המחלקה לקולנוע לימודים מלאים בקמרה אובסקורה
logo
הלימודים מתקיימים בתל אביב
תל אביב
מוסד זה אינו פעיל כרגע באתרנו, על מנת לקבל פרטים אודות הקורסים המוצעים על ידו, יש לפנות אליו ישירות.

על מנת לקבל מידע אודות מסלולי לימוד נוספים הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6958791

strip

המחלקה לקולנוע לימודים מלאיםמבנה הלימודים

שנה ראשונה - סמסטר ראשון ושני; יסודות השפה

מוקדשת להקניית יסודות השפה והעשייה הקולנועית הבסיסית עם דגש על כתיבה תסריטאית לקולנוע וטלוויזיה, צילום ועריכה קולנועיים ולמידה של מרכיבי המבע, ההיסטוריה והתיאוריה במסגרת שיעורי מבוא לתולדות הקולנוע ותולדות האמנות. לקראת סוף שנת הלימודים מפיקים התלמידים סרט שנה א’ החל מכתיבת התסריט ועד לסיום העריכה עם דגש על עבודת הצוות. במהלך ההפקות התלמידים ממלאים כל אחד מתפקידי הצוות המרכזיים.

 נושאי הלימוד:

 יסודות המתמטיקה

יסודות בפתרון בעיות מתמטיות המייצגות את סוגי הפעולות החשבונאיות הנדרשות בתחומי הטכנולוגיה של הווידיאו ואמצעי ההפקה.

 אנגלית

מיומנויות קריאה והבנת חומר מקצועי בשפה האנגלית, בתחומי ידע הקשורים למקצוע הקולנוע והטלוויזיה; כתבי עת, מדרכי הפעלה של ציוד מקצועי לצד פיתוחן של מיומנויות שיחה לצורך הצגתם בעתיד של פרויקטים ומיזמים.

 הכרה ותפעול יישומי מחשב

הקניית ידע וכלים בנושא המחשב האישי ויישומיו, לקראת עבודה בסביבה ממוחשבת. מבין נושאי הלימוד; הכרת המחשב ומערכת ההפעלה windows, יישומי office, תוכנות עזר [סריקה, צריבה], עולם האינטרנט – תפעול והתמצאות, היכרות עם מופעי הקולנוע והטלוויזיה באינטרנט.

 טכנולוגיות של אמצעי הקלטה

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

קורס עיוני העוסק באופן הפעולה של מצלמות ומכשירי ההפקה האלקטרוניים הדיגיטאליים.

 קול והקלטה

הקורס מעניק ידע תיאורטי ומעשי באקוסטיקה והקלטת סאונד. הסטודנטים מתרגלים שימוש במיקסרים ובמיקרופונים מגוונים. במהלך הקורס לומדים כיצד ליצור סביבה אקוסטית באתרי צילום להקלטת סאונד מקצועית.

 צילום סטילס

סדנת יסוד בצילום סטילס, ובמהלכה לימוד יסודות שפת הצילום ושכלול יכולת הביטוי החזותי.

 צילום ותאורה קולנועיים

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

סדנא מעשית  בצילום קולנועי. הקורס מתמקד בהכרה ותפעול מצלמות הקולנוע הדיגיטאליות, יסודות האור והתאורה, טכנולוגיית חשמל בסיסית, Operationg וקומפוזיציה. כל אחד מהסטודנטים ישמש כצלם בשנה הראשונה בתרגילים השונים הנוצרים לאורך השנה.

 עריכה- הפעלה ותוכנות

קורס מעשי המוקדש ללימוד תכנת העריכה Avid משלבי היסוד עד לשלבי עריכה מתקדמת לשידור, תיקוני צבע ואפקטים.

 עריכה- תיאוריה ויישום

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

לעריכת סרטים השפעה מכרעת על התוצר הסופי - הסרט. הקורס מציג את תהליכי העבודה בסרטים עלילתיים ודוקומנטריים, מלמד תיאוריות מונטאז' ומפגיש את הסטודנט עם יצירות ותמות עריכה להבנת כלי היצירה המשמעותי הזה. כל סטודנט מתנסה בעצמו בעריכת התרגילים והסרטים המופקים בסדנאות הבימוי.

 הפקה: מפיק יוזם, קרנות ורגולציה

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

רקע ומושגי יסוד הקשורים להפקה קולנועית. תהליך ההפקה החל משלב הרעיון הראשוני ועד להפצת הסרט הגמור. מנושאי הקורס; המפיק היוזם, מיפוי קרנות תומכות ביצירה הקולנועית, רגולציה וחוק.

בימוי דוקומנטרי

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

קורס מרכזי בתכנית לימודי הקולנוע. המבוסס על תרגילי בימוי וצילום תיעודיים קצרים. הלימודים מתמקדים בהבנת המרחב היצירתי של הז'אנר, הבנייה של הסיפור התיעודי והתנסות בסגנונות בימוי.

 תחקיר ותסריט דוקומנטרי

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

היכרות תיאורטית ותרגולת מעשית עם תהליכי התחקיר התיעודי ועם טכניקות כתיבת התסריט התיעודי לטלוויזיה ולקולנוע. במהלך הקורס היכרות עם הז'אנרים השונים של היצירה הדוקומנטרית, וכתיבת תחקיר ותסריט ליצירה דוקומנטרית בהתאם לדרישות התעשייה.

 תסריטאות ותחקיר עלילתי

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

היכרות תיאורטית ומעשית עם הפורמט, המהות והטכניקה של כתיבת התסריט. במהלך השנה ילמדו שלבי עבודה  מקובלים בתהליך כתיבת תסריט ובהם; סינופסיס. טריטמנט. תסריט מלא. הגדרות - "סיפור", אירוע מחולל.  פרוטגוניסט, אנטגוניסט. מבנה 3 המערכות ומודל האחדויות האריסטוטלי. ניתוח רעיונות לתסריטי סוף שנה.

 בימוי עלילתי

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

יסודות השפה הקולנועית החל מהפריים הבודד דרך השוט הקולנועי, כללי ושפת העריכה ועד  לבניית  הסצנה. ‏בנוסף עוסק הקורס בסגנון הבימוי הקולנועי, תהליכי עבודה על הסט הקולנועי, הפקה, עבודת הבימאי שחקן, מוסיקה בקולנוע בימוי תהליך העריכה. במשך שנת הלימודים הראשונה מביים כל סטודנט במחלקה מספר תרגילי בימוי שבסופם סרט שנה א. קורס הבימוי העלילתי מתנהל הן כסדנא והן כשיעור לניתוח, הבנה והיכרות עם עבודת הבימאי  כיוצר ואיש מקצוע. במסגרת הקורס מטופלים אספקטים נרחבים בתפישות וטכניקות בבימוי.

 תולדות הקולנוע הקלאסי והמודרני

החל מהמצאת צילום הסטילס דרך המצאת הקולנוע והניסיונות החלוציים של שלהי המאה ה-19 ועד לסקירת התפתחות המדיום הקולנועי ככוח אמנותי וחברתי. מבין הנושאים: נקודות ציון מרכזיות של התפתחות שפת הקולנוע ומהפכת הסרט המדבר, שנות השישים והשבעים בקולנוע האירופי והאמריקני, זרמים ויוצרים מרכזיים בקולנוע לתקופותיו, בחינת ההתפתחות התעשייתית-טכנולוגית של הפקת סרטים וסקירת הכלים הביקורתיים, התיאורטיים וההיסטוריוגרפים שהתפתחו במקביל.

 צפייה וניתוח סרטים

רב-שנתי, נלמד בשנה ראשונה ובשנייה

צפייה וניתוח סרטים באמצעותם יוצגו יצירות מרכזיות ומופתיות בהתפתחות הקולנוע הקלאסי והמודרני. הקורס ישלב צפייה בסרטים עלילתיים ותיעודיים כשמטרתו לפתח בסטודנטים את היכולת להבנה ביקורתית של המדיום הקולנועי על תצורות העל השונות שלו.

 מבע קולנועי

צורת המבע שפיתח הקולנוע הפכה לתחביר החזותי מהמשמעותיים  והמשפיעים ביותר בעולם. הצורך בהבנתה והטמעתה, חשוב ומכריע לכל סרט מכל סוג. הקורס עוסק במכלול המרכיבים של החוויה הקולנועית,‏ דרך צפייה בסרטים משפיעים, ז'אנרים וההקשר התרבותי וההיסטורי בהם נוצרו.

 מבוא לאמנות מודרנית

מנושאי המפגשים: הדימוי החזותי, המסר החזותי והשימוש בשפה החזותית, ומפגש עם אמנים, זרמים ורעיונות מרכזיים בתולדות האמנות.

 סדנאות מיוחדות וסיורים מקצועיים

רב-שנתי, נלמד בשנים ראשונה, שנייה ושלישית

במהלך הלימודים יפגשו הסטודנטים עם יוצרים, אנשי מקצוע ואמנים בתחומים מגוונים. חלק מהמפגשים במתכונת של הרצאה/סדנת אמן / סיורים מודרכים וקורסי העשרה בתחומי הקולנוע והתוכנות.


תנאי קבלהמשך הלימודיםתעודה / הסמכההתמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות