הוראת מדעים באוהלו בקצרין, לימודי הוראת מדעים בבתי ספר באוהלו
 

המכללה האקדמית אוהלו בקצרין

 

מכללה אקדמית השוכנת במרכזו של חבל הגולן

logo
הלימודים מתקיימים בקצרין שבגולן
קצרין
מוסד זה אינו פעיל כרגע באתרנו, על מנת לקבל פרטים אודות הקורסים המוצעים על ידו, יש לפנות אליו ישירות.

על מנת לקבל מידע אודות מסלולי לימוד נוספים הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6958791

strip

החוג למדעיםמבנה הלימודים

ראש החוג: ד"ר גור מזרחי

מאז ומעולם היה בבני האדם צורך להכיר ולהבין את העולם הסובב אותם. מעבר לערך הקיומי של צורך זה היה תמיד מרכיב אינטלקטואלי בשאיפה להבין את טבע העולם ואת מקומנו בו. הסקרנות, יחד עם יכולת החשיבה האנושית הביאו אותנו להישגים מופלאים שביכולתם לשפר את תנאי חיינו, ליצור מזון, לרפא חוליים ובאופן כללי, ליצור תרבות של ידע וטכנולוגיה. מה שמובן מאליו לנו: ללחוץ על כפתור ולהאיר את חדרנו, להחזיק ביד קופסה קטנה ולשוחח באמצעותה עם חברינו בלי קשר למרחק הגיאוגרפי שביננו, להתיישב במטוס ולמצוא את עצמנו עוברים מעל אוקיינוסים ויבשות במהירות קרובה למהירות הקול, ועוד אין סוף מעשי פלא שהתרגלנו אליהם, לא היה עולה בדמיונם של 99% מבני האדם שחיו על כדור הארץ לפנינו. עם זאת, כמה מעט אנו יודעים על הקשר שבין לחיצה על כפתור והופעה של תמונה על מסך הזכוכית של הטלוויזיה, או על הקשר שבין נטילת אקמול והשיכוך של כאב הראש שלנו. כן, אנו נהנים מפירות המחקר במדעי הטבע אבל אבוי, מה מעטה ההבנה של רובנו בתחום זה.
מערכת החינוך לקחה על עצמה לתקן מצב זה ע"י כך שתקנה לתלמידיה ידע, ולו אף בסיסי, בתחום המדעים. מטרתנו במכללת אוהלו הינה להכשיר את המורים שיעשו זאת כבר בגיל הרך, בבית הספר היסודי ובחינוך העל יסודי הניתן במדינתנו. בהתאם לכך אנו מציעים שלשה מסלולי לימוד במדעים הנבדלים זה מזה בכמות ובעומק הידע המוקנה בהם.

לאלה שעיקר עניינם הוא בתחומים אחרים אנו מציעים ידע בסיסי בפיסיקה, כימיה, מתמטיקה, ביולוגיה, ויחסי אדם-סביבה. ידע זה מצומצם כאשר מדובר במחנכות\מחנכי הגיל הרך, מקיף יותר עבור אלה שיורו גם את מקצועות הטבע בביה"ס היסודי, וניתן בהרחבה ובעומק הראויים לאלה המתעתדים ללמד טבע וביולוגיה בביה"ס העל יסודי. בנוסף אנו מקנים התנסות במגע עם הסביבה באמצעות סיורים לימודיים, והתנסות בנושאים שונים במסגרת שעורי מעבדה ופרויקטים מיוחדים.

אנו מצפים שההכשרה אותה אנו נותנים לסטודנטים שלנו, בחלקה בכלים מודרניים מאוד, תביא אותם לידי כך שיוכלו לעמוד מול כיתות של ילדים ונוער ולהסיר מהם את הבורות וחוסר הידע לגבי מדעי הטבע, כפי שהם מוכרים כיום.

תוכניות יחודיות:
פרמקלצ'ר , שומרי הגן
סיורים מקצועיים:
תוכנית הסיורים, לוח הסיורים
 
* מקצוע הוראת המדעים הינו מקצוע נדרש ומועדף ביותר ע"י משרד החינוך. לפיכך סטודנטים בחוג, יזכו להעדפה במלגות והלוואות של משרד החינוך.
* הלימודים בחוג למדעים וסביבה אפשריים במתכונת של חד חוג (על יסודי) או דו חוג (יסודי).
* לבוחרים במסלול הגן- "אשכול מדעים" המכיל קורסים מותאמים להוראה של הגיל הרך.


תנאי קבלה

בגרות 95 ומעלה, או סכם 570

למגזר ערבי נדרש לציון 125 ומעלה בבחינת יעלמשך הלימודיםתעודה / הסמכההתמחותcallus

כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
הגדרות נגישות