סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

הנדסאים
מנהל/ת פורום:ליאת מאור
תפקיד: מנהלת שיווק ופרסום
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן
הנדסאים
מנהל/ת פורום:אורלי שוורץ
תפקיד: מנהלת מכירות
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן

מחבר

רועי

תאריך

04/02/2017

ניסיון בדיקה שלום רב, בני סיים את לימודי יב´ עם 7 יחידות בגרות בחשמל: 1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד. 2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד. 3. פיזיקה 1 יחידת לימוד. בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות: 1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד. 2. אנגלית 3 יחידות לימוד. 3. לשון 1 יחידת לימוד. האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ? תודה, רועי

מחבר

יוני81

תאריך

08/06/2016

ניסיון בדיקה האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב? תודה מראש לעונים. :)

image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

חשבתם על תואר הנדסאי תעשיה וניהול?


לימודי הנדסאי תעשיה וניהול מכשירים את בוגריהם לקחת חלק בייעול ושיפור תהליכי ייצור ושירות כמו גם תהליכים פנים-ארגוניים במגוון רחב של חברות ומוסדות במשק וזאת בהתבסס על שיטות הנדסיות. למסלול מספר תחומי התמחות שונים ומרתקים ממערכות יצרניות תעשיתיות ועד למערכות מידע ממוחשבות.

אם חיפשתם פרטים על תואר הנדסאי תעשיה וניהול, כאן ריכזנו מידע מקיף על המסלול. בחלקו הראשון של המאמר נתרכז בהסבר הכללי על מהות עובדתם של הנדסאי התעשיה והניהול ובהמשך נסביר בפירוט אודות מבנה תכנית הלימודים, נושאי הלימוד, תחומי ההתמחות השונים, מוסדות לימוד רלוונטיים, תנאי קבלה ללימודי הנדסאי, תעודות, אפשרויות תעסוקה ועוד. לקבלת הכוונה טלפונית יועצינו ישמחו לסייע במספר הטלפון 03-6958791. ניתן גם להשאיר פרטים לצורך קבלת שיחה חוזרת מנציג. בסוף המאמר תוכלו למצוא מוסדות לימוד שונים, סמנו את המוסד או המוסדות הרצויים ושלחו פרטים ישירות לנציגיה? לצורך קבלת שיחה ישירות ממזכירות החוג.

תפקידם של הנדסאי תעשיה וניהול


תחום הנדסת התעשייה והניהול התהווה לאורך השנים כפועל יוצא מתהליכי המודרניזציה שהביאו למתן שירות וייצור מואץ. המהפכה התעשייתית, שורש התהוותו של תחום הנדסי זה, היא אמנם תהליך היסטורי, אך גם כיום ארגונים, חברות ומוסדות שונים במשק מתמודדים עם שוק צרכני שהולך והופך לקשה ומאתגר יותר ויותר.

תפקידם של מהנדסים והנדסאים בתחום התעשייה והניהול הוא לרתום את הידע ההנדסי המשולב עם שיטות מחקריות וטכנולוגיות כדי למצוא פתרונות התייעלות עבור חברות וארגונים החל מתעשיות, דרך מפעלים ועד לחברות הייטק מתקדמות.

בעוד שבעבר פתרונות ההתייעלות היו מופנים כמעט באופן מוחלט להאצת תהליכי הייצור, הרי שכיום מדובר בקרקע פוריה הרבה יותר המאפשרת להנדסאים למצוא את תחום עניינים בצורה נרחבת יותר. כדי לעמוד בתחרותיות של הזירה העסקית, ארגונים פועלים לתהליכי התייעלות פנים-ארגוניים, האצת תהליכי השירות, הטמעת מערכות טכנולוגיות מורכבות לייעול הסדר הפנים-ארגוני ועוד. פנים רבות אלו של התייעלות הן שהפכו את התחום לאחד מן הנחשקים והנדרשים במשק.

מבנה לימודי הנדסאי תעשיה וניהול


לימודי הנדסאי תעשיה וניהול אורכים כשנתיים ומקנים עם סיומם דיפלומת הנדסאי מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

תכנית הלימודים משלבת בין הרצאות להקניית ידע תיאורטי מחקרי לבין לימודים העוסקים בתורות הנדסיות ומתמטיות כמו גם התנסות בפרויקטים מעשיים שונים. צעד אחר צעד, לומדים הסטודנטים כיצד לחקור ולגבש פתרונות ייעול לארגונים מקשת רחבה של ענפים החל מתעשיות יצרניות ועד לארגונים העוסקים בשירותים צרכניים שונים.

באפשרות הסטודנטים לבחור בין מגוון של תחומי התמחות שונים שיספקו הכוונה ממוקדת נוספת לקראת ההשתלבות המקצועית בשוק העבודה. חשוב לציין כי תחומי ההתמחות עשויים להשתנות בין המכללות הטכנולוגיות ולכן רצוי לבדוק אילו תחומים מוצעים טרם תהליך הרישום.

תחומי התמחות עיקריים


בין תחומי ההתמחות העיקריים הנלמדים במסגרת תואר הנדסאי תעשיה וניהול ניתן למנות:
 • מערכות מידע – מבין ההתמחויות הפופולריות אך בו בזמן המאתגרות שקיימות בתחום זה. במסגרת ההתמחות לומדים המשתתפים כיצד להטמיע, לתכנן ולתפעל מערכות מידע מורכבות לארגונים. מדובר בהתמחות הדורשת אוריינטציה לעולם המחשוב ושמאפשרת התבגרות במגוון חברות הייטק.
 • שיווק – מדובר באחת מן ההתמחויות הנדרשות בתחום התעשיה והניהול וזאת לאור העובדה שמכירות, ניהול לקוחות ושיווק הם מעמודי התווך של כל בית עסק המבקש להתקיים לאורך זמן. בהתמחות תלמדו כיצד לבצע מדידות איכות לאגפי המכירה והשיווק כמו גם לתפעל תוכנות מחשב ייעודיות שונות.
 • מערכות ייצור – תחום המיועד בעיקר להשתלבות במפעלים ובתעשיות יצרניות החל מתעשיות פרטיות ועד לתעשיות ממשלתיות וציבוריות כמו גם באגפים בטחוניים שונים. במסגרת ההתמחות ילמדו הסטודנטים כיצד לבצע תפקידי בקרה, פיקוח, תפעול וייעול מחלקות יצרניות.
 • תפעול לוגיסטי – ארגונים, חברות ומוסדות רבים במשק נדרשים לתפעול מערך לוגיסטי מורכב לשינוע וקבלת סחורות בארץ ובעולם. בהתמחות זו תלמדו כיצד לתפעל מערכים לוגיסטיים מורכבים יחד עם הקניית ידע בתעשייה, בייבוא וייצוא ועוד.

תוכן שעשוי לעניין:

מה ההבדל בין הנדסאי למהנדס תעשייה וניהול?


רגע לפני שנמשיך לתכנית הלימודים עצמה, מומלץ להתעכב על שאלה שנשאלת על-ידי לא מעט מתעניינים והיא מה ההבדלים שקיימים בין הנדסאי למהנדס בענף התעשייה והניהול.

ההבדל הבולט הוא כמובן במשך הלימוד שכן לימודי הנדסה אורכים 4 שנים זאת לעומת לימודי הנדסאי שאורכים שנתיים בלבד. לאור משך הלימודים הקצר יותר, היכולת להעמיק בנושאים השונים הנוגעים לעולם מקצועי זה היא מוגבלת במסגרת ההנדסאי ועל כן הנדסאים יכולים להשתלב בקשת רחבה של תפקידים אך לא פעם למצוא אפשרויות מעטות יותר בכל הנוגע למשרות ניהוליות בכירות.

כמו כן אפשרויות ההתמחות הקיימות במסגרת מסלולי ההנדסאי הן ממוקדות יותר בעוד שלימודי הנדסה מקנים לסטודנטים אופציות נרחבות יותר לבחירה.

בשורה התחתונה ניתן בהחלט להגיע למשרות מכובדות וניהוליות במסגרת לימודי הנדסאי רק שכאן האפשרות להשתלב במשרות רמות דרג היא מאתגרת יותר. חשוב לציין כי ניתן בכל שלב להשלים לתואר מהנדס וכי לימודי הנדסאי מאפשרים לבוגריהם לקבל הכשרה בפרק זמן קצר תוך התמקדות בפרטיקה.

נושאי לימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי תעשיה וניהול ניתן למנות:
 • חדו"א
 • סטטיסטיקה
 • שפות תכנות
 • מיקרו כלכלה
 • מקרו כלכלה
 • ניהול פרויקטים
 • ניהול מערכות יצרניות
 • תפ"י
 • תפעול לוגיסטי
 • שיווק ומכירות
 • ניהול סיכונים
 • מבנה ארגוני
 • מימון
 • תקשורת נתונים
 • בקרת איכות
 • חקר ביצועים
 • ועוד.
חשוב לציין כי רשימת נושאים זו הינה חלקית בלבד ונושאי הלימוד עשויים להשתנות בהתאם לתחום ההתמחות בו בוחרים הסטודנטים.

משך הלימודים


היקף תואר הנדסאי תעשיה וניהול הינו שנתיים.

מומלץ לבדוק מול המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד באשר לקיום מתכונת לימודי בוקר או ערב.

תנאי קבלה


תנאי הקבלה אחידים בין מסלולי ההנדסאי השונים וכפופים להנחיות המה"ט.

על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת 3 יח"ל באנגלית ומתמטיקה ו-2 יח"ל בלשון והבעה עברית.

מועמדים שאינם עומדים בתנאים הבסיסיים יכולים לעבור מכינה להנדסאים האורכת כשנה וכוללת לימודי אנגלית, מתמטיקה, לשון ומיומנויות למידה וזאת בכפוף להצגת תעודת 12 שנות לימוד.
לבני 35 ומעלה האפשרות להירשם בתנאי קבלה מקלים עם 12 שנות לימוד וללא מעבר המכינה. עם זאת, מומלץ לעבור מכינה זו כדי להסיר חלודה.

קהל יעד


אם אתם מחפשים מקצוע מאתגר שמצריך חשיבה מחוץ לקופסה ושעושה שימוש בחשיבה אנליטית הרי שתכנית לימודים זו תתאים לכם במידה רבה מאוד.

תעודות


בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו דיפלומת תואר הנדסאי מטעם המוסד בו למדו המוכרת על-ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

להנדסאי תעשיה וניהול האפשרות להשתלב במגוון רחב של תפקידי מפתח בתחום הלוגיסטיקה, הרכש, מערכות המידע, תפעול הייצור, השיווק והמכירה ועוד הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

אפשרויות לימוד נוספות


רוצים ללמוד את התחום במסגרת האקדמיה? קבלו את כל המידע על לימודי הנדסת תעשיה וניהול לתואר ראשון.

קבל מידע על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול תחום שנחשב מבוקש בלימודי הנדסאות. לימודי הנדסאי תעשייה וניהול הינם הכלאה בין תחומים רבים, כגון: ידע בהנדסה לצד מדעי החברה, כלכלה וניהול. תחום התעשייה והניהול הינו תחום דינמי השואף לייעול ושיפור התהליכים הארגוניים תוך הוזלת עלויות הייצור והתפעול והגדלת פריון התפוקה בתעשייה

מה לומדים בתואר בהנדסאי תעשיה וניהול?
לימודי הנדסאי תעשיה וניהול נמשכים כשנתיים ובסופם מקבל הסטודנט דיפלומת הנדסאי תעשיה וניהול. במסגרת הקורסים נלמדים מגוון נושאים אשר חלקם הינם נגזרת מתחומי ההנדסה, המדעים, הניהול, התעשייה והפיננסים. בנוסף, קיימות במהלך הלימודים כמה מגמות והתמחויות כגון: לוגיסטיקה, מערכות מידע, מערכות ייצור, בטיחות וגהות, ניהול האיכות, תעבורה, שיווק וניהול, ניהול פיננסי, ועוד.


מה עושים עם תואר בהנדסאי תעשיה וניהול?
בעלי תואר בהנדסאי תעשיה וניהול יוכלו למצוא עבודה בכל ענפי המשק בכל סקטור ציבורי או פרטי. כגון: משרדים ממשלתיים, רשות שדות התעופה, מע´צ, רכבת ישראל, רשויות עירוניות, מוסדות בנקאיים ופיננסיים, חברות ביטוח, ועוד. התפקידים בהם הבוגרים יוכלו להשתלב הינם: ניהול ייצור, הנדסת ייצור, שירות, רכש. לאחר מספר שנות ניסיון ניתן להתקדם לתפקיד אחראי צוות. אך על מנת להתקדם לתפקיד ניהולי (ראש צוות) או מנהל תחום (ראש כמה צוותים) ההנדסאי יידרש להשלים את לימודיו  לתואר ראשון בתעשיה וניהול או בתחומים הנושקים לתחום תואר זה. ואם ירצה לטפס בהיררכיה לתפקיד של מנהל מחלקה אף יידרש לרכוש תואר שני בתחום.

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

ליאת

ליאת מאור, מנהלת הפורום היא בת 37 ומזה עשור מנהלת את מחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.


אורלי
אורלי שוורץ, מנהלת הפורום היא בת 32 ומזה שנתיים מנהלת מכירות במחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

רועירועיתנאי קבלה להנדסאי חשמל.
רועי03:08 04-02-2017
שלום רב,

בני סיים את לימודי יב' עם 7 יחידות בגרות בחשמל:
1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד.
2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד.
3. פיזיקה 1 יחידת לימוד.

בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות:
1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד.
2. אנגלית 3 יחידות לימוד.
3. לשון 1 יחידת לימוד.

האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ?

תודה,
רועי
יוני81יוני81המלצה לקורס תלת מימד
יוני8109:56 08-06-2016
האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב?
תודה מראש לעונים. :)
עדיעדיטכנולוג רפואי- הסבה
עדי21:55 11-09-2014
סיימתי את לימודיי כטכנולוגית מכשור רפואי
רציתי לדעת אם יש תארים/קורסים או כל דבר אחר שאפשר לעשות הסבה?

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

 • ללמוד הנדסאי תעשיה וניהול
  ללמוד הנדסאי תעשיה וניהול
  מתעניינים בלימודי הנדסאים? מתלבטים באיזה ממסלולי ההנדסאים לבחור? בכתבה זו סיקרנו עבורכם את המסלול המבוקש של תעשייה וניהול- התכנים שמועברים, תנאי הקבלה, ההבדל בין התואר הראשון לתואר הנדסאי בתחום ועוד. ...המשך
 • האקדמיה וחברי נמל אשדוד
  האקדמיה וחברי נמל אשדוד
  נמל אשדוד, אחד ממקומות התעסוקה הנחשקים בארץ, חגג לאחרונה 50 שנים, ובמסגרת כך התקיים כנס מקצועי לתעו"נ – בהשתתפותם של מהנדסים והנדסאים שעובדים בחברת הנמל בשיתוף פעולה עם סטוד...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú