סוג לימודים
תחום לימודים
מסלול לימודים

חפש מוסד לפי איזור ועיר

בחר איזור:

בחר עיר:

חפש מוסד לפי איזור ועיר


ימים פתוחים


 • מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:


  מיקום בארץ:
ימים פתוחים

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

הנדסאים
מנהל/ת פורום:ליאת מאור
תפקיד: מנהלת שיווק ופרסום
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן
הנדסאים
מנהל/ת פורום:אורלי שוורץ
תפקיד: מנהלת מכירות
לאתר הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - למסיימי צבא ובעלי 12 שנות לימוד בפורטל לחץ כאן

מחבר

רועי

תאריך

04/02/2017

ניסיון בדיקה שלום רב, בני סיים את לימודי יב´ עם 7 יחידות בגרות בחשמל: 1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד. 2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד. 3. פיזיקה 1 יחידת לימוד. בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות: 1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד. 2. אנגלית 3 יחידות לימוד. 3. לשון 1 יחידת לימוד. האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ? תודה, רועי

מחבר

יוני81

תאריך

08/06/2016

ניסיון בדיקה האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב? תודה מראש לעונים. :)

image
מלא פרטים וקבל מידע על לימודי הנדסאי בניין
ליעוץ חינם התקשרו 03-6958791

לימודי הנדסאי בניין

מחפשים מידע על דיפלומת הנדסאי בניין?


לימודי הנדסאי בניין מכשירים את הסטודנטים להשתלבות בענף הבניין ומקיפים מגוון רחב של נושאים בתחום התשתיות, הניהול, הבקרה, התכנון והביצוע. התכנית משלבת בין לימודים תיאורטיים למעשיים וכוללת סיורים מקצועיים ופרויקט גמר מקיף.

אם אתם מחפשים מקצוע יוקרתי ונדרש בשוק העבודה, כאן ריכזנו עבורכם מידע מקיף ומעשיר על לימודי הנדסאי בניין. תחילה נתאר את התפקיד בכללותו ונסביר את תחומי האחריות השונים בהם מחזיקים ההנדסאים. לאחר מכן נצלול אל תכנית הלימודים עצמה ונתאר את מבנה ומהלך המסלול, נושאי הלימוד, תנאי הקבלה ומגוון רחב של נושאים הזוכים לשאלות תכופות מצד מתעניינים בלימודים. בכל שלב ניתן לקבל הכוונה ומידע נוסף במוקד הייעוץ שלנו במספר 03-6958791 או לחילופין דרך השארת פרטי קשר כדי שאנו נחזור אליכם בהקדם.

בסוף המאמר תוכלו למצוא מוסדות לימוד שונים להם תוכלו להשאיר פרטים באופן ישיר כדי שנציג יחזור אליכם לתיאום פגישה.

מה עושים הנדסאי בניין?


הנדסאי בניין הם למעשה הזרוע הביצועית ואולי החשובה ביותר בתחום ההנדסה האזרחית והתשתיות.

במסגרתם תפקידם, משתלבים הנדסאי הבניין בחברות בנייה, קבלנות, משרדים אדריכליים וברשויות הציבוריות השונות עבור תפקידי ניהול וליווי פרויקטים, מעקב ובקרת תקציבים וביצוע עבודות שטח לפיקוח על תקינות העבודה בהתבסס על השרטוטים והפרוגרמות (תכניות בנייה בעגה המקצועית) ועוד.

תכנית הלימודים מתאימה הן לאנשים המחפשים תפקיד משרדי והן המחפשים עבודת שטח דינמית כשהדבר תלוי באופי התפקיד. כלל התפקידים דורשים יחסי אנוש ברמה גבוהה, זיקה לתחומים אנליטיים, יכולת שימת לב לפרטים ומיומנויות ניהול צוותים. בין התפקידים אליהם עליהם אחראים הנדסאי בניין ניתן למנות:
 • פיקוח עבודה בבניין
 • ניהול צוותי קבלנים
 • מתאם פעולות ובקרה תקציבים
 • ביצוע הזמנות וניהול ספקים
 • מעקב אחר היתרים לפרויקטי בנייה ותשתית
 • ניהול פרויקטים בבנייה
 • תכנון הנדסי על מבנים של עד 4 קומות
 • ועוד.
משכורתם ההתחלתית של הנדסאי הבניין נעה בין 7,000 ל-8,000 ש"ח והיא עולה בהדרגה בהתבסס על הוותק המצטבר. הנדסאי בעל ניסיון של כ-4-5 שנים בממוצע יכול להגיע כבר למשכורת של כ-12,000-14,000 שקלים.

לימודי הנדסאי בניין: כיצד נראית תכנית הלימודים?


לימודי הנדסאי בניין אורכים כשנתיים ולעתים מתארכים בחצי שנה-שנה נוספת. הלימודים כוללים תכנים תיאורטיים כלליים דוגמת מתמטיקה גבוהה, פיזיקה ואנגלית טכנית ולימודים פרטניים בתחום הבניין והתשתיות המתאפיינים הן בתיאוריה והן בהתנסות מעשית חשובה.

מרבית מוסדות הלימוד מציעים בחירה בין 2 התמחויות האחת תכנון הבנייה – תחום המתמקד ברובו בשלבים הקודמים להליך הבנייה והשנייה תחום ביצוע הבנייה וניהולה הנוגע לבנייה, לניהול הפרויקטים, פיקוח, מעקב אחר לוחות הזמנים ועוד.

בין היתר כוללת התכנית התנסות בשרטוט ידני, התנסות על גבי תוכנות הדמייה תלת ממדית ובסיומה נדרשים הבוגרים להגשת פרויקט גמר בליווי מונחה במהלכו מתנסים ההנדסאים לעתיד בכלל נושאי הלימוד משלב התכנון ועד לביצוע.

לקריאה נוספת:

מה ההבדל בין הנדסאי בניין למהנדס בניין?


השאלה המתבקשת תמיד היא מה ההבדל הקיים בין שני המקצועות שכן שניהם באופן מסוים חופפים ומייעדים לתפקידים דומים. עם זאת, חשוב לציין כי למהנדס הסמכות הגבוהה יותר לתכנן ולחתום על תכניות מורכבות.

מקצוע ההנדסאי כמו בתחומים רבים נוספים נועד לספק ידיים עובדות ומקצועיות שידעו לענות על המחסור הקיים במשק. ניתן לומר שהנדסאים הם הזרוע הביצועית העוסקת יותר בעבודת השטח, בביצוע החישובים והתכנונים השונים לחוזק המבנה ובפיקוח והניהול השוטף.

נושאי לימוד עיקריים


בין הנושאים הנלמדים לאורך לימודי הנדסאי בניין ניתן לציין את התחומים הבאים:
 • מתמטיקה
 • פיזיקה
 • סטטיסטיקה
 • אנגלית טכנית
 • קריאת שרטוטים
 • מונחי יסוד
 • ניהול פרויקטים
 • תורת הבנייה
 • מיומנויות מחשב
 • אוטוקאד
 • שרטוט ממוחשב
 • חישוב חוזק
 • תורת החומרים
 • חישוב כמויות
 • תמחירים
 • תורת הבנייה
 • קונסטרוקציה
 • אינסטלציה
 • פיקוח אתרי בנייה
 • תכנון פלדה
 • ועוד.
נושאי הלימוד עשויים להשתנות בהתאם להתמחות הנבחרת על-ידי הסטודנט. במסגרת פרויקט הגמר יקבלו נושאי הלימוד השונים ביטוי מעשי כאשר כל סטודנט וסטודנטית יתכננו מבנה בהתאם לקריטריונים שנקבעו מראש ובליווי הדרכה אישית.

מוסדות לימוד


כיום ישנן מספר מכללות טכנולוגיות המציעות לימודי הנדסאי בניין בישראל וביניהן:
 • מכללת עתיד – רשת של בתי ספר טכנולוגיים בעלת פריסה רחבה במוקדים שונים בישראל. למכללת עתיד חטיבות שונות בתחום ההייטק, החשמל הואלקטרוניקה, הבניין והתעשייה. במסגרת המסלול הנקרא לימודי הנדסאי אזרחי (בניין) מקבלים המשתתפים הכשרה בהתמחות על ניהול הבנייה. הלימודים מתקיימים בתל אביב, באר שבע, חיפה ומעלות.
 • המכללה למינהל – רשת בתי הספר הטכנולוגיים של המכללה למינהל בשלוחות ראשון לציון, חיפה, אשדוד וירושלים מציעה מגוון רחב של הכשרות ללימודי הנדסאים. במכללה למינהל תוכלו לבחור בין התמחויות תכנון מבנים ובין ניהול בנייה.
 • הנדסאים באריאל – מכללה טכנולוגית מובילה בקמפוס אוניברסיטת אריאל שבשומרון. המכללה מספקת הכשרות מעשיות ללימודי תואר הנדסאי במגוון תחומים. לימודי תואר הנדסאי בניין אורכים כשנתיים ומספקים התמחויות בניהול פרויקטים בבנייה ובתכנון מבנים.
 • המכללה הטכנולוגית רופין – הנדסאים – בקמפוס המוריק של מכללת רופין תוכלו להירשם ללימודים טכנולוגיים למקצוע מבוקש במסגרת המכלל הטכנולוגית. כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של תכניות לימוד המותאמות לדרישות שוק העבודה. תואר הנדסאי בניין מציע גם הוא התמחויות בתכנון או בביצוע והלימודים אורכים כשנתיים, סהכ 4 סמסטרים.
רשימת מוסדות הלימוד שלהלן הינה חלקית. לרשימה המלאה לחצו כאן. לקבלת פרטים ממוסד או מספר מוסדות, ניתן לסמן את המוסד הרצוי ולהשאיר פרטי קשר ישירות לנציג מזכירות החוג לצורך קבלת פרטים על סילבוס המסלול ותיאום פגישת ייעוץ ורישום.

תנאי קבלה


הרישום עבור לימודי הנדסאים בכללותם מותנה בעמידה באחד מן התנאים הבאים: תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת לימודי אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ולימודי לשון או ספרות ברמת 2 יחידות לימוד / מעבר מכינה קדם הנדסאית טכנולוגית הכוללת מתמטיקה, אנגלית ולשון.

לבני 30 פלוס ישנה האפשרות לרישום עבור מכינה בתנאים מקלים הדורשים תעודת 12 שנות לימוד בלבד.

קהל יעד


אם אתם מחפשים אחר מקצוע שמשלב בין יכולות ניהוליות, לבין אוריינטציה אנליטית ויכולות פיזיות לעבודת שטח, הרי שתכנית לימודים זו עשויה להתאים לכם במידה רבה.

משך הלימודים


אורכו של תואר הנדסאי בניין נע בין שנתיים לכ-3 שנות לימוד כאשר הדבר תלוי לרוב במתכונת הלימודים המוצעת על-ידי המוסד קרי בוקר מרוכז או ערב.

דיפלומת הנדסאי בניין


בוגרים שיעמדו בכל דרישות המוסד, יעברו בהצלחה את הגשת פרויקט הגמר ויצלחו את הבחינות הנדרשות יקבלו דיפלומת הנדסאי בניין מטעם המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע.

אפשרויות תעסוקה


בוגרי תואר הנדסאי בניין יכולים להשתלב בחברות בנייה, קבלנות ואדריכלות ולאייש תפקידי מפתח חשובים דוגמת: תיאום פעולות ואישורים מול הרשויות, ניהול אתרי בנייה, פיקוח, תכנון מבנים הנדסיים בגובה 4 קומות, ביצוע בקרה תקציבית, ניהול פרויקטים ועוד.

מחפשים מידע נוסף?


אם לא קיבלתם מענה לכל השאלות, תוכלו להתקשר אלינו במספר 03-6958791 ואחד מנציגינו ישמח לסייע ולענות על כל שאלה או התלבטות.

קבל מידע על לימודי הנדסאי בניין ב-3 צעדים פשוטים

צור קשר
סמן את מוסדות הלימוד
שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:
סמן את מוסדות הלימוד

סמן את מוסדות הלימוד בהתאם לאיזור בו תרצה ללמוד

שם:   
משפחה:   
עיר:   
טלפון:   
מייל:

-מודעה פרסומית-

קצת מידע על לימודי הנדסאי בניין

ללא ספק, ענף הבנייה והתשתית הוא אחד הענפים הדומיננטיים ביותר בכלכלה הישראלית, על אף המשברים המשברים הפוקדים חדשות לבקרים את ענף הנדל"ן בעולם. ענף הבנייה הינו "שחקן" משמעותי במשק שמושקעים בו השקעות ענק. מעבר לכך, מדובר בענף מאוד דינמי וחדשני הנוהג לשנות את פניו ללא היכר וזאת בקשר ישיר לתנאי השוק התוססים וחידושים טכנולוגיים בתחום. 

מה לומדים בתואר הנדסאי בניין?
כיום ישנם מכללות ובתי ספר רבים המציעים לימודי הנדסאות בניין או ניהול בנייה. אורך התואר הינו כשנתיים עד שלוש שנים. במסגרתם הסטודנטים לומדים מגוון של נושאי לימוד, חלקם בתחומים מדעיים בסיסיים, ובשלב מתקדם יותר גם נושאים בתחום ההנדסה בכלל ובתחום הנדסה אזרחית והנדסת בניין בפרט.

מה עושים עם תואר בהנדסאי בניין?
ניתן להשתלב בתחום בשני משטחי עבודה עיקריים: או בעבודה משרדית או בעבודת שטח. במידה ואותו סטודנט ישתלב כהנדסאי תכנון אז עיקר עבודתו תכלול תכנון מבנים לענפים השונים במשק ורוב עבודתו תתנהל בתחום המשרד אל מול המחשב. להבדיל, אם אותו סטודנט ישתלב כהנדסאי ניהול ופיקוח על פרויקטים, אזי רוב עבודתו תתבצע בשטח מול בעלי מקצוע.
רבים מההנדסאים אף מרחיבים את השכלתם האקדמית תוך רכישת תואר ראשון בהנדסה אזרחית, הנדסת בניין, או כל תחום הנדסי הנושק לתחום זה. הרבה מהמכללות מעניקות פטורים והקלות להנדסאי בניין במסגרת לימודי תואר ראשון.

הודעות אחרונות בפורום הנדסאים

ליאת

ליאת מאור, מנהלת הפורום היא בת 37 ומזה עשור מנהלת את מחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.


אורלי
אורלי שוורץ, מנהלת הפורום היא בת 32 ומזה שנתיים מנהלת מכירות במחלקת הייעוץ וההרשמה ב"קריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה" בת"א.

נושא ההודעה

 

מחבר

תאריך

רועירועיתנאי קבלה להנדסאי חשמל.
רועי03:08 04-02-2017
שלום רב,

בני סיים את לימודי יב' עם 7 יחידות בגרות בחשמל:
1. מערכות חשמל 3 יחידות לימוד.
2. פיקוד ובקרה 3 יחידות לימוד.
3. פיזיקה 1 יחידת לימוד.

בנוסף סיים בהצלחה בחינות בגרות במקצועות:
1. מתמטיקה 3 יחידות לימוד.
2. אנגלית 3 יחידות לימוד.
3. לשון 1 יחידת לימוד.

האם הוא יכול להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל של מה"ט ?

תודה,
רועי
יוני81יוני81המלצה לקורס תלת מימד
יוני8109:56 08-06-2016
האם מישהו יכול להמליץ על קורס טוב?
תודה מראש לעונים. :)
עדיעדיטכנולוג רפואי- הסבה
עדי21:55 11-09-2014
סיימתי את לימודיי כטכנולוגית מכשור רפואי
רציתי לדעת אם יש תארים/קורסים או כל דבר אחר שאפשר לעשות הסבה?

מאמרים מקצועיים בנושא לימודי הנדסאי בניין

 • תנאי קבלה הנדסאי אדריכלות
  תנאי קבלה הנדסאי אדריכלות
  רואים את עצמכם בעתיד בתחום האדריכלות? התואר בתחום ארוך וקשוח מידי עבורכם? כדאי מאוד שתשקלו את האופציה של לימודי הנדסאי אדריכלות – תנאי הקבלה יותר נוחים, משך הלימודים קצר יותר, והתוצאה אותה תוצאה....המשך
 • הנדסאי או מהנדס בניין?
  הנדסאי או מהנדס בניין?
  רוצים ללמוד תחום הנדסאי בענף הבניין ואתם לא יודעים מה ההבדל בין תואר ראשון בהנדסת בניין לבין תעודת הנדסאי בניין? בדיוק בשביל אנחנו כאן. הכנסו לכתבה ותוכלו לקרוא על כל ההבדלים בין שני תחומי הלימוד!...המשך

יועץ לימודים טלפוני

צריך עזרה? מלא פרטיך ונחזור אליך

ניוזלטר חינם

לקבלת דיוור בנושא לימודים, כתבות חדשות, מבצעים וימים פתוחים בחינם !!!

הירשם

יועץ לימודים טלפוני

מתעניין בלימודים או במידע נוסף

מלא פרטים ויועצינו יחזרו אליך בקרוב

callus
חיפוש מוסדות לימודים מהיר
 • קורסים ולימודי תעודה
  קורסים ולימודי תעודה

 • תואר ראשון
 • תואר שני
 • הנדסאים
 • בגרויות ומכינות
 • פסיכומטרי
חפש מוסד לימודים לפי שם
שם: משפחה: עיר: טלפון: מייל:
כניסת מפרסמים      |      אודותינו      |      תקנון ToStudy      |      מידע למפרסם      |      מפת אתר      |      ערכת פרסום      |      מחשבון ממוצע בגרויות      |      צור קשר
כל הזכויות שמורות לפורטל ToStudy, פורטל הלימודים של ישראל. ToStudy מאפשר לכם לקבל מידע עדכני ומפורט על כל מוסדות הלימוד, האוניברסיטאות, המכללות, המכינות, בתי הספר, הקורסים וכלל אפשרויות הלימוד בארץ ובחו"ל. תוכלו לחפש במהירות ובקלות מקסימאלית בפורטל את המקצוע אותו חלמת ללמוד ולקבל הצעת מחיר מהמוסד הנבחר בתוך דקות. בין היתר תמצאו באתר מידע על לימודי:   תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת, קורס פסיכומטרי, מכינה לבגרויות, קורס הנהלת חשבונות, קורס שוק ההון, קורס ברמנים, קורס איפור, קורס בניית אתרים, קורס צילום, לימודי רפואה משלימה, קורס עיצוב פנים, קורס תיווך במרכז, קורס קואצ'ינג בצפון ועוד.
äâãøåú ðâéùåú