תואר ראשון בחינוך (B.Ed.) + תעודת הוראה בלשון עברית - על יסודי
 

המכללה האקדמית אוהלו בקצרין

 

מכללה אקדמית השוכנת במרכזו של חבל הגולן

logo
הלימודים מתקיימים בקצרין שבגולן
קצרין
מוסד זה אינו פעיל כרגע באתרנו, על מנת לקבל פרטים אודות הקורסים המוצעים על ידו, יש לפנות אליו ישירות.

על מנת לקבל מידע אודות מסלולי לימוד נוספים הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6958791

strip

תואר ראשון בחינוך (B.Ed.) + תעודת הוראה בלשון עברית - על יסודימבנה הלימודים

החוג ללשון עברית במכללת אוהלו מציב את לימודי הלשון העברית כחלק בלתי נפרד מכל תחומי החיים מתוך הבנה כי הלשון אינה מתקיימת בחלל ריק, אלא היא מקיימת קשרי גומלין עם כל הרשתות החברתיות, הכלכליות, החינוכיות והתרבותיות המאפשרות קיומו של שיח. ולפיכך חקר השיח והדיסציפלינות הנושקות לו יקבלו הדגשים מיוחדים בתוכנית הלימודים של החוג.

תכנית הלימודים

הקורסים המוצעים במסגרת התכנית מורכבים מקורסים תיאורטיים המעניקים תשתית ידע רחבה במגוון נושאים מכל תחומי הדעת של הבלשנות. תחומים אלה כוללים סוגי עיון ולימוד בעברית לתקופותיה: לשון המקרא, לשון חז"ל, לשון ימי הביניים והעברית החדשה, ואלה יילמדו במסגרת ענפי המחקר השונים: הגה וצורות, תחביר, סמנטיקה וחקר השיח תוך שימת דגש במיוחד על לימודי השיח כמחקר אינטרדיסציפלינרי, הנושק לתחומים רבים ומגוונים ובעיקר עומד על הזיקה ההדדית בין השימוש בלשון ובין התנאים והנסיבות המייצרים אותו.

מסלול ביה"ס העל יסודי

 המגמה היא להביא את הסטודנטים לרמה של מצוינות באיכותם, בבקיאותם וברמת מקצועיותם הן כסוכני תרבות לשונית והן כמורים ללשון עברית מן המובילים בתחומי המחקר של השיח. לפיכך, הקורסים הבאים נקבעו כחלק מקורסי החובה: "תחביר העברית החדשה" בתחום הדקדוק והבנת מתודות ניתוח מתקדמות של הבלשנות המודרנית, "מבוא לבלשנות מודרנית" בתחום הבנת תהליכים בהתפתחות הבלשנות ובשינויים שחלו וחלים בשפה, "שיח ציבורי ושיח בין-אישי", המהווה את פסגת הניתוח וההבנה של תיאוריות בחקר השיח  והקורס  "שיח הנאום מיוון ועד אובמה", המעניק ידע רחב בתחום הפילוסופיה של תורת הנאום ותהליכי חשיבה לעומקם של מדדים חברתיים-תרבותיים בחקר השיח. אלה יילמדו לצד קורסי היסוד המשותפים לשני המסלולים.

כמו כן מוצעים קורסים מעשיים המקנים כלים יישומיים ומיומנויות דידקטיות בהוראת הלשון וההבעה.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה


תנאי קבלה

סיפי קבלה לתואר ראשון (B.Ed.) ותעודת הוראה: 

בגרות מלאה + פסיכומטרי בציון סכם של 570 לפחות.

בעלי תעודת בגרות "איכותית" יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי, הקריטריונים הם:
•ממוצע בגרות איכותית 95 ומעלה.
•מינימום 4 יח"ל באנגלית (לחוג לאנגלית נדרשות 5 יח"ל). 
•5 יח"ל מקצוע מוגבר (לחוגים: ביולוגיה, מדעים וחינוך גופני- נדרשות 5 יח"ל במקצוע מדעי).
•קבלה לחוג למתמטיקה מצריכה 5 יח"ל במתמטיקה.
•נדרש להציג ציון אנגלית במבחן אמי"ר.

סיפי קבלה לתואר ראשון (B.Ed.) ותעודת הוראה למצטיינים – תכנית רג"ב:

לתכנית רג"ב יתקבלו מועמדים בעלי ציון סכם (בגרות+פסיכומטרי) 650 לפחות.

הלומדים בתכנית נהנים ממימון מלא של לימודיהם! משך הלימודים בתכנית: 3 שנים (במקום 4).

* כל מועמד חייב לעבור ראיון אישי.

* מועמדים ששפת האם שלהם אינה עברית נדרשים להציג מבחן יע"ל בציון 125 לפחות. כמו כן, עליהם להגיע עם 5 יח"ל הבעה עברית בציון 80 לפחות. 


משך הלימודים

4 שנים

תעודה / הסמכה

תואר ראשון בחינוך (B.Ed.) + תעודת הוראה בלשון עברית

התמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות