קורס הכשרת גרפולוגים מוסמכים המכללה האקדמית גליל מערבי

מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג האקדמית גליל מערבי?

השאר פרטים ונציג האקדמית גליל מערבי יחזור אליך בהקדם!
קראתי ומאשר את תקנון האתר
logo
הלימודים מתקיימים בעכו
עכו

מפת הגעה

קמפוס ראשי
דרך המכללה, עכו, 24121
המשך...
מוסד זה אינו פעיל כרגע באתרנו, על מנת לקבל פרטים אודות הקורסים המוצעים על ידו, יש לפנות אליו ישירות.

על מנת לקבל מידע אודות מסלולי לימוד נוספים הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6958791

strip

קורס הכשרת גרפולוגים מוסמכיםמבנה הלימודים

הגשה לבחינות האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית ו/או האגודה האמריקאית לגרפולוגיה (A.H.A.A) .
הגב׳ דניאלה גבעון נחשבת כאחת הגרפולוגיות המובילות והמקצועיות בארץ. מנהלת תוכנית הלימודים ומרצה, בעלת תואר שני במדעי הרפואה מטעם ביה״ס לרפואה בטכניון. במהלך לימודי תואר שלישי במדעי הרפואה. גרפולוגית מוסמכת מאז 1978 , חברה באגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית, לשעבר סגנית יו״ר האגודה. גרפולוגית העובדת עם מפעלים רבים, עם הגשת חוות דעת מומחים לבתי המשפט.

דבר מנהלת התוכנית:
כתב היד הינו אמצעי תקשורת בין אנשים. הגרפולוגיה (תורת כתב היד) אינה עוסקת בהיבט זה של הכתב, אלא מתמקדת בקשר שבין הסימנים הגראפיים לבין אישיותו של הכותב.
לכל אדם שפת גוף משלו וכתב יד (שהינו חלק משפת הגוף) המייחד אותו. הגרפולוג, בוחן את עקבות התנועה שהטביע הכותב על גבי הנייר ועל פי כל מרכיבי התנועה  (עומקה, מהירותה, צורתה ופריסתה על גבי הנייר) ויכול לתאר את הכותב: את נטיותיו, כישרונותיו, יחסיו הבין אישיים, השפעות העבר עליו, שאיפותיו, יושרו, חלומותיו וקשייו.
כתב היד של כל אחד מאיתנו משתנה מן הילדות לבגרות ותלוי, במידה לא מבוטלת, גם במצב הנפשי והבריאותי ברגע הכתיבה. על מנת לערוך ניתוח יסודי ומעמיק, על הגרפולוג לבחון דוגמאות כתב רבות. גם לספרות, לציורים ולשרבוטים, הנעשים בהיסח הדעת, יש משמעות רבה והם מוסיפים לאבחון אינפורמציה חשובה ומעניינת.

אודות המסלול
הגרפולוגיה הינה מידע אמפירי צעיר הנמצא בתהליך דינאמי של לימוד ומחקר. שימושי הגרפולוגיה המודרנית: מיון והשמת עובדים בתעשייה, ייעוץ אישי והכוונה מקצועית, בתחום המשפטי: השוואת כתבי יד, זיהוי חתימות, פענוח אישיותם של כותבי מכתבים אנונימיים.
כתב היד הינו למעשה כתב - מוח. היד הינה המכשיר המבצע את התנועה המורכבת שמקורה בכוחות פנימיים מודעים ובלתי מודעים.
כתב היד הינו שפת הגוף. לכל אדם שפת גוף המאפיינת אותו. תנועת הכתיבה הנשארת מקובעת על גבי משטח הכתיבה מאפשרת מדידה מדויקת, מחקר השוואתי ומעקב אחר השינויים החלים בשפת גופו של הכותב עם השנים.
כדי להיות גרפולוג טוב, דרושה מידה גדושה של עניין ורצון להבין אחרים. חיוני שתהיה נכונות ללימוד יסודי ומעמיק של הכללים והתיאוריות הגרפולוגיות. אינטואיציה מסייעת מאוד, אך היא חייבת להישען על ידע רחב ומבוסס. לצורך עיסוק מקצועי בגרפולוגיה, נדרשים ידע ותובנה פסיכולוגית. לימודי פסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות הינם רקע חיוני לגרפולוג המוסמך. בעקבות החלטה של האגודה הישראלית לגרפולוגיה ניתן להשלים את לימודי גרפולוגיה בשנתיים ולא במודל תלת שנתי כפי שהיה נהוג עד כה.
 
שנה א׳: שנת מבוא
לימוד יסודות הגרפולוגיה, תוך שימת הדגש על תהליך למידת הכתיבה, התפתחות הציור ואבחון הפרעות וקשיים בכתבי יד ובציורי ילדים.
לימוד הידע הבסיסי הדרוש לצורך הבנת הקשר שבין האישיות וכתב היד ובניית חוות דעת גרפולוגית.
הקורס מקנה רקע הכרחי בפסיכולוגיה ומשלב גם ניתוח ציורים, שרבוטים, ניתוח כתבי יד עבריים ולועזיים ומבוא לתורת הטיפוסים.

שנה ב׳+ג׳: הסמכה והעמקה
הקורס מיועד לבוגרי שנה א׳ (שאושרו לכך על סמך התאמתם / הישגיהם).
המשך לחומר הנלמד בקורס יסודות הגרפולוגיה. יושם דגש על עבודה מעשית יחד עם לימוד חומר חדש. הרחבת תורת הטיפוסים (פרויד, יונג, לה-סן, ישראל אודם, התורה הפלנטארית).
שנה זו מיועדת לתרגול, להרחבה ולהעמקה של הידע: ההיסטוריה של הגרפולוגיה, גרפומטריה, גרפותראפיה, הכוונה מקצועית על פי כתב היד וכן, להכנה לקראת בחינות הסמכה של האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית, לאלו המתכוונים לעסוק בגרפולוגיה באופן מקצועי. כחלק מתוכנית שנה ב׳ בהן תינתן סדנה בת 20 שעות אקדמיות לניתוח כתבי יד תחת סופרוויז׳ן.
הרחבת הידע התיאורטי על ידי קריאה מודרכת וסדנא המיועדת לאפשר תרגול החומר הנלמד. הכנת חוות דעת מקצועית והכנה לבחינות לתואר “גרפולוג מוסמך״.

בחינת קבלה לאגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית:
סטודנט שסיים שנתיים לימוד ועמד בכל הדרישות, עבר סטאז׳ והומלץ ע״י מנהלת התוכנית, זכאי לגשת למבחני האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית, תוך עמידה בתנאים הבאים:
א . לסטודנט תואר ראשון בפסיכולוגיה, במדעי ההתנהגות, בחינוך, בעבודה סוציאלית או בקרימינולוגיה.
ב . גיל הסטודנט - 26 ומעלה.
ג . העדר רישום פלילי.


תנאי קבלה

ועדת קבלה על סמך כתב יד.
מעבר משנה לשנה מותנה בעמידה במבחן ו/או בהגשת עבודה ובאישור ראש מנהלת התוכנית.

משך הלימודים

שנה א´: פעם בשבוע בשעות אחה״צ, 112 שעות אקדמיות.
שנה ב´+ג´: 130 שעות אקדמיות,  פעם בשבוע בשעות אחה"צ.

תעודה / הסמכה

סטודנט שעמד בבחינות האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית זכאי לקבל תואר “גרפולוג מוסמך״ של האגודה, תואר המוכר ע״י חלק מהאגודות הגרפולוגיות בעולם.
האגודה האמריקאית לגרפולוגיה, מאפשרת למסיימי הלימודים להבחן ולהתקבל לשורותיה ללא תואר ראשון. המבחן נערך בארץ, בכתב. הצלחה במבחן מקנה את התואר גרפולוג מוסמך מטעם האגודה האמריקאית לגרפולוגיה(A.H.A.A).

callus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות