סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

הנדסאים
מנהל/ת פורום:ליאת מאור
תפקיד: מנהלת שיווק ופרסום
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן
הנדסאים
מנהל/ת פורום:אורלי שוורץ
תפקיד: מנהלת מכירות
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן

מחבר

רועי

תאריך

04/02/2017

ניסיון בדיקה שלום רב, בני סיים את לימודי יב´ עם 7 יחידות בגרות בחשמל: 1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד. 2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד. 3. פיזיקה 1 יחידת לימוד. בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות: 1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד. 2. אנגלית 3 יחידות לימוד. 3. לשון 1 יחידת לימוד. האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ? תודה, רועי

מחבר

יוני81

תאריך

08/06/2016

ניסיון בדיקה האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב? תודה מראש לעונים. :)

image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

בדף זה אספנו את כל המכללות והאוניברסיטאות ללימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים. ביחרו אחד או יותר ממוסדות הלימוד הללו, השאירו פרטיכם בדף צור הקשר של אותו מוסד ונציג מטעמו ייצור עימכם קשר עם כל המידע לו אתם זקוקים לתואר הנדסאי תוכנה ומחשבים.

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים 
תחום המחשבים הוא כאן על מנת להישאר, ולו כי מדובר בתחום מאוד מקיף אשר בכל עת ממשיך רק להתפתח. אי לכך אנשים רבים מבינים שאם הם אוהבים את התחום ומבקשים לעצמם עתיד בטוח מבחינה כלכלית, הרי שמוטב לבחון אפיקי לימוד בתחום ועל כן טוב לדעת שמי שחרד לעבור תואר ראשון, ולו כי הוא אינו עומד בתנאי הרף, או שהוא אינו מתכוון לעבור בין שלוש לבין ארבע שנים בהן יהיה עליו להשקיע מדי יום ביומו את השעות היפות של הבוקר, הרי שעומדת בפניו חלופה לא פחות טובה ובעלת יתרונות משלה, ומי שכבר חקר מעט את התחום (או פשוט קרא את הכותרת) בוודאי שכבר הבין שמדובר באופציה לעבור לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים.
לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים אורכים בערך כחצי זמן וגם הם נוגעים ברוב הדברים בהם עוסק התואר, אך חשוב מכל לציין שגם הם פותחים לא מעט דלתות תעסוקה בתחום, ועל כן הביקוש ללימודי הנדסאי תו?נה ומחשבים כה פופולאריים, ועל כן בהתאם ניתן למצוא היענות מתאימה מצד שלל המוסדות.
רגע לפני שנצלול למידע מקיף אודות הלימודים והאופציות שגלומות במסלול זה, נעצור לציין שלישראל יש הרבה במה להתגאות בתחום, וזאת כי לא מעט מאנשי המפתח והממציאים בתחום הם ישראלים כחול לבן, ועל כן לצד השם שמלווה אותנו כמעצמה בתחום, גם ניתן למצוא שמגוון המוסדות מכילים מרצים מובילים, כך שהתחום לא רק מאוד מרתק ונרחב, אלא בלא מעט מקרים הוא גם מועבר לצד בעלי מקצוע מובילים.
כאן בפורטל הלימודים אתם מוזמנים למצוא מידע מקיף בתחום, רגע לפני שמקבלים החלטה ומעלים הילוך. מידע כגון תנאי הרשמות, אופי התעודה, תכני הלימוד, קהלי יעד, משך הלימודים, משכורות, מקומות עבודה פוטנציאליים וכדומה, כאשר בכול רגע נתון אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל מענה ממוקד ומקצועי מצוות הפורטל.


לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים אלו לימודים מאוד מתגמלים, וזאת כי בין היתר הם מאפשרים להתחיל עבודה התחלתית לצד משכורת של עשרת אלפים ₪ חודשיים, ובנוסף מדובר בלימודים שמתאימים עבור כל מי שאוהב את התחום ואין לו בעיה לשבת שעות אל מול המחשב, או לעמוד בלוחות זמנים צפופים, ועל כן מדובר במקצוע שעשוי להיות אידאלי עבור רבים. 


אודות לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים
 
לצד לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים, גם יש מגוון קורסים מקצועיים בתחום המחשב, ועל כן ראוי להסביר מהם הבדלים היותר מהותיים, וזאת על מנת להבין מראש במה דברים אמורים ועל מנת להבין מה יותר נכון עבור כל אחד. ובכן על קצה המזלג נציין שלימודי המחשב הם בעיקר תיאורטיים וסבים סביב אפליקציות ומתמטיקה. לעומת זאת, לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים אלו לימודים אשר חולשים על פני הרבה יותר נושאים, בין היתר הם עוסקים ברשימת הנושאים הבאה: אלקטרוניקה, אנגלית טכנית, רשתות, תקשורת, גרפיקה ממוחשבת, ניתוח מערכות מידע ומערך שפות מובילות. מכאן שניתן להסיק נכונה שבבוא היום
לימודים מעין אלו יפתחו הרבה יותר דלתות תעסוקה.


תכני הלימוד בלימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים
 
תכני הלימוד בלימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים אלו לימודים מאוד נרחבים אשר כוללים לא מעט נושאים, אך אם נבקש לתמצת, נציין שהם  עוסקים הן ברכישת מיומנויות מתודולוגית ומעשיות עבור פיתוח מגוון מערכות  תוכנה מתקדמות והן ביסודות התיאורטיים של מדעי המחשב. 
לאחר שציינו תיאור כללי, נעבור לרשימה היותר מפורטת, אך מראש יש לקחת בחשבון שכל מוסד רשאי לשנות במעט את תוכנית הלימודים כראות עיניו. להלן רשימת הנושאים הכללית:
• יישומי מחשב
• מבוא לאינטרנט
• ניתוח מערכות מידע
• אלגברה ליניארית
• מולטימדיה
• מערכות בסיסי נתונים
• מערכות הפעלה
• מבנה נתונים
• גרפיקה ממוחשבת
• מבני נתונים ומבוא לאלגוריתם
• בסיסי נתונים וארגון
• עקרונות פיתוח מערכות מידע
• הסתברות למדעי המחשב
• הסקה סטטיסטית
• מערכות זמן אמת
• מערכות ספרתיות
• מיקרו מחשבים
• אלגברה בוליאנית
• אלגברה לינארית
• מבוא למדעי המחשב
• יישומים וחבילות תוכנה
• מגוון שפות תכנות
• הכרת סביבת חלונות

איפה לומדים הנדסאי תוכנה ומחשבים?
יש תיאום מלא בין הביקוש הנרחב של מגוון מקומות העבודה לבין הביקוש הנרחב של אנשים אשר מבקשים לעשות הסבה למקצוע זה (או מראש להתמקד בו), לבין כמות המוסדות אשר מאפשרים לעבור מסלול לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים. עם זאת, אין להסיק שכל מקום מציע את אותם נתונים ועל כן חשוב ביותר לבחון מגוון אלמנטים משמעותיים, בטרם בוחרים את המוסד הלימודי. אי לכך, יש לבחון האם אותו מוסד מעניק דיפלומת הנדסאי אשר מוכרת ע"י מה"ט, האם המוסד מציע תוכנית לימודי ערב בנוסף למסלול לימודי הבוקר, האם המוסד מתמקד בנישה ספציפית שמעניינת אתכם, האם המוסד מעסיק אנשי צוות מקצועיים, האם המוסד יודע להציע מכינה עבור קבלה ללימודים וכדומה.
מבקשים להתחיל להכיר את שורת המוסדות שמעבירים לימודים מעין אלו? עברו על הרשימה הבאה:
• אורט ישראל
• המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל
• בית הספר להנדסאים - המכללה האקדמית כנרת
• המכללה הטכנולוגית רופין
• המכללה למנהל
• הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
• מכללת הדסה ירושלים
• המכללה האקדמית ספיר
• המכללה הטכנולוגית בבאר שבע
• מכללת נצרת עילית – יזרעאל


מיהו קהל היעד ללימודי תוכנה ומחשבים?

ראשית נציין שתחום זה מיועד לגברים ונשים כאחד. מכאן נוסיף לציין שלימודים אלו נכונים עבור כל מי שלימודי המחשב מושכים אותו, שהוא מבקש להתפרנס מלימודי תוכנות ושהוא יודע שהוא טיפוס שמתאים לעסוק בתחום, אך יחד עם זאת הוא אינו רצה לעשות תואר בתחום, ולו כי הוא מבקש להקדים כמה שיותר מהר איוש של משרה ספציפית, או כיוון שהוא פשוט מבקש לקצר את הליך הלימודים.


מהם תנאי הקבלה ללימודי תוכנה ומחשבים?
באופן כללי מספיק להחזיק בתעודת בגרות מלאה אשר כוללת 3 יחידות באנגלית ובמתמטיקה ו2 יחידות בעברית. עם זאת, אם אין תעודה מעין זו, ניתן לעבור מכינה טכנולוגית אשר מאפשרת להשלים את המקצועות החסרים, או לחלופין ניתן לעבור מכינה קדם הנדסאית.


משך הלימודים בלימודי תוכנה ומחשבים

מי שבוחר במסלול לימודי בוקר יימצא  שעליו להשקיע אך ורק כשנתיים, אך מי שמעדיף להתמקד בלימודי ערב (כולל ימי שישי), יימצא שהוא כבר צריך להשקיע כשלוש שנים. כמו כן יש לקחת בחשבון שלא פעם גם יש להשקיע תקופה קצרה לפני הלימודים, ולו על מנת לחזק אלגברה בוליאנית וליניארית, כך שבעת הלימודים הדברים יזרמו באופן יותר חלק.


תעודה/ הסמכה מקצועית לבוגרי הלימודים
על מנת לקבל בתום הלימודים דיפלומת הנדסאי אשר מוכרת ע"י מה"ט (מכון להכשרה טכנולוגית) אשר עשויה לפתוח שלל דלתות בתחום התעסוקה, הרי שיש לעמוד בהצלחה בכלל הבחינות הפנימיות, יש לעבור את מבחני מה"ט ויש להגיש פרויקט גמר ראוי.


אפשרויות תעסוקה לבוגרים

לבסוף נגיע לשורה התחתונה - אלו דלתות לימודי תוכנה ומחשבים עשויים לפתוח, ועל כן נציין שניתן להיות עובד שכיר לצד שכר נאה בשלל חברות ההייטק המובילות בישראל, בשלל חברות סטארט אפ וכמובן שגם באינספור משרדים ממשלתיים, כאשר בין היתר ניתן להיות מתכנתי מערכות בארגונים גדולי ממדים, או מפתחים של מגוון מוצרים חדשניים. 

קבל מידע על לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

בימינו, המחשבים מהווים חלק אינטגרלי מהמשק המודרני. כמעט כל פעולה, אפילו הקטנה ביותר, נשלטת ע"י מערכות ממוחשבות. לעיתים, קשה לנו לדמיין את עולמנו בלעדיהם. לא בכדי, הנדסאי תוכנה ומחשבים מבוקשים מאד בשוק העבודה ואף ברוב הארגונים הבוגרים זוכים לתנאי העסקה אטרקטיביים ומשכורות נאות.

מה לומדים בתואר בהנדסאי תוכנה ומחשבים?
הלימודים נמשכים כשנתיים אשר בתומם מקבלים בוגרי התואר דיפלומת הנדסאי אשר מטעם המוסד האקדמי בו למד והמכון להכשרה טכנולוגית. לימודי תואר בהנדסאי תוכנה ומחשבים הינם הכלאה בין קורסים עיוניים (ארגון קבצים, ניתוח מערכות) לבין לימודי תוכנות הנלמדות במעבדות ממוחשבות (שפות תכנות). במסגרת לימודי ה?דסאי תוכנה ומחשבים הסטודנטים לומדים נושאים מגווניים, כגון: שפות תכנות, ניתוח מערכות, שיטות חישוביות באופטימיזציה, ארגון קבצים, מבני נתונים ואלגוריתמים, תקשורת מחשבים, בסיסי נתונים, מערכות הפעלה, גרפיקה, רובוטיקה, מיקרופרוססורים ועוד. בסיום, מתבקשים הסטודנטים להגיש פרוייקט גמר מסכם. 

מה עושים עם תואר בהנדסאי תוכנה ומחשבים?
להנדסאי תוכנה ומחשבים קיימת האופציה להשתלב בתחומי ההי-טק השונים, כגון: אינטל, קומברס, נייס, אמדוקס, חברות הסלולר, בזק, חברות סטארט-אפ שונות ועוד .התפקידים בהם ניתן להשתלב הינם: ניתוח מערכות, פיתוח תוכנות, ניהול בסיסי נתונים, ניהול רשתות, אבטחת איכות של תוכנה, הטמעת מערכות מחשוב וכו´. ישנם בוגרים הבוחרים להשלים את לימודיהם לתואר ראשון במדעי המחשב או הנדסת תוכנה ואף הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

ליאת

ליאת מאור, מנהלת הפורום היא בת 37 ומזה עשור מנהלת את מחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.


אורלי
אורלי שוורץ, מנהלת הפורום היא בת 32 ומזה שנתיים מנהלת מכירות במחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

רועירועיתנאי קבלה להנדסאי חשמל.
רועי03:08 04-02-2017
שלום רב,

בני סיים את לימודי יב' עם 7 יחידות בגרות בחשמל:
1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד.
2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד.
3. פיזיקה 1 יחידת לימוד.

בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות:
1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד.
2. אנגלית 3 יחידות לימוד.
3. לשון 1 יחידת לימוד.

האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ?

תודה,
רועי
יוני81יוני81המלצה לקורס תלת מימד
יוני8109:56 08-06-2016
האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב?
תודה מראש לעונים. :)
עדיעדיטכנולוג רפואי- הסבה
עדי21:55 11-09-2014
סיימתי את לימודיי כטכנולוגית מכשור רפואי
רציתי לדעת אם יש תארים/קורסים או כל דבר אחר שאפשר לעשות הסבה?

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

 • למה לבחור הנדסאי תוכנה?
  למה לבחור הנדסאי תוכנה?
  לימודי הנדסאי תוכנה נלמדים במגוון רחב של מכללות ומאפשרים לבוגריהם השתלבות מהירה בשוק העבודה ובמשך הכשרה קצר יחסית. אם גם אתם חושבים ללמוד הנדסאי תוכנה כאן ריכזנו כמה דברים שכדאי להכיר....המשך
 • צורך במתכנתים בירושלים
  צורך במתכנתים בירושלים
  הצורך במתכנתים בבירה עולה ואין מספיק ידיים עובדות שיכולות למלא את החסר עבור חברות ההייטק שבסביבה. ההוכחה החותכת לכך היא בפתיחת מסלול לימודים חדש של מכללת אורט בירושלים עבור הנדסאי תוכנה....המשך
 • כדאי להיות הנדסאי חשמל?
  כדאי להיות הנדסאי חשמל?
  בעולם שבו הצורך בחשמל רק הולך וגובר, נדמה שאין דבר כזה מספיק הנדסאי חשמל. השכר המפתה ואפשרויות התעסוקה המגוונות מושכות אל התחום יותר ויותר צעירים, שמעדיפים לבחור בקריירה מעניינת ויציבה...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú