מעוניינים בייעוץ לימודים חינם מנציג אוניברסיטת אריאל בשומרון?

השאר פרטים ונציג אוניברסיטת אריאל בשומרון יחזור אליך בהקדם!
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
logo
הלימודים מתקיימים באריאל
אריאל
strip

הנדסת תעשייה וניהולמבנה הלימודים

ראש המחלקה:
פרופ' איריס רכב

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול מכשירה את הסטודנטים לראייה מערכתית כוללת על ידי שימוש בכלי תכנון, ניתוח, בניית מודלים, אימותם ויישומם. התכנית כוללת מקצועות מתחומי המדעים המדויקים, מקצועות מחלקתיים, המציגים בפני הסטודנטים את הידע הבסיסי הנדרש ממהנדס תעשייה וניהול, מקצועות בחירה, העוסקים בצורה מעמיקה בנושאים ייחודיים.

הבחירה באריאל
המחלקה שמה דגש על למידה של תהליכים חדשניים בתעשייה בהם יכולים להשתלב מהנדסי תעשייה וניהול כדוגמת פעילות עם רובוטים שיתופיים, מערכות תנועות עיניים, חשיפה לכלים חדשניים בתעשייה.

כמו כן מתקיים שיתוף פעולה הדוק עם התעשייה במסגרת פרויקטי גמר של הסטודנטים, שילוב תעשיינים מובילים בהרצאות בתחומי תוכן רלוונטיים ועוד.

המחלקה מקיימת חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות בעולם במסגרת קורסים בינלאומיים שמתקיימים באריאל וקורסים בחו"ל אליהם יוצאים סטודנטים מהמחלקה ונפגשים עם תעשיות מובילות בעולם.

במחלקה אופן למידה ייחודי הבא לידי ביטוי במסגרת כיתת למידה שיתופית אינטראקטיבית מבוססת על טכנולוגיות למידה מתקדמות.

חברי הסגל עוסקים במגוון רב של תחומים מובילים: בינה מלאכותית, רובוטיקה, מערכות אבטחת מידע, מערכות קבלת החלטות, טכנולוגיות בתחבורה, למידת מכונה, שרשרת אספקה, תזמון, קריפטולוגיה,

ניהול מערכות מלאי, חקר ביצועים, טכנולוגיות ניידות, האינטרנט של הדברים (IOT), מערכות ניהול ידע ארגוני, מערכות אדם מכונה NeuroIS . הסטודנטים יכולים להתלוות לעבודה מאתגרת מול הסגל בפרויקט מחקר בסוף התואר.

במחלקה פעילות שלוש מעבדות הנמצאות בחזית הטכנולוגיה המעבדה לרובוטיקה, המעבדה לחקר גורמי אנוש ו– K&CG לקינמאטיקה וגיאומטריה חישובית.

במחלקה מסלול ייחודי ללימודי הנדסת בטיחות. תכנית הלימודים במסלול זה מכשירה את הסטודנטים להתמודדות עם בעיות מורכבות בהקמה וניהול של מערך לניהול בטיחות.


תנאי קבלה

בנוסף לסעיפי הקבלה על סמך ממוצע בגרות וציון פסיכומטרי כנהוג במחלקה נדרשות גם 9 יחידות ריאליות
לפרטים נוספים על סיפי הקבלה ניתן לפנות ישירות לאוניברסיטהמשך הלימודים

בוגרי יב': 4 שנים
בוגרי ביה"ס להנדסאים: 3 שנים
קיים מסלול מיוחד לאנשים עובדים

תעודה / הסמכה

לימודי תעודת הוראה בתעשייה וניהול
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בהנדסת תעשיה וניהול.

מטרת התכנית הינה להכשיר סטודנטים להנדסת תעשייה וניהול כמורים בתחום, בבתי הספר התיכוניים. הסטודנטים יעמיקו בנושאים הנלמדים במגמה, מתוך ראייה אינטגרטיבית של מרכיביו השונים של העולם העסקי המודרני חקר ביצועים, ניהול הייצור, אבטחת מידע, מחשוב ארגוני, סחר אלקטרוני, מימון וניהול הייצור, הנדסת גורמי אנוש, מדעי המחשב, ממשקי אדם ומחשב, מערכות מידע רובוטיקה ומכונות ועוד. במקביל, יוענקו להם הכלים להתמודדות עם אתגרי ההוראה, יילמדו שיטות לימוד מתקדמות ויתנסו בפיתוח מערכי שיעור ובהוראה מתוקשבת.

קורס BI

לימודי BI במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, יכשירו את הסטודנטים ביכולת להפוך את המידע לידע, לנתח ולגבש את המידע הרב הזורם בארגון, בתחומי המוצר, השירות, מאפייני הלקוח ובכך יוכלו לזהות מגמות והזדמנויות, להתמודד מול האיומים ובכך ליצור יתרון עסקי-תחרותי בחברה בה יפעלו.

בוגרי הקורס משתלבים בצוותי BI במגוון ארגונים בהם היי טק, תעשיות הנדסה ולמעשה כל תחום המתעסק בניהול מערכות מידע ובפיתוחן.

לימודי תעודת הוראה בניהול עסקי
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

מטרת התכנית הינה להכשיר סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים MBA או לתואר ראשון בתחומי הכלכלה (כלכלה ומנהל עסקים, כלכלה וחשבונאות, כלכלה דו-חוגי או בחטיבת כלכלה במחלקה הרב-תחומית) להוראת ניהול עסקי בבתי הספר התיכוניים. תחום הוראת ניהול עסקי הפך להיות תחום מאוד נפוץ עקב התפתחותם של מסלולי לימוד בבתי ספר התיכוניים אשר ניגשים במקצועות אלו לבחינות בגרות.

ביקורת פנים

תכנית לימודי התעודה בביקורת פנים מכשירה את הסטודנטים להשתלב כמבקרים פנימיים בגופים ציבוריים ולקבל תעודת מבקר פנימי מוסמך מלשכת המבקרים בשיתוף של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל ואוניברסיטת אריאל.

שמאות מקרקעין וניהול נכסים

שמאות מקרקעין הינו מקצוע הממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה ועוסק במגוון תחומים כגון: הפשרת קרקע, הפקעות, מיסוי מקרקעין, משכנתאות, הערכות נכסים, היטל השבחה, וכיוב'.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנט לבחינת מועצת השמאים בצורה המיטבית ביותר, על-ידי סגל מרצים מומחים בתחומי תכנון ובניה, מקרקעין, שמאות, מיסים וכלכלה.

לאחר סיום הבחינות ותקופת ההתמחות, יהיה הבוגר זכאי לרישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום שמאות מקרקעין במדינת ישראל.

ביקורת פנים

תכנית לימודי התעודה בביקורת פנים מכשירה את הסטודנטים להשתלב כמבקרים פנימיים בגופים ציבוריים ולקבל תעודת מבקר פנימי מוסמך מלשכת המבקרים בשיתוף של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל ואוניברסיטת אריאל.

קורס SAP

לימודי SAP חושפים את הסטודנטים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול לטכנולוגיות עסקיות התומכות בצרכי המידע של ארגונים גדולים ובינוניים ולאופן היישום של מערכות אלו. בנוסף הלימודים מקנים להם כלים ליישום והטמעה של מערכות ה ERP / ERM , שהן מערכות לתכנון משאבי הארגון.

מערכות ה ERM / ERP מאפשרות אינטגרציה של תהליכים, נתונים ומידע בין הפונקציות השונות בארגון ובין הארגון לשותפיו העסקיים.

שילוב זה מייעל את הארגון בכל רבדיו. קיצור זמני התגובה לשוק, יכולת להבין ולנתח את הפעילות העסקית וייעול תהליכי קבלת החלטות. כמו כן, במסגרת הקורס יידונו היבטים תיאורטיים ומעשיים הקשורים למערכות אלו.

מסלול הנדסת בטיחות

מטרת תכנית הלימודים הינה להכשיר מהנדסים בעלי ידע ורקע מתאים להתמודדות עם בעיות מורכבות של הקמת וניהול מערך לניהול בטיחות. התוכנית מעניקה תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול יחד עם לימודי הנדסת בטיחות.


התמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.