורם לאורך עורקינו, כמו שמים זורמים בנחלים והנהרות, בדיוק כך גם החשמל הזורם במעגלים סגורים הפך לאורך שתי המאות האחרונות ל"חומר גלם" בסיסי ואלמנטרי עבור כל בן אנוש המבקש להתקיים בכבוד....המשך
 • הנדסאי או טכנאי חשמל?
  הנדסאי או טכנאי חשמל?
  הצורך בשוק העבודה במגוון אנשי מקצוע בתחום עבודות החשמל הוא גבוה. ציוד אלקטרוני ומכשירים חשמליים הם צורך בסיסי מהותי הן במגזר הפרטי והן בתעשייה ופותחים פתח למגוון עשיר של משרות והתמקצעות....המשך
 • כדאי להיות הנדסאי חשמל?
  כדאי להיות הנדסאי חשמל?
  בעולם שבו הצורך בחשמל רק הולך וגובר, נדמה שאין דבר כזה מספיק הנדסאי חשמל. השכר המפתה ואפשרויות התעסוקה המגוונות מושכות אל התחום יותר ויותר צעירים, שמעדיפים לבחור בקריירה מעניינת ויציבה...המשך
 • תוכנית הנדסאים חדשה בנגב
  תוכנית הנדסאים חדשה בנגב
  מפעלי צפון הנגב משוועים להנדסאים. בדיוק בשל הצורך העז הזה באנשי מקצוע עם דיפלומת הנדסאי, החליטו במכללת באר שבע והנגב להרים את הכפפה, בשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל, ...המשך
 • קהל היעד להנדסאי חשמל
  קהל היעד להנדסאי חשמל
  תנאי הקבלה בתוכניות ללימודי הנדסאי חשמל מפוקחות ומתוכננות על ידי משרד המה"ט, אולם עדיין, אלו נבחרים בהתאם למצוי בשטח. נתוני הקבלה יכולים להשתנות מעת לעת, אולם בכל פניה שבה מבררים את תנאי...המשך
 • הנדסאי חשמל- עתודת צה"ל
  הנדסאי חשמל- עתודת צה"ל
  צה"ל מכשיר מדי שנה כאלפי הנדסאי אלקטרוניקה אשר ישרתו בו בהכשרה ייעודית מיוחדת שבסופה מקבלים דיפלומה אשר תשרת אותם גם לאחר השירות הצבאי כבר עם יציאתם לאזרחות, וזאת לאחר שצברו התמחות...המשך
 • תנאי קבלה להנדסאות חשמל
  תנאי קבלה להנדסאות חשמל
  מספר לא מבוטל של מוסדות מציעים תואר בהדסאי חשמל וגם לטכנאים מוסמכים. ענף החשמל הוא ענף שרק מתפתח עם השנים והצורך במוצרי חשמל רק הולך וגודל אצל בתי אב ובמקומות העבודה. הצורך בהנדסאי חשמל ...המשך
 • אינטל מעודדת הנדסאים
  אינטל מעודדת הנדסאים
  לצורך העניין, מאז תחילת שנות האלפיים אינטל מפעילה תוכנית המכשירה הנדסאים שמשתלבים בין שורותיה עם תום הלימודים. חברת אינטל, הפעילה בתחומה כבר משנת 1968 והציגה את יכולותיה המתקדמות ...המשך
 • שמחון:לייבא הנדסאים מחו"ל
  שמחון:לייבא הנדסאים מחו"ל
  מר שלום שמחון, המכהן כיום כשר התמ"ת, הציע בדיון אשר התקיים בכנסת לייבא הנדסאים מחו"ל – זאת במסגרת דיון בנושא השחיקה הגדולה שבתקצוב המכללות בישראל. השדולה שהוקמה על ידי הח"כ יצחק הרצוג (בוז´י) ...המשך
 • כדי ללמוד הנדסאי חשמל?
  כדי ללמוד הנדסאי חשמל?
  הנדסאי חשמל מהווה תפקיד מרכזי ומגוון היכול לאפשר לבעל ההסמכה להשתלב במגוון תפקידים במגזר הפרטי או הציבורים. הסמכה של הנדסאי כוללת לימודים ריאליים כגון מחשבים, אלקטרוניקה, פיזיקה ומערכות דיגיטאליות ...המשך
 • עבודה לבוגרי הנדסאים
  עבודה לבוגרי הנדסאים
  בשנים האחרונות ניתן לראות כי הביקוש ללימודי הנדסאים תופס תאוצה ורבים האנשים שרוצים ללמוד תחום זה. שוק העבודה בישראל נחוץ לאנשי מקצוע רבים מתחום זה בשל הצמיחה הטבעית של חברות הטכנולוגי והתעשייה...המשך
 • שווה ללמוד להיות הנדסאי?
  שווה ללמוד להיות הנדסאי?
  כיום, הנדסאים הם אנשים מקצוע מבוקשים מאוד בשוק העבודה ועקב כך נוצרו תחומים רבים ומגוונים תחת השם הנדסאי. עת שבחרתם ללמוד להיות הנדסאי נשאלת השאלה, מה כדי ללמוד, תואר ראשון בהנדסה או פשוט ללכת ...המשך
 • מי הוא הנדסאי חשמל ?
  מי הוא הנדסאי חשמל ?
  תפקידו של הנדסאי חשמל הוא תפקיד מורכב בעל ניסיון תעסוקתי אשר דורש יכולת הבנה טכנית גבוהה. הנדסאי חשמל משתלבים בשוק הפרטי והציבור גם כן. ניתן לראות אותם בעיקר בחברות הייטק בתפקידים שונים ורבים ...המשך
 • למצוא עבודה כהנדסאים
  למצוא עבודה כהנדסאים
  לימודי הנדסאים התפתחו מתוך מחסור בכוח אדם עם אוריינטציה טכנולוגית לאור השינויים הטכנולוגיים שהתעוררו בשנות השבעים. המעבר מתעשייה טכנולוגית כבדה לתעשיית ההייטק דרש מומחים עם ידע בתחום וכך נוצרו מסלולי...המשך
 • אופציות ללימודי הנדסאי
  אופציות ללימודי הנדסאי
  הנדסאי אולי לומד את תחום העניין שבו הוא מעוניין להתמחות, אולם במידה ויהיה מעוניין לעבור ולהנדס בתחומים נוספים, בדרך כלל יצטרך לעבור לימודי הסבה בלבד כשיש לו את הבסיס הטכנולוגי – מקצועי. מקצוע הנדסאי...המשך
 • הנדסאי תרופות ומזון
  הנדסאי תרופות ומזון
  התואר הנדסאי נקבע בדרך כלל לרמה הגבוהה בדרגות הטכנאים כבר משנת 1966, כשמקצוע הנדסאי מתאר את הכשרתו המעשית של המהנדס כהכשרה מקצועית – מעשית. מלבד היות מקצוע ההנדסאות עומד בפני עצמו ...המשך
 • מה לומד הנדסאי חשמל?
  מה לומד הנדסאי חשמל?
  חשמל הוא מקור האנרגיה המרכזי והנפוץ ביותר הנמצא בשימוש של כל התעשיות וענפי השירות השונים במשק. העבודה עם מערכות חשמל דורשת כוח אדם איכותי ומיומן, כזה המוסמך לתת פתרונות לבעיות המקצועיות הקשורות...המשך
 • יתרונות בלימודי הנדסאים
  יתרונות בלימודי הנדסאים
  תואר ה"הנדסאי" הוא תואר ייחודי בארץ משנת 1966, ובעצם מבטא את הרמה הגבוהה ביותר בטכנאות. המשמעות של זה היא שהנדסאי הוא מהנדס מעשי/ מקצועי. בעשורים הראשונים לבניין הארץ היה צורך באיוש משרות של בעלי ...המשך
 • במה הנדסאי יכול לעבוד?
  במה הנדסאי יכול לעבוד?
  ההתפתחות המהירה בתחומי התעשייה והטכנולוגיה, כמו גם החידושים הטכנולוגיים הרבים בשנים האחרונות, ישנו ביקוש רב בעולם האקדמי ללימודי הנדסאים. בוגרי רבים המחזיקים בתואר הנדסאי משתלבים בשוק הע...המשך
 • תחומים בלימודי הנדסאים
  תחומים בלימודי הנדסאים
  הנדסאי מוגדר כאדם בעל הכשרה למקצוע טכנולוגי. מדובר באחד מנושאי הלימוד הנחשקים ביותר בקרב סטודנטים בימינו, בעיקר בעקבות ההשתלבות הענפה שאפשר לעשות עם לימודי הנדסאים במקומות התעסוקה כגון ...המשך
 • קורס ניהול מוסך להנדסאים
  קורס ניהול מוסך להנדסאים
  הנדסאי רכב או מכונות שרוצים לקבל הכשרה בניהול מוסכים יכולים לעשות זאת כעת בקורס קצר. בתום הקורס הם יקבלו תעודת הסמכה בניהול מוסך. הידע המוקדם עמו באים ההנדסאים מאפשר להם להבין את הנדסת הרכב על ...המשך
 • הנדסאי או לימודי הנדסה?
  הנדסאי או לימודי הנדסה?
  החיים שלנו רצופים בלבטים ובסימני שאלה. כל הלבטים האלה הם חלק מהותי מהחיים, לא בכולם אנו זקוקים לעצה, אבל לפעמים יש צורך במישהו שיפזר את הערפל, כמו במקרה זה- האם לבחור בלימודי הנדסאי או לימודי ...המשך
 • הסתדרות ההנדסאים
  הסתדרות ההנדסאים
  הסתדרות ההנדסאים בישראל, או כפי שהייתה קרויה בעבר הסתדרות הטכנאים וההנדסאים היא האיגוד המקצועי ( איגוד מקצועי פירושו התאגדות של עובדים בשוק העבודה ומטרתו המרכזית היא לקדם את תנאי ההעסקה ...המשך
 • סטודנט הנדסאי שלא מהמניין
  סטודנט הנדסאי שלא מהמניין
  לכל אלו שמועמדותם ללימודי הנדסאי נדחתה מפאת אי עמידה בתנאי הקבלה שנקבעו על ידי המהט ללימודי הנדסאים, ניתנת האפשרות להתקבל ללימודי הנדסאי ולהשלים את תנאי הקבלה במהלך שנת הלימודים ...המשך
 • תנאי קבלה ללימודי הנדסאים
  תנאי קבלה ללימודי הנדסאים
  סטודנט מן המניין הינו ביטוי הבא לתאר מועמדים ללימודי הנדסאים, שעומדים באופן מלא בכל תנאי הקדם ללימודי הנדסאי. – ועל כן באפשרותם להתקבל ללא כל בעיה אל מוסדות הלימוד השונים בהם מתקיימים לימודי הנדסאים...המשך
 • בחינות גמר להנדסאי וטכנאי
  בחינות גמר להנדסאי וטכנאי
  המכון הממשלתי להכשרה לטכנולוגיה ומדע הידוע בכינוי המהט – עורך לכל התלמידים ללימודי טכנאים או הנדסאים, מספר בחינות גמר בסמוך לסיום הלימודים. אותם מבחנים משמשים כחומה אחרונה בדרך לקבלת הדיפלומה...המשך
 • הנדסאי – למה כדאי?
  הנדסאי – למה כדאי?
  לימודי הנדסאי הפכו עם השנים לאחת האופציות הטובות ביותר עבור אלו המחפשים להשתלב במעגל העבודה במשק באחד מהמקצועות הדורשות כישורים בסיסיים בתחום הטכנולוגי וההנדסי. אלו שמגלים מגיל צעיר נטייה טכנולוגית...המשך
 • מכינה להנדסאים וטכנאים
  מכינה להנדסאים וטכנאים
  לימודי טכנאי ולימודי הנדסאי מחייבים את המועמד ללימודים לעמוד בתנאי הקבלה הנקבעים על ידי המה"ט בחוזר שהוא מפרסמת בתחילת כל שנת לימודים. מרבית המועמדים עומדים בתנאי הקבלה בלי שום בעיה, אך אחרים שקצת פחות ...המשך
 • מה"ט – הנדסאים וטכנאים
  מה"ט – הנדסאים וטכנאים
  מהט הינו גוף ממשלתי שהוסמך על פי חוק לפקח על תחום הטכנאים וההנדסאים, בין היתר הוא עוסק בפיתוח וקידום התחום בהתאם למטרות והיעדים שנקבעו מראש עבורו. גוף זה הוא הוקם בתחילת שנות ה-70 על ידי ...המשך
 • מה זה הנדסאי?
  מה זה הנדסאי?
  מה זה הנדסאי? - המינוח נשמע זהה למהנדס ולא תמיד אפשר להבין בקלות את ההבדלים ביניהם. אז מה זה לעזעזל הנדסאי? מה התפקיד שלו? איך הופכים להיות הנדסאי? ומה בכלל ההבדל בין הנדסאי לבין מהנדס? אם בכלל....המשך
 • הנדסאי- האם כדאי ללמוד?
  הנדסאי- האם כדאי ללמוד?
  החפיפה בין מקצועות ההנדסה וההנדסאות מעלה בפי רבים שאלה מתבקשת- האם כדאי ללמוד לקבלת דיפלומת הנדסאות? או שאולי עדיף לבחור בלימודים גבוהים לתואר ראשון בהנדסה? במאמר זה ננסה לספק מענה עבור כל ...המשך
 • אלקטרוניקה או חשמל?
  אלקטרוניקה או חשמל?
  אלקטרוניקה וחשמל מהווים שניהם תחומי לימוד מבוקשים במיוחד, המתפרסים על פני מגוון רחב של תחומי חיים ועיסוקים שונים. בכל הנוגע לתואר, ניתן ללמוד בחוג המשלב את שני המקצועות הנ"ל, אך באם מדובר בדיפלומת הנדסאות, יש לבחור ...המשך
 • בית ספר להנדסאים
  בית ספר להנדסאים
  בעולם המודרני יש ביקוש גובר והולך לאנשי מקצוע בתחומים טכנולוגיים שונים. תוכניות הלימוד במגמות השונות שמות דגש על הקניית ידע ועל פיתוח כלי חשיבה ומיומנויות, שיאפשרו לבוגר להתמודד עם טכנולוגיות חדשות ויסייעו לו להתאים את עצמו לסביבה ...המשך
 • ההבדל בין לימודי הנדסאי להנדסה
  ההבדל בין לימודי הנדסאי להנדסה
  לימודי הנדסה ולימודי הנדסאי נתפסים בעיני רבים מאיתנו כזהים או דומים, רבים מאינו לא מבחינים בהבדלים התהומיים בין שני תחומי הלימוד הללו. ההבדלים הגדולים בין שניהם נובעים קודם מהעובדה שלימודי הנדסה מזכים את...המשך
 • תואר הנדסאי
  תואר הנדסאי
  תואר הנדסאי הינו המקבילה העברית לתואר מהנדס מקצועי או מעשי, הקיים במדינות אחרות. עם קום המדינה התאגודתם המקצועית של ההנדסאים, שכונו אז טכנאים, נעשתה במסגרת הסתדרות המהנדסים, אך בשנת 1955 זו חולקה לחטיבת מהנדסים וחטיבת הנדסאים....המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

קראתי ואני מאשר את תקנון האתר

חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות