הנדסת אנרגיית גז ונפט אקדמית כנרת

מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן?

השאר פרטים ונציג המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן יחזור אליך בהקדם!
קראתי ומאשר את תקנון האתר
logo
הלימודים מתקיימים בכנרת
טבריה
strip

.B.Sc בהנדסת אנרגיית גז ונפטמבנה הלימודים

הפריצה של הגז הטבעי לישראל החלה בשנת 2000 עם גילוי שדה הגז מרי B מול חופי אשקלון. תוך מספר שנים, הוקמה, יש מאין, מערכת קליטה והולכה של גז ומספר חברות גדולות החלו להשתמש בה. התגליות הנוספות, בעיקר השדות תמר ולוויתן, הביאו להרחבה משמעותית של מערכת הקליטה וההולכה של הגז הטבעי.

בגלל הקצב המהיר של חדירת הגז למדינה, התבסס רוב הפיתוח עד עכשיו על ידע חיצוני מחו"ל ועל מספר מצומצם של אנשי מקצוע מקומיים, שעברו הסבה on the job"" ללא בסיס מספיק של ידע אקדמי סדיר וזאת בתעשייה שהושקעו בה, רק בשלב ההתחלתי, מספר מיליארדי דולרים ושהקפה השנתי צפוי להיות מעל 5 מיליארד דולר לשנה , כאשר פיתוח שדה לוויתן יביא להכפלת הסכומים.

לאור התפתחות זו, הגז הטבעי אמור להוות מקור האנרגיה העיקרי בישראל. דרושים מהנדסים שיבינו וידעו לתכנן, להקים ולהפעיל את מערכת הגז, הפקות ממאגרי גז גיאולוגיים, תכנון, פיתוח, בקרה ותחזוקה של מערכות אנרגיה, ותכנון פיתוח ותחזוקה של רשתות הולכה, אגירה ואחסון גז, בעיקר בכל הנוגע למשק הישראלי. מהנדסים אלה יבינו את מערכות האנרגיה וידעו לפעול תוך הבנת המגבלות, לרבות אלה הנובעות מיחסי הגומלין בין אנרגיה לסביבה ובין אנרגית גז ונפט לבין מקורות אנרגיה מתחדשים (כגון אנרגיה סולרית ואנרגית רוח).

בוגר התוכנית:

  • יתמחה בתכנון מערכות לטיפול, ניזול והובלת גז טבעי, שאיבתו, חלוקתו לצרכנים, אגירתו ואחסונו במסגרת המשק הישראלי.
  • יבין את כל ההיבטים הקשורים באנרגיה החל מהפקתה וכלה בשימושיה.
  • יתמחה בתכנון מערכות להתמרת אנרגיה.
  • מודע למקורות אנרגיה חילופיים ומקורות מתחדשים.
  • יהיה מודע ליחסי הגומלין בין אנרגיה וסביבה, ולנושאי הכלכלה, היעילות, הבטיחות והחיסכון באנרגיה. כך שיוכל להביא אילוצים אלה, לרבות אלה הנובעים מהגנת הסביבה, בשיקולי התכנון והפעלת המערכות.
  • יכיר את הנושא של מאגרי נפט וגז גיאולוגיים ומתקני ההפקה המהווים מקור לגז הטבעי.
  • יכיר את התחיקה והתקנים הרלוונטיים ואת נושא האמינות והבטיחות של מערכות גז טבעי.

בית הספר להנדסה במכללה האקדמית כנרת מפתח קשרים הדוקים עם כל המפעלים והתעשיות שיעסקו בהיבטים השונים הקשורים לגז טבעי בישראל.

*התואר מותנה באישור המועצה להשכלה גבוהה

מלגות:

  • כל סטודנט בעל פסיכומטרי 600 ומעלה שיחל לימודיו השנה בהנדסת אנרגיית גז ונפט, יקבל מלגת שכר לימוד מלאה לכל שנת לימודים (במשך כל התואר).
  • כמו כן, מלגה בסך 6,000 ₪ לכל אחת משנות הלימוד תינתן לכל סטודנט שיחל לימודיו בהנדסת אנרגיית גז בשנת תשע"ז. (ללא כל מחויבות מצד הסטודנט וללא התניה בתנאי קבלה ובציונים מסויימים).

*בכפוף לתקנון המלגות


תנאי קבלהמשך הלימודיםתעודה / הסמכההתמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות