רשת אורט

 

רשת מכללות ללימודי הנדסאים

מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג רשת אורט?

השאר פרטים ונציג רשת אורט יחזור אליך בהקדם!
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
logo
הלימודים מתקיימים בתל אביב, ירושלים, כרמיאל, כפר סבא, רחובות, נתניה וקריית ביאליק,
ירושלים
כפר סבא
כרמיאל
נתניה
קרית ביאליק
רחובות
תל אביב

מפת הגעה

אורט בראודה כרמיאל
סנונית 51, כרמיאל, 2161002
המשך...
מכללת אורט קריית ביאליק
רחוב ניר עם 1, קרית ביאליק
המשך...
סניף אורט הרמלין נתניה
אזור תעשיה ספיר החדש, המחקר 2, נתניה, 4250609
המשך...
מכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב
דרך הטייסים 28, תל אביב יפו
המשך...
strip

לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית, תכנון מבנים (קריית ביאליק, נתניה, תל אביב וירושלים)מבנה הלימודים

לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית תכנון מבנים ברשת מכללות אורט

בואו ללמוד ולהתמקצע במסגרת תואר הנדסאי הנדסה אזרחית בהתמקדות עם התמחות בתכנון מבנים. תכנית הלימודים מועברת על ידי מרצים בעלי וותק בהדרכה וניסיון עתיר שנים בתעשייה. צעד אחר צעד תלמדו כיצד לקחת פרויקט מבני הנדסי בגובה עד 4 קומות וללותו משלב התכנון ועד לביצוע.

תכנית הלימודים הינה במתכונת הנדסאים בכפוף לליומדי ההנדסאי בישראל כשכל תכניה מפוקחים על ידי המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע. אורכה של תכנית הלימודים הינו שנתיים במתכונת לימודי בוקר ו-3 שנים בנוסף ללימודי בוקר בימי שישי במתכונת לימודי ערב.

אנו מזמינים אתכם לקבל פרטים נוספים אודות תכנית הלימודים המועברת כיום בסניף מכללת אורט שבכפר סבא.

כמה סיבות למה ללמוד ברשת מכללות אורט

  • רשת מכללות אורט מקפידה על סביבה לימודית מתקדמת ונעימה המאפשרת לימודים אפקטיבייים שיכינו את בוגרי התואר להשתלבות בשוק העבודה. לאורט קמפוס מזמין ונעים הנגיש לתחבורה ציבורית ולבאים ברכב פרטי.
  • ברשת מכללות אורט הקפדנו על צוות מרצים בכיר מן השורה הראשונה שילווה את הסטודנטים עם ניסיון רב בהדרכה והיכרות מעמיקה עם התעשייה. ערך מוסף זה ישמש את הסטודנטים רבות עם תום לימודיהם ויבטיח היכרות מעמיקה עם התחום בכפוף לדרישות העדכניות ביותר במשק העבודה בישראל.
  • רשת מכללות אורט מקפידה על סביבת לימוד טכנולוגית הכוללת כיתות מחשוב ומעבדה עם כל תוכנות העיצוב והתכנון

מבנים העדכניות והפופולריות ביותר. בדרך זו יוצאים ההנדסאים עם ניסיון מעשי ראשוני חשוב הקריטי להשתלבות בשוק העבודה ובתפקידים נבחרים.

מה זה למעשה תכנון מבנים?

רשת אורט מציעה לסטודנטים שתי התמחויות במסגרת לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית: ניהול הבנייה ותכנון מבנים. מטרתה של התמחות תכנון מבנים הנלמדת בסניף כפר סבא, היא להקנות לבוגרי התואר את המיומנויות הנדרשות לתכנון מבנים הנדסיים כשבסמכות ההנדסאי ללוות פרויקטים של עד 4 קומות.

על מתכנני המבנים מוטלת האחריות להחזיק בבקיאות ובידע המקצועי המעמיק ביותר בכל הנוגע לתשתית המבנית ובביצוע החישובים הנדרשים כדי שיעמוד בכל התקנים הנדרשים בכפוף לחוק במדינת ישראל ובכפוף לתקנות הבטיחות השונות. הדבר דורש שילוב בין שימוש בתוכנות מחשוב מתקדמות להדמיה, לבין הבנה מעשית בחישובים הנדרשים באופן ידני לבין בקיאות מירבית בתקנות והחוקים השונים הנהוגים במדינת ישראל כמו גם במאפייניהם של חומרי הבנייה השונים.

מדובר בתפקיד בעל אחריות גבוהה הדורש דייקנות, מקצועיות ללא פשרות ויכולת שימת לב לפרטים קטנים.

מבנה ומהלך תכנית הלימודים

לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית בהתמחות תכנון מבנים שבאורט אורכים שנתיים במתכונת לימודי בוקר ו-3 שנים במתכונת לימודי ערב המשולבים עם ימי שישי בוקר.

התואר הינו זהה למתכונת הכללית של לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית וכולל לימודי מבואות במקצועות נדרשים דוגמת מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית טכנית ולימודים מקצועיים דוגמת תורת החוזק, מבנים אדריכליים, חישובים סטטיים, בניית קוסטרוקציות, יציבות המבנה, קריאת ויצירת שרטוטי מבנים, ניהול אתרים לבנייה וליווי פרויקטים לביצוע.

ההתמחות בתכנון מבנים מעמיקה עם הסטודנטים את הבנתם בתורת החוזק ובחישובים הנדרשים כדי להבטיח שהבניין יהיה ביטוחי, חזק ויציב הן באופן השוטף והן מפני מפגעי טבע שונים.

לקראת השנה האחרונה ללימודים, נדרשים הסטודנטים להגשת פרויקט גמר מעשי המלווה על ידי מרצה בכיר. מטרתו של הפרויקט לשקף את הידע המעשי והתיאורטי שצברו הסטודנטים לאורך התואר ולאפשר הצצה והתנסות מעשית עם האתגרים השונים שמאפיינים את בוגרי התואר בעבודתם השוטפת.

לאחר הגשת הפרויקט וצליחתו, נדרשים הסטודנטים למעבר בחינות חיצוניות הנערכות מטעם המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע. לאחר שיסיימו את הבחינות בהצלחה, יקבלו דיפלומת הנדסאי הנדסה אזרחית בהתמחות תכנון מבנים.


תנאי קבלה

תנאי קבלה
הקבלה עבור לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית בהתמחות תכנון מבנים מותנית בהצגת תעודת בגרות מלאה או לחילופין תעודת בגרות חלקית הכוללת 3 יחידות לימוד במתמטיקה, 3 יחידות לימוד באנגלית ו-2 יחידות לימוד בלשון והבעה.

בוגרים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים יכולים להתקבל בכפוף למעבר מכינה טכנולוגית קדם הנדסאית המפוקחת על ידי המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע. משך המכינה הינו שנה, סך הכל 2 סמסטרים, ובמסגרתה לומדים המשתתפים את הנושאים הבאים: מתמטיקה, אנגלית, לשון והבעה והקניית מיומנויות למידה.

בוגרים שיסיימו את המכינה יידרשו למעבר בחינות מטעם המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע. בציון עובר 55 ומעלה יקבלו הבוגרים את התעודה עמה יוכלו להמשיך ללימודי הנדסאי.

הקבלה למכינה כפופה להצגת תעודת 12 שנות לימוד. בני 30 פלוס יכולים להתקבל לתואר הנדסאי הנדסה אזרחית בכפוף להצגת תעודת 12 שנות לימוד בלבד. עם זאת מומלץ לעבור את המכינה לצורך הסרת חלודה ורענון הידע הקיים בנושאי הבסיס.


משך הלימודים

משך הלימודים

אורכה של תכנית הלימודים הינו שנתיים במתכונת לימודי בוקר. מועמדים שאינם יכולים להידרש לתכנית במתכונת זו, יכולים להירשם למתכונת לימודי ערב המשלבת לימודי שישי בוקר.


תעודה / הסמכה

פרויקט גמר
לקראת השנה האחרונה לתואר ההנדסאי, יידרשו הסטודנטים להגשת פרויקט גמר מעשי המשקף את כלל הידע שהצטבר לאורך התואר. הפרויקט מלווה על ידי מרצים בכירים ומספק הבנה הרמטית של החומר הנלמד ועמידה במשימות המדמות את האתגרים מולן מתמודדות הנדסאי תכנון מבנים בעבודתם.

תעודות
בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעברו את בחינות המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע יקבלו דיפלומת הנדסאי המציינת את התמחותם בתכנון מבנים


התמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.