תואר שני במקרא במכון שכטר

מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג מכון שכטר?

השאר פרטים ונציג מכון שכטר יחזור אליך בהקדם!
קראתי ומאשר את תקנון האתר
logo
הלימודים מתקיימים בירושלים
ירושלים

מפת הגעה

מכון שכטר - ירושלים
אברהם גרנות 4 ירושלים
המשך...
strip

תואר שני במדעי היהדות – התמחות במקראמבנה הלימודים

לימודי המקרא מכוונים להביא את התלמידים להבנת הצורות השונות של הספרות המקראית לפי הקשרן הספרותי וההיסטורי, לעודד פיתוח גישה ביקורתית וכן מסורתית אל הטקסט, ולבחון את תפקיד המקרא בלימודי היהדות ואת משמעותו כמשאב חינוכי. יש לשאוף ללמוד מגוון רחב של קורסים: תרגילי טקסט, קורסי חתך, קורסי נושא, וקורסים בפרשנות המקרא. כל מתמחה במקרא כתחום ראשי יתבקש ללמוד לפחות סמינריון מתקדם אחד במקרא במשך לימודיו.
 
זמני לימוד: 
לימודי יום 
תחומי לימוד:

חלק מהקורסים:

התהוות ספרות המקרא - ד"ר דוד פרנקל
בקורס זה נעסוק במספר נושאים יסודיים בחקר המקרא המודרני: ספרות התורה ובעיית חיבורה, אופייה ומגמתה של הספרות ההיסטוריוגרפית במקרא, הנבואה הקדומה והנבואה הקלאסית, ספרות החכמה והתפתחותה, הספרות המזמורית, אמונות ודעות בתקופת המקרא וביקורת נוסח המקרא.

"מי כמוך באלים" - ייחודו של אלהי ישראל במקרא (מחשבת המקרא) - ד"ר ג´ורג´ סברן
ייחודיותו של אלהי ישראל הוא מושג יסוד בהבנת המקרא, אך רעיון זה עבר הערכה מחדש לאור תגליות ארכאולוגיות ופענוח טקסטים מהמזרח הקדום. נעיין באלהי המקרא משתי זוויות : מצד אחד נבדוק את המונותיאיזם המקראי כמושג משתנה בתולדות האמונה המקראית. ומצד שני ננתח את האלוהים כדמות בסיפור המקראי כדי לשאול עד איזו מידה ניתן לדבר על שינוי והתפתחות באופיו.

המקרא על רקע תרבויות המזרח הקדום - ד"ר אסנת ברתור
הקורס יסקור את תרבויות המזרח הקדום - כנען, מצרים, חת, אשור, ומסופוטמיה - במטרה לתת פרספקטיבה תרבותית והיסטורית רחבה יותר על המקרא. הספרות המקראית תיבחן בקונטקסט של שאר תרבויות וספרויות המזרח הקדום תוך הצבעה על ההשפעות וזיקות הגומלין המשתקפות בז´אנרים הספרותיים השונים: בהיסטוריוגרפיה, בפרוזה, בשירה, בחוק ובספרות החכמה.


תנאי קבלה

א. בעלי תואר ראשון (B.A) עם ממוצע של 80 ומעלה 
או תואר ראשון בחינוך (B.E.D) עם ממוצע של 85 ומעלה. 
ב. תלמידים החסרים רקע במדעי היהדות עשויים להתקבל על תנאי של קבלת ממוצע של 80 בקורסי ההשלמה .

משך הלימודים

שנתיים 

תעודה / הסמכה

M.A במדעי היהדות - התמחות במקרא

callus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות