תואר שני M.A. בלימודי משפחה במכללה למנהל, לימודי תואר שני במלימודי משפחה

מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג המסלול האקדמי המכללה למנהל?

השאר פרטים ונציג המסלול האקדמי המכללה למנהל יחזור אליך בהקדם!
קראתי ומאשר את תקנון האתר
logo
הלימודים מתקיימים בראשון לציון
ראשון לציון
strip

תואר שני M.A. בלימודי משפחהמבנה הלימודים

תואר שני בלימודי משפחה
משפחה היא מסגרת מרכזית בחיינו. גנטיקה, רגשות ומחשבות מתערבבים בכל רגע נתון. ערבוב זה מהווה תשתית לחוויות התפתחותיות לאורך כל החיים. לעיתים מתרגשים לטוב ולעיתים מתרגשים אחרת. וכתוספת לערבוביה זו, משתנה מסגרת המשפחה לאורך ההיסטוריה האנושית. מבנה המשפחה עובר תהפוכות ומקבל גוונים חדשים מרתקים המחייבים אותנו להמשיך וללמוד על המשפחה.

תכנית תואר שני בלימודי משפחה,  מעמידה את חקר מוסד המשפחה במרכז, תוך דגש ניכר על רב-גוניותה וכוללת לימודים אקדמיים מתקדמים המשלבים מומחיות בסוגיות המשפחה לצד הכשרה יישומית בייעוץ למשפחות*.
בית הספר למדעי ההתנהגות והתכנית לימודי משפחה לתואר שני מקיימים שיתופי פעולה עם גופים ציבוריים ועמותות העוסקות בתחום המשפחה כגון: מכון אדלר, מכון שינוי, מרכזים למשפחות בעלות רקע בין תרבותי ועוד.
התכנית כוללת הכשרה יישומית בייעוץ למשפחות* באמצעות פרקטיקום, המאפשרת התנסות מעשית בתחום הייעוץ למשפחות עוד במהלך הלימודים. מטרת הפרקטיקום לספק לסטודנט התנסות מעשית כיועץ-מומחה למשפחה, המסייעת לגבש זהות פרופסיונאלית.
הפרקטיקום מאפשר אינטגרציה של מודלים, תיאוריות, כלים ומיומנויות מקצועיות שנרכשו במהלך התואר, ויישומם בפועל במסגרת ייעוצית מול משפחה על רבדיה וגווניה השונים. הפרקטיקום נסמך קונספטואלית על שתי אסכולות מרכזיות בפסיכולוגיה: האסכולה ההומניסטית, המאמינה ביכולת הפרט להשתנות ולקחת אחריות על חייו והאסכולה של הפסיכולוגיה החיובית, שמפנה את הזרקור למשאבים, ליכולות, לכוחות של הפרט כמנוף לשינוי.
הסטודנטים בפרקטיקום, משתתפים בסדנא מתנסים במודל הייעוץ על שלביו השונים: אבחון, מיקוד העבודה הייעוצית וביצוע התערבויות מעצימות. כל שלב מעוגן בתרגול, עיבוד ותובנות. במקביל, מתנסים הסטודנטים בתהליך של הדרכה קבוצתית ופרטנית על ידי אנשי מקצוע מנוסים. התהליך מתבצע בזוגות ומבוצע במתקני העמותות עימם עובדת המכללה, או לחילופין בבית המשפחה.

* ייעוץ למשפחה אינו טיפול משפחתי

התכנית מציעה שלושה אשכולות לבחירה:

• אשכול היסודות האדלריאנים בייעוץ למשפחה בשיתוף עם מכון אדלר

• אשכול היסודות התיאורטיים של הגישה המערכתית (Systemic Thinking) בטיפול משפחתי בשיתוף עם מכון שינוי

• אשכול ייעוץ למשפחות במחצית החיים השנייה בשיתוף עם המוסד לביטוח לאומי

**כל אשכול בתכנית לימודי המשפחה לתואר שני כולל קורס, סדנא וסמינר. כל סטודנט ילמד את אחד האשכולות על בסיס מקום פנוי.

בית הספר למדעי ההתנהגות
בית הספר למדעי ההתנהגות הוקם במסלול האקדמי המכללה למנהל בשנת 1994 כתחום מדעי חדש המשקף את הליבה התיאורטית והמעשית של מדעי החברה: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. ייחודו של בית הספר הוא בחשיפה ליריעה רחבה של נושאים בתחומי עניין שונים, ובכך מאפשר לכל סטודנט להתאים את עיסוקו העתידי בהתאם להעדפותיו.

הסמכות מקצועיות
בית הספר למדעי ההתנהגות מספק לצד התארים השניים אותם הוא מציע, גם הסמכות מקצועיות בנושאי ייעוץ ארגוני וייעוץ בתחומי המשפחה הנרחבים.


תנאי קבלהמשך הלימודיםתעודה / הסמכההתמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות